Рейки-тема № 4 за всички - начинаещи, напреднали, интересуващи се

  • 165 265
  • 864
# 300
И аз  използвам  мантрите. От доста време дори и само да си помисля за символите  получавам  усещане  от кой точно символ имам нужда.
Виж целия пост
# 301
 Vox populi   и Africa, благодаря ви за отговорите. Ами аз минавам всяка стая като изчиствам и зареждам всеки ъгъл, стена, прозорец и т.н. Така също усещам къде е замърсено. В края заставам в средата на жилището и изпълвам целия дом със символите, после заграждам с бяла светлина. Вие как го правите всички стаи наведнъж?   bouquet

Africa, аз така не можех да намеря един много важен документ на един наш клиент и помолих ангелите да ми помогнат. Те често ми намират разни работи. Документа се намери същия ден, направо не знам как не се бях сетила да търся точно на това място.  Wink
Виж целия пост
# 302
И аз  използвам  мантрите. От доста време дори и само да си помисля за символите  получавам  усещане  от кой точно символ имам нужда.
Благодаря, съседке!   bouquet 
Усещането на символите е нещо, към което се стремя. До момента ползвам символите предимно като мантра - изписването на графика нещо не ми се отдава. Чувствам се ангажиран да мисля за изписването на линии, вместо да усещам енергията....

Искам да попитам за вашето мнение - аз не изписвам символите всеки път, а ги имам предварително нарисувани. Дали ползвам пълните им възможности, когато ги призовавам???
Виж целия пост
# 303
Здравейте! Интересна ми е вашата тема. Аз преди 6 години взех първо ниво Рейки. Използвах сеанси за лечение на болни тогава. Някак си обаче се чувсвам несигурна в действието на този метод. Хората се чувстваха добре но все ми се струва , че всичко е внушение. Към това отваряне на чакрите също имам резерви. Не съм убедена, че моята 7-ма чакра е " отворена", ако въобще е възможно такова нещо. Освен това смятам, че не е много редно да се въздейства върху енергията на хората.
Виж целия пост
# 304
Вълшебна, ти върху никого не въздействаш  Laughing Ти си просто канал. И енергията не е ничия. Не е твоя, тяхна, своя, чужда.... Енергията е Вселенска.
Виж целия пост
# 305
Здравейте! Интересна ми е вашата тема. Аз преди 6 години взех първо ниво Рейки. Използвах сеанси за лечение на болни тогава. Някак си обаче се чувсвам несигурна в действието на този метод. Хората се чувстваха добре но все ми се струва , че всичко е внушение. Към това отваряне на чакрите също имам резерви. Не съм убедена, че моята 7-ма чакра е " отворена", ако въобще е възможно такова нещо. Освен това смятам, че не е много редно да се въздейства върху енергията на хората.

Важно е как се въздейства върху енергията на  хората, на кои хора и с какви мотиви. Не е подходящо според мен да се лекува човек, който води нездравословен живот и не иска да работи върху себе си, след време пак може  да се разболее.
това с отварянето на 7 чакра е много сериозно ниво, тя може да се отваря но е на степени и на който му е напълно отворена дали не е постигнал степен на Просветление.
Иначе може да се отварят чакрите, но не е все едно как и с какви методи! Praynig
Виж целия пост
# 306
Hug
Виж целия пост
# 307
Благодаря за отговорите. Странно ми е, че при двете мастър - рейки които са ми правили рейки, начина на "работа" е съвсем различен. Първата имаше нещо като ритуал с погалване на аурата, след това слагаше ръцете си върху всички чакри. При нея почувствах освобождаване на емоциите. Чувствах се различно. Проведе ми обучение устно и писменно. Когато обаче приемах нивото, тя изпадна в нещо като транс и аз се стреснах и стегнах. Не съм убедена че по този начин трябва да се случи това. След една година отидох при друга, просто от любопитство. Тя слагаше ръцете си само на две-три чакри. При нея релаксирах, но само толкова. Тя също ми предложи първо ниво. Не почувствах нещо по-различно от обикновен сеанс. Та за това не съм убедена в този метод.
Виж целия пост
# 308
Вълшебна, а защо очакваш със сетивността си на "нетрениран" човек да "разбереш" обективно, логично, от а до я която и да било нова за тебе холистична дисциплина, която стъпва на принципи далеч отвъд обичайното мислене на западния човек? По същия начин при йогата, хомеопатията, смехотерапията и всички насоки на цялостното знание за енергийните процеси и взаимодействията в човека и между него и цялото за разбиране е необходимо да се почувстват непредубедено.

Ако изпитваш резерви и страхове към която и да било система е чудесно за самата тебе да потърсиш корена на тези страхове, а конкретната система остави. Ще дойде време за тебе за твоето си. Няма достъп до знанието, който да са за всекиго, просто защото индивидуалностите реагират по различен начин на осъзнаването. Едно нещо ти е чуждо, а друго работи с твоята същност като ключ с ключалка. Просто кликва и всичко попива в тебе интуитивно.

Холистиката е дисциплина различна от глътвам хапче и хоп стерилно и без лично ангажиране всичко се променя. Тя иска освобождаване от даването на оценки и измамната вътрешна потребност да контролираш всичко около себе си и съответно приемане на това, че вървиш по път. Цял живот вървиш по пътя на собственото си развитие. И накрая, ако си имал гигантска смелост, може би си направил една малка крачица във Вселената. Пожелавам ти щастие.
Виж целия пост
# 309
различните хора имат различна чувствителност, и не винаги това е марка за духовно ниво. Чувствителността и възприемателните способности могат да се разиват с методи, но важен е и начин на живот, моралните импулси, отношенията, др.
Аз съм получавал 2 нива при една и съща мастерка, и се чувствах различно двата пъти, но съм доволен. Естествено зависи и от мастера, и е хубаво да се избират внимателно.
Виж целия пост
# 310
Здравейте! Страшно съм разстроена и бих искала да получа спешно компетентен отговор.
Днес се запознах с Рейки мастер. Чувала съм, че лекува много този метод. Той е художник. Говори много убедително и общо взето разказа всичко, което го пише в интернет за Рейки-лечението. Убеди ме, че това не е секта, а учение за лечение. Каза ми да внимавам с хора, които се представят за посветени в определено учение, а всъщност са сектанти. Не знам обаче до колко да му вярвам... Плюс това той изпробва енергията си върху мен. В момента в който разговаряхме, много ме болеше главата, тогава той си задържа погледа върху мен за няколко секунди и болките изчезнаха. Също така ми предсказа с какво ще се занимавам в бъдеще само че не подробно, каза, че така кармата можела да се променя като се бърка в астралните нива. Да не би това да е секта? Подари ми една картина, изпълнена с много силна енергия (преплитащи се цветове с някакъв център, страх ме е дори да погледна в центъра). Страх ме е да не би да ми я точи енергията? Трябва ли да я изхвърля?
Виж целия пост
# 311
Не е секта и никой не ти "точи енергията".

Разбира се ако си внушиш, че някой ти прави такова нещо - ще започнеш сама да губиш енергия....

Ако Рейки е секта, значи и акупунктурата е секта и юмейхо масажите, и хомеопатията....

Рейки е просто един метод за холистично възстановяване на здравето, нямащ нищо общо с религията.
Виж целия пост
# 312
Здравейте! Страшно съм разстроена и бих искала да получа спешно компетентен отговор.
Днес се запознах с Рейки мастер. Чувала съм, че лекува много този метод. Той е художник. Говори много убедително и общо взето разказа всичко, което го пише в интернет за Рейки-лечението. Убеди ме, че това не е секта, а учение за лечение. Каза ми да внимавам с хора, които се представят за посветени в определено учение, а всъщност са сектанти. Не знам обаче до колко да му вярвам... Плюс това той изпробва енергията си върху мен. В момента в който разговаряхме, много ме болеше главата, тогава той си задържа погледа върху мен за няколко секунди и болките изчезнаха. Също така ми предсказа с какво ще се занимавам в бъдеще само че не подробно, каза, че така кармата можела да се променя като се бърка в астралните нива. Да не би това да е секта? Подари ми една картина, изпълнена с много силна енергия (преплитащи се цветове с някакъв център, страх ме е дори да погледна в центъра). Страх ме е да не би да ми я точи енергията? Трябва ли да я изхвърля?

Искам да попитам, какво и по каква причина неща от изброениете Ви притесняват?
Това, че може да има хора представящи се за това, което не са е друг въпрос. Относно промяната на кармата - може да се променя, и има методи за това, но за мен е странно да се съчетава рейки обучение за първо ниво (и то още в начален разговор) с предупреждения и обсъждане на карма, още повече пред някой, който вероятно няма много опит с някои неща.
Има Рейки Мастери, които имат и ясновидски способности, но това не значи, че всички са такива все още, и според мен е било подходящо към вас да има подход, който да не доведе до смущение и притеснение. На мен поне моите настройки са ми били много ценни и Рейки като цяло, може би ако за вас има проблем, да се търси вътрешно - отношението към нещата, духовното, енергиите (което може да е пак въпрос на карма и може би и на астрологични аспекти в хороскопа).
Според мен е по-добре първо да се успокоите, да бъдете сигурни, че искате Рейки инициация, и след това да се търси и подходящ мастер. Рейки не е секта!
Виж целия пост
# 313
Нормално е да настъпи объркване, когато ти изсипят накуп толкова информация. Успокойте се. Simple Smile Няма нищо сектанско в Рейки. Прочетете повече информация, има много литература на тази тема- и ще добиете представа/ дори и тук в тая тема/. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 314
Също така ми предсказа с какво ще се занимавам в бъдеще само че не подробно, каза, че така кармата можела да се променя като се бърка в астралните нива.
И аз бих се притеснила, ако някой ми бърка в "астралните нива" без мое позволение! Не ми допадат и хората, които се опитват да ми предскажат бъдещето, защото така ми внушават определени неща и вероятността това, което са предсказали да се случи се увеличава. Тогава полагам усилия да премахна тази настройка и си напомням, че основно аз си определям съдбата...
Просто не е преценил ситуацията и е постъпил прекалено агресивно, но вероятно не е целял негативни последствия (като черпене на енергия), а по-скоро да те агитира час по-скоро да се заемеш с Рейки (което според мен не е редно, защото Рейки е много мощна енергия и ако човек не е достатъчно подготвен може да си навлече стресиращи изживявания).
Подари ми една картина, изпълнена с много силна енергия (преплитащи се цветове с някакъв център, страх ме е дори да погледна в центъра). Страх ме е да не би да ми я точи енергията? Трябва ли да я изхвърля?
Махни страха! Помисли си, че тази картина не се различава с нищо от останалите и пак почувствай какви емоции ти носи. Ако са все още отрицателни - подари я на някой благотворителен базар или нещо такова. Тя ще попадне на човек, който има необходимост от тази енергия, а и с този жест ти ще й пренесеш друга положителна енергия.
Това е личното ми мнение, ти решаваш!  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия