Предучилищна - набор 2004, тема 3

  • 35 256
  • 725
# 300
А, защо някои букви са подчертани?  Simple Smile
Виж целия пост
# 301
А, защо някои букви са подчертани?  Simple Smile

Познай - не ги харесала госпожата Twisted Evil
Виж целия пост
# 302
Помислих си го  Laughing Явно, много насериозно е взела обучението госпожата.
Стикери или похвали за странието, слага ли. Защото на тези две страници, няма ни една. На мен, например, това ми прави впечатление, а не, колко криво детето е написало някаква си буква.
Нормално е, да не й се пишат домашни. И мен да ме карат да съм педантична и аз ще се дърпам.  Simple Smile
Виж целия пост
# 303
Тези подчертани букви хич не ми изглеждат криви и грозни.  Shocked
Наистина доста обезкуражаваща е такава дребнавост.
Виж целия пост
# 304
Досега не ми е носил нещо стимулиращо за награда /може според нея да не заслужава  #2gunfire/. Но се успокоих че детето ми си е наред като прочетох вашите постове, благодаря ви   bouquet

 
Виж целия пост
# 305
Детенцето много добре се справя. Много е старателен и го поощрявай.
Обаче на мен нещо друго ми направи впечатление и въобще не го одобрявам. Абсолютен противник съм на толкова малки деца да ги карат да пишат с химикалки. Често грешат и ако пишат с моливи биха могли да си поправят нещата. Дъщеричката ми от две година ходи на Алианс и още от самото начало пишат само с моливи също както и в детската градина.
Виж целия пост
# 306
Подкрепям мнението на Кейси. Как ще стимулираш като постоянно му навираш под носа грешките? Адски ме дразни това боравене с червеният химикал!  Twisted Evil
Виж целия пост
# 307
....Абсолютен противник съм на толкова малки деца да ги карат да пишат с химикалки. Често грешат и ако пишат с моливи биха могли да си поправят нещата. .....

В нашата група пишеха с моливи до Нова година, но и тогава не им даваха да трият с гуми.
Вече трети месец ползват само химикалки за писане.
Виж целия пост
# 308
Вчера питах госпожата дали ще има лятна група за бъдещите първолаци, и ми отговори че от общината са им забранили тези деца да стоят след 1 юни в градината  Crossing Arms
Виж целия пост
# 309
и...........къде ще стоят децата през лятото, какво са казали от общината ???
Виж целия пост
# 310
А, защо някои букви са подчертани?  Simple Smile

Познай - не ги харесала госпожата Twisted Evil
ooooh!
Присъединявам се към общото мнение, че е редно да се поощряват "красивите буквички", вместо да се подчертават т.нар. "грозни"  Crossing Arms Влияе по-добре на самочувствието на детето, на мотивацията му!
Моят пише доста едро, пък и доста грозничко, според мен, но не му го казвам де
От градината тетрадки още не съм виждала, но той ходи на Английски и там доста пишат - от там са ми наблюденията. Там получава стикери за добре направено домашно, лепят ги на първата страница на учебника, но той си спомня кой стикер за какво го е получил  Mr. Green
Ако се сетя довечера ще снимам и аз една страница, за да илюстрирам колко криви са му буквичките, колко различни на височина и ширина, а разстоянието между буквите в една дума  и между думите е абстрактно понятие  Crazy

За четенето - ами чете, ама бавничко, насечено, на по-дълги думи спира да ги разгледа, но поне вече си ги "срича" наум преди да я каже цялата, защото преди го правеше на глас.
Опитва се да чете нови думи и на английски, но по-трудно му се получава  Mr. Green
Виж целия пост
# 311
Вчера питах госпожата дали ще има лятна група за бъдещите първолаци, и ми отговори че от общината са им забранили тези деца да стоят след 1 юни в градината  Crossing Arms

Няма как общината да издаде заповед, която е в разрез със закона.
Пак опитват да разкарат децата...  Whistling
Виж пак отговора на администрацията относно престоя на децата от подготвителна група в градините и им го занеси, да видим тогава какво ще кажат.
Виж целия пост
# 312
Ееееееее ама тия вече прекаляват, как ще забраняват нещо, което по закон ти се полага #Cussing out направо си плачат за съд, ах как ги обичам аз такива.

Момичета за какви домашни ми говорите вие, за какви тетрадки  Shocked, та ние само рисуваме и от време на време се показват тетрадките /от поредицата ръка за ръка/ там какво са писали.
Пишат само с молив. Маги Тая  вашата госпожа много строга, наистина от сега ще им се убие желанието за писане,учене и т.н. ,след като само им се карат и по никакъв начин не се поущряват. Ние по английски не пишем, само устно учим стихчета и конкретни думички, но винаги госпожата им дава награда - едни стикерчета, примерно учат за домашни животни - на картинката котка,куче и т.н.
Направо ме замислихте, явно моето дете ще отиде напълно не подготвено за училище. Вкъщи се занимаваме пишем букви,ченгели най-вече, когато пожелае е много старателна, но да четем абсурд, само леко сричаме. newsm78
Виж целия пост
# 313
Ох, направо излизам от кожата си като видя така поправена тетрадка - значи фиксираме се в лошото, а доброто не заслужава внимание?!? Колко още време това ще е масовият подход в нашето образование? Да не говорим, че в предучилищна изобщо нямат по програма и за задача да ги учат да пишат буквите, или да четат...

Да ви кажа ли, понеже свекърва ми е учител (вече е пенсионер де), тя е историк и предаваше на по-горни класове, но последните години водеше занималнята на малките. За разказа - да се има предвид, че е учител по неволя в последните 10-15 години, преди това не е била, но явно им промиват мозъците на всички. Та да споделя - един ден пише Гого в някаква тетрадка със задачки (от тези от Ръка за ръка, купила съм няколко за вкъщи, че той се занимава понякога). Решил е задачите без грешка, на места има да повтаря някакви пунктири и после да дописва реда, обаче той не е много по старанието в изписването и е кривнал от пунктира и в повторенията след това. Носи ми решените задачи и аз го хваля колко добре се е справил, как всичко е решил правилно. После го питам защо не се е постарал така и на пунктира, а той ми казва: "Ми скучно ми е" и аз млъквам, това е добро оправдание Simple Smile А свекърва ми го вика да види и тя как се е справил и казва: " Много добре, но тук тези четрички и ченгелчета не трябва така да се правят, трябва да изпишеш по еди-какъв си начин, защото това е неправилно". Оф, замълчах си, обаче ми идеше да питам: "Е, кой е казал, че е неправилно? Няма го в условието на задачата  Mr. Green И кой е казал, че трябва да даваме такива оценки като "правилно" и "неправилно" за старанието на дете, което е решило в свободното си време само да си работи по тетрадката, мотивирало се е и прави нещо извънредно, а ти му даваш оценки?" Мога още много да си разсъждавам по темата, но наистина се ядосвам.

Доколкото знам, в първи клас се пише с молив и в нашите училища, чак от втори се почва с химикал.
Виж целия пост
# 314
 LaughingЩе ме уморите от смях с това четене в предучилищна, момичета JoyПо принцип в програмата се изисква да пишат части от букви, няма никъде изискване да могат да четат, дъщеря ми чете по свое собствено желание и въпреки моите усилия да я откажа да чете от толкова рано.От детска учителка съм чувала, че в амбицията си доста майки учат децата,често доста различно от учителките в първи клас, и по този начин(парадокс) им е по-трудно на децата. Аз постъпих в първи клас, можейки да разпознавам само ПЦХ(инициалите си Laughing).Бях отличник на класа и в началното, и в средното и в университета.Това само,за да докажа,че не е задължително условие да ги натискаме децата още в градината да четат-и без това ще им се наложи догодина, оставете ги още малко да са само деца, не ученици Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия