СЕПТЕМВРИ - 35

  • 30 800
  • 743
# 480
pocahontas80 браво на Ана Мария. PeaceАлекс на нейната възраст също знаеше много неща,но имах много време да се занимавам с него и да го уча.Сега с Андреа нямам толкова време и търпение. Crazy
Малибу,добре дошла отново.Пиши как е Ема? Hug


Момичета, на ортопед след прохождането ходеше ли се?
Ние до сега не сме ходили на ортопед,нито Андреа,нито Алекс. newsm78

Добре,че Андреа не е залепена за мен.С Алекс ми беше достатъчно.Сега е ред на баща им.Андреа умира за него и когато той си е в къщи,мен изобщо не ме търси. Peace

Smile'S аз съм давала на Андреа сушени сливи и стафиди.Педи каза,че вече могат да ядат всичко. Peace
Виж целия пост
# 481
Добър ден и от нас
pocahontas80, наистина е изумяващо как добре се справя малката.
Боряна има речников запас от около 20думи, но пантоф, панталон, покривка - всичко е па-пууу, балон,бонбон е бабууу и прочие звуци.  Иначе ми прави впечатление, че и тя започва да повтаря думите, не винаги естествено. Хапе от време на време -отдавам го на зъбоникненето. Но пък освен рев, като и взема нещо или не и позволя нещо, започва да щипе  ooooh! И тя е като залепена за мен, но знам че и този момент още малко и ще изчезне, особено и като тръгна на работа. Опитва се да се храни сама, след насърчаване от моя страна, но бързо и писва и започва да си играе, което аз не и позволявам - в смисъл да пляска с лъжица в купичката си или да бърка с две ръце вътре ида маже до където стигне  Crazy Ей полудявам тогава, добре че рядко има такива изблици.
Бебешондел, по принцип проговарянето в този смисъл както го е описала pocahontas80 и както каза ЕмиР, става след втората година  Peace
Малибу, привет, малката е голяма сладурана  Hug
Момичета, на ортопед след прохождането ходеше ли се?

Ние ходихме вчера, защото Явор много пада, с каквито и обувки да е , дори и бос - та се оказа че имаме плоскостъпие - за сега нямало да правим нищо  Thinking
Виж целия пост
# 482
та се оказа че имаме плоскостъпия - за сега нямало да правим нищо  Thinking
И Божидар е с плоскостъпие, Свилен още не съм го диагностицирала. Но ние и двамата с Анатоли сме плоскостъпни, та няма начин - рунтаво гладко не ражда  Wink
До 6-7 г не се коригира плоскостъпието, като изключим нормалната ортопедия на обувките,която е задължителна за такива проблеми.

Сушени не давам заради многото захар, с които са наблъскани, Ако са домашно сушени плодове - бива, стига да не се дави.

О, Свил как се затъкна с парче ябълка преди час, чак се уплаших, стръсках го наопаки и се оправи. И се изплаши,де, но това е.
Виж целия пост
# 483
та се оказа че имаме плоскостъпия - за сега нямало да правим нищо  Thinking
И Божидар е с плоскостъпие, Свилен още не съм го диагностицирала. Но ние и двамата с Анатоли сме плоскостъпни, та няма начин - рунтаво гладко не ражда  Wink
До 6-7 г не се коригира плоскостъпието, като изключим нормалната ортопедия на обувките,която е задължителна за такива проблеми.

Нищо не спомена за стелки  Thinking Каза след 6 месеца пак да отида и лятото да ходи бос на вън  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 484
Нищо не спомена за стелки  Thinking
Именно, не се слагат стелки, свода още се оформя, връзки, сухожилия - всичко се намества с възрастта. Сводовете са два-напречен и надлъжен, а на тази възраст е трудно да се определи, да не кажа невъзможно, кой е проблемния.
Повечето обувки има "вградена" ортопедия - КиК, Капчица, Примиджи...
Виж целия пост
# 485
Привет и от мен!
Днес вазирах от работа още преди обяд, само дето станах рано и бих път до офиса.

Вкъщи болниците ми станаха двама. Вместо Ники да се оправи, взе че зарази и баща си, аман Tired

Покахонтас, Ана Мария наистина може доста неща за дете на тази възраст. Определено не всички проговарят до 2-годишна възраст. В приятелското ни обкръжение има поне 2, които не обелваха и дума преди да станат на 3 години.
Никола пък се научи да казва "р" от няколко дни. Последната нова дума е "край" и само като ме види с помпата и капките за нос и започва да бяга и да вика "край, край" Joy
Виж целия пост
# 486
Миша се отприщи да говоръ към 2 и половина, въпреки че имаше доста богат речников запас на година и нещо. За цветовете пък - към 3-та годинка почват да ги позлават, Миша на 2 и половина ги знаеше и много я хвалеха в яслата. Така че Ана-Мария бая неща може, които моя младеж скоро няма да прави или казва, Ама аз  и не държа да ми говори. Севга оценявам колко е хубаво като си мълчат Mr. Green
Виж целия пост
# 487
Момичета, на ортопед след прохождането ходеше ли се?

Kосара я водих, защото беше с дисплазия на тазобедрените стави. Но доколкото знам, като проходят стабилно е добре да се видят от специалист.

Атракция, доколкото знам, плоскостъпието не се предава генетично. Най-добрият начин за превенция е ходене бос, както са казали на Бебешондел.   Peace

d34,  Hug
Виж целия пост
# 488
Севга оценявам колко е хубаво като си мълчат Mr. Green
Хахааа, така си е Joy Едно ми стига, за сега е супер, че другото мълчи Mr. Green

Добро утро!
Божидар на тия години говореше, докато Свил не - речниковия му запас е около 10-15 думи най-много.

Мда, много повече неща знаеше и цели изречения си казваше, май така е с по- големите, повече време има за тях Wink

Арлина,много сладък аватар, това да не е творение на Зоя?

Да, на Зоя е и коментара отдолу, който е нейното  обяснение какво по- точно е нарисувала  Mr. Green Забележете колко е розова само, брррррр hahaha

Браво на Ана- Мария Wink
Виж целия пост
# 489
Добро утро,
аз съм недоспала.Направо ми омръзнаха безмислениет им празници.До 4ч. сутринта гърмяха и свириха по улиците.Андреа се изплаши,и един час не можах да я успокоя,даже повърна от рев.Заспа в ръцете ми(това  не го е правила от както се е родила). Tired
Вчера сутринта пък ни умряха рибките в аквариума.Алекс,горкия, като ги видя ме попита,защо не могат да плуват.Казах му,че си почиват.И поссле докато той си пишеше домашните,аз ги изхвърлих без да ме види.И му казах,че рибките са отишли в морето при другите риби,защото при нас им е студено и аквариума е малък. ooooh!От тогава само повтаря "Намам си вече рибки",и иска да купим нови. Confused
Виж целия пост
# 490
Добро утро!
И аз съм недоспала... отново Confused Тая кошмарна хрема не минава и Никола цяла нощ се дави и буха като магаре. Не мога да разбера каква е тая работа, но вече ми идва в повече ooooh!

Никола го водихме на ортопед като проходи, така ни бяха казали още при първото ходене като беше на 2 месеца.
Виж целия пост
# 491
Добро утро!
Дани го водих на ортопед като беше на 3-4мес. и той каза като проходи пак,но не сме ходили.
Като чета какво прави Ана Мария ми се събират очите ShockedДани само тата знае и да мрънка като иска нещо hahaha
Не иска да спи вечер в неговото легло,усети ли че е там почва един рев.....
Ще го водя до Мола на Цариградско да видим какво има по магазините и така....
Хубав ден на всички,болничките да се оправят!
Виж целия пост
# 492
Добро утро мацки!
Ние пък днес сме наанглийски...вчера нали се отработваше...ама нещо ме мързи и хич не ми се хода...Но ще ходим де..
Соник абе сигурно кашля от хремата...Ама да не би да прекаляваш с тая помпа...и лигавицата да отделя повече секрети Thinking Другото е някаква алергия...и да трябва нещо друго да подсушава лигавицата...ериус..ксизал...При племеника ми спряха всички сиропи и лекарства и кашлицата спря...както и сополите... Thinking Но той със сигурност си кашляше от секретите де...
anita29 кофти за рибките...но това са нещата от живота...И на нашите едната котка умря...и КАтив се пита за нея...ама уж й обяснихме и разбра, че е отишла на небето...Ама пък тогава почнаха въпросите за смъртта и ние като умрем...е видях се в чудо...Но май горе долу разбра...
Виж целия пост
# 493
От хремата кашля, тя и лекарката потвърди. Стича се яко отзад в гърлото и го чувам как преглъща постоянно. С помпата гледам да не прекалявам, ама ако не ги изтегля изобщо не може да диша Rolling Eyes
Иначе пие Ксизал освен всичко останало, ама ефект от всичките лекарства не виждам... Лекарката каза, си е за антибиотик, но нали пи скоро и не иска да му изпише пак.
Виж целия пост
# 494
Добро и от мен!
Нашия тати е командировка от петък и днес го чакаме да си дойде. Разбрах колко много ми помага всъщност когато си е тук, липсата му определено я усещам. Явно по-често трябва да ходи някъде, за да си залипсваме.  Laughing След малко ще се приготвяме с Хриси да ходим на плуване, един приятел ще ни кара с колата, че не ми се пътува с автобус и после с градския транспорт.

Соник, това с хремата е много неприятно. Сами като има хрема, също е много тежко, не спи по цяла нощ от секретите, които му се стичат надолу и кашля заради тях. Решението, което намерих е когато някое от децата има само хрема, не ги водя при педиатърката, ами при специалист УНГ. Не за друго, ми той преценява точно какви са секретите и винаги ни изписва поне по два вида капки за нос, които смесваме и така успяваме да преборим хремата за 4-5 дни, което си е постижение. Ходим си все при доктора, който оперира Хриси от третата сливица, такива бъркочи ни забърква, че оправя децата моментално. Затова ако имаш време, заведи малкия при такъв специалист, мисля че той най-точно ще прецени как да лекувате пустата хрема. Стискам палци бърза да оздравее мъника.  Hug

Ани, много кофти това с рибките. Ние взехме на Хриси водна костенурка преди година и половина и слава богу това са много издръжливи същества. Не я гледаме кой знае колко добре, но тя си живурка, да не говорим колко голяма е станала. Но пък дори да умре, Хриси вече е запозната с въпросите за смъртта и ще мога лесно да й обясня какво се е случило.

Хайде ставам да се обличаме с каката. Добре че снощи оставих Сами при майка ми, че иначе незнам кой щеше да го гледа днес, докато нас ни няма. Хубав ден на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия