пердета-8

  • 213 778
  • 887
# 390
Какви са цените на ка-те? Видях някои интересни перденца...Иначе аз още съм в дилема как да процедирам с пердетата в кухнята и всекидневната Sad
Не мога да си представя какво да сложа така, че хем да е подходящо за кухня, хем за всекидневна. Май ще се насоча към щори, а толкова много исках перденца...
Виж целия пост
# 391
Не знам какво да отговоря - имат доста мостри на различни фирми и разликата в цената между две пердета може да е в пъти.
Виж целия пост
# 392
Аз най-много харесвам пердетата, които внасят КА-ТЕ http://www.ka-te.com/bg/catalog/0/0/1/1. Друг е въпросът, че цените не са особено ниски.
А къде имат магазин?
Виж целия пост
# 393
Здравейте!
Изчетох последните 10-на страници, пуснах търсачка, но не намерих, това , което ме интересува. Гугъл, не помогна, също.
Моля ви ,за съвет!
Питането ми е: как се процедира с прозорци + врата към балкон в кухня? Радиатор няма, но масата ще е до прозореца.. Прозореца, за сега мисля да го поръчам неотваряем, ако това има значение.До балконската врата ( в ъгъла) ще има хладилник. Кухнята за сега смятам да я реша в класически стил ( може би леко рустикален..не съм решила на 100 %).

Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 394
Аз най-много харесвам пердетата, които внасят КА-ТЕ http://www.ka-te.com/bg/catalog/0/0/1/1. Друг е въпросът, че цените не са особено ниски.
А къде имат магазин?
Ако искаш, мога да попитам. Семейството ми са архитекти и интериорни дизайнери и част от бизнеса им е интериорен дизайн. Аз съм със съвсем друга професия и по-скоро интериорният дизайн ми е хоби. Та от там са моите наблюдения върху пердетата. Ако искаш се обади на контактите от сайта на фирмата да ги попиташ, ако искаш може и аз да попитам нашите и да ти отговоря по-късно.
Виж целия пост
# 395
Здравейте!
Изчетох последните 10-на страници, пуснах търсачка, но не намерих, това , което ме интересува. Гугъл, не помогна, също.
Моля ви ,за съвет!
Питането ми е: как се процедира с прозорци + врата към балкон в кухня? Радиатор няма, но масата ще е до прозореца.. Прозореца, за сега мисля да го поръчам неотваряем, ако това има значение.До балконската врата ( в ъгъла) ще има хладилник. Кухнята за сега смятам да я реша в класически стил ( може би леко рустикален..не съм решила на 100 %).

Благодаря!   bouquet
Здравей, във вкъщи е посъщия начин разположението ми в кухнята. Аз също много се чудех как да направя, защото много исках да сложа перде, но след дълго умуване сложих вертикални щори и не съжалявам.
Виж целия пост
# 396
Привет момичета, стигнах до етап пердета и зациклих  Mr. Green
Има доста неща, които не са ми ясни и ще ми трябва вашата помощ Hug

При двойни пердета - тънки и плътни, дълги до пода трябва ли тънкото перде да е с няколко см по-късо от плътното или не? Като се спуснат, да не се вижда тънкото?  newsm78
Досега съм живяла на висок етаж и с щори и не ми се е налагало да слагам двойни пердета и сега съм в шах Rolling Eyes
Виж целия пост
# 397
Хайде, и на мен ми е време за тук... Blush

Моите наблюдения -
сякаш в Баумакс има най-голям избор на по-приемливи цени.
В Домко има промоции на тънки пердета, но са толкова евтини /3-4 лв./м/, че чак нещо ме съмнява... Има и плътни на добри цени, но те вече категорично не ми харесват.
Но не съм ходила още по магазинчета, не че има много в града ни, само по хипермаркети.

pepitta_84,
нещо подобно ми се върти в главата за всекидневната -
на двоен корниз и двете пердета еднакви тънки,
но никое от тях изцяло пуснато,
а прибрани и щипнати в различни посоки,
по средата препокриващи се.
Но ние ще имаме роло-щори там.
Т.е. по-скоро търся ефект, а не затъмняване,
дори целта ми е максимална светлина през деня и незакриване на гледката,
когато и щорите ще са вдигнати.

Сиер,
мда, има логика - тънкото да е една идея по-късо от плътното перде. Thinking
Виж целия пост
# 398
Здравейте!
Изчетох последните 10-на страници, пуснах търсачка, но не намерих, това , което ме интересува. Гугъл, не помогна, също.
Моля ви ,за съвет!
Питането ми е: как се процедира с прозорци + врата към балкон в кухня? Радиатор няма, но масата ще е до прозореца.. Прозореца, за сега мисля да го поръчам неотваряем, ако това има значение.До балконската врата ( в ъгъла) ще има хладилник. Кухнята за сега смятам да я реша в класически стил ( може би леко рустикален..не съм решила на 100 %).

Благодаря!   bouquet
Аз дълго мислех дали да са дълги или къси и накрая взех къси. При нас обаче вратата е на съседна стена и мисля да и сложа плисе щори в цвета на стените. Ние имаме радиатор, но моите пердета са само плътни, защото прозореца гледа към двора. Още не са ми монтирали корниза, но другата седмица се надявам да го сложа и ще снимам и покажа.  Peace
Виж целия пост
# 399
Момичета, преди време се коментираше някакъв магазин в София, в който има голям избор на пердета на ниски цени. Спешно ми трябват някакви координати, адрес или тел. на магазин.
Моля Ви за помощ.
Виж целия пост
# 400
Courage,

Aз имам в кухнята само врата, тоест тя играе ролята и на прозорец. И понеже не ми харесват тези късите перденца (само по средата на вратата) съм решила т.нар. корниз (от тези които се слагат на самия прозорец) да е в горната част на вратата, а пердето да е нещо въздушно и тънко прибрано от едната страна с някаква шипка. Всичко това само с декоративна цел - не ми трябва нито да се предпазвам от погледи, нито да затъмнявам.

Та мисълта ми бе ако слагаш къси пердета, вратата така може да я направиш, но не мога да преценя дали е добър вараиант  Peace
Виж целия пост
# 401
А що за материя трябва да търся ако искам тънко, прозрачно, немачкащо се и бяло перде?
Гледам, че все газени се препоръчват, но те имат един блясък, който май ми се ще да избегна.
Ще има и плътни, пак едноцветни, бяло-сивкави...
Те какви да са?
Виж целия пост
# 402
Благодаря ви, за предложенията! Мислех ,че щорите седят добре на по  малки прозорци.. Thinking При мен освен врата , ще има и голям неотваряем прозорец.Две/три по малки щори ли се слагат в такъв случай? Размерът му , приблизително , е 1300 мм.
Петя, ще чакам да видя при теб как ще се получи.

Шанта, и аз не мога да си го представя ( разбрах за какво говориш ) и аз мислех подобен вариант, макар да бъде , в голямата си част натикано между стената и хладилника.

От друга страна, може би отделно късо за прозореца, а на вратата прибрано , в средата ( като салфетка за хранене) newsm78.
Виж целия пост
# 403


Шанта, и аз не мога да си го представя ( разбрах за какво говориш ) и аз мислех подобен варинат, макар да бъде , в голямата си част натикано между стената и хладилника.

От друга страна, може би отделно късо за прозореца, а на вратата прибрано , в средата ( като сълфетка за хранене) newsm78.
Точно това имах предвид - отделно късо перде, а на вратата дълго, но на самата нея да си седи, вързано по средата или в страни, тоест да не пречи при постоянно отваряне/затваряне.
Бих показала, но не ми е на дневен ред сега това перде, при мен и без нищо си е съвсем ок.

Другия вариант е просто да си стои в ъгъла, пак няма да пречи Simple Smile
Лично за мен не виждам проблем половината перде да е дълго, другата късо ( ами вратата е дълга), но това си е мое виждане  Peace


При свекърва ми има един прозорец с радиатор и от едната страна висок шкаф. Тя го е направила така - късо тънко преде. Дълго плътно, но само от едната страна (от другата явно е решила че така и така нищо не се вижда от шкафа  Wink) а отгоре от плата на плътното перде набрана лента около 20 см. Стои доста симпатично, но има едно по- може би ретро излъчване Simple Smile
Ето нещо такова (само за горната част):


За щорите, не знам дали има значение ширината, може би зависи от вида на шорите
Виж целия пост
# 404
Благодаря, за насоките, аз точно леко ретро излъчване търся!  Grinning
За щорите видях на няколко места , класически кухни ( английски тип) решени с щори. Не знам как точно се наричат, едните изглеждат като множество тънки пръчки ( бамбукови ?!?) , а другите като сбръчкан плат (не е нагънат на хармоника, свободно пада , отстрани има връзки, които го набират) Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия