Kолко харчите за храна на месец?

  • 93 919
  • 1 774
# 825
Вкусовите качества са тези,които търсим при домашните продукти.
Купувам овче кисело мляко/готово подквасено/ - няма нищо общо от това в кофичките,
както и от същата жена пресни яйца - вкусът е друг!
И само  днес , до обяд за храна - 24лв. и така всеки ден!
Виж целия пост
# 826
Mamamari, това, което си написала за млякото не е вярно.
ShockedКое не е вярно?Аз написах че домашното мляко е много мазно и поради това АЗ ЛИЧНО  ЗА СЕБЕ СИ съм стигнала до извода ,че не е добра идея.Нищо не съм споменавала за доказани и недоказани теории.
Предполагам тези от нас,които квасят домашно мляко ще потвърдят колко по-дебел е каймака на домашното.С написаното от мен имах в предвид,че този каймак много лесно се ''лепва'' на ханша  Wink.


Виж целия пост
# 827
Домашното мляко е подходящо за деца,но не и за възрастни защото е много мазно с всички последствия от това.Това си е мой извод и съвсем не държа непременно всички да го споделят.
 .
AМи това не е вярно. Верно си е твой извод, но просто е погрешен. Трябва да си след петорен байпас или да пиеш по литър на ден, за да е нужно такова ограничение.
Виж целия пост
# 828
Да горе долу по литър дневно пия,но обезмаслено.Освен това седмично поръчвам около 10 л домашно.2/3 квася,а другото се изпива така.Ние консумираме много мляко.
Може да е полезно на някои домакини :част от млякото,което квася предварително подслаждам.Като се подкваси става първокласна ''снежанка''. Peace
Малката я обожава.
Не бих си позволила да съветвам възрастни хора да не консумират мазни храни.Напълно осъзнавам ,че това какво консумираме,как да изглеждаме и как да живеем е въпрос на личен избор и е строго индивидуално.
Виж целия пост
# 829
Не е полезно да пиеш по литър мляко! Възрастните нямат нужда от толкова мляко, пък и не могат да го усвояват както кърмачетата.
"Млечната захар (лактозата), както личи от името й, се съдържа основно в млякото. Всички бозайници, включително и хората, докато са кърмачета, се нуждаят от нея. Тя се разгражда в храносмилателния ни тракт от специален ензим – лактаза. Когато пораснат, в част от хората, този ензим изчезва и тези хора, ако употребят млечен продукт, получават разстройство. Това се нарича лактозен дефицит и се появява след пубертета. Много хора, които имат неясни коремни болки, са всъщност с лактазен дефицит и се оправят ако разберат, че трябва да спрат прясното и киселото мляко и продукти, направени от сухо мляко. По време на стомашо – чревни инфекции в повечето от нас, по време на инфекцията, изчезва временно лактазата от храносмилателните ни пътища – това е временен лактазен дефицит. Затова по време на стомашо – чревни инфекции е желателно временно да се спре употребата на мляко."
Виж целия пост
# 830
И аз съм чела тук-там, че не се препоръчва изобщо прясно мляко на възрастните хора. Затова гледам да наблягам на киселото, а прясното слагам само в сутрешното кафе, за да ми убие малко вкуса. Simple Smile Няма общо с това, че е мазно. Даже за мен е по-добре пълномаслени продукти, отколкото ниско. Това инфо ми беше полезно. Simple Smile
Виж целия пост
# 831
Слава богу не съм от онази ''част възрастни'' ,които имат проблеми.Чувствам се прекрасно,благодаря!Уважавам правото на всеки да консумира каквото намери за добре,така че много моля и на мен да ''не ми поглеждат в паничката''! Hug
С цялото ми уважение към пушачите,към любителите на чашката,но моето мляко ли е най-нетърпимия за форумската общност ''порок''?
Виж целия пост
# 832
Не, просто си позволи да наравиш извод,който не е верен. И понеже много хора се интересуват какво ядат и кое е полезно, затова се получи дискусия. Все пак нали затова е форум, всеки да научи по нещо. Забележки няма.
Виж целия пост
# 833
Не е полезно да пиеш по литър мляко! Възрастните нямат нужда от толкова мляко, пък и не могат да го усвояват както кърмачетата.
"Млечната захар (лактозата), както личи от името й, се съдържа основно в млякото. Всички бозайници, включително и хората, докато са кърмачета, се нуждаят от нея. Тя се разгражда в храносмилателния ни тракт от специален ензим – лактаза. Когато пораснат, в част от хората, този ензим изчезва и тези хора, ако употребят млечен продукт, получават разстройство. Това се нарича лактозен дефицит и се появява след пубертета. Много хора, които имат неясни коремни болки, са всъщност с лактазен дефицит и се оправят ако разберат, че трябва да спрат прясното и киселото мляко и продукти, направени от сухо мляко. По време на стомашо – чревни инфекции в повечето от нас, по време на инфекцията, изчезва временно лактазата от храносмилателните ни пътища – това е временен лактазен дефицит. Затова по време на стомашо – чревни инфекции е желателно временно да се спре употребата на мляко."

Това на практика е вярно, но проблема с лактазата е, че тя не изчезва от организма на хората, а се произвежда в по-малки количества заради липсата на бифидо бактерията в по-късна възраст, която е в основата на производството на ензима лактаза. По тази причина доста от млеката, произвеждани в днешно време е прибавена бифидо бактерията. Прибиотиците изобщо са едно от първите неща, които лекарите "изписват" при проблеми със стомаха. Тази бактерия присъства във всички "лекарства" за добро храносмилане и т.н., които ни дебнат от всяка втора реклама по тв-то.
Иначе дали един възрастен човек има или няма нужда от мляко е въпрос на вкус и навици. Ако човек няма проблеми с обработването на млякото не виждам защо трябва да се съобразява с тази торория, просто защото повечето хора имат този проблем. Всеки трябва да яде това, което му е сладко и това, от което се чувства добре. Ако някой има проблеми с доматите заради липсата на някакъв ензим в неговия организъм, то това не значи, че доматите са вредни, а че са вредни за него...
mamamari , пий си го. Щом ти понася и се чувстваш добре, то всичко останало е в сферата на глупостите  Hug.
Рокси, изводът, че от пълномасленото мляко се пълнее повече, отколкото от нискомасленото на практика не е грешен.
Виж целия пост
# 834
Не се сърди! И аз обичах по 1-1,5л. млекце да изпивам и както нямах проблем се оказа, че съм си създала. Това, което писах по-горе ми го каза професорът по гастроентерология, който единствен разбра какво ми има. Просто организмът при възрастните се "пренасища" в един момент и отказва да преработва млякото. Повече от чашка мляко не е полезно за възрастните. Пиша го, защото, ако го знаех по-рано /всъщност го бях учила, но някак не си представях, че може да ми се случи/, нямаше да прекалявам с млякото и още щях да се наслаждавам на вкуса му.
Виж целия пост
# 835
Страхотна тема. Аз гласувах с опция 500-600 лв, но може да са повече. За жалост сме пушачи ц Rolling Eyes и ако смятам общо....но нали става въпрос за храна все пак.
Виждам, че пишете за сирене....някой има ли идея от къде мога да си купя домашно козе сирене? И по възможност да е хубаво?
Малкия е с алергия към краве мляко. И все още яде само козе сирене. За жалост това, което намирам в магазина, не само, че не е много ясно какво е, ами е с ужасна цена. И пак се намира рядко  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 836
Рокси, изводът, че от пълномасленото мляко се пълнее повече, отколкото от нискомасленото на практика не е грешен.
По принцип не е, но по добре една чаша нормално, отколкото един литър обезмаслено- и за талията, и за здравето. С всички продукти е така, освен ако нямаш някакви медицински забрани за конкретен ( прим. диабет, безглутенова диета, без жълтъци )
Винаги се изкушавам да пиша в такива теми,защото битуват някакви странни схващания че  здравословните и полезни продукти могат да се консумират в неограничени количества, че захарта и мазнините са враг номер едно, че фрешът е нщо много много полезно и  хубаво и т.н.
Виж целия пост
# 837
Рокси, изводът, че от пълномасленото мляко се пълнее повече, отколкото от нискомасленото на практика не е грешен.
По принцип не е, но по добре една чаша нормално, отколкото един литър обезмаслено- и за талията, и за здравето. С всички продукти е така, освен ако нямаш някакви медицински забрани за конкретен ( прим. диабет, безглутенова диета, без жълтъци )
Винаги се изкушавам да пиша в такива теми,защото битуват някакви странни схващания че  здравословните и полезни продукти могат да се консумират в неограничени количества, че захарта и мазнините са враг номер едно, че фрешът е нщо много много полезно и  хубаво и т.н.
За талията е по-добре чаша обезмаслено пред чаша пълномаслено обаче, за здравето обратно - то е ясно. За фреша - то е ясно, че е по-добре 2 портокала пред чаша фреш, но пък чаша фреш е по-полезно от една кока кола. Не си се сблъсквала с дете, което живее само от течности и това да изпие чаша сок е единствения вариант да приеме някаква жива храна. Аз познавам много такива за съжаление и ми е пределно ясно защо има родители, които стискат сок - не е от добро и защото им се иска много да мият роботи и сокоизтисквачки... Теорията за съжаление много често се различава от практиката.
Виж целия пост
# 838
Много ме кефи как разбирате кой с какво се е сблъсквал: ) Детето ми повече от 6 месеца се храни със сонда, така че съм се сблъсквала с доста повече отколкото средностатическия родител.
Но не това имах предвид, естествено, че е изключително трудно да се спазват всички правила за здравословен живот, но да се знаят елементарни правила не е излишно.
Конкретно за фрешовете съм го срещала поне в 5 теми като синоним на здравословие, не в контекста на злоядо дете, а на големи хора.
Виж целия пост
# 839
рокси, чудя се как ли човек живее със себе си като е толкоз злобен. Пречи ли ти или си си свикала? Тръгне човек нещо да ти обяснява и веднага да се заядеш. Това, че детето ти се е хранило 6 месеца със сонда ти дава правото да философстваш по темата дали фреша е полезен или вреден за хора, които не приемат плодове по друг начин ли? Егати...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия