Фиброаденом- да се оперираме ли?

  • 194 252
  • 739
# 375

Вуйна ми беше акушер-гинеколог и все ми повтаряше- правенето на редовен кекс помага за регулирането на хормоналния баланс и е най-приятния начин да поддържаш тялото си "доволно" и здраво. Желая на всички приятна "профилактика", малко тревоги и най-вече здраве!
Много хубав съвет !  Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 376
Мили момичета, за хормоните отдавна знам и никога не съм имала намерение да взимам. Но все пак не ми става ясно - след като маслото от вечерна иглика е изрично препоръчвано от лекари мамолози, трябва ли в крайна сметка да се взима или е вредно? Вие как мислите?
Виж целия пост
# 377
Мили момичета, за хормоните отдавна знам и никога не съм имала намерение да взимам. Но все пак не ми става ясно - след като маслото от вечерна иглика е изрично препоръчвано от лекари мамолози, трябва ли в крайна сметка да се взима или е вредно? Вие как мислите?

ако е доброкачествено образованието - може да се взима , ако е злокачествено - не ........... но никои не знае какво образование носи в себе си докато не го махне и изследва - така , че казах - нещо ,катооооооооооооо нищо Simple Smile
Виж целия пост
# 378
здравейте,
февруари ми откриха фиброаденом и  оттогава ви чета,а онзи ден го махнах и реших да се регистрирам,за кураж на момичета,на които им предстои  Simple Smile
махмах ги в Първа градска (София) по съвет на моята мамоложка.Тя ме прати при д-р Гърбев и засега съм мн доволна -във вторник в 12.00 ми ги махнаха (2 бр.от лявата) и в 15.00 си тръгнах,на сутринта само смяна на превръзка и преглед и сега ми предстои махане на конците в събота,а също и треперене 1 седмица,докато излезе хистологията
С направление 7,код 180 от личната ,всичко по операцията на финала ми струваше точно 5.40 лв  Wink
Желая на всички кураж и мн късмет
Виж целия пост
# 379
Браво, KOKOJ, много добре си постъпила. Точно за това казах,че ако има някой съмнение за нещо не е страшно да отиде и да го махне. Както ти показваш-всичко става за нула време. И накрая е само един белег.
Виж целия пост
# 380


ако е доброкачествено образованието - може да се взима , ако е злокачествено - не ...........

Съжелявам, че се намесвам, но моите са доброкачествени и са ми ЗАБРАНЕНИ противозачатъчните
Виж целия пост
# 381


ако е доброкачествено образованието - може да се взима , ако е злокачествено - не ...........

Съжелявам, че се намесвам, но моите са доброкачествени и са ми ЗАБРАНЕНИ противозачатъчните
тя не говори за противозачатъчните,а за Маслото от вечерна иглика.
 Peace
Виж целия пост
# 382


ако е доброкачествено образованието - може да се взима , ако е злокачествено - не ...........

Съжелявам, че се намесвам, но моите са доброкачествени и са ми ЗАБРАНЕНИ противозачатъчните
тя не говори за противозачатъчните,а за Маслото от вечерна иглика.
 Peace

да аз поне така разбрах де , че маслото от вечерна иглика съдържа витамин Е които действал добре на доброкачествените образования НО подсилвал растежа на злокачествените . Кофти е само това , че в темата има твърдение , че никога не се знае едно образование какво е докато не се извади за да се изследва хистологично .
Аз за сега се следя - пия СЕМЕНТО И ГЕРИТАМИН - пиех и ВЕЧЕРНА ИГЛИКА  но я спрях - не знам защо ...
желая успех
Виж целия пост
# 383
Здравейте, Дами,
аз също изчетох интересната ви тема и реших да споделя моите преживявания:
март месец отидох на преглед с ехограф при един добър русенски гръден хирург, вече си бях намерила някаква бучка и умирах от страх...След прегледа той каза, че според него е фиброаденом и препоръчва операция, т.к. е голям и на моменти болезнен. Аз не мислих много и се съгласих, т.к. се чувствах ужасно и определено ми пречеше. На 9.04 ме оперираха с месна упойка, не усетих болка нито по време на операцията, нито след нея, но след това изкарах най-напрегнатия Великден в живота си докато излезе тая хистология,защото след като го извади и видя големината му и лекаря изглевдаше притеснен. Е накрая всичко се оказа така, както говорихме - фиброаденом и съм много щастлива.
Махнаха ми конците и утре ще ходя на преглед. Искам да ви питам предписват ли ви някаква терапия?Пие ли се нещо, уж за да не се образуват тези гадове отново?
Също ако някой е ходил при Байчев ( ВМА, но преглежда и в Плевен) моля да даде мнение за него.
Благодаря ви предварително.
PS: и все пак нали темата е да се оперираме или не да си кажа мнението– аз съм доволна, че се оперирах, т.к. това ми пречеше и наболяваше и реших да послушам съвета на доктора ми.
Виж целия пост
# 384
айде пак аз  Mr. Green
т'а на отговора да се оперираме или не - отговарям категорично какво е МОЕТО мнение -
операция ако каже лекаря ,
ако образованието расте ,
ако е голямо ,
ако пречи и боли ,
ако мени формата си ,
ако има лекарско съмнение за нещо
иначе - НЕ ! ЗАЩО ЛИ ???
на моята приятелка (за която ви споделих по напред в темата - дето се бе оперирала , после пак и се появили ,... и някакъв измислен билкар от Плевен и ги махнал - УЖ ... и т. н ....  за съжаление пак има - появило се е на другата гърда  Tired  ( може да ви звучи смешно но бяхме на заведение и отидохме в тоалетната да се опипваме за да сравняваме - обмяна на опит  Mr. Green- вече до гуша ми дойде ) ........ т'аааааа при нея нещата са че тя преди 2-3 месеца нямаше нищо , а сега аз го опипвам като малка джанка , а моето по напипване за сега не расте , а на ехограф ще видим след 2 месеца ......... ЦЯЛАТА МИ МИСЪЛ БЕ , ЧЕ НЕ ВСИЧКО СЕ МАХА , ЗАЩОТО МОЖЕ ПАК ДА СЕ ПОЯВИ - рецидив , но ако се налага , ако е нещо което лекаря каже да се маха - трябва да се махне .

В ред на тези мисли , аз специално съм много притеснена с моето 1 см образование от които 10-15 лекари са на различно мнение ( това пояснявам за тези които не следят темата ) едни казват махай други казват не го пипай - следи го --- едни са на мнение киста , други стара киста , трети ФА има мнение и за липом  ooooh! и така ... реших да отида отново( ЗА ВТОРИ ПЪТ след  5 месеца ) при онко светило от Дървеница - влизам плаха и казвам : ей тук имам бучка и ме е страх да не е рак - преглежда ме и казва нямаш абсолютно нищо обезпокоително това е от структурата на гърдата ти (  така ми каза и първия път преди 5 м )- и аз пак с моето невежество питам а какво е ФА ,киста ? а доктора отговаря - структура на гърдата ти - след 6 м може пак да дойдеш ( кои ти чака 6 м . аз съм почти всеки месец на лекар от страх )- попитах да си направя на есен пак мамография и той бе категоричен - НЕ - нямало нужда мамография трябвало през 2 години да се прави

досаждам не ме четете , но да споделя и това и спирам
занесох на доктора стара снимка с образованието и мамография , а той се подписа на документ ,че всичко ми е ок
 е а кажете ми сега на кого да вярвам ???  как може  едни да виждат образование , други да не виждат - едни да ме пращат на хирург - други - не - един от тях е ( онко хирург ) да казва , че всичко ми е ок - пак питам на кого да вярвам - или е редно да отида да се съблека да сложа скалпела в ръката му и да кажа режи !!!
Стоименов направо си ме прати на хирург защото ме видя обезпокоена , няма да пиша отново подробностите , че ме изпрати при точно определени от него хирурзи ( при които аз не отидох ) -по напред и в темата за мамолога съм писала , които иска да чете - ......... а толкоз много му вярвах - той не си направи труда да ми обясни - предпочете по лесно и вероятно по платеното ...и си тръгнах от кабинета му с рев ( не го обвинявам така може в момента да е преценил , но не знае какво ми причини на мен ) - безсънни нощи и лутане в неизвестното ... м/у другото само тои ми откриваше две образования всички други по едно ... ааааааа онко хирурга ... нито едно - БОЖЕ КЪДЕ Е ИСТИНАТА - НА КОИ ДА ВЯРВАМ АКО НЕ  НА ЛЕКАРИТЕ ???

ако не бях потърсила 2 - 3 -5 мнение до сега да съм се оперирала и вероятно да чакам 2 операция от рецидиви - само мога да кажа на всички - не взимайте прибързани решения - НЕПРЕМЕННО СЛУШАЙТЕ ЛЕКАРИТЕ СИ И СЕ     С Л Е Д Е Т Е  ЗАЩОТО НИКОИ НЕ Е ЗАСТРАХОВАН ЗА УТРЕ   независимо дали се е оперирал (мислейки че се е отървал от проблема ) или не е и живее надявайки се че е застрахован - важни са прегледите за това ходете редовно и ако имате проблем задължително при поне двама специалисти - за да имате две мнения

ОТ МЕН МНОГО ЗДРАВЕ  bowuu

П.П. извинете ме за объркания пост , но в него всичко е истина
Виж целия пост
# 385
Здравейте, Дами,
аз също изчетох интересната ви тема и реших да споделя моите преживявания:
март месец отидох на преглед с ехограф при един добър русенски гръден хирург, вече си бях намерила някаква бучка и умирах от страх...След прегледа той каза, че според него е фиброаденом и препоръчва операция, т.к. е голям и на моменти болезнен. Аз не мислих много и се съгласих, т.к. се чувствах ужасно и определено ми пречеше. На 9.04 ме оперираха с месна упойка, не усетих болка нито по време на операцията, нито след нея, но след това изкарах най-напрегнатия Великден в живота си докато излезе тая хистология,защото след като го извади и видя големината му и лекаря изглевдаше притеснен. Е накрая всичко се оказа така, както говорихме - фиброаденом и съм много щастлива.
Махнаха ми конците и утре ще ходя на преглед. Искам да ви питам предписват ли ви някаква терапия?Пие ли се нещо, уж за да не се образуват тези гадове отново?
Също ако някой е ходил при Байчев ( ВМА, но преглежда и в Плевен) моля да даде мнение за него.
Благодаря ви предварително.
PS: и все пак нали темата е да се оперираме или не да си кажа мнението– аз съм доволна, че се оперирах, т.к. това ми пречеше и наболяваше и реших да послушам съвета на доктора ми.

Важното е,че всичко при теб е наред.
Ще изкажа мнение за Доц.Байчев - мога да ви кажа,че като човек и специалист е добър и е наясно с много неща.Той беше в клиниката по хирургия в Плевен на Умбала и преподаваше на студенти,сега той си работи в ВМА,а в Плевен ходи само събота и неделя ако не се лъжа в частния му кабинет.
Виж целия пост
# 386
за всички - кои каквото и решение да е взел за себе си -нека има по една бяла лястовица за късмет !

Виж целия пост
# 387
Здравейте , момичета .
Изчетох всички ваши мнениа и реших да споделя с вас какво преживах и аз.
През 2010 г отидох на профилактичен преглед , т.като преди МЦ гърдите ми се подуваха и много ме боляха , след това си нормализираха формата. Още като студентка и преди да родя съм ходила редовно на хирург и ехограф и лекарите казваха ,че структурата им е такава ,че имам кисти и трябва редовно да се преглеждам.След като кърмих доста малко време реших отново да отида на лекар и се установи ,че образуванията са пораснали и са станали две . Едното с резмери 3/4  а другото 0,5 .Така се насрочи операция и се установи че са фиброаденоми . През април месец ходих на профилактичен преглед и на мястото на операцията се установи отново ,че има нещо . Насрочиха ми операция след броени дни .Знам какво ме чака , минала съм един път през това и въпреки всичко съм много напрегната и притеснена .Надявам се това да е последния път и ще се заинтересовам сериозно какви хомеопатични средства могат да се приемат в такива случаи .Четох за лененото семе , за Алоето че помагало дори имало случаии , в които образуваняията намаляват , Саменто Геритамин . Ще си направя и изселдвания при ендокринолог . Междувременно ходих и на профилактичен преглед при АГ - там просто всичко е безупречно . Самата аз усещам хормонален дисбаланс преди да ми дойде цикъла - много ми е нервно поради напрежението и болките , които чувствам. Надявам си всичко да мине успешно и да се възстановя бързо !
Виж целия пост
# 388
............................
.....................
....................
Надявам се това да е последния път и ще се заинтересовам сериозно какви хомеопатични средства могат да се приемат в такива случаи .Четох за лененото семе , за Алоето че помагало дори имало случаии , в които образуваняията намаляват , Саменто Геритамин . Ще си направя и изселдвания при ендокринолог .

бързо възстановяване
аз не съм се оперирала , точно защото тези неща рецидивират ( но естествено , ако лекаря настоява за операция бих го направила ) 
приемам хомеопатия вече 3 месеца
lapis albus 9 ch - всеки ден по 5 гранули
thuya occidentalis 15 ch - всеки вторник и четвъртък по 10 гранули
staphysagria 30ch -  на 1 и 15 число по 10 гранули

допълнително приемам всичко което си описала по горе ( без ленено семе ) по 1 на ден

до сега нямам подобрение , но не ми е и навредило на 22 съм пак на преглед и ще видя дали е намаляло ,но на паплацея си ми е все същото поне аз до колкото мога да определя  Wink

с това не искам да те отчайвам при теб хомеопатията може да помогне - lapis albus 9 ch го дават точно за такива образования ... просто искам да ти кажа , че на никои не му е минало от хомеопатия и да не очакваш чудо  Naughty но за твое успокоение пробвай - аз поне се чувствам добре физически и си мисля , че ако не друго съм си укрепнала организма  Mr. Green

Виж целия пост
# 389
На мен ми насрочиха операцията за утре. След това ще ви пиша как е минало. На мен също не ми пречат , но хирурга твърди ,че подобен род образувание е задължително да се следи и по преценка да се махне в един момент. Имам познати от Варна които са приемали някакви лекарства и са се мазали с някакъв крем от Германия , но като получа информация ще пиша. Казват ,че тези фиброаденоми ги обрадзува тялото , в резултат на хормонални процеси които протичат , някой казват ,че има склонност организма да ги възпроизвежда , други казват ,че поддтискат нарастването им , но определено трябва да се набюдават.
Очаквам утре да мине всичко както трябва и да се прибера в къщи при детенцето ми !
До скоро !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия