На море в Турция - тема 13

  • 76 444
  • 753
# 510
Благодаря, момичета!
Галактик, с твоето мнение везните натежават към Мармарис Simple Smile

Стискайте палци да има и места за датите, които сме си заплюли.
Виж целия пост
# 511
Разгледах много сайтове на туроператори, но никъде на попаднах на цени за почивки, които не включват транспорт.
Не си спомням, но някои от пишещите бяха споменали, че са пътували със собствен транспорт.

Моята молба е, ако може някой да ме ориентира, колко бих могла да очаквам като отстъпка например до Кушадасъ, ако пътуваме със собствена кола?
А също така, има ли опции да се ползва паркинг към хотелите?
Виж целия пост
# 512
Ние сме едни от тез дето пътуват с кола  Mr. Green
Всички хотели си имат паркинг,поне в тези,който сме били.
За цена попитай в няколко фирми и така ще се ориентираш.
Но мисля,че е към 80-90лв на човек.
Виж целия пост
# 513
еими , Благодаря!
Виж целия пост
# 514
Искам да попитам - какво представлява услугата "турска баня", която предлагат в хотелите? По-специално, ако някой се е възползвал от нея в Ефесия холидей бийч.
Виж целия пост
# 515
Разгледах много сайтове на туроператори, но никъде на попаднах на цени за почивки, които не включват транспорт.
Не си спомням, но някои от пишещите бяха споменали, че са пътували със собствен транспорт.

Моята молба е, ако може някой да ме ориентира, колко бих могла да очаквам като отстъпка например до Кушадасъ, ако пътуваме със собствена кола?
А също така, има ли опции да се ползва паркинг към хотелите?

Конкретно съм питала колегите от Аполо http://www.apollobg.com//?page_id=22&record_id=1 за Кушадасъ вадите 90 лв на човек. Техните цени са малко по-високи, но за ориентир е ок.

Искам да попитам - какво представлява услугата "турска баня", която предлагат в хотелите? По-специално, ако някой се е възползвал от нея в Ефесия холидей бийч.

 Joy Лично аз съм на мнение, че това не е за всеки. Обща баня, влизате, на място ви поема един "младеж" /в най-добрият случай/, изтърква ви с кисе /така ли се казва?/, насапунисва ви, измива ви и т.н. На повечето места след това следва маска на лице и масаж с масла на тялото. Аз го пробвах за атракция. Но не съм очарована, защото го усещам като нахлуване в лично простанство и то драстично. Иначе след това човек се чуства като нов  Peace А рускините бяха на тълпи.
Виж целия пост
# 516
Разгледах много сайтове на туроператори, но никъде на попаднах на цени за почивки, които не включват транспорт.
Не си спомням, но някои от пишещите бяха споменали, че са пътували със собствен транспорт.

Моята молба е, ако може някой да ме ориентира, колко бих могла да очаквам като отстъпка например до Кушадасъ, ако пътуваме със собствена кола?
А също така, има ли опции да се ползва паркинг към хотелите?

На нас тази година за Кушадасъ в ориент 99 ни свалиха 70 лв. на човек от цената.
Виж целия пост
# 517
Искам да попитам - какво представлява услугата "турска баня", която предлагат в хотелите? По-специално, ако някой се е възползвал от нея в Ефесия холидей бийч.

Съгласна съм с Галактик - относително е! Моят съпруг винаги ходи, казва, че е истинско удоволствие - пилинг, масаж и релакс, 3 в 1. Ходи не в хотела, а в тези, общите големи бани, обикновено на поне два етажа, които се предлагат от тур-оператора - хем са по-изгодни, хем са по-автентични. Взима програмата "кеф" Simple Smile Аз обаче, колкото и да ми ги хвали, не съм ходила и нямам мерак и да ида на такова нещо  ooooh!
И задължително в началото на престоя, ден първи, макс втори, преди кожата да е парната от слънцето!
Виж целия пост
# 518
Аз ходя с голям кеф на турска баня и то на онези с теляците, дето хуубаво те изтъркват Laughing
Но никога не ходя в турската баня на хотела, в който сме, защото е по-скъпо и не се усеща автентичността на хамама.
Процедурата, в повечето случаи, започва със сауна, след това парна баня, следва същинската турска баня, където в едно голямо помещение няколко теляци търкат телесата на хората, правят леки масажи (някои), от там се отива на масаж на лице и тяло с ароматни масла.

В някои турски бани има опция за жените да са отделно от мъжете, но услугата, предлагана от жените теляци, не е със същото качество.

Повече инфо за турската баня (хамам) има тук:

http://www.journey.bg/guide/guide.php?country=4&city=486&gtype=5

http://bg.meri.bg/beauty_health/p3_129_0.html

Да потвърдя, на турска баня се ходи още първият ден, най-късно вторият.
Виж целия пост
# 519
Здравейте!И ние сме се насочили към Турция за почивка след 15ти юни.
Спрях се на два хотела Мирада дел мар и Лира резорт.Интересува ме Стандартна стая за 2ма възрастни и 2 деца какво представлява,някой има ли идея дали ще ни е прекалено тясно с двете хлапета-на 7 и 11г. newsm78
Виж целия пост
# 520
Прочетох, обаче има един тъп въпрос - в крайна сметка чисто гол ли е човек, по бански или с кърпа? Не ми стана ясно  Embarassed?
Виж целия пост
# 521
Деска принципно стандартната стая се води за настаняване 2+1 и едва ли някъде ще ви настанят с две големи цена в такава стая, а и мисля, че би ви било тесничко. Друг е въпросът, че проблем е и леглата.
Това, което на теб ти трябва е "фамилна стая", където реално са две стаи.
Виж целия пост
# 522
zigizagi, няма проблем да сте с бански Peace

Деска, има хотели, които позволяват настаняването на 2-ма възрастни в двойна стая с две по-големи деца, стаята си е стандартна двойна - най-вериоятно малко по-широка. Но при всички положение се допитайте до агенията си или проверете внимателно в описанието на хотела квадратурата на стаите. Фамилната стая в различните хотели може варира от две стаи с междинна врата, до две съседни двойни със свързваща врата или просто широка обикновенна стая - всичко си пише в описанието на хотела.
Виж целия пост
# 523
zigizagi, аз съм винаги по бански.
За жените, които искат да са голи в хамама, има женско отделение, с жени теляци.
В смесения хамам аз гола жена/гол мъж не съм виждала.
Виж целия пост
# 524
В олинклузива на повечето хотели пише, че влиза и турска баня.
Това, че тук се споменава, че в хотелите се плаща ме озадачава  newsm78
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия