Исторически романи

  • 91 300
  • 471
# 450
Някой ще каже ли добра дума за "Медальонът" на Г. Златарева?


Поръчах точно това издание и малко не ми харесва това, че марджините са твърде тесни и като че ли разстоянието между редовете - и то ...
Виж целия пост
# 451
Много хубава книга.Точно това издание прочетох .Ако харесваш историята ,е правилен избор.Когато я купих ,реших че е поредната книга пълна с много исторически факти.Но тя е поднесена на достъпен език ,за да можеш да вникнеш в миналото и да си представиш образно събитията.Приятно четене,дано ви хареса .
Виж целия пост
# 452
 Да побутна тази готина тема с един линк към нова група, която намерих във фейсбук за исторически книги и романи, има качени доста линкове към интересни книжки по темата: https://www.facebook.com/groups/470896923092356/
Виж целия пост
# 453
Който чете на английски - Филипа Грегъри от 2015 /"Укротяването на кралицата" от Тюдорската серия/ вече я има в Рулит.
http://www.rulit.me/author/gregori-filippa/the-taming-of-the-que … -free-425117.html
Виж целия пост
# 454
Започвам "Вълци" на Хилари Мантел днес.
Виж целия пост
# 455
Който чете на английски - Филипа Грегъри от 2015 /"Укротяването на кралицата" от Тюдорската серия/ вече я има в Рулит.
http://www.rulit.me/author/gregori-filippa/the-taming-of-the-que … -free-425117.html
Дали, ще я има на български?  newsm78 Скоро ли е излязла?
Виж целия пост
# 456
Ще я има и на български! Предполагам, че ще се появи около пролетния книжен панаир.
Виж целия пост
# 457
Тъкмо се чудех кога ще излезе на български, че и нея я чакам.
Виж целия пост
# 458
Здравейте!
Някой има ли вече отзиви за "Последната кралица" на Елизабет Фриментъл? Анотацията е интригуваща, но и друг път съм се подвеждала, та да попитам, преди да я поръчам.
Същия въпрос за "Лейди Макбет" на Сюзън Фрейзър Кинг. Не я срещнах дотук в темата, та ако някой има мнение, моля да сподели.
Виж целия пост
# 459
Здравейте!
Някой има ли вече отзиви за "Последната кралица" на Елизабет Фриментъл? Анотацията е интригуваща, но и друг път съм се подвеждала, та да попитам, преди да я поръчам.
Същия въпрос за "Лейди Макбет" на Сюзън Фрейзър Кинг. Не я срещнах дотук в темата, та ако някой има мнение, моля да сподели.

"Последната кралица" не съм я започнала, нямам отзив. "Лейди Макбет" според мен е приятно написана, прочетох я с удоволствие, но не бих я повторила.
Виж целия пост
# 460
Здравейте от поредния фен на историческите романи!
Току-що завърших " Наследството на Болейн", а преди нея и " Другата Болейн" на Филипа Грегъри. Ох, влюбих се в тези книги! Сега продължавам с поредицата, предстои ми " Другата кралица". След нея кои следват? Четоох относно хронологията, но малко се обърках.
Приятно четене!
Виж целия пост
# 461
Здравейте от поредния фен на историческите романи!
Току-що завърших " Наследството на Болейн", а преди нея и " Другата Болейн" на Филипа Грегъри. Ох, влюбих се в тези книги! Сега продължавам с поредицата, предстои ми " Другата кралица". След нея кои следват? Четоох относно хронологията, но малко се обърках.
Приятно четене!
И аз много ги харесвам. За Тюдорите, хронолгично са:
„Вярната принцеса“
„Другата Болейн“
"Наследството на Болейн"
„Шутът на кралицата“
„Любовникът на девицата“
„Другата кралица“
"Проклятието на краля"
"Укротяването на кралицата"
новата "Три сестри, три кралици", хорнолгично е заедно с "Вярната принцеса"
Препоръчвам ти и книгите й за войната на розите, те са преди тези за Тюдорите
Виж целия пост
# 462
Много благодаря!
Виж целия пост
# 463
Отзиви за поредицата Тангра на Токораз  Исто?
Виж целия пост
# 464
Здравейте!
На поредицата на Ф.Грегъри съм. В момента чета " Другата кралица". Още две книги остават. Много, много ми хареса "Шутът на кралицата"!!!
Приятно четене!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия