Фиброаденом- да се оперираме ли?

  • 194 250
  • 739
# 360
Момичета и аз тук ви следя от миналата седмица. След редовен преглед - ведеозон на млечни жлези, ми засече докторката едно новообразувано "нещо си". Каза да спирам всичко, което пия. А аз от месец пия бирена мая, така за кожата и за тонус. И се мажех с едно кремче на Аквасорс - муун райс (фитохормони), заради ПМС. Знаем, че нервите изяждат най-много витамин B и реших да си го набавя леко. А то сега като ви чета излиза, че може и аз да съм ускорила процеса. За сега трябва да ида пак на преглед след 6 месеца. Но аз напоследък обмислям да ида на преглед или в София или в Плевен, ей така за всеки случай. Тук съм, следя ви отблизо  Hug
Смятам, че наистина един допулнителен преглед няма да в излишък. ,Нещо си, е малко несериозно.  УСПЕХ!
Виж целия пост
# 361
barfly, от това, което разбирам, не е проблем взимането на витамина, а предозирането с него. Все пак вит. Б има в много храни, това не означава, че не трябва да ядем нищо. Явно не трябва да се прекалява обаче, като ми направи впечатление, че в чуждите сайтове дори дозата за бременни е по-висока от препоръчваната в България. Не се притеснявайте излишно, мили дами, просто май не трябва  да прекаляваме. Преглеждайте се, приемайте ежедневните трудности спокойно, доколкото можете - стресът е доказано вреден и наистина може да причини тумори и дори рак!
 HugСпокойна вечер ви пожелавам!
Виж целия пост
# 362
Ей, момичета, какво се ошашкахте? Тази тема НЕ Е за рак, което автоматично означава, че тези, които нямат доказан такъв няма за какво да се притесняват за фолиевата киселина или за вит. Б според мен.
Виж целия пост
# 363
Ей, момичета, какво се ошашкахте? Тази тема НЕ Е за рак, което автоматично означава, че тези, които нямат доказан такъв няма за какво да се притесняват за фолиевата киселина или за вит. Б според мен.

Точно!!

Аз не съм казала, че всеки ФА води до рак. Казах какво мисля, че се е слувило с мен, не потвърдено от лекар . Слушайте си лекарите. Голяма част от лечението зависи точно от това колко слушате вашият лекар!!
Виж целия пост
# 364
 Hug Напълно съм съгласна! Както казах, нека се опитаме да бъдем спокойни и ще сме по-добре и физически, и емоционално  Hug
Виж целия пост
# 365
Аз през май трябва да ида на профилактичен, че почти ударих 6тия месец. Ще споделя със Стоименов какво обсъждаме, да видим той как ще коментира. Малко ме е страх, въпреки че по инфото от ехото ФА е намалял поне в края на септември беше така. А как ме е шубе ако знаете. Все се успокоявах, че съм млада,но и това не е гаранция. Сега се успокоявам, че все пак е доказан ФА (от многото му годинки вече) и кистата не ме придърпва както преди, но пак ми слиза сърцето в петите и ми прибелява. Та в тая връзка, май накрая ще си отида от сърдечен удар, причинен от безумния ми страх да не пукна.
Ох момичета, много здраве ви пожелавам Hug
Виж целия пост
# 366
Теичка, не така!! Нали си говорихме,че ще мислим положително (ама как го мразя тоя израз). Искам да кажа,че няма да дърпаме дявола за опашката. Стискам ти силно палци,нали знаеш  Hug
Виж целия пост
# 367
Здравейте и от мен. И аз избягвам да пия всякакви хормонални хапчета и преди да пия каквито и да било, чета упътванията им, макар и винаги да предупреждавам доктора, който ми изписва хапчетата за фиброаденомите ми. В предното ми включване бях писала, че мой роднина, практикуващ в Канада, преди около 4 години ми е казвал, че там пък задължително им изписват противозачатъчни, от него тогава научих и за primrose.
Виж целия пост
# 368
КАролка, мерси мила моя ! Чакам да ми дойде и да ми свърши и отивам. Мерси за плачетата, ще пиша след прегледа  Hug
Виж целия пост
# 369
Здравейте и от мен. И аз избягвам да пия всякакви хормонални хапчета и преди да пия каквито и да било, чета упътванията им, макар и винаги да предупреждавам доктора, който ми изписва хапчетата за фиброаденомите ми. В предното ми включване бях писала, че мой роднина, практикуващ в Канада, преди около 4 години ми е казвал, че там пък задължително им изписват противозачатъчни, от него тогава научих и за primrose.
И аз имам фиброаденоми от години - на мен тук лекарите тотално са ми забранили противозачатъчни. Това, което знам е, че хормона естроген е много опасен при тези ситуации. При прогестерона (интересен факт е, че като се изследвах на мене прогестерона ми в по-ниски граници newsm78 - доколкото разбрах има връзка. След 10 години се намери лекар, който все пак ми ги пусна тези хормони - до преди това само ножа играеше) не е така. Та може би зависи кой е доминатният хормон - не съм наясно с това.  И все пак за това са лекарите - за да ги слушаме  newsm10
Виж целия пост
# 370
...мой роднина, практикуващ в Канада, преди около 4 години ми е казвал, че там пък задължително им изписват противозачатъчни, от него тогава научих и за primrose.
Аз понеже наскоро научих от вас за primrose, искам да ви попитам, има ли някакви хормони в него, пък било то и растителни? Защото от това, което виждам, в състава са две киселини и вит. Е newsm78

Теичка, мила, не се притеснявай, имаш го този ФА от години и не само, че не расте, ами даже намалява. Ще чакаме да се похвалиш след прегледа, че лекарят не е могъл да го види даже Party
Виж целия пост
# 371
Поинтересувах се и аз за primrose и вижте какво прочетох:
"Масло от безстъблена иглика (Primrose Oil) влияе успокояващо на болката, намалява възпаленията, подобрява отделянето на полови хормони като естроген и тестостерон, понижава нивата на холестерол и спомага при цироза на черния дроб."
Ето тук и целия текст: http://nowfoods.bg/p/Super-Primrose-Oil
Всичко е добре за антиоксидантния ефект, но... именно естрогена е един от виновниците за РМЖ.
Виж целия пост
# 372
Поинтересувах се и аз за primrose и вижте какво прочетох:
"Масло от безстъблена иглика (Primrose Oil) влияе успокояващо на болката, намалява възпаленията, подобрява отделянето на полови хормони като естроген и тестостерон, понижава нивата на холестерол и спомага при цироза на черния дроб."
Ето тук и целия текст: http://nowfoods.bg/p/Super-Primrose-Oil
Всичко е добре за антиоксидантния ефект, но... именно естрогена е един от виновниците за РМЖ.
newsm10
значи все пак това потвържадава казаното и от моите лекари!
Виж целия пост
# 373
Здравейте и от мен. И аз избягвам да пия всякакви хормонални хапчета и преди да пия каквито и да било, чета упътванията им, макар и винаги да предупреждавам доктора, който ми изписва хапчетата за фиброаденомите ми. В предното ми включване бях писала, че мой роднина, практикуващ в Канада, преди около 4 години ми е казвал, че там пък задължително им изписват противозачатъчни, от него тогава научих и за primrose.
Само искам да кажа,че противозачатъчните не се препоръчват при проблеми с гърдите,а същите са и противопоказни,освен това е доказано,че тези медикаменти могат да доведат до проблеми с гърдите(като те увеличават риска от развитие на Рак на Млечната жлеза.могат да са причина за фиброаденоми,кисти и други - като това  е доказано).Освен това е ясно,че същите медикаменти имат повече странични ефекти отколкото ползите им.Аз лично съм против тези лекарства и то с две ръце.
Желая ви успех!
Цитирах мнението ви,защото държах да поясня,за да не го пиша на голо поле.Така,че реално не би трябвало никъде да се приемат при такива проблеми.
Хубав ден!
Виж целия пост
# 374
Здравейте момичета, обсъждате интересна тема. По темата за противозачатъчните-, когато открих моите два, първия въпрос на Василев беше пиеш ли противозачатъчни. В интерес на истината точно от 3-4 месеца бях започнала, както и веднъж дори Ескапел ( което си е жива отрова, но понякога се налага  Cry ). Каза ми веднага да ги спра. Когато легнах на масата да ме оперират главната сестра, едра и авторитетна дама ми каза "и какво хапчета ли пи, защо не те пази приятеля ти". Не знам дали някой води нещо като статистика, колко от жените с ФА преди това са приемали противозачатъчни, но аз за себе си знам, че със сигурност, ако не са ги предизвикали, то поне са подбудили растежа им. Аз само мога да се похваля, че година и половина след операцията всичко е наред и рецидив нямам, въпреки по-тежката операция.
Вуйна ми беше акушер-гинеколог и все ми повтаряше- правенето на редовен кекс помага за регулирането на хормоналния баланс и е най-приятния начин да поддържаш тялото си "доволно" и здраво. Желая на всички приятна "профилактика", малко тревоги и най-вече здраве!











Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия