Kолко харчите за храна на месец?

  • 93 953
  • 1 774
# 1 665
то може много лесно да се каже колко от джобните отиват за храна.
Виж целия пост
# 1 666
Tук май забравяте, че България не е само 5-6 големи града с възможност за добра работа и заплащане.. ................................
Интересно със семеен доход около 1000-1200 лв колко е възможно да харчат за храна.. след като има куп комунални разходи, ДГи тн, и тн.. Ами точно около 400-500 лв макс, каквото купят, купят. Ако не им стига вместо да изкарват събота и неделя по почивки, си почиват на вилата/село като отглеждат зарзават и пак могат да се хранят качествено
много вярно казано Peace
в малките градове има хора които получават заплати равни с минималната,а разходите им са същите като тези на живеещите в столицата и по големите градове
Колкото до работата на много места като чуят че имаш дете ( още повече две) и направо те отхвърлят.

Аз лично съм отказвала предложение, защото фикс. раб. време и строги правила за болничните не ме устройваха.. и имам нужда да прекарвам време с детето си
по лошото е да ти кажат че не може да се ползват  болнични ,а работното време е много след затваряне на ДГ.
Виж целия пост
# 1 667
то може много лесно да се каже колко от джобните отиват за храна.
При мъжът ми не е точно така. Той работи на смени - при едната смяна хапва вкъщи и си носи/когато е нощна/ - сумата е една съответно, при другата - се храни навън, ако е дневна има кафета и тн в работата, но на нощните се изключват машините и той си купува...Та ми е трудничко да сметна. За мен - около 3-4лв са ми храната, другото е сладки неща, глезотии, сокове и тн...кафе ако ходя след работа или биричка, та различно е.
Виж целия пост
# 1 668
ама сладките, глезонтиите и снаксовете и те са си към храната...

айде ако си само на биричка и кафе чисти - не, ама всичко за хапване и похаване е...
а мъжът ти ако иска лесно той може да си ги сметке - тези  смени не яде, в тези яде, като яде, дава толкова за храна(маха там кафета, мафета).
То така или иначе съмнявам се на някой сметката да му е до стотинка винаги има някакви плаващи малка сума +І графа.
Виж целия пост
# 1 669
ама сладките, глезонтиите и снаксовете и те са си към храната...



Не точно  Wink Те също са инцидентни, не всеки ден. Аз например има дни да изям по един цял шоколад, други - да не хапна нищичко...Та е относително. А храната вкъщи, която се пазарува - мога да й хвана края, затова споменавам грубо сумата за нея.
Виж целия пост
# 1 670
И понеже някой спомена, че работа се сменяла лесно.. ама хич не е лесно, когато имаш дете/деца.. проблема не е в намирането, а в заетостта, която предлага по-високо платената работа.
Аз лично съм отказвала предложение, защото фикс. раб. време и строги правила за болничните не ме устройваха.. и имам нужда да прекарвам време с детето си
Работа се сменя, не е чак толкова трудно.
Друг е въпросът какво можеш да предложиш, защото все пак трябва и да се работи. Всеки сам избира кое е по-важно за него, да седи повече с детето или да работи по-платена работа.

Да ти обяснявам ли, че има професии, в които седенето в офиса <> от свършена работа.
И да всеки си има приоритети, а е и въпрос на възможности можеш ли да откажеш или наистина ти трябва по-добре платената работа.  Всеки смята как му е по-удобно за семейството, парите са средство, а не самоцел.

ПС Тъкмо по новините даваха, че 30% от децата в предучилищните групи във Варна имат някакви нервни разстройства и имаше разговор с психолог, който обясни, че децата масово страдат от липса на внимание от родителите.

ПС2. Знаете ли аз как смятам парите за храна. Знам с колко пари по сметките почваме месеца, знам какъв е прихода за месеца и салдото в края. Та смятам колко е изтеглено, после махам комунални, гориво, дрехи и обувки (бончетата обикновено събирам в портфейла си), мед, разходи и др нехранителни и така остава сумата дадена само за храна - за този месец е около 750 лв
Виж целия пост
# 1 671
Ами...да кажем тогава - ние караме месеца общо с 1400лв. Тук взила всичко. Зимата с 500 отгоре, защото тока ни беше около 600-700 само.
Виж целия пост
# 1 672
И понеже някой спомена, че работа се сменяла лесно.. ама хич не е лесно, когато имаш дете/деца.. проблема не е в намирането, а в заетостта, която предлага по-високо платената работа.
Аз лично съм отказвала предложение, защото фикс. раб. време и строги правила за болничните не ме устройваха.. и имам нужда да прекарвам време с детето си
Работа се сменя, не е чак толкова трудно.
Друг е въпросът какво можеш да предложиш, защото все пак трябва и да се работи. Всеки сам избира кое е по-важно за него, да седи повече с детето или да работи по-платена работа.
Разбира се,че всеки избира сам за себе си,но жалко(имайки дете),ако ти си от тези с предпочитания за второто ooooh!
Виж целия пост
# 1 673
здравейте на всички
доста четох в темичката ви и ми е мн интересна. нека и аз да се включа с някой мои начини за справяне с кризата Simple Smile
лятото си правя страшно много зимнина. имам възможноста да пазаря от борсата за плодове и зеленчуци. за около 50 лева правя зимнина всякаква ,даже и готови яденета. цени мога да дам ориентировъчни :чушки -15ст/кг; домати 10ст/кг; зеле за кисело -5ст/кг; патладжан - едно чувалче е кам 2-3лева; зеле фасул, стар фасул,бамя и др  темподобни. От една жена бях взела страшно мн рецепти за зимнини и разни такива яденета постни в буркани които правим на вилата и даже някой път не готвя.
така зимата основно се купуват месо (ние не сме му големи фенове), сирене и кашкавал. мляко си купувам от познат по 1лв литъра и си квася. хляб.. правя си но с един хляб караме седмица че нещо не сме му фенове. а за пилешкото месо което по принцип е най-консумирано в къщи - купуваме живи пилета от една ферма които подменят носачките и една кокошка е 1лев.
зайци купуваме по 10лв/бр като един заек го готвя на 3-4пъти защото са много големи а и моя мъж готвено месо не обича а малката и тя не е фенка на месото като цяло. риба иначе  яде много. в бургас от складовете е сравнително евтина. сезонни плодове и зеленчуци купуваме ако ги нямаме на двора Simple Smile
за работа си нося кутия (фен съм голям на бенто кутиите) и децата също предпочитат да си носят храна от вкъщи.
а за отопление и лятото за прохлада ползвам термо пердета. зимата вдигат поне с 5градуса а лятото -10 и не ми се налага да пускам климатик лятото
е.. това е от мен
Виж целия пост
# 1 674
и аз правя зимнина - миналата година направих чудна трушия.
подсещате ме да си запиша всички разходи за храна.
мисля че са 200-300 лв, но ще видим какво е
Виж целия пост
# 1 675
ама сладките, глезонтиите и снаксовете и те са си към храната...



Не точно  Wink Те също са инцидентни, не всеки ден. Аз например има дни да изям по един цял шоколад, други - да не хапна нищичко...Та е относително. А храната вкъщи, която се пазарува - мога да й хвана края, затова споменавам грубо сумата за нея.

и какво като са инцидентни...аз съм сложила в сметката всичко и инцидентно и не инцидентно.
Виж целия пост
# 1 676
При нас са около 300-400 лв грубо.  Rolling Eyes Въпреки, че всеки месец варират, но това е средно.
Виж целия пост
# 1 677
имам възможноста да пазаря от борсата за плодове и зеленчуци. за около 50 лева правя зимнина всякаква ,даже и готови яденета. цени мога да дам ориентировъчни :чушки -15ст/кг; домати 10ст/кг; зеле за кисело -5ст/кг; патладжан - едно чувалче е към 2-3лева; зеле фасул, стар фасул,бамя и др  темподобни. От една жена бях взела страшно мн рецепти за зимнини и разни такива яденета постни в буркани които правим на вилата и даже някой път не готвя.

леле, къде е тая борса с такива цени?  Shocked
Аз съм във Варна, ако някой знае къде има подобна борса, моля да каже.
А какво значи бенто кутия?
Дидисти, може ли някоя рецепта / линкаове за готово ядене, дето са прави като зимнина в буркани?
Виж целия пост
# 1 678

леле, къде е тая борса с такива цени?  Shocked
Аз съм във Варна, ако някой знае къде има подобна борса, моля да каже.
А какво значи бенто кутия?
Дидисти, може ли някоя рецепта / линкаове за готово ядене, дето са прави като зимнина в буркани?
ЛЯтна доматена манджа-гюве4;з кисело зеле със свинско; 4ушки с патладжани в доматен сос; русенско варено; кокошка с бамя и домати -тези помня 4е баба ги е правила за готови ястия за през зимата.
Виж целия пост
# 1 679
prometeq, такава борса във Варна няма просто защото във Варна от години дори едър производител не може да наеме сергия на пазара и сам да си продава продукцията. Тук борсите се държат от един човек и ай си излязъл да продаваш голямо количество на пазара ай са ти натрошили щайгите.. идват едни мили яки момченце и те упътват къде да си дадеш стоката за безпари, а после тя излиза на пазара на съответната по-висока цена.. Във Варна няма истинско тържище
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия