Пролетно слънце грее, АВГУСТинче навън лудее...-тема №26

  • 28 129
  • 732
# 135
Еее не е истина. Напоследък какви са тези изтекли сесии в този форум? Тамън напиша едно кило текст и като дам 'публикувай' всичко изчезва!  #2gunfire Адски тъпо са го направили. И при вас ли е така??

Такааа. Хайде пак. Днес цял ден не съм се спряла. И то да кажеш, че с нещо по-различно, а то с текущи ежедневни неща, които си ме чакат. Чистих, прах, правих си разни женски процедури  Crazy , готвих на Анди 2 пъти, сладкиш си правих за мен за вечеря, излизахме с Анди (откога не я бях извеждала, сигурно седмица, което за нас  е ... майкоо  ooooh! ). Сега дечко спи (за вотри път днес) и сядам доволна.  Grinning

Момичета, ние в същност кумуваме сега на 16ти!  Mr. Green Я да ви питам според вас при положение, че е само свидетелстване на подписване, без никакви ритуали и гости, как е редно да се облека? Питам защото костюми, които да ми стават намам. Даже и официален панталон по мярка нямам и май ще трябва да ходя да си купя поне това, а?  Confused

Веси, да, имаме снимчици, макар и няколко, трябва да пуснем.  Hug За за резултата, ами нали гледа снимките ми във фейса - е то това е резултат най-вече от 90-дневната.  Grinning
Но и ти и Мариелка, Фликс, Терпсихора къде сте тръгнали и вие с диета? Та вие сте слаби, та саби.  Crazy Остава и Хари с нейните 45 кила да каже, че я почва и вече тотално ще падна.  Laughing

Фликс, абе мен ако питаш щом не си готова да се откажеш даже от ракийката  Mr. Green значи нямаш наистина да сваляш цели 6 кила.  Mr. Green Ако НАИСТИНА имаше, да видиш само как щеше да се откажеш без проблем. Wink
Виж целия пост
# 136

Фликс, абе мен ако питаш щом не си готова да се откажеш даже от ракийката  Mr. Green значи нямаш наистина да сваляш цели 6 кила.  Mr. Green Ако НАИСТИНА имаше, да видиш само как щеше да се откажеш без проблем. Wink

Бърборанке, въпреки, че не съм Фликс веднага мога да те опровергая. Аз имах да свалям също 6 кг. за да си стигна теглото преди бремеността, но толкова не мога да пазя диети, че ми трябваше близо година и половина за да започна нещо.  Embarassed Да не говорим, че вече не са 6, а около 10. Просто въпрос на воля, а и колкото по- малко имаш да сваляш, толкова и стимула ти е по- малък. Simple Smile
Виж целия пост
# 137
оххххх,Фликс,чак сега схванах за какъв отговор става въпрос,за миг помислих,че се заяждаш нещо с поста ми Laughing Laughing Laughing много съм злееее.Но да мъжете са така,ние можем  да правим 5 неща на веднъж,а те нищо ooooh!,ама си ги обичаме такива Heart Eyes
Виж целия пост
# 138
Оф, диети... Как да го почна туй животно. Помня, че преди време я гледах тази 90дневната, допадна ми...Но, при мен има едно голямо но... Като изключим липсата на стимул, по - точно упоритост, въпреки ужасно многото кила дето имам за сваляне... Аз съм адски злояда. Ама като тказвам адски, значи е така - това фасул, грах, леща, и дреуги варива, супи, манджи от малка не мога да ям, ъпсурд... Е, с такова злоядство как се почва диета? Пак ще хвърля поглед на диетата, обаче ако евентуално този век ми донесат нова мишка, че се оказа че май ще карам още седмица без нея... И ако успея да си я ваглася според моето злоядство - ще я почна..Па един от вас ще ме държи изкъсо да не се откажа....
Маринелка, и Кати се келеши при яденето.Като отбелязвам, че напоследък кара главно на ориз и картофи, щото друго не ще да види...Има дни, в които яде без проблем, има други в които просто ще ти побелее косата докато се наяде... При нея има и друго, нали се храни с нас - на масата задължително трябва да има само едно ядене, има ли разнообразие, просто и тя не знае какво точно иска да яде, и настава удин ккупон с ъ-кания, размятания на ръце, хленчения и прочие.Просто ми идва да взема всичко от масата, барабар с нея и прпез прозореца....
Кати вече две нощи не спи кат охората ... като се пробуди и после два часа въртене и мрънкане... Мъчат я кучешките зъбчета..Едната вечер спа при мен, защото  просто не можеше да заспи, трябваше да я галя по косичката - а съм спряла, а е ревнала... Накрая я взех при мен, не че пак заспа , ама поне не висях права над леглото в този студ...
Друго, друго...
Буби, радвам се че прегледа е минал добре...Да расте и да се оформя малкото буболече.
За преброяването, аз нещо го почнах, ама си  остана така...То първо почнах да го попълвам, обаче точно преди края се усетих, че всъщност трябва да се ввпишем като временно пребиваващи тук, в тази къща, което означаваше, че трябваше да редактирам целия формуляр, който без мишката едва попълних и се отказах...Довечера може да го почна пак... И накрая аз ще го попълня , ще предупредя свекървата, и като минат преброителите тя ще забрави какво съм я предупредила /ако аз тогава не съм наоколо / и ще го попълнят пак... Та съм в чуденка...
Повече няма да пиша, че иначе ще почна да мрънкалясвам.... Нещо ми е криво днес...
Виж целия пост
# 139
Ха здравейте! Дребното спа 3 часа, както прави от около седмица вече, та успях да приготвя салатка от тиквички, патладжани и чушка, бисквитено руло и лазаня. Егати калорийните бомби дето нагласих, ама нали вчера ми беше лунния ден и понеже бях умряла от глад, това измислих.  Laughing При нас времето е хубаво вече, тоест, на обяд става за излизане, сутрин е студено, та правим разходки от 11 до към 2 часа. Наблизо до нас открихме една чудесна площадка с тези гумените настилки и е големичка, с новички играчки, та сега сме всеки ден там. Онзи ден игра с едно испанче, много бяха смешни, то й говори на испански, Мими на български му вика "елааа", "долууу" ... Ама не им пречеше на играта.  Wink Престраши се и на пързалката да се пуска. И да не забравя да се похваля, че онова кошмарно приспиване намалява, от около 4 дни се върнахме по старому, гушваме се двете на спалнята, тя си изпива млякото, намества се хубавичко до мен, може да повири крачка 10тина минути и се отнася. Пу-пу, да не си я урочасам сега.  А има ли други, дето пият мляко нощем. Мими се буди и си го иска, никакви уговорки, обещания, че утре ще дам, гушкания и пр. не помагат. Иска си "мако"-то и туйто.  Thinking
Бърборанке, аз мисля, че ако не костюм, поне панталон и ризка или по-официална блузка е хубаво, все пак е специален случая.
Бягам да хванем последното слънце за деня с една бърза разходка и после ще си чакаме татито. Хубави почивни дни на всички.
Виж целия пост
# 140
Ехооо, здравейтееее Simple Smile

Лелеее, какъв студ е тези дни! Направо носът ми пада, особено вчера имах чувството,че ще умра вече със сигурност, макар и да се движих цял ден само в затоплената кола Simple Smile

Мариелка, много ми е смешно как Алксчето ти носи нощното шкафче Simple Smile Сладкият той  Heart Eyes

Кобрети, много готина твоята Фурия  Hug А езикът хич не пречи на играта на деца- аз нали съм раснала в чуждоезикова среда, в началото хич не знаех испански, ама това не ми пречеше да щурея с местните деца. А по-натам вече си говорех спокойно, но като играехме с русначета или по-рядко с германчета, които български не знаеха, естествено, но и испански не искаха да учат, пак никакъв проблем. Играта на децата не спира пред някакви си езикови бариери Simple Smile

Янче, ама какво говориш ти за слабост?!?! Виж се ти и ми обясни защо беше на диета,като си станала истинска клечка! Фликс не знам как е,даже и на снимка не съм я виждала, ама и Мариелка не знам къде ги измисли тези 10 килограма?!?! Аз имам какво да си махна още от телесата, хич няма да са ми излишни 7-8-9-10 килца да си отидат Simple Smile Но всъщност истината е,че без значение кой как изглежда, по-важното е да се чувстваме добре!

Веси, ти пита дали има резултат от диетата... Ами аз миналата пролет я правих месец и малко, смъкнах за това време 8-9 килограма. После започнаха да излизат дините, а аз умирам за диня и прецених, че не мога да ям само сутрин и в плодов ден диня, та я прекратих и малко се притеснявах да не си върна килцата. Обаче се оказа, че след като я приключих предсрочно, в следващите месеци смъкнах още дооооста килца. С две думи- да, абсолютно ефективна е!

Марги, успех и на теб с диетата! На мен пък ми е 5-ти ден и така чаках да си хапна месце, а бях на зъболекар и ще пропусна вечерята, ама карай  Wink

Славенка, наистина се надявам да ти минават всички проблеми от главата! Все хиляди неща ти се струпват, дано вече да почнат само хубави работи да ти идват до главата Hug

Алегория, дано Теди вече да е добре! Горкото детенце, надявам се да му е за последното (поне за тази зима) боледуване!  Hug Все забравям да ти кажа, че Александър все играе с влакчето, подарък от вас и всеки път като го видя ми става много мило! Страхотен подарък!  Hug

Диндла, БуболечеМече, много се радвам за бебчетата ви! Да продължават да растат безпроблемно и да се родят прелестни човечета! Simple Smile

Янче, за кумуването- мисля, че можеш да си сложиш една красива рокля, не супер официална и натруфена и да си прекрасна кума. А може и костюм, разбира се. Всъщност виж булката и младоженецът как ще са облечени, да не се окаже, че те са по дънки, а вие много официални, или обратното и да се чувствате некомфортно.

Аз днес ужасно закъсах с един зъб, страааашна болка! Обаче ме е шубе да отида на зъболекар и цял ден гълтах аналгетици, в крайна сметка като вече не си намирах място от болка отидох на зъболекар и сега цялата съм изтръпнала, но поне вече не боли. Бях забравила какво е това да те боли зъб, но днес си го припомних с всичка сила. Пфуууу, ужасна гадост! Confused

Амииии, желая ви лека вечер, хубави събота и неделя и много усмихнато настроение  Hug
Виж целия пост
# 141
Добър вечер!  Grinning

Виждам че много момичета са се запалили по тази диета.  Grinning Дано да я изкарате до край и да достигнете желаните резултати!  newsm10

Бърби, ами закилцата си близо да ти кажа  Laughing, само че +3.  Laughing Засега не мисля да се подлагам на диети, но ако ми се наложи, ще знам че тази е добра и изпитана.  Hug
За кумуването аз също подкрепям Терпсихора и бих ти предложила да си сложиш някаква красива рокля в спортно-елегантен стил примерно, за да не е супер официална или каквото ти си харесаш. А може и панталон с красива риза, както прецениш, че ще се чувстваш най-добре.  Peace

Мариелка, Рибке, за спането и ние сме така - приспивам я, премествам я и след 1-2 часа става в леглото си и с протегнати ръчички към мен "мама, мама...". Съответно аз ставам, взимам я при нас, гушваме се и така откарваме до сутринта, защото нито ми се разсънва през нощта, нито пък се събуждам пак, за да я преместя и така ... Не знам докога така ще я караме, сигурно докато спре да се събужда нощем.

Г-це Кобрети, Софи пие мляко само вечер, нощем никога не е търсила.

Алегория, как е Теди?

Буболече, много се радвам за хубавите новини около вас!  Hug Все така да продължавате, а малкото бебенце да си расте спокойно в коремчето и да се появи точно когато му дойде времето.  Grinning  Hug

Диндла, радвам се, че си по-спокойна вече. Дано всичко е наред занапред и да нямаш притеснения. Знам как си се чувствала, защото и аз със София в началото имах кървене, което продължи да се оттича повече от 2 седмици. Направо ми беше кошмар...!

Веси, ето снимки на двете кукли от нашето виждане:  Grinning

   
    А тук куклите са три.  Grinning
Виж целия пост
# 142
Здравейте, Теди е по-добре.
Отново сме на антибиотик, защото 3 дни не сваляше Т (около 39-40 ако е без нурофена). Гърлото пак беше с налепи. Още от първия път прием Т падна и си е добре. Ще го пием какво да се прави. Бронховаксома ще го отложим (доки промени мнението си).

Най-странното е, че днес излязоха резултатите от гърления секрет - ами няма нищо...хем се радвам, хем се чудя какво става....

Ани - много се радвам, че си играете с играчката още. Как ме е яд, че не взех на Теди тогавааааааа  #Cussing out #Cussing out. Ама от Варна....няма кога да ходим до там да вземем. Радвам, се че сме успели да зарадваме малкия красавец!
После пак ще пиша  Hug Hug
Виж целия пост
# 143
Пак се пръкнах.

Да не повярва човек. Нещо никак не мога да се организирам с четенето в нета.
Ама никак.
Може би ще почна аз да седя при Ивайла, докато заспи и да си си се ровичкам из нета. Но аз обикновено се боря с къщата след вечеря, а Стоян играе шах, докато заспиват деците.

Честито бебе на Захира, да е жив и здрав Александър! Така и не знам кога се роди.

Леле, София и Анди какви са сладурани. Лили, прекрасна е станала Софи. Андреа я виждах скоро, сладурка е и тя.

За какви диети си говорите? Аз искам да сваля 3 кила. Знам, че не съм добре, но минус 3-4 ще се чувствам по-добре. Но това обикновено става лятото, зимата пак ми идват на гости. Но пуста лакомия.

Направих си фейсбук. Никак не ми харесва, но любопитството уби котката. Малко е и краста, признавам.
Ще трябва да ви поиздиря, че загубих всякаква представа за децата.
Много се надявам да прочета само хубави неща. Ще се пробвам малко да си поосъвременя информацията.

Иначе моите дивчовци растат, всяко с хубавите и не толкова неща около себе си. Каката я качихме на ски и зимни кънки, много съм горда с нея, не се предава и не мрънка (което не е много типично за нея). Радвам се, че и харесва. Особено държа на ските, пък да видим.

Бебчо за съжаление ми направи 4 бронхиолита (иначе казано почват да му свирят гърдичките - пълнят се със секрети от бистра хрема) за 1 година, последните 2 ги борихме с инхалатор в къщи. А последният още го лекуваме, за съжаление беше гаден пристъп и то на Банско. Даже си беше за болница, но си останахме в къщи. Сега ще трябва профилактика с лекарство, което се надяваме ще му помогне да го израсте лесно.
Силно се надявам, че няма дечица с подобни проблеми.

По-тъпото е, че дядо Коледа ни донесе зайче и сега ще трябва да го махнем. То не е причината за тези неща, но козинката му е алерген и е хубаво да се изолира. Не съм решила какво ще го правим? Като сме на Созопол не е проблем да си го вземем там, но после... Някой да иска зайче?

Това от мен. Извинения, че толкова време не съм писала, дано се позавърна.
Виж целия пост
# 144
Ееее Сънчо добре дошла в голямото семейство Фейсбук Mr. GreenАма защо не каза как да те търсим там Thinking
Много лошо сте се подредили с Коки,надявам се да го преборите и повече да не ви мъчи,а зайчето наистина трябва да го махнете,няма ли някоя баба,която да го гледа?А за ските,аз не карам,но много ми се иска децата да се научат.Лошото е,че кризата яко ни е хванала и "нема паре" Mr. Green
Янче,рокля задължително,какви са тези панталони #Cussing outТолкова си готина,а и повода е страхотен,може да не е официална,но една спортно-елегантна рокля ще ти стои супер Hug
Кобрети и Ники си го иска "мако-то"всяка нощ и рано сутринта,също Wink
Алегория как така има налепи,а гърления секрет нищо не показва newsm78Не твърдя,че съм компетентна,понеже не съм правила такъв,но щом има налепи,от там и високата Т,от там и АБ newsm78
Буболече много радост и щастие лъха от поста ти,пожелавам ти лека бременност и едно сладко бебе на финала Hug
диндла повече да нямаш такива премеждия и да си изкараш спокойно бременноста HugИ включвай се по-често Wink

Хари много са готини двете кукли,с тези кукуриги на главата Laughing
Терпсихора друг път да знаеш да не чакаш до последно,че със тези зъби шега не бива Wink
Алекс ,а дали проблема при храненто не идва от допълнителните неща ,които си хапвате по улиците Mr. GreenНики не мога да го нахраня,ако е хапнал нещо друго преди това.Но ако е гладен,лапа много бързо.Ние не се заглеждаме по филмчета ,но задължително трябва да има играчки на масичката и като му омръзнат-нови Wink
Славенче какъв е този АБ-60лв Shocked няма ли по-евтин аналог.Понякога си мисля,че лекарите нарочно изписват скъпи лекарства #Cussing out
Нико напира да ходи при баба си,,затова ставам да го заведа и си почвам упражненията LaughingВесел уикенд Hug
Виж целия пост
# 145
Дани - именно това ми е странното. Даже и док се зачуди, но накрая каза "Добреееее". Надявам се наистина да е добреееее, но е странно.
Забравих да кажа - Бърби, Хари - принцесите ви са страхотни. Ще ви крадем някой ден  Mr. Green
Виж целия пост
# 146
Здравейте   bouquet

Малките мадамки са страхотни, Хари, Янче  Heart Eyes

Алегория, Т. да спадне след първи прием на АБ малко се съмнявам в това  newsm78 по-скоро май не е имало нужда от АБ. Последният път, когато Деси имаше три дена мн висока Т. и аз накрая не издържах и казах на дядо и да и купят АБ /мен ме нямаше в момента/ се получи по същият начин. След прием в 17 часа, дядо и каза, че е спаднала Т. и повече не е вдигала , според мен е невъзможно да е от АБ.....просто е трябвало да изчакам още мааалко.
Дано при Теди да е било нещо на вирусна основа и да отминава по-бързо.

Тук едно слънце е грейнало и Т.  е 6 градуса....май ще се обличаме и потегляме на разходка.....и без това днес децата спаха до 10ч. , до следобедния сън има време за една разходка Simple Smile
Виж целия пост
# 147
И при нас днес е страхотно време,слънчево и топло.Децата побягаха на центъра,после закарахме каката на танци и се прибрахме да обядва гладника LaughingСега спи като къпан Mr. Green
Магаре аз мисля пък,че от АБ е спаднала температурата ,дори и от първия прием.При наличието на налепи,както е при Тедо,значи е гнойна ангина,а в такъв случай няма как да спадне Т.Не знам при Деси как е било,но гнойна ангина без АБ не минава,говоря от личен опит,а и от споделено с доста майки.Макар,че има вариант да се бърка в гърлото и да се обират налепите с марля,което е ужасно Shocked но и тогава се назначава АБ.
Виж целия пост
# 148
Дани, АБ стрива 54 л за 10 дена е.И като включим и витамините и се заформи сумата 60 лв.А това е евтиния вариянт.Другите ще ми излязат над 100...Ще го мисля и като намеря начин ще си го купя.Трбява да преборим стафилокока.
Лек ден на всички!Нямам настроение да пиша, а вие нямате нужда от моите истории...Целувки Hug
Виж целия пост
# 149
Днес ни поиздуха вятъра-а толкова хубаво слънчице пече и с ентусиазъм излязохме,но бързо-бързо се прибрахме след по-малко от  час.

Бърби,защо не питаш младоженците как да се облечеш? Нали са ви приятели.
А за диетата-Мариелка много вярно е отговорила вместо мен. Честно казано не знам колко точно са килограмите отгоре,но дрехите отново започнаха да ме стягат,а към края на лятото тъкмо бях започнала да си обличам старите дрешки-от преди забременяването.Свикнала съм да изглеждам по друг начин и като се съблека-просто не се харесвам.Но май няма да започна точната диета,а ще пробвам да си въведа някакъв режим на хранене и упражнения и да видим дали ще успея да постигна нещо.Макар че Терпсихора може пак да ме зариби  Thinking

Рибке,хихихи ама и аз така съм го написала,че може да си излезе не като заяждане,а направо като грубиянстване. Hug

Хари,Бърби-много са сладки двете кукли.И изглеждат като големи момиченца.Започва вече да им се губи бебешкото излъчване на дечицата ни.  Rolling Eyes

Сънчо,4 бронхиолита за толкова малко време-преставqм си как се чувстваш за Коки.Моя Марти направи 2 бронхита за 2-3 месеца,после пи Есберитокс капки-имуномодулатор,който се дава успоредно с лечение или след боледуване на дихателните пътища.Скъпичък е,около 10-12лв.,но се пие доста дълго (2 седмици,почивка и още 2 седмици в нашия случай).Просто като идея  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия