Kолко харчите за храна на месец?

  • 93 932
  • 1 774
# 780
...
Така или иначе от 10 страници казваме нещо, което никой не разбира или го разбира като "идете на ЖП".... #Crazy

Никой никого не кара да ходи на ЖП, пишем, че сметките ни са такива, защото пазаруваме от него.
Не само заради това са ви такива сметките, а и по други причини... беше писала за някакъв спанак, който ти излизал 30-40 стотинки не си спомням... Оказа се, че той бил купен лятото и бил замразен. Но ти тока на фризера не слагаш (а трябва, защото буркани, ток и подобни са основни разходи при зимнина), а ако го направиш ще излезе, че спанака идва на 2 лева и струва точно толкова, колкото и моя, който е купен вчера. Реално обаче ти слагаш в сметката за храна такива цени, каквито ти изнасят, че сметката ти да се върже на на 300 лева и всички да ръкопляскат колко си икономична. Това е подвеждащо и супер нереално. Сиренето от 3 лева скочи на 5.50, некви чушки или подобни се оказаха пак, че са зимували във фризера... Реално цената на зимнината не е цената на зеленчука... В твоята сметка няма изхранването на детето ти и вашите лични разходи за храна през деня, никакви закуски и подобни. Аз ако така смятам нещата живеем с под 100 лева на месец 4 човека - направила съм 2 пъти макарони на фурна, една агнешка супа и една плешка за 1 месец. Е, очевидно е, че 25 дни от месеца не сме яли от тази храна, но пък докарах сметката на най-икономична от форума. Приеми го с най-добри чувства - ужасно си ми симпатична, но това, което пишеш е изключително далеч от реалността.
Виж целия пост
# 781
Богиня, и в моя фризер стоят чушки и месо, и подправки. Разхода за хладилник + фризер е около 10-12 лв за ток.
Задължително правя печен пипер и сурови пиперки слагам във фризера. Реално на бюджета не помагат кой знае колко защото 1-2 пъти в месеца вадя по един пакет печен (или за паниране или за салата) и по 1 пакет сурови за чушки с яйца и сирене на фурна ( не ядат пиперки с кайма моите хора). Ние харесваме само месестите чушки,  в магазините не съм попадала на добри печени белени чушки и на хубави прясно замразени.
А да имам и домашно филе - сами си го приготвяме от свинско или телешко месо. Правя го най-вече заради детето. Но и то не спасява бюджета, че правя 10-тина парчета по 300 гр
Виж целия пост
# 782
Богиня:))), да и зелен боб си замразяваме и копър Simple Smile това са четирите неща, заедно със спанака и чушките, които са по-вкусни купени лятото и стояли замразено, отколкото закупени зимата. Основното при нас е вкуса, зимна чушка има вкус на всичко др., но не и на чушка. Лятото и да са на цената на зимата, все ми я тая, не ми е важна цената, а да е вкусно Peace

За сиренето, написах, ако някой търси сирене, което по вкус се доближава до едновремешното, а не че го купуваме сега Wink ядем си домашно, и най-хубавото на пазара не може да му стъпи на малкия пръст.

Тока, какво има да му смятам на тока, 20-22 лв. ми се сметката лятото и 30-33 лв. зимата (заради сушилня). Като това включва и пералня, и миялна, и фурна и всичко в един дом, колко стотинки мислиш, че се падат на спанака Joy

Детето ми за около 10-ти път пиша, че закусва, обядва и яде следобедна закуска в градината, съботно неделните закуски съм ги писала. Писала съм и за нашия обяд, айде пак (ако остане от вечерята, ядем го на обяд, ако не остане - сандвичи с някакво месо, сметнати са)

... Аз ако така смятам нещата живеем с под 100 лева на месец 4 човека - направила съм 2 пъти макарони на фурна, една агнешка супа и една плешка за 1 месец. Е, очевидно е, че 25 дни от месеца не сме яли от тази храна, но пък докарах сметката на най-икономична от форума...

Е, аз затова съм написала всичко за месеца, не само най-евтините дни  Wink

Никога не сме се ограничавали, заради теми от този род сметнах и това се получи, реално, нереално, това ядем ние. Не карам никой да яде нашите неща или да купува от нашите места, но при положение, че съм си направила труда да направя всички тоя сметки, посочвам кое как и откъде е получено и през пост да ми се задават въпроси - как, не може, лъжеш, просто ... приключвам Peace


Приятни почивни дни на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 783
От самото начало следя темата, не спрях и аз да се дивя как някой живее с по 200 лева за 4-чл. семейство, а друг и хиляда лева не го оправят...Но, едно голямо но слагам, след поместени цени на продукти на последните няколко поста ми стана ясно, че просто си е до град и до навици и до близост на конкретна верига....
Във Варна домати под 2,50 няма ( да не казвам, че свястните са по 3 и нещо килограма), ягоди 6 лева, круши 4 лева, зелето е над лев категорично....В близост до моя квартал са не-евтини вериги за пазарене, но след като горивото по една или друга причина не ми е проблем се разхождам до другите квартали, ама защото имам и време....От както смених Пикадили с други вериги сметката ми падна с близо 150 лева месечно.....
Та последните няколко страници ми дадоха обяснение как едни могат да живеят с 400 лева, а други с 800 лева за храна....Изключвам лични предпочитания и вкусови желания...
Наистина винаги съм си мислела как мои приятели в София или Търново успяват да се оправят с наполовина от парите, които ние отделяме за храна във Варна.....
Виж целия пост
# 784
То Варна, доколкото знам - не отстъпва по цени на София например.
Зачети и още нещо - едно е да на режеш три домата за салата, друго - да я украсиш тая салата с авокадо  Wink Ей ти още една разлика.
Виж целия пост
# 785
Nadina вярно е, че Варна е един от най-скъпия град за живеене. Дори имаше статистика, по телевизията, която го потвърди. Но много зависи от доходите. Ние сме живели с 400лв. чист доход за 1 месец. Живеем сега и с по 700-800лв. и нагоре, месечен доход. Съобразяваш се с доходите си. Имам приятели, които са 4 големи човека. И живеят с по 300лв. месечно. Плащат си сметките със 150лв. (като стоят на студено зимата), а с другото купуват седмично 1кг. картофи и правят картофена супичка с повече вода. Едно мляко или 4 кренвирша и хляб и това е. Е това не е във Варна, но все пак им е доста трудно, оцеляването. Ама кризата ги удари много сериозно. Sad
Така, че всеки се простира според чергата като имаш 100лв., не можеш да изхарчиш 200лв.. А ако имаш 500лв., няма да се спреш на 100лв. Позволяваш си повече неща, поотпускаш се.
Виж целия пост
# 786
Е точно това според мен е финалния разбор. Hug
И аз като имам 500 лв изплащане на заплата - и с нея покриваме храна,препарати и т.н.../ дрехи- ?? Thinking / - ще се простирам съобразно цифрата. И няма да търся ни био-та, ни.....
Виж целия пост
# 787
Това със скъпотията в Пикадили, не ме учудва, а ме кара да се запитам - ами къде е по-евтино. В Пловдив категорично - Т-маркет и Лидъл са ми първия избор при съпоставка цена-качество. А вашите наблюдения как са относно подреждането на веригите магазини като цена на покупките. Тоаст къде смятате че енай-скъпо, респективно най-евтино. Като не говоря за компромиси с качеството.
Виж целия пост
# 788
В Метро е добре, ако купуваш големи разфасовки. Ама аз нямам проблем, у нас се консумира по много Simple Smile
Виж целия пост
# 789
Цитат
Всъщност за мъжете е направо унизително да търсят най-евтиното, да се пазарят с разни циганки и да правят панаири, камо ли да връщат стоката. Съгласете се поне за това с мен,че мъжете са по-горделиви на тая тема и искат да се чувстват глава на семейството,т.е. че финансово го обезпечават и им е под нивото да се занимават с подобни дребнавости
На моят не му е унизително-той просто не пазарува-НИЩО.Има си човека жена.Ако случайно купи 1 хляб-о.к.Или при черезвичайни ситуации-на най-близкото място,първото попаднало му пред погледа нещо.Ако нещото не му хареса- просто гоизхвърля.
Виж целия пост
# 790
Ми за мен лично лидер в ниските цени са Лидл и Кауфланд при промоции, по същата логика и в Била пазарим, но когато нещо е на промоция.....В Пикадили млякото, което пием е около 2,20 както и в Била, а в Лидл не същото, но на същата фабрика е 1,19-1,29 само от мляко смъквам на месец около 10-12 лева.....Сладки неща и колбаси също от Лидл напоследък купуваме, Пикадили ни смъква кожата с цени.,...тези съпоставки обаче успявам да правя при положение, че съм си в къщи (майчинство все още) и имам възможност да обикалям. Нямам идея след някой друг месец като почна работа дали ще имам възможност да правя все същите обиколки и да съпоставям все така цени....А съпоставката я правя, просто защото Била ми е до д-то и преди да тръгнем на основен пазар минавам от там и виждам какви са цените....
В Метро спряхме да ходим защото отнасяме и много други неща покрай хранителните, да не говорим че в някакъв момент се оказвам с три литра доместос и 4-5 шишета течен сапун, 3 кила ориз, с минала годност от преди половин и повече година. Единственото евтино за мен там е кафето, което пием и си заслужава наистина 2-3 лева разлика за буркан да се разходи до там човек....
Евтиното пазарене си е и до възможност и време за разходки от единия до другия магазин...
Виж целия пост
# 791

Евтиното пазарене си е и до възможност и време за разходки от единия до другия магазин...

Това за мен е може би най-вярното заключение от цялата тема.
Виж целия пост
# 792
Аз пък винаги съм мислила ,че в провинцията е по-евтино.От известно време летния период пазаруваме от 1 местен гараж в селото до което ни е вилата- почти няма разлика в цените спрямо София, а има и неща дето не съм ги виждала.
За мене Пикадили ,Фантастико,Била ,Кауфланд-в низходящ ред.Още сне съм стъпила в ЛИдл и Карфур.
Цитат
Евтиното пазарене си е и до възможност и време за разходки от единия до другия магазин
Донякъде е така,но има и известна психологическа нагласа.Накои по принуда или не въпроса с цената ги занимава,а други дали защото не им е интересно или го смятат под достойнството си или по ред други причини им е все едно.
Виж целия пост
# 793
Аз пък винаги съм мислила ,че в провинцията е по-евтино.От известно време летния период пазаруваме от 1 местен гараж в селото до което ни е вилата- почти няма разлика в цените спрямо София, а има и неща дето не съм ги виждала.
Именно няма разлика с редовия магазин в голям град, а няма промоции или цените на големите хипермаркети. За пакет памперси има 3 до 4лв разлика с цената в Метро, при консумацията ми на памперси месечно (двамата по- малки са с памперс) ми е изгодно да ида до Пловдив. Избивам пътя с памперсите и мокрите кърпи. И като хвана някоя и друго промоция в Кауфланд и Метро и даже съм на печалба. Е, печалбата изчезва като се поразходим и почерпим Simple Smile

Отделно че не се предлагат големи опаковки прахове и препарати, аз с 3кг прах съм до никъде. Купувам по 10кг опаковка, ориза е по 2,5кг пакет и прочие. От Метро Simple Smile
Виж целия пост
# 794
Да, защото в различните семейства консумацията е различна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия