Ендометриозата - това което лекарите незнаят- Група за взаимопомощ

  • 126 093
  • 733
# 240
Е,не е панацея,нито е болкоуспокояващо.
Пила съм го като детоксикиращо средство,използва се и за отслабване.
Той е изключително полезен за здравето,защото съдържа пектин и бета каротин, които укрепват имунната система, без да предизвикват каквито и да е странични ефекти. Същевременно токсините се разграждат и изхвърлят от организма, прочистват се кръвоносните съдове.Необходимо е да се приема 3 пъти на ден по 2 чаени лъжички ябълков оцет, смесени с чаша преварена вода. Тази смес, но с прибавена 1 чаена лъжичка пчелен мед, подобрява обмяната на веществата и влияе за общото укрепване на организма.
Със сигурност ще се чувстваш по-добре от него,но трябва постоянтво-поне месец.
Необходимо е пояснение,че не става дума за ябълковия оцет,купен от супермаркет,а за домашно приготвен или поне такъв,който да е сигурно,че е от ябълки.
Виж целия пост
# 241
Здравейте на Всички. Имам ендометриоза от 2004 година. Никакви симтоми на болеста няма болезнен цикъл нямам други болести освен нея (поне не видими или доказани с изследвания. Болеста беше 3-та степен имах ЕМ киста между яйчника матката и пикочния мехур. Игориха огнищата по време на операцията и бях на инжекции Деферилин 6месеца след това. Имам 1 инвитро в Тина киркова и едно връщане на замразени ембриони след това и двете неуспешни. Направих инвитро в "Щерев" 2009 - успешно и родих със секцио. Имам дъщеричка Димана. При секциото установиха че имам отново ендометриозни образувания и май бяха доста но не ги оперираха по време на операцията(незнам дали е възможо). Сега сме кандидатствали за още един опит инвитро чрез фонда Инвитро и ми се иска да направя нещо за организма си за да го предлаположа. Може би диета, може би прочистване. Нещо за черия дроб. Ще следя темата с интерес. Стискам палци на всяка от вас да сбъдне заветната мечта за бебче, и да успее да запази организма си от Коварната болест до менопауза поне.
Да добавя, че сега съм на 34г. Намериха ми ЕМ на 27. Забременях на 32.
Знам че бременноста предпазва от ЕМ- 9 месеца и кърменето също но само при условие че се кърми с инервал не по голям от 2 часа. В момента в който се направи интервал по голям от указания и не се направи изцеждане, веднага хормоните се развихрят и се образува първата яйцеклетка и след 2-3 седмици идва първия цикъл и край с превенцията на ЕМ.
Виж целия пост
# 242
Stami Sht. добре дошла при нас!   bouquet
Твоята история ми вдъхва надежда, че ще можем с Божията помощ да сбъднем мечтата си да си имаме детенце. Това което сподели за кърменето при нас ендометриозните е много ценнен съвет, незнаех че и това оказва влияние. ooooh!
Това с прочистването на организма е задължително при нас, и без това покрай болестта и инвитро процедурите, достатъчно си тровим организма с хормони и синтетични лекарства.  Искрено и от сърце ти желая успешни процедури и ново бебче в семейството Ви.  Praynig
Момичета, при някоя от Вас да се наблюдават проблеми със слаби капилярите или разширени вени, напоследък и това започна да ме мъчи. Някъде четох, че може да е недостик на калций или е пак от странните симптоми.   #Cussing out
Опитах се да направя и анкета в полза на групата, имам усещането че нещо изпускам, но се надявам с общи усилия да я направим пълна, така, че гласувайте и давайте предложения.


Виж целия пост
# 243
Да ,аз мога да се похваля със слаби капиляри през последние 2 години.Никога не ми беше текла кръв от носа.
Виж целия пост
# 244
От какво се получават,  Sick  и при мен като започна болестта ми се е случвало да ми се пукат капиляри в носа, а сега започнаха и по цялото тяло  и да ми се разширят и подуват вени, особено на краката и ръцете.  Cry  Четох, че от подобни проблеми се оплакват й бременните жени, това ме навежда, че може да има нещо общо с нашето заболяване. Нали  ендометриозата се характеризира с  "една грешно направлявана менструация",  това би оказало влияние и върху правилното движение на кръвта по кръвоносните съдове.  newsm78
Виж целия пост
# 245
Здравейте, момичета и аз имам проблеми с кръвотечението, само че откакто съм на Золадекс ми се появи кървене от венците. Знам, че това са признаци за пародонтит, но все пак никога преди не съм имала такива проблеми и се осъмних дали няма общо с ендометриозата. Кървенето на венците също се появява много 4есто при бременни жени. .... А ябълковият оцет от къде го купувате? Някакъв сайт?  Hug Също така, ще се радвам, ако някоя от Вас ми припомни дали ръжта беше противопоказна за нас, защото мисля да консумирам изцяло ръжен хляб.
Също така, ще си позволя да копирам лечебния план на Alexiana, и да добавя някои неща, четейки Вашите писания. Надявам се, че така ще бъда полезна и на вас, като обобщя нещата. След като сме приключили успешно с операцията (пожелавам на всички да няма повече такива), и сме преценили дали ще се подложим на хормонално личение (защото някои жени с ендометриоза отказват), можем да направим следните неща ако желаем:
1. Изчистване на организма (детоксикация) и подпомагане функцията на черния дроб - билки, прочистващи програми (на Лечител и т.н.), чай от глухарче, сок от лимон сутрин на гладно, приемане на оцет с истинска оцетна гъба и др.
2. Диета - естроген подтискаща и балансираща хормоните - избягване на червено месо, захар, сирене, мляко, пшеница, алкохол, КАФЕ.
3. Засилване на имунната система - ЕМ е свързана с имунната система - напртимер ехинацея, котешки нокът, и т.н. Всичко, което сме преценили, че би подействало.
4. Хормонален баланс - за това се препоръчва витекс (аз лично още не съм го пробвала) като много важно, мисля че тук може да помогне и хомеопат - хомеопати много, при д-р Михайлов даже вече се наблюдава резултат. Това включва и намаляване на излишния естроген от околната среда - никаква вода от пластмасови бутилки, по възможност органична козметика, макар и скъпа, и използване на зеленчуци домашно производство и т.н. Акупунктурата съвместена с китайските билки може да има чудотворно действие, но е не сигурно и скъпо удоволствие.
5. Йога, хоби, спорт - спортът е здраве! При йогата дори има асани за хормонален баланс.
6. В случай, че искаме да се подсигурим за теорията, в която ендометриозата е резултат от паразити в организма, можем да приемаме противпаразитното съчетание на ореховата тинктура.
7. Никакъв стрес и ядосване за глупости.
8. Рецептата на boll от 3-та страница с подправките - джинджифил и карамфил и др., за хормонален баланс, пречистване на организма и намаляване на газовете.
9. Изследване за автоимунно заболяване, за да разберем дали нашата ЕМ е свързана с това.
10. Много любов и вяра.                              
Момичета, моля ви, ако съм пропуснала нещо или съм сбъркала нещо, моля, пишете. За мен така е по-лесно да изпълнявам нещата, като ги обобщих, защото често ги нарушавам.
Виж целия пост
# 246
Записвам се да следя темата. Май имам ендометриозна киста на левия яйчник.
Виж целия пост
# 247
SAB-f, постът ти е изключително полезен, защото обобщава основните правила, които трябва да се спазват при ендометриоза. Това, което мога да добавя е следното:
1. Ръженият хляб съдържа повече глутен и от пшеничния, така че не става за ядене от нас. Ако не можеш да се откажеш от хляба, по-добре си купувай от цели зърна или от пшеничен зародиш. За съжаление хляб без пшеница или ръж просто няма на БГ пазара
2. Трябва да внимаваме с какви билки правим прочистване на черния дроб, защото най-използваните за това - бял трън и сладък корен повишават много естрогена. Може да се ползват корен от глухарче и репей, както и лимона сутрин
3. Карамфилът е добър за паразитите, но също вдига естрогена
Виж целия пост
# 248
maxinka, аз четох някъде, че в пшеницата освен глутен, който е вреден за нас има и някаква киселина, не си спомням наименованието на киселината, но мога да я потърся, ако иска някой. а тази киселина я няма в ръжта. ина4е, хлябът от цели сърна и пшеничен зародиш не съдържа ли отново същото съдържание глутен, каква е разликата?  ooooh!
Виж целия пост
# 249
Гласувах "автоимунен проблем",
но по-скоро автоимунната реакция е следствие ендометриозата. При мен имаше увеличени АФА, при други НК...
Виж целия пост
# 250
А аз се колебая между Повече естроген и Нездравословен начин на живот, защото според мен искуствения естроген от козметиката, пластмасата, месото, както и увеличаването на естрогена в следствие на алкохола и кафето, също е нездравословен на4ин на живот. Момичета, а Вие изследвали ли сте естрогена си?
Виж целия пост
# 251
Аз също мисля, че заболяването ни се дължи на повече естроген в организма. Причините да го имаме са няколко - наследственост, проблеми с черния дроб /това е органът, който преработва естрогена/ или щитовидната жлеза. Правила съм си многократно хормонални изследвания, но всичко е в норма. Мисля, че повечето момичета с ендометриоза са споделяли същото.
Пак стигаме до основния проблем -  лекарите не се интересуват от причината за нашето заболяване.
SAB-f, що се отнася до глутена в житния зародиш и пшеничното брашно, чела съм, че в процеса на кълнеж, се разрушава ядрото, затова е по добра форма за усвояване.
Виж целия пост
# 252
Здравейте момичета,
Благодаря на всички Ви за участието в анкетата и на SAB-f за обобщеното представяне на цялата информация за алтернативната борбата с ендометриозата.
Момичета, аз гласувах за автоимунен проблем, според мен от там започва всичко - нещо в имунната ни систама кара организма ни в определен период да произвежда повече естроген,нарушава нормалното функциониране на жлезите в организма ни - това води до възпалителни процеси и се затруднява черния дроб с преработката на всичко това. Според мен и понеже имунната ни система е болна, не можем да се правим и с бактерий и паразити.
И аз естрогена съм го изследвала много пъти, а й покрай  инвитро периода и през ден, винаги е бил в норма, даже  имаше етапи в които беше много нисък и това вредеше на правилното развитие на яйцеклетките. Явно по време на менструалния цикъл се случва тази революция,  newsm78 аз затова гледам през този етап да съм по активна със спазването на всички процедури.
Относно възпалителните състояния, след многократно няколко месечно изследване на  влагалищен секрет се оказа, че най - накрая ми откриха в микробиологията бактерията Ureaplasma urealyticum(+) Четох, че тези бактерий най - често се появат като автоимунен отговор на организма, засягат пикочните канали и могат да нанесът големи щети на ендометриума, фалопиевите тръби, яйчниците и микроорганизмите се предават вътреутробно на плода.
Виж целия пост
# 253
Момичета преди малко прочетох в един английски сайт нещо интересно за нашата ендометриоза и го споделям. Статистика показва, че при изследване на голяма група от болните е установено следното:
1.хронично намалени нива на прогестерон, DHEA, серотонин, по-високи нива на кортизол, хомоцистеин, свободен тестостерон.
2. При имунологични лабораторни тестове се показва, че ендометриозата не е само заболяване с хормонален дисбаланс, но също така и с имунологичен дисбаланс.При повечето пациенти се наблюдава едно или повече нарушения в имунната система - Хашимото,фибромиалгия, високи стойности на НК клетки, нарастване на Th1 имунен отговор с увеличаване на продукцията на цитокини и увеличаване на IL-1, IL-1 β и TNF-α нива .При последващите действия се установява, че риска от рецидив по време на терапия с противовъзпалителни средства и имунотерапия е значително по-нискък.
3.Изследванване на влагалищен секрет от Микробиология:  установяване  на хламидий и уреаплазма, HPV (човешки папиломен вирус). Уреаплазмата насърчава симптоми, които са известни за ендометриозата: болка,парене и усещане за парене при уриниране, необичайни вагинално течение, коремни болки, спазми болки, спазми по време на секс, лека треска и кървене между периодите.
Знам, че някой от нещата ги знаем,но определено все повече ми става ясно, че това което се случва в организма ни е нещо което е съвкупност от много неща, но всичко е свързано по някакъв начин.
Виж целия пост
# 254
Вижте, не гледайте на ЕМ като на бича на 21 век. Хубавото и е, че не се трансформира в друго, че в повечето случаи е поносима и има варианти за лечение и най-хубавото е че сама по себе си е лесна бариера за прескачане. За сега имам една единствена дружка която още не е успяла (а може и да е, Амин!).
Че уврежда - уврежда, че нанася щети - нанася, но към този час медицината я побеждава.
Горе главите смели момичета, бебета има за всички ни! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия