СЕПТЕМВРИ - 35

  • 30 800
  • 743
# 465

За хапането рядко го прави, основно като му мажа венците. Обаче посяга диването, а как крещи и се нервиии като не му се даде нещо - става червен като домат. С нищо друго не се заиграва така , както с уреди за почистване - като почнеш от гъба, моп, подочистачка, прахосмукачка, метла - очите му светват от кеф( на мама чистача) hahaha
Малибу  Hug

Ей го на и мойто Яворче, дай му да мие и бърше, с каквото му падне, може да си мие ръцете и цял час  hahaha


Малибу добре завърнала се  Hug
Виж целия пост
# 466
Момичета благодаря ви за отговорите, страхотни идейки ми дадохте и преди малко както си играхме и се смяхме и сме на дивана и от единия край нашата като направи 2 крачки и залитна и близка среща с масата, ами кой да и повтаря постоянно, че по дивана не се ходи и по-важно кой да чуе Crazy Опитах се да я хвана ама нейсе и сега сме с подута устна и дори имам малко кръв по блузата където я гушках, докато плачеше... Да можеше да ги пропускаме такива моменти  Praynig
А за хапането да кажа, хапе ме само като и бъркам в устата да видя/напипам някое зъбче или като е лапнала нещо и искам да и го извадя, одеве така ми пулсираше пръста направо ми се ревеше...
Напоследък искам да я науча да ходи с пантофи, че като тръгнем на ясла не ми се мисли. Цяла зима ходи с терлици или шушони и сега и се струва странно ли не знам. По няколко пъти на вечер и обувам чорапите и пантофите, направо като я видя боса и  ooooh!
Еми това е, лека вечер  Hug
Виж целия пост
# 467
Валери също е голяма лепка ooooh!. Направо е ужас, не позволява да го пипне някой друг, пищи като заклан. Но като излезем навън като с магическа пръчка се променя и хуква към площадката, децата или където му видят очите. Сега го научих, карайки се и викайки, поне да се обръща да види дали го следвам, че хваща пътя и изчезва. А понякога не мога да хукна веднага! Но ако изчезна аз, например да отида до тоалетна, или да вляза в магазин и рев. Един ден се обнадеждавам, че ще е добре на ясла, на другия се отчайвам.
Истината е, че нямам избор, ако тръгне на ясла означава, че трябва да ходи. Аз съм била на ясла, първо съм боледувала доста (но и преди да тръгна на ясла съм боледувала много) и после пък въобще не бях доста години. Сестра ми е ходила на градина и не е боледувала. Аз предпочитам ясла, отколкото гледане от баби, доста ни е различна представата за гледане на дете!
Малибу, добре завърнала се, разкажи какво се случи с Ема, спомням си, че изчезна, като се беше появил някакъв проблем с нея! Hug
Виж целия пост
# 468
arllina имам чувството, че преди 3 4 години не беше така...нямаше толкова болни деца...май наистина вирусите мутираха...

Така си е, аз същото си мисля Rolling Eyes
Малибу: добре завърнала се. Ема е голяма сладурана Heart Eyes
Атракцион: ти си наща гордост! newsm74
...освен това е и много чувствителна и изживява много силно всички събития...не веднъж се е случвало да ми говори за нещо, което се случило преди няколко дена, аз съм забравила вече, но тя все още го изживява...сега вече има доста богат речник и може по-добре да си казва, какво я вълнува...

Е, ти ме утрепа  ooooh! На Ади основният му речник се състои предимно от Ъ-ъ-ъъъъ-ъ, но за сметка на това го прави толкова изразително с мимики, жестове, интонация и т.н., че няма начин да не го разбере човек!
Брех, как така си общувате бре! Моето казва само 5-6 думи и с жестове и ъъъъ се разбираме някак:lol:
Виж целия пост
# 469
Добро утро!
Божидар на тия години говореше, докато Свил не - речниковия му запас е около 10-15 думи най-много.
Виж целия пост
# 470
Добро утро мацки!

Uploaded with ImageShack.us
И Ангел е  с малък речников запас...има няма 4 5 думи, разбираеми...Всичко друго ъъъъъъ, но пък е доста изразителен, и докато не го разберем не престава да вика ъъъ, да ръкомаха, да те води до там до където иска той...Та си се разбираме прекрасно....Кати говореше много повече на неговата възраст...Но  преживявания почна да споделя към 2,5 година...в смисъл да ми обяснява за неща случили се преди...Но всяко дете си е различно...
Малибу ха добре дошла...
Виж целия пост
# 471
Добро утро!
Малибу,добре завърнала се!
Арлина,много сладък аватар, това да не е творение на Зоя?
Да се разпиша и аз като майка на хапещо и евентуално късно проговарящо дете. Добре, че посегателствата му са върху мен и сестра му най-често, за сега не е хапал друго дете. През миналата седмица се видяхме с Ксантипа. Косара е много приказлива, направо ми напълни душата това дете! Преслав знае десетина думи и то май само аз му ги разбирам. Пропуска половината гласни, например балон е бабн, агне-агн. Останалото е ъ-кане и жестове Mr. Green За игрите-гоним се, стром с конструктора-т.е. аз строя, той разглобява, язди ме на конче, разказваме"Варило мишленце кашичка", разглеждаме книжки...това се сещам за момента.
От няколко дни малкият е решил денят ни да започва около 5,30-6,00 часа. Много съсипващо ми действа този режим. Около 10 часа вече се чувствам толкова изморена, все едно съм преполовила деня. Добре, че заспива към 11 часа. Това явно е някаква подготовка за смяната на времето след седмица. Тогава нещата ще изглеждат по-нормално.
Виж целия пост
# 472
Хелоууу  wavey
Завърнахме се от почивката при моите мама и тате. Прибираме се разглезени /аз и Ива/ и дезорганизирани /всички/. Там такъв мързел му ударих, че сега всичко ми е нанагорно. Още оправям багаж и въртя перални - това ми е най-гадното от всяко пътуване. Но пък на мен добре ми се отрази пустия му мързел - значително ми намаляха контракциите и се чуствам много по-добре. Ива доста се забавлява и мога да кажа, че за този близо месец доста порасна, ползва повече думички, за първи път водим нещо като диалози. Изкарахме и нещо като грип, аз се справих най-бързо, но Ива си влачи две седмици хрема и кашлица, но се оправи само с билков сироп /Ен-ти-туз/ и най-противните ми капки - Коларгол, но не успях да овладея положението с клеева тинктура+физ.р-р, та се наложи да посетим лекар. Майка пък се "обзаведе" с бронхит за четвърти път от Коледа насам. Важното е, че сега сме здрави, диви и щастливи.
Видях обсъждате игрите - наши съвместни са гоненицата, криеницата /придружена с ръмжене като баба Меца - голям смях пада/, умира да се катери по мен и да правим акробатични изпълнения, но заради бремеността сега не й давам и тя не е доволна. Иначе и преди, и сега умира си за музика и танци. Така върти дупето, че понякога ме изумява. Обича да "готви" - има си цял набор тенджери, тигани, бъркалки, лъжици и пада яко дрънкане /най-много обича аз като гледам нещо по ТВ-то/, играе си с куклите. Понякога се заглежда в книжки или списания, но малко й се задържа вниманието, размята ги и приключва. Та това е в общи линии. Ааа, забравих - най-основно се занимава с разхвърляне, просто до лудост ме докарва и си мисля да прибера целия кош с играчки. С болшинството от тях не играе, само хаос създава.
Исках да ви питам нещо - вчера й дадох /и преди съм давала един-два  пъти инцедентно/ сушена кайсия. Много й харесва и сега все ме дърпа към шкафа и сочи натам. Та въпроса ми е има ли проблем с даването на сушени плодове? Имам някакъв спомен за нещо около технологията на сушене и не съм сигурна колко е ок за тази възраст. Погледнах етикета, но там нищо не пише.
За сега толкоз от мен.
Видях, че има много болнички - да оздравяват  Hug
Виж целия пост
# 473
Добро утро!
Ми общуваме, Ана Мария говори доста. Не свързва повече от две думи все още, но като казва "мами куче лае страх" ти става ясно, че е видяла лаещо куче и се е уплашила. Постоянно повтаря всяка нова дума, която чуе. Може да брои до 5, но разпознава всички числа до 10, знае основните цветове (зелено, синьо, червено, жълто, оранжево, розово, бяло и черно). Разпознава и няколко букви (А, В, С, Х, Y, Q). Може да ги посочва с пръст на клавиатурата. Не е дете гении  Laughing, но цяла зима като сме били затворени вкъщи  сме учили разни неща. Не съм я карала на сила да учи каквото и да е, просто е много любопитна и веднага схваща. Така, похвалих я  Laughing
Забравих да добавя към игрите ни и прическите, които тя ми прави  Laughing Много обича да ми сресва косата и да се опитва (неуспешно) да ми слага разни фиби  Mr. Green Катери се навсякъде...научи се да си мести столче, за да може да се катери на масата и на секцията  ooooh! Вече стига сама да си взима книги от библиотеката (която е горе на стената)...катери се на леглото, на бюрото и от там си взима книги  ooooh!
Забравих също така да се похваля, че вече нямаме проблеми с изхождането, откогато спрях всякакви сиропчета и й давам по една лъжица мед всяка сутрин. Знам, че било рано за мед, но аз съм решила, че за нея е добре да си хапва и й давам  Peace
Малибу, радвам се, че си намерила малко време да пишеш как сте. Надявам се, че ще влизаш по-често  Hug
Стефи, нали че е добре при мама?  Laughing  Mr. Green
Не мога да не споделям, влюбих се в тези обувки за Ана Мария  Heart Eyes
Виж целия пост
# 474
Браво на Ана Мария. Аз следя по нея и знам че каквото започне да прави - до месец и два и ние ще я последваме, нали все пак ни е кака  Flutter
Забравих да пиша че и ние много хапем, основно като му растат зъбите.  Mr. Green
Виж целия пост
# 475
Ехо, привет!
Покахонтас, много са сладички обувките. Браво!
Нас ни обзаведе зълва ми, преди месец изпрати от Италия колет за децата - кво да кажа, напълни им пролетния гардероб. Освен дрешки и за двамата имаше маратонки, за малечко и сандалки (всички на Lotto). Отделно на Невена й взех ето тези, но съм ги скрила и ги пазя за подарък за Цветница  Wink.
Да се отчета, онзи ден го премериха малкия - 12,9кг., 83 см. Дундьото на мама  Heart Eyes Речник - крайно беден - няма и 5 смислени думи. Иначе Ъ-кане и  Ту-ту-ткане - бол. Разбираме се, води ме където иска и изразително ми обясняма на негов си език за какво се бори  Mr. Green Вкъщи си играе главно с коли/мотори, конструктор. И естествено крайно неподходящите неща на кака си - водни бои, флумастри, пъзели с дребни елементи.. Хем гледам да са прибрани, но не винаги става... Умира си за прахосмукачката, като пристрастен е, като я види и очите му стават на паници. Принудихме се да я крием на терасата, иначе ходи и я търси, отваря гардероби и шкафове.. Дървени лъжици и черпаци също са на почит.
Малибу, привет  Hug Спомням си, че имахте някакъв проблем с ушите, нали така? Пиши как сте Hug.
За социализацията писах вече - нямаме проблеми. Доста е самостоятелен, не ме търси постоянно, навън си играе сам/с други деца, даже понякога хуква и той като Валери без да проверява дали съм наоколо  Joy В яслата вече е ок, с кеф ходи и даже сам чука на вратата да му отварят. Храни се самостоятелно, опитва се да се обува/облича сам... Само с гърнето сме до никъде.. И с миенето на зъбите. Ей, не дава да му бръкна в устата и това е. Ни с накрайник, ни с четка, плези език или стиска устни и приключва въпроса.
Ами това е в общи линии. Следобед сме на контролен преглед, да видим как са, че нещо тая кашлица супер упорита. И той пие ЕН-ти-тус, цяла седмица вече, но продължава да кашля като магаре...
Виж целия пост
# 476
Smile'S ха добре дошла...и скоро пак да има глезене при мама и тати...
pocahontas80 описаните неща, които Ана Мария прави са определено за доста по-голяма възраст /поне така пише в книжките/...Така че имаш си даровито дете...
Бебешондел  Laughingентусиастка си....въобще не очаквам нещата, които прави Ана Мария...повечето 1,5 деца да го правят, да не говорим че и 2 годишните трудно ще направят това, което тя прави... Peace Разпознаване на 8 цвята + всичко останало...
Виж целия пост
# 477
Smile'S ха добре дошла...и скоро пак да има глезене при мама и тати...
pocahontas80 описаните неща, които Ана Мария прави са определено за доста по-голяма възраст /поне така пише в книжките/...Така че имаш си даровито дете...
Бебешондел  Laughingентусиастка си....въобще не очаквам нещата, които прави Ана Мария...повечето 1,5 деца да го правят, да не говорим че и 2 годишните трудно ще направят това, което тя прави... Peace Разпознаване на 8 цвята + всичко останало...
Aз имах впредвид думите. Предполагам чче всички деца проговарят до към 2та година  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 478
Не знам дали е даровито или не, но според майка ми и аз и брат ми сме били същите  Rolling Eyes Но за сметка за всичко това (както вече се оплаквах) е мнооооого срамежлива. Но може би след някое друг месец ще се социализира и тя...Само да уточнявам, че всички тези неща (цифри, букви и т.н.) ги прави само когато тя иска  Laughing Но доста често в магазина ми показва цифри (цени)  Joy Думите не ги произнася съвсем точно, но й се разбират (поне аз я разбирам чудесно). Знае и на български някои неща, последното което научи е "Ко павис" (какво правиш)  Joy И пита баща си какво прави като се чуем по скайп  hahaha
Днес пък си носи столчето до външната врата, качи се на него и се опиташе да пъха ключа на баща ми вътре в ключалката. Бая се уплаших, защото освен с ключ, тази врата няма начин да се заключва...скоро може и да излиза сама като решава, че й се ходи навън  ooooh!
Виж целия пост
# 479
Добър ден и от нас
pocahontas80, наистина е изумяващо как добре се справя малката.
Боряна има речников запас от около 20думи, но пантоф, панталон, покривка - всичко е па-пууу, балон,бонбон е бабууу и прочие звуци.  Иначе ми прави впечатление, че и тя започва да повтаря думите, не винаги естествено. Хапе от време на време -отдавам го на зъбоникненето. Но пък освен рев, като и взема нещо или не и позволя нещо, започва да щипе  ooooh! И тя е като залепена за мен, но знам че и този момент още малко и ще изчезне, особено и като тръгна на работа. Опитва се да се храни сама, след насърчаване от моя страна, но бързо и писва и започва да си играе, което аз не и позволявам - в смисъл да пляска с лъжица в купичката си или да бърка с две ръце вътре ида маже до където стигне  Crazy Ей полудявам тогава, добре че рядко има такива изблици.
Бебешондел, по принцип проговарянето в този смисъл както го е описала pocahontas80 и както каза ЕмиР, става след втората година  Peace
Малибу, привет, малката е голяма сладурана  Hug
Момичета, на ортопед след прохождането ходеше ли се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия