Пейпал - помощ! - 3-та тема

  • 38 167
  • 747
# 165
Хахахаха, мога само да предполагам Mr. Green
И за последно още един от тъпите въпроси: Сега проверих, че първоначално са ми е дръпнали 1$, а после след като захраних картата още 1,50 евро.

Ще ме извините, но си повтарям въпроса.
 Не ми е за 1$, интересува ме защо не са  дръпнали 1,50 евро първо и за какво се взима този 1$?
Виж целия пост
# 166
Този 1 долар не ти е взет, само блокиран.
Ще ти го върнат.
Блокират го, за да се уверят, че картата е истинска и съществуваща.
Виж целия пост
# 167
Разбрах, взимат 1$ и 1,5 евро, т.е. блокират за да проверят картата.
Тенкс!
Виж целия пост
# 168
И аз с един въпрос за начинаещи: как мога да прехвърля сума която стои в пейпал акаунта ми към банковата сметка с която е свързан? Имам една малка сума , която са ми върнали и в същото време очаквам да ми дръпнат пари от сметката , те няма да достигнат с малко и ако мога да прехвърля тази сума ще се получи. И още нещо -кога се отразява това по банковата сметка, отнема ли няколко дни или веднага.
Виж целия пост
# 169
Можеш да прехвърлиш пари от акаунта си в Пейпал към кредитна/дебитна карта, само ако картата е Виза.
С Мастъркард не става.
Независимо от сумата, комисионната е 2 евро.
Транзакцията се отразява след няколко дни, не става веднага.
Но, понеже казваш, че очакваш да ти дръпнат пари: ако ще плащаш нещо през Пейпал, принципът е, че първо използва наличните суми от баланса, а едва след това /ако те не стигнат/, тогава дърпа от картата.
Ако все пак искаш да прехвърляш:
Горе в менюто търсиш:
Withdraw funds - Withdraw funds to my credit card.
Виж целия пост
# 170
Благодаря Алекс1. Виза електрон е картата.Разбрах как да го направя, но в случая няма да има смисъл, защото ще плащам през дебитната карта. Всъщност разни дребни суми които евентуално постъпват по пейпал акаунта ми/ напр върнати от някой много съвестен продавач в ибей / май е по-добре там да си стоят. При плащане обаче не ги използва първо тях, направо от картата става тегленето.
Виж целия пост
# 171
Сумите, върнати от продавач, отиват там, откъдето са дошли - в картата.
Само минават през Пейпал.
И няма как да ти взима първо от картата, просто системата не работи така.
Ако балансът ти в Пейпал е във валутата, в която плащаш - автоматично дърпа от него.
Ако не е във същата валута - от картата.
Виж целия пост
# 172
 Hug Браво темичката се пълни с новобранци  Mr. Green
Някой знае ли,за колко време се взима решение, след като съм ескалирала диспут?
Сега е в статус   /  Being Reviewed By PayPal /,значи се разглежда от ПП,нали така ??Не съм объркала нещо......
Виж целия пост
# 173
Този 1 долар не ти е взет, само блокиран.
Ще ти го върнат.
Блокират го, за да се уверят, че картата е истинска и съществуваща.

А пък на мен ми дръпнаха ок 2 лв/явно 1 евро/ след като добавих карта. Ще ми ги върнат предполагам обаче кога?
Почти толкова дребна сума не ми стига да платя една покупка в ибей и съм изтръпнала д а не ме обяват за некоректна ooooh!
Виж целия пост
# 174
Аз пък се чудя защо първо взимат 1$, а после евро и половина, вместо да вземат 2 или 3 евро newsm78
Виж целия пост
# 175
Не знам, на мен точно 1.95 лв. Може би има значение дали се добавя нова карта или както в моя случай новата-стара карта, която беше изтекла и от пейпал направо са я махнали.

Сега обаче се сещам, ч е тези пари май се връщаха със следващата покупка  newsm78
Виж целия пост
# 176
Този 1 долар не ти е взет, само блокиран.
Ще ти го върнат.
Блокират го, за да се уверят, че картата е истинска и съществуваща.

А пък на мен ми дръпнаха ок 2 лв/явно 1 евро/ след като добавих карта. Ще ми ги върнат предполагам обаче кога?
Почти толкова дребна сума не ми стига да платя една покупка в ибей и съм изтръпнала д а не ме обяват за некоректна ooooh!

Ще ти ги върнат, като въведеш кода за верифициране.
Имаш 7 дни да платиш покупката, ако продавачът не е упоменал друго в обявата си.
Виж целия пост
# 177
Не знам, на мен точно 1.95 лв. Може би има значение дали се добавя нова карта или както в моя случай новата-стара карта, която беше изтекла и от пейпал направо са я махнали.

Сега обаче се сещам, ч е тези пари май се връщаха със следващата покупка  newsm78

Не се връщат пари с покупка.
Връщат се само като въведеш кода за верифициране.
Виж целия пост
# 178
Аз пък се чудя защо първо взимат 1$, а после евро и половина, вместо да вземат 2 или 3 евро newsm78

1 долар не взимат. В момента, в който въведеш номера на картата блокират този долар, за да видят дали тази карта съществува наистина. В зависимост от сроковете на банката-издател на твоята карта, този 1 долар ще се отблокира автоматично.
1.50 евро взимат за верификация на картата.
Виж целия пост
# 179
Не знам, на мен точно 1.95 лв. Може би има значение дали се добавя нова карта или както в моя случай новата-стара карта, която беше изтекла и от пейпал направо са я махнали.

Сега обаче се сещам, ч е тези пари май се връщаха със следващата покупка  newsm78

Не се връщат пари с покупка.
Връщат се само като въведеш кода за верифициране.

Благодаря, Алекс   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия