D H L - 3

  • 68 007
  • 753
# 735
Виждам че тук има запознати -
интересува ме ако поръчам парфюм на обща стойност с доставкат  до 20 $  и ми го доставят DHL - дължат ли се такси на митница ? и ходи ли се на митница да се освобождава ?
Виж целия пост
# 736
Виждам че тук има запознати -
интересува ме ако поръчам парфюм на обща стойност с доставкат  до 20 $  и ми го доставят DHL - дължат ли се такси на митница ? и ходи ли се на митница да се освобождава ?
Твърде възможно е митничарите на митница аерогара София да поискат да бъде обмитена.В този случай ще ти се обадят от DHL и ще ти предложат да ти освобадят пратката като им предоставиш пълномощно и извлечението от банката за плащане на самия парфюм ( в този случай е безплатно самото освобождаване ) или да ти изготвят транзит до Сливен ( виждам ,че си от Ямбол )  и там да си освободиш пратката ( ще дължиш 10 лв на DHL за използване на банковата гаранция ) .Ще дължиш ДДС върху цената на парфюма+ транспорта!.Препоръчвам ти първия вариант  Peace Наблюденията ми са ,че в последно време е,че се спират много пратки на ниска стойност за обмитяване  Confused Особено пратки от Китай  Crazy
Виж целия пост
# 737
Мисля, че зависи откъде го поръчваш. Между другото в повечето сайтове за пазаруване е обозначено
Виж целия пост
# 738
Знае ли някой как ще почиват DHL около празниците (24-ти май)?
Виж целия пост
# 739
Знае ли някой как ще почиват DHL около празниците (24-ти май)?
24,25,26,27 май ще са почивни.Не съм сигурна дали в София няма да има дежурство единия ден ,но ще попитам в понеделник и ще пиша .За провинцията и 4-те дни се почива  Peace
Виж целия пост
# 740
Днес и утре (25,05) офисът им на летището в София работи от 10:00 до 14:00ч.  Peace
Виж целия пост
# 741
Някой има ли опит с доставките с DHL International

        * Globalmail Parcel Standard
        * Globalmail Parcel Priority
къде пристигат на поща или на митница че митницата ми е достаааа далекоооо.

ако някой може да ми помогне. за покупка на хранителни добавки от щатите.
Ами се иска да си дойдат на поща. Още не мога да рискувам с това DHL International докато не съм наясно къде отиват.
Виж целия пост
# 742
Някой има ли опит с доставките с DHL International

        * Globalmail Parcel Standard
        * Globalmail Parcel Priority
къде пристигат на поща или на митница че митницата ми е достаааа далекоооо.

ако някой може да ми помогне. за покупка на хранителни добавки от щатите.
Ами се иска да си дойдат на поща. Още не мога да рискувам с това DHL International докато не съм наясно къде отиват.
В DHL пристигат, а не в пощата  Peace За кой сайт става въпрос ?
Виж целия пост
# 743
Някой има ли опит с доставките с DHL International

        * Globalmail Parcel Standard
        * Globalmail Parcel Priority
къде пристигат на поща или на митница че митницата ми е достаааа далекоооо.

ако някой може да ми помогне. за покупка на хранителни добавки от щатите.
Ами се иска да си дойдат на поща. Още не мога да рискувам с това DHL International докато не съм наясно къде отиват.
В DHL пристигат, а не в пощата  Peace За кой сайт става въпрос ?


Става въпрос за този сайт http://www.drvita.com/checkout/cart/
И да попитам ако се поръча продукт настойност 20долара който не се дъжи ДДС ще дойде ли на пощата аз съм от Димитровград нямат ли Ди ейч ел в пощата ако няма клон в града офис де къде ще го търся. Въобще не съм наясно с доставката от тях ако може да ми кажете какво знаете.
Виж целия пост
# 744
Сега поразпитах  Wink До 3 кг пристигат в пощата, над 3 кг. по DHL .Офис на DHL в Димитровград няма, но има в Хасково и от там куриер всеки ден обслужва Димитровград, т.е.носи се до адрес на получателя. Ако продукта е 20 долара, не дължиш нищо и предполагам ще е под 3 кг, което означава,че ще дойде в пощата .
Виж целия пост
# 745
Сега поразпитах  Wink До 3 кг пристигат в пощата, над 3 кг. по DHL .Офис на DHL в Димитровград няма, но има в Хасково и от там куриер всеки ден обслужва Димитровград, т.е.носи се до адрес на получателя. Ако продукта е 20 долара, не дължиш нищо и предполагам ще е под 3 кг, което означава,че ще дойде в пощата .
Magnum много благодаря за изчерпателния отговор ако е така ще е супер.
Виж целия пост
# 746
Сега поразпитах  Wink До 3 кг пристигат в пощата, над 3 кг. по DHL .
Тази информация дали я има някъде написана?

Ако продукта е 20 долара, не дължиш нищо и предполагам ще е под 3 кг, което означава,че ще дойде в пощата .
Ако е 20 долара няма ли да надвиши лимита в лева, за стоки, за които не се дължи ДДС и който е 30лв ?
Виж целия пост
# 747
Сега поразпитах  Wink До 3 кг пристигат в пощата, над 3 кг. по DHL .
Тази информация дали я има някъде написана?

Ако продукта е 20 долара, не дължиш нищо и предполагам ще е под 3 кг, което означава,че ще дойде в пощата .
Ако е 20 долара няма ли да надвиши лимита в лева, за стоки, за които не се дължи ДДС и който е 30лв ?

Евентуално тук : http://www.dhl.bg/en/mail.html можеш да прочетеш малко инфо .Аз имам вътрешна информация  Wink .
По принцип всички пратки надвишаващи 15 евро минават митница ,но моите наблюдения са,че пратки до към 22-23 долара и идващи по пощата не минават митница ( поне аз нямам такъв случай ,а получавам доста )
Виж целия пост
# 748
Magnum, благодаря за информацията   bouquet
Виж целия пост
# 749
http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do?lang=de … ;idc=322532002302

Замотават се след като пратката напусне Германия след Гюнцбург. Минават няколко дни преди да напишат, че е пристигнала у нас. Напишат ли го още на следващия ден е на адрес. Доставят до врата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия