пердета-8

  • 213 790
  • 887
# 870
ginger tea, благодаря за споделеното и предложената помощ! Обяснението е много точно, но явно съм го изпуснала в предишните страници. Ще потърся по твърд плат и предварително ще го натопя във вода. Извинявам се ако съм нахална, но какви летви използваш и къде могат да се намерят?
Виж целия пост
# 871
Сложила съм алуминиеви 1 см широки летви, купих ги навремето от Практикер, по-късно исках да купя още, но нямаше никакви от този вид. Немски са и са доста леки, пробвай с по-тежки, например с дървени летви, ще опъват по-добре плата. Виж в Практикер, Бриколаж, Баумакс.
Още неща за които се сещам, измери си внимателно къде ще пришиеш перделъка, така че да не се виждат кукичките, т.е. горният край почти да допира в корниза, по-красиво е. Другото е за плата, можеш да ги направиш и от съвсем тънък плат, но да е като колосан, абе представи си го като плат от който никога не би си ушила дреха която да се допира до кожата ти.
Виж целия пост
# 872
ginger tea , и аз мерси за снимката Simple Smile

Имам това от икеа, но в крайна сметка ползвахме само корниза. Останалите части бих ги подарила на някой, ако не му е спешно. Те са едни май пластмасови "летви" с велкро лента и ролки, за да се плъзгат в корниза + метални пръчки за тежест. Не биха паснали обаче на всеки корниз - по тесен е този, но може и да има, защото се продават кукички за перде с пасващ размер. На плата съответно трябва да се пришие велкро, а отдолу да се остави улей за пръчките  Peace
Виж целия пост
# 873
ginger tea, благодаря отново! Ще се съобразя с всички Ви съвети.
Виж целия пост
# 874
Някой знае ли откъде мога да купя плат за пердета - нещо като воал, обаче не е изкуствена материя, а е памучен. Не знам как се казва този плат - муселин, батиста, или нещо друго newsm78. Искам да е чисто бял, може и слонова кост. Не знам дали го обясних добре и дали разбрахте за какво става дума.
Виж целия пост
# 875
Здравейте момичета, моля за съвет относно броя на пердетата, които трябва да сложа в детската ни стая. Корнизите са два - единият е 3 метра, а другият 3.3 метра. Има ли някакво правило относно броя на пердетата, които се слагат. Колебая се дали на всеки корниз да сложа по две плътни или три плътни пердета. Или пък на корниза, който е 3 метра да сложа две пердета, а на по-дългия да сложа три. Но тогава разликата в дължината на пердетата, дали ще стои грозно. Незнам дали разбрахте въпросът ми- доста объркано май го написах Embarassed
Виж целия пост
# 876
ето ги и моите перденца най-накрая:)
детската

спалнята


и хола,много мислех преди да го купя,защото цената му много надхвърляше психологияната ми граница за цена на перде,но сега не съжелявам


остава ни само трапезарията,да го ушия и ще показвам снимки:)
Виж целия пост
# 877
Влизам и тук с молба за помощ!!
С такова нетърпение си чаках пердетата,а  са ги ушили на грешна дължина /вината чия е няма да коментирам../. Чуденката ми е какво да правя. Нови няма да купувам. Разликата е цели 35 см. Става въпрос за прозрачно тюлено перде и плътно перде. Няма как да ги оставя къси, тъй като има врата към тераса и стои адски грозно.. Мислех си да ги дам някъде другаде да ми пришият отрязаните парчета.  Някой минал по тоя път с идеи.. Мога  да се примиря за тази стая. Все пак е спалня. Картнката е по-трагична във всекидневната. Там не стига, че са по-къси, ами и и метража не ми стига да си покрия прозореца.. Пропуснали са една врата към тераса.  направо ми се реве.
 ooooh!
Виж целия пост
# 878
Bibsy, ето моята идея (докато обясня, по-бързо ще покажа...)
От стара тема, от тук е ....

Нещо такова възприемаш ли като визия? Долния край няма да е точно в този вид, но горе сякаш решава казуса  Thinking
Виж целия пост
# 879
Мислех го и това, но проблемът е и с двете пердета. Ако удължа плътното отдолу, то в повечето случаи /през деня ще е прибрано встрани/ и няма толкова да си личи. Но с това тюленото какво да правя?
Мога ли да сложа такъв тип корниз да е закрепен на стената вместо на тавана? :http://eladabg.com/plastmasovi-nemski-trirelsovi-p-2153.html
Виж целия пост
# 880
Е, как какво да правиш? Ако фирмата която ти е взимала размерите и ги е шила да ти плати пердето или да ти ушие ново по размер Peace Наистина е много неприятно,но според мен единственият ти вариант е да смъкнеш корнизите над прозорците.Това с надене,дипли,волани и подобни,лично на мен не ми се нрави,още повече ако стила на дома ти не ги предполага,имам в предвид романтичен стил на обзавеждане,а ако е модерен стил/има си име ама в момента не ми идва Mr. Green/ аз не си представям подобни пердета показани по горе на снимката Peace
Виж целия пост
# 881
Здравейте, момичета!
Въпросът ми май не е за тук, но смятам, че ще ми помогнете, защото става въпрос за текстил. Предстои ни ремонт на хол и трапезария и се опитвам да избистря идеите. Наумила съм си да шия калъфи на столовете. Много ми харесва един плат, който е на тънко райе - сиво, тюркоаз и бежово. Виждала съм го по снимки, но сега не мога да го открия. Чудя се обаче дали е удачно всички 6 стола да са с райе. Дали няма да натоварва очите. Или пък да са 4 сиви и 2 на райе  Thinking А какъв трябва да е платът за тези калъфи? Диванът ще е тъмно сив и смятам да му сложа възглавнички пак райе, тюркоаз, бежово. Стаята ще е боядисана в цвят шампанско. Умувам и за римски щори обаче ми се иска отгоре да сложа едно тънко бяло перде, че нещо не ми харесва идеята, когато са вдигнати щорите да се вижда голо стъкло. Най-омразната ми работа е да мия прозорци  Embarassed Много ще се радвам да ми помогнете с идеи.  Simple Smile
Виж целия пост
# 882
bibsy плътното може да го удължиш така, както е показала Мира Иванова - с второ перденце отгоре (ама как го казах само Rolling Eyes) няма да си личи, а на прозрачното може да сложиш отдолу широка рязана бродерия Peace 35-40см  -  колкото високо искаш. Нещо такова си представи. Има и рязани бродерии, които не са в стил романтика, а по-модернистични - зависи от интериора в дома ти Simple Smile
Виж целия пост
# 883
Може и да размениш парчетата - на тънкото - пришиваш о тдолу остатъка на дебелото, а на дебелото - отгоре остатъка от тънкото или нещо от сорта...
 Назад имаше доста идеи за такива случаи - при окъсено перде - порови се.

Питаше се за римски щори и тънко перде - ако римските са фини - може да се получи нещо такова, много приятно дори

Виж целия пост
# 884
bibsy , идва ми наум да зашиеш отрязаните парчета, щом ги имаш, но с по една лента от другото перде - на тънкото лента от дебелото между двете части и обратното на другото. Ако материите позволяват, мисля, че може да се получи интересно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия