Нужни и ненужни покупки за бебето - моят оп

  • 27 910
  • 746
# 30
Ето, че при всеки е различно.От нужните за теб неща, аз не използвам нито едно.Но пък ноктите ги режа буквално на два дни.Имам чувството, че растат с часове.Активната гимнастика си вървеше с кошарата, но не и обръща грам внимание.Кенгурото е само за здрав гръб и кръст и за по кротички бебета.Нашето шило, пробвай да го сложиш вътре.Бебефонът ми е чисто нов.Не е ползван нито веднъж.Спи в отделна стая, но на отворени врати и я чувам без проблем.И аз много теми изчетох и купих всичко предварително.Имам си дори уред за затопляне на шишета Mr. GreenУжас.Не си го купувайте.
Виж целия пост
# 31
Темата е супер. Записвам се да следя...въпреки че вече накупих доста неща
Виж целия пост
# 32
  bouquet за темата, дори и да е имало такава по-рано мисля, че още съвети никому не пречат Grinning

-Колектори за кърма на Авент- няма по голяма глупост от това! Не можах да си обясня как е възможно хем зърната ти да са вътре в колектора, хем да тече отвсякъде  #Crazy Плюс това са много твърди
извинявам се- как изглежда това чудо?
Виж целия пост
# 33
Най-ненужното нещо на пазара според мен е т.н. активна гимнастика. Не съм я купувала и не бих.
Виж целия пост
# 34
Нужни:
Количка-оказа се много удобна и за управление и за пренасяне.
Легълце-от Дибо (Полезно,защото дъното може да се сваля до пода и се превръща в кошара)
Повивалник-страшно полезен (особено за кръста на мама  Crazy)
Анатомична поставка за коритото-(в началото не я ползвахме,понеже малката се плашеше от нея,но 2м по-късно стана незаменима и за двете ни)
Активна гимнастика-много полезно!
Люлка-също много полезно.
Комплект за прическа-гребен и четка с меки косми (за сега ползваме само четката)
Комплект за маникюр  Simple Smile -от него ползвам само нокторезачката,с ножицата не бих боравила,пиличката не ползвам...
Куп играчки-безполезни нямаме,всички са и интересни...
Бибка термометър на Canpol-много полезно
Комарник за количката-безценен,особено срещу хвърчащи във въздуха пухчета,листа и т.н.,за мухи и комари-ясно
Бейбифон-много полезно
Стерилизатор на Авент за микровълнова-полезна покупка
Не се сещам повече...за сега

Ненужни:
Възглавничка за ваната-така и не ни потрябва.
Целия комплект на Мустела-(дадохме доста пари за него още преди раждането,а се оказа,че на бебка не й понася)
Купихме прекалено малки дрешки за новородено и на бебка не и ставаха  Crazy (добре,че бяха 3 бодита и 2 чифта ританки)
Обиколници-ползвах ги само първия месец,после ги махнах за да виждам какво прави бебка през решетките
Кенгуро-оказа се пълен боклук,ползвали сме го веднъж
Помпа за гърди-така и не ми се наложи да я ползвам  Tired
Олио за бебето-не го ползвах,не ми допадна
Виж целия пост
# 35
Най-ненужното нещо на пазара според мен е т.н. активна гимнастика. Не съм я купувала и не бих.

Как ще е ненужно, бе мила! Йоан се побърка с активната гимнастика. Толкова й се радва, удря играчките, пищи, говори им, смее се, хваща ги, няма по-добър начин да развиеш фините моторни умения на бебето според мен...
Виж целия пост
# 36
Същата функция изпълнява висяща играчка над леглото  или дрънкалка на количката. Без да струва 60 лв., примерно Simple Smile
Виж целия пост
# 37
Ами, ако имаш дъга над леглото, е абсолютно същото, да. Стига да може да удря играчките и да ги докопа. Но в един момент леглото утеснява и е по-добре да лежи бебето на пода, защото иска да се върти. Което ми напомня да ви рекламирам още един продукт, уникалната играчка на Чико:



Активна гимнастика Чико Делукс. Става до 3 години. Няма такова чудо! #Crazy #Crazy #Crazy Свири, пее, само дето не фърчи! Йойо откачи по нея.
Виж целия пост
# 38
За мен пък играчката над леглото беше ненужни. В леглото само спяха. Играеха си на пода.
Виж целия пост
# 39
Полезно:
- кошара, имаше и повивалник към нея, беше много удобно
- протектор за матрак
- помпа за кърма
- количка
- кошница
- сутиен за кърмене
- за дрешките съм доволна, че бях взела по някаква случайност по-голям размер
- кош за играчки
Неизползвано от мен:
- бебефон
- стерилизатор
- голям брой шишета, имах две от комплекта с помпата, бяха ми достатъчни
- обиколник
- помпа за нос, не й помагаше, за разлика от физиологичния разтвор
- кенгуруто го използваше само таткото, на мен ми беше неудобно
- активната гимнастика в момента и е по-интересна
- люлката - предпочита навън да се люлее
- куп  подарени плюшени играчки не си играе с тях
За мен е глупост и покупката на комплект за изписване съдържаш n на брой неща, от тях едно или две стават на бебето веднага, друго след месец, трето след 3 месеца, а имаше и една дрешка която стана на годинка.
Виж целия пост
# 40
Най-ненужното и най-омразното ми нещо ( щото само се блъсках в него ) е проходилката, дали и 30 минути е стоял в нея, а обиколих целия град да търся една конкретна.
Активната гиманстика също не ми беше от полезните ми вещи, така както и шезлонга -добре, че ни беше подарък, вместо него ползвах доста кошницата за кола.
Излишни пари дадох и за комплекта за нокти на бебето, така и не ми станаха удобни за употреба.
Виж целия пост
# 41
За мен излишни бяха шезлонга и стерилизатора.
Виж целия пост
# 42
Малеее  ooooh! , не мога да повярвам, какви неща иzмислят хората. Е, това нещо със сигурност може да оглави класацията на беzполеzните вещи.. Плюс това ми прилича малко на калъп, струва ми се че беебто ще се чувства приклещено там.. Ужас..
Виж целия пост
# 43
Преди няколко дни ми изкочи един тефтер, в който си бях правила списъците за бебето..... мдаа....за второто ще е еоще по-орязан със сигурност...въпреки, че почти нямам покупка, която да не е влязла в употреба Simple Smile))

За разходка и в стаята
- Кошница за кола с база - задължително....колкото по-хубава по-добре...ако колата има изофикс - бих се възползвала....най-добре нова...защото  иначе не се знае историята й....или втора ръка , но отблизки...да се знае, че не е преивяла инцидент.....

- Количка - макар много да обичах всяка от 4-те си колички - 1 подарена и 3 купени.....сега бих взела по-скъпа...ако ще и втора ръка...лека комбинирата, с която да изкарам от край до край.... количките ми излязоха така и така около 500лв...по-добре да бях взела една по-хубава...но ...опитът учи Wink
към нея дъждобран и чанта(спокойно може и да не е специална и вместо 150 да струва 20 лв)

 - Легло - взехме преобразуващо се в юношеско.....никога повече...сега ако избирам - малко, дървено, дълбоко, на 2 нива, с решетка която пада до средата....шкаф отделно....нашето с матрака излезе тогава около 400лв....в момента е юношеско...няма да издържи още много....доста паянтово стана в този си вид. пък и + големият матрак....още 200 лв отгоре....

- кенгуру - незаменимо за мен...лесно обслужване, удобно...с 3 позиции...от първият ден...спасение от колики....

- плот за преповиване - към 20 лв беше...страхотно удобство..подмятах си го на всякъде из къщата и на почивки....почти до 3 годишна възръст си го ползвах.

- за чаршафите - нямам проблем. почти не са изпускали памперсите  2-3- комплекта ме оправят....виж кърпи...поне 5 Simple Smile има мн удобни пелени за еднократна употреба по аптеките - 10 броя са 6-01 лв според размера....ползвам сега като спе без памперс.....

- бебефон - задължителен за мен.
-шезлонг - ако може с вибрации или тип люлка...супер вещ....за съжаление нашият нямаше и ми липсваха.
- инмаше 3 одеала различна дебелина......стигнаха ми.
- стол за хранене...още си го ползваме...страхотен...но той е след 6 месец.

- ненужно - активна гимнастика,въртележка за над леглото, обиколници,възглавничка за спане на страни, възглавница изобщо,тензухени и всякакъв друг тип пелени, кофа за пелени, чувал за сън, портбебе, термобокс

За къпане
- анатомична вана със стойка - много полезна и удобна, защото сама къпах детето, беше зима и трябваше в стаята, че в банята беше студено.....иначе може и направо на душа.....
- канче за поливане.
- ненужни - термометър за вода, гъба за тяло.....такова нещо почнах да ползвам към 3 годинки като стана..съвсем мека...и то само защото било пате и мн му харесва....

За хранене....
Тук имах един безумен списък....
трябваха ми реално в началото 2 малки шишенца по 150 мл....ползвах само чико физиологичните по-късно и големите кривите....ако не се дава вода и чай и без никакви шишета може...
- лъжички за капките за колики - понеже кърмех нямаше как в млякото да ги сложа....
- парен стерилизатор - много удобна вещ.

-ненужни - големи шишета, четка за шише, АМ, помпа за кърма, залъгалки, верижка за залъгалка.

Козметика
- бебшки сапун
- хидратиращ крем за след баня
- олио за вана
-крем за подсичане
- прах за пране - сано максима е най-хубавият за бебе според мен.
- нокторезачка

- ненужни - мокри кърпички, ножички за нокти, гребен и четка за коса, олио за мазане, душ-гел

Аптечка
- физиологичен р-р
- калпол
-спирт
клечки уши(за пъпа не за ушите)
-памук
-риванол
- марлички стерилни
- капки за колики
-комплект за лекарства е полезен когато бебето се разболее...
-лансинох за мама...както и подложки за кърмачки, ако тече кърмата(при мен докато кърмех от едната с месеци течеше от другата....като понякога и по 30-40 мл....ей така фира Simple Smile))  докато спях по-малко....също като ревнеше, че е гладен, почваха да дават....Simple Smile))и то останах най-доволна от Фиксис...не знам има ли ги още...тогава 20 бр бяха по 3,50лв....меки и големи...нищо не изпускаха...докато чико-мико, хич не спасяваха положението.

-ненужни - - топоцин, лепенки за пъп, аспиратор за нос, дигитален термометър, клечки за уши с ограничител.

-за мен покупки ненужни
- тук мог да сложа и някакви безумни колектори за кърма може би....некъв ужас са....не знам кой ги  измислил даже, стягащ колан за след раждане -точно 2 пъти го сложих и замина по живо по здраво, сутиена за кърмачки също не мога да кажа, че беше нещо особено незаменимо и полезно....
Виж целия пост
# 44
Нужните неща:
 Количка ,Кошара на едно нива,Лигавници,Панталони,бодита,Ританки, Камизолки,ваничка,1 олекотен комплект, 2 комплекта чаршафи,2 одеяла /тънки и дебели/


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия