Веганството - да споделим опит (4)

  • 42 889
  • 772
# 555
Е да де, в моя случай става дума за сравнително самостоятелно дете.
Днес пак има изцепки: защо си режеш конеца, който ти пречи точно сега и защо е казала в коридора не мога повече да чакам, отивам да ям, гладна съм (били са всички в тоалетната). И е последвало наказание да не участва в една игра 2 пъти. Скоро има родителска среща...
Виж целия пост
# 556
Това с пи6кането не ми се струва толкова зле. Моята 6терка ако не я подканя да пи6ка, няма да се сети цял ден. Съ6тото е и за водата.
А имате ли набл#дения, 4е децата се социализират по-добре, като ходят на градина?
Аз виждам голям проблем при моята дъ6теря в това отно6ение.
Виж целия пост
# 557
Вери, ти ме сбърка тотално Rolling Eyes
Скоро ще емигрираме, както е тръгнало, и надеждата ми беше, че детето ми ще попадне в нормална среда сред нормални хора.

Аз съм тук,наглеждам ви, но няма какво да пиша. Започнах да чета книгите, които си поръчах от Зоя. Съвсем друго си е човек да погледне на нещата задълбочено, и да си даде време да осмили и приложи на практика наученото...
Виж целия пост
# 558
Солей, в класа на Маги има деца, които се напишкват. И на тях им е разрешено по-често да ходят до тоалетна. Да, ама те пак се напишкват. И изобщо що трябва някой да казва кога да се пишка и кога не?!

Стеф, тук се водят предимно от страх. Ама много страх. Също така да се презастраховат. За някои неща няма лошо. Уж имало много отвличания на деца. Добре, ето за това са взели мерки в училищата и аз го приветствам: възрастни не влизат дори в двора на училището, когато почнат учебните часове. В училище също не можеш свободно да влезеш без да имаш предваритело уговорена среща.

Та не знам коя е нормалната среда...

Солей, нямам наблюдения. Маги по принцип си е контактна.
Синът ми и без да ходи на градина, се стеснява от непознати- малки и големи.
Виж целия пост
# 559

А имате ли набл#дения, 4е децата се социализират по-добре, като ходят на градина?
Аз виждам голям проблем при моята дъ6теря в това отно6ение.
Моите наблюдения са твърде индивидуални и лични.
Според мен еднозначен отговор няма. Много зависи от много фактори. Децата са различни, градините и учителките са различни, конкретният момент е съществен.......
Нашият личен опит е, че градината не ни понася и затова не ходим.Аз исках  да му покажа какво е това. /а и нали сме в чужбина и е добре уж заради езика/......Опитахме след навършени 3 годинки и 3 месеца, за по 3 часа на ден, като аз винаги бях вътре.
Не го насилвам, не го оставям да плаче - "да свиква".
Много книги/материали изчетох и много ми помогнаха. Помогнаха ми донякъде и участията ми по форуми и един семинар за двуезичието при децата, който посетих Simple Smile

Със сигурност мога да твърдя, че процесът на социализация на моето дете не е производен  на "ходенето" му на градина, а на разнообразни занимания, посещения, общуване, срещи и  др.


Посещаваме вече обаче музикална "градина", спортна група по карате и бг пред-училище.
Това са все занимания във формат "тип кръжок"  на които ходим с огромно нетърпение и желание. Много се отклонихме от темата.  Blush
Виж целия пост
# 560
.
Виж целия пост
# 561
Сестра ми работи като учителка в частна детска градина в Монреал, групата е от 9 деца (едно е българче само). Тя много си харесва работата, не е от строгите, но не съм я питала за подробности. Питах я само дали са послушни децата и тя каза "да, слушат ме". А в училище едното и дете веднъж занесло сандвич с кашкавал и веднага било написано в тетрадката " да не се повтаря повече", защото е разрешено да се внасят само плодове и зеленчуци. В Канада са прекалено строги законите им, а пък тук в Бг - на другата крайност - майките си внасят в ДГ и ясли сметановите торти и евтините напитки с боя и аспартам и никой няма нищо против...
Виж целия пост
# 562
А в училище едното и дете веднъж занесло сандвич с кашкавал и веднага било написано в тетрадката " да не се повтаря повече", защото е разрешено да се внасят само плодове и зеленчуци.
E, как само плодове и зеленчуци като всяко дете си носи храна от къщи?! Да не почна да изброявам боклуците, които се ядат. Е, вярно не може шоколад, паста, торта, бонбони, нещо шоколадово (на  Маги веднъж бяха хвърлили сладък крекер с чиа и рожкови; директно хвърлено; никакви обяснения и забележки в тетрадката); ядки.

Плюс това хамбургер, пица, сандвичи им е редовна храна. Там има 100% кашкавал.

А абсурда: не може да се носят шоколадови напитки, но учителките от 2-3 месеца дават като награда от една игра шоколадово мляко. Маги я питала защо така. Отговорът бил ми компенсация. Хахахах
Тогава и нашата храна е компенсация.  Joy
В началото се притеснявах да дам да носи за обяд нещо ядково: сос, бургер, пастет. Но вече не се съобразявам. Първо, защото системата им е пълна с абсурди и второ, защото съм сигурна, че се следи стриктно да не си разменят храна.

Относно градините тук- разбирам, че в едни може да внесеш торта и пр. за рожден ден, в други не.
Виж целия пост
# 563
Вери,
аз имах предвид детскта градина и пи6кането. За мен не е добре детето ми да се стиска, а тя го прави и постоянно трябва да я подсе6там. Не знам все о6те кое 6те е добре за моето дете. Съжалявам, 4е толкова се отклоняввам от темата, но ми е наболял този въпрос с градините в момента.
Просто децата са разли4ни и наистина у4ителките трябва да подхождат индивидуално, но предполагам на тях не им се занимава.
Много странни порядки описва6 в у4или6тето на Маги. А за6то има такава разлика с детската градина? Доколкото разбрах, там е нямало такива абсурди.

Реалист,
моята 6терка в Германия о6те пове4е се притеснява6е заради двуези4ието. Странното е, 4е сега много пове4е се отпуска да бърбори на немски, макар и с много гре6ки и понякога доста коми4но, отколкото там. Другото, което е, 4е е на периоди. Като ре6и, 4е 6те мъл4и и 6те се дърпа и не мога да я накарам да каже Добър ден или Довиждане. Запо4ва да се крие зад мен и изпадам в доста неловки ситуации, 4е детето ми е невъзпитано.
И аз се опитвам да осигурявам някакви разнообразни занимания, но хи4 не ми се полу4ава Confused

Аз утре съм на посе6тение във Валдорфската градина тук, а после сме на спорт в gymboree. Grinning
Виж целия пост
# 564
Много странни порядки описва6 в у4или6тето на Маги. А за6то има такава разлика с детската градина? Доколкото разбрах, там е нямало такива абсурди.
Не знам...просто си мисля, че случихме на добра такава. Има и такива, които не са доволни от градините тук.
Виж целия пост
# 565
Ето това гледах преди малко:

http://play.novatv.bg/play/243262/?autostart=true

Хареса ми. Малко и в духа на днешния разговор тук.
Виж целия пост
# 566
Ето това гледах преди малко:

http://play.novatv.bg/play/243262/?autostart=true

Хареса ми. Малко и в духа на днешния разговор тук.
ами то си е за харесване Grinning
много ти благодаря за линка,     bouquet само бях чула за историята на това прекрасно семейство.
Очарователни са както мама Джу, така и татко Чавдар, и петте им деца! Много ми хареса и водещата, Ирина Сарачинова.
Записвам се в техния фен-клуб. Wink
Дано са все така сплотени, хармонични, мъдри и позитивни!

Да се върна към темата, дали има някакъв трик за разбиране на лютивината на руколата, когато я купувам?/големина на листата, цвят, сорт../
Все попадам на различни степени на лютивина, някои са ми прекалено остри.....
Виж целия пост
# 567
моят скромен опит /купувам сравнително рядко,че само аз си я харесвам/ е,че по-червеникавите и „тлъсти“ листа са по-остри -големината най е различна категория тук  newsm78
Виж целия пост
# 568
  Щастливата, моля те, сподели как е минало структурирането на водата?
Виж целия пост
# 569
От руколата взимам само с дребни листенца. Водят я бейби. Самостоятелно или микс с други листа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия