МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 122 858
  • 603
# 450
Моя близка ми каза са супер хапче. Купуват се 2 хапчета. Главата минавала почти веднага. РЕЛПАКС
Отзиви? 🤔
Виж целия пост
# 451
Моя близка ми каза са супер хапче. Купуват се 2 хапчета. Главата минавала почти веднага. РЕЛПАКС
Отзиви? 🤔
Аз съм с тях от 15 години. Ако усетя и пия веднага, минава до половин час. Действат като силен диуретик. Купувам си от 40 мг и ги деля наполовина. Все още ми действа 20 мг.
Но тук ми идват много скъпи и си поръчвам от Турция. Там 3 хапчета от 30 мг (при тях са в опаковка от 3, в Гърция -също), ми излизат 17 лв. Като съм далеч от мисълта, че ми ги дават на цена от аптеката.
Виж целия пост
# 452
Моя близка ми каза са супер хапче. Купуват се 2 хапчета. Главата минавала почти веднага. РЕЛПАКС
Отзиви? 🤔
Аз съм с тях от 15 години. Ако усетя и пия веднага, минава до половин час. Действат като силен диуретик. Купувам си от 40 мг и ги деля наполовина. Все още ми действа 20 мг.
Но тук ми идват много скъпи и си поръчвам от Турция. Там 3 хапчета от 30 мг (при тях са в опаковка от 3, в Гърция -също), ми излизат 17 лв. Като съм далеч от мисълта, че ми ги дават на цена от аптеката.
Реалпакс в Турция последно цяха 6 лв! 3 таблетки! В БГ 2 таблетки са 17 лв! РЕ*ПАКС И ИМ*ГРАН вършат работа, само че трябва да се вземат при първи признаци иначе и 100 да изпиеш полза няма. Аз също ги ползвам от много дълго.
Виж целия пост
# 453
При мен са чести мигрените. Понякога не мога да преценя дали не е от хернията във врата. Затова почвам с мазане. Понякога пия хапче часове след пристъпа. Пак меи помага, просто му трябва повече време.
Надя, не знаех, че са толкова евтино в Турция. Поръчвам през една девойка във фейсбук. В Гърция са 9 евро...
Виж целия пост
# 454
В Турция пак така ли се казва лекарството?
Виж целия пост
# 455
В Турция пак така ли се казва лекарството?

Да.
Виж целия пост
# 456
Здравейте момичета.И аз съм с мигрена от 15 години.Пила съм какво ли не, правила съм скенер ,ЕЕГ. Ходила съм в София в Токуда и нищо... Единствено ми действа Имигран, който се оказа, че е изчерпан от аптечната мрежа от месец. Моля ако някой знае лек да сподели.
Виж целия пост
# 457
В Турция го има. Вижте група от фейсбук, доставят, може да си поръчате.
Виж целия пост
# 458
Здравейте момичета.И аз съм с мигрена от 15 години.Пила съм какво ли не, правила съм скенер ,ЕЕГ. Ходила съм в София в Токуда и нищо... Единствено ми действа Имигран, който се оказа, че е изчерпан от аптечната мрежа от месец. Моля ако някой знае лек да сподели.
Преди  седмица го купувах от аптеката. Да не би да отказват да ти го продадът без рецепта.
Виж целия пост
# 459
В Гърция има "Sutriptan" на Verisfield (май това е компанията), кето е суматриптан 100мг. Мисля че Имигран е същата съставка. Продават го без рецепта и на мен лично ми помага. Аз съм с мигрена от повече от 20 години и малко неща на този етап помагат.
Виж целия пост
# 460
Здравейте момичета.И аз съм с мигрена от 15 години.Пила съм какво ли не, правила съм скенер ,ЕЕГ. Ходила съм в София в Токуда и нищо... Единствено ми действа Имигран, който се оказа, че е изчерпан от аптечната мрежа от месец. Моля ако някой знае лек да сподели.
Преди  седмица го купувах от аптеката. Да не би да отказват да ти го продадът без рецепта.

Не, аз имам рецепта. Изчерпано е по складовете. Явно го има в определени аптеки, в които е останало. Лошото е ,че не знаят кога ще го пуснат отново. Казаха ми , че са им обещали до два месеца.
Виж целия пост
# 461
Боуен помага за главоболие, но ефектът не е завинаги.В някакъв момент тялото възвръща старата ситуация.
Виж целия пост
# 462
Здравейте,

Прочетох около 15стина страници. Ще разкажа моята история. Винаги съм работила по много с висок стрес, а преди 11 години се преместих да работя в IT средите (без такова образование). Беше повечко стрес, но и преди това работех много...

След около 2 години в IT и в един мн напрегнат ден усетих как разказвайки някаква работна случка на приятелката ми нещо като изпукване в главата и се отключи някакъв вид главоболие.

Това беше 2014ста година и до сега се боря с него. При мен е по-скоро тензионно главоболие, като съм посещавала невролози, център по главоболие (пълно губене на време) и през годините съм се опитвала да разреща проблема. Последно тази година ходих и на ЯМР на врат  - имам херния на врата.

Изводите, до които стигнах след 10 години четене и опити. Главоболието ми се провокира, от стрес, глад (за видове храни не съм сигурна, но най-вероятно има значение), температурни амплитуди, шумни хора, силна светлина, обстановка с много хора с две думи сензори овърлоут. Добре е да спомена, че съм с аутистични черти, но високо функциониращ (както го наричат), също имам депресивни епизоди (не толкова дълбоки) и често изпитвам social anxiety.

Около цикъл 2 дни преди това, получавам хормонално главоболие, но то е различно от това, което по принцип ме мори почти всеки ден. Има ясна разлика по начина по-който ме боли глава преди цикъл и по принцип.

Не съм с наднорено килограми и повечето хора (които не ме познават) са ме питали какво спортувам, та на вид го докаравм горе долу, но иситината е, че не спортувам често нито активно. Опитите ми да го правя генерално намаляват главолието ми и все се опитвам да е по-редовен този пуст спорт.

Нещото, което забелязвам е, че имам мн стрес в рамене и врат и се опитвам да правя упражнения за това също. Когато вратът не ме боли, почти не ме боли и главата. Та проблемът е доста комплексен, имам и още идеи какво може да не е наред, но тепърва ще ги проверявам.

Какво взимам за да се чувствам по-добре:
Сутрин:
Кафе
фолиева киселина
Гинко билоба + Омега 3 (допел херц зелено)
Демир Бозан + Myo + D-Chiro Inositol + CoQ10
1 Мигренон


След обяд:
1 Мигренон
Демир Бозан
Желязо
Мидокалм
Myo + D-Chiro Inositol
Масаж: https://kinezia.net/%d0%bb%d0%b5%d1%87%d0%b5%d0%b1%d0%b5%d0%bd%d … 0%b0%d1%82%d0%b0/

Вечер:
Мигренон
Гинко билоба + Омега 3
Myo + D-Chiro Inositol
Мелатонин + 1/4 Ривотрил

Съжалявам, че стана толкова дълго и леко хаотично. Аз живея с това почти всеки ден и определено ми промени и характера от доста по-жизнерадостен човек, към не-контактен не искащ да излиза и да комуникира, поняога със силно депресивни мисли заради постоянното дразнене. Интензитета на главоболието е среден към силен - но почти винаги постоянен.

Това от мен. Успех на всички
Виж целия пост
# 463
И аз се записвам в темата.
С главоболия съм от години. Правен ми е скенер с контраст на глава и шия, откриха ми дискова херния на 4 и 5 шиен прешлен.Т.е главоболията не би трябвало да са от тях.
Имам периоди, които са без главоболия.
Основно главоболията са около цикъл в началото и в края на цикъла, забелязала съм, че се появяват и в дните на овулация, след много малко прием на алкохол също имам главоболия.
Основно са концентрирани в една точка( винаги в дясната половина главата в задната част и към ухото).
Тези дни обаче главоболията са ми ужасни.Схванат ми е целия врат, не мога на си мръдна главата назад, през нощна ми изтръпна и лявата половина на устните.

Днес ще посетя ЛЛ и ще взема направление за невролог, ще изисквам ЯМР на глава ( много съм притеснена и филмирана).
Искам да попитам кое е най-ефикасното лекарство при главоболия, което ви помага?
Виж целия пост
# 464
Ако сте в София, препоръчвам д-р Здравка Василева от Вита. Аз не смея да се похваля още, но ... Много съм доволна от нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия