МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 122 868
  • 603
# 480
На мен болничен с диагноза мигрена не са ми давали. Не съм сигурна, но май не дават.
Веднъж съм вземала болничен и личната оплакванията ми ги определи категорично като вирус. В останалите случаи и мен са ме пускали да отсъствам. Мигрената трябва да е сред заболяванията подлежащи на пенсиониране.
Виж целия пост
# 481
Много неприятно, не знаех, че не дават болничен за мигрена. Sad Не е въпросът да взема болничен с друга диагноза, това все пак е сериозна причина, която те прави нетрудоспособен. Много жалко!
Виж целия пост
# 482
При мен пристъпите не позволяват да работя. Започва се от сутринта с главоболие и малко след това идва и повръщането. И така цял ден. На следващия вече съм добре. Нищо не пия, освен ацефеин и то преди да започне повръщането. Понякога помага. Откакто не пия алкохол, значително по-рядко имам пристъпи.
Виж целия пост
# 483
А колко време след приема на алкохол ви започват пристъпите? При мен около 2 до 4 часа. Може да съм пила 50 гр. концентрат или пък една малка бира и главоболие ми е в кърпа вързано.
При пътуване  и стрес също го отключвам внезапно. А стреса при мен е в излишък,малката ми дъщеря е с тежка форма на аутизъм/в нисък спектър/. Ежедневно съм изморена и натоварена психически.
Гинеколожката ми предписа меноалгин, който според нея ще спомогне да нямам главоболие в дните преди и след цикъл.Дали е така ми предстои да разбера.
Виж целия пост
# 484
При мен алкохолът действа на следващата сутрин. Винаги са ми сутрешни главоболията.
Виж целия пост
# 485
Алкохолът действа след около 4-5 часа или на следващата сутрин.
Не винаги и не всички алкохоли. Предимно червено вино от танините и алкохол, отлежал в бъчви.

Младите червени вина мога да ги пия - божоле, темпранийо. В малки количества нямам проблем. Ако пийна повече твърд алкохол, почти сигурно ще се отключи. От джин не ми се отключва.
Виж целия пост
# 486
Алкохолът действа след около 4-5 часа или на следващата сутрин.
Не винаги и не всички алкохоли. Предимно червено вино от танините и алкохол, отлежал в бъчви.

Младите червени вина мога да ги пия - божоле, темпранийо. В малки количества нямам проблем. Ако пийна повече твърд алкохол, почти сигурно ще се отключи. От джин не ми се отключва.
Аз също съм забелязала, че от джин не ми се отклюва, но и аз като цяло никога не съм пила голямо количество акохол. Позволявам си 50 гр. един път в месеца и ми е  криво, че може да ме заболи главата.
Виж целия пост
# 487
Мисля, че е основно от танините.

При мен от 50 грама рядко ще ме заболи, но има и други фактори като сън и преумора.

Аз преди (между 18 и 26) пиех много, редовно студентски запои и буквално на ежедневна база. Тогава имах мигрени, но не ми се влияеха от алкохол.

На по-късен етап започнаха. Сега рядко пия, но джинче на морето с удоволствие.

Бях е барселона наскоро, пих сангрия, тинто де верано и не ме е боляла глава, но и те го разреждат, не е чисто вино.

Не знам дали има рецепта как да пийваме без да имаме мигрена после. Може би ако знаеш кои алкохоли ти я отключват. Примерни домашно вино (червено) обичам, но избягвам, защото е отлежало най-често и после боли от танините.

В джина явно няма танини. За лятото аперолче, джинче, мента със сода. Зимата пак може бяло вино, вместо червено.
Виж целия пост
# 488
Според една от невроложките при които съм ходила, не влияе на мигрената водка и ракия. Червено вино, бира, газирани вина най-зле се отразяват.
Виж целия пост
# 489
Според мен зависи дали ракията е отлежала. Ако е била в бъчви, няма как да не боли - танини.

Иначе за водката съм съгласна, но аз рядко я пия. От ром също не ми се отключва, но гледам да не прекалявам.
Виж целия пост
# 490
Аз не пия от две години и нула резултат. Възможно ли е 5 поредни дни с пристъп! Определено ще търся невролог, въпреки че полза не съм намерила..
Виж целия пост
# 491
Ракия не пия, но от водка потвърждавам, че никога не ме е боляла глава. Но аз не я смесвам със сладки сокове, а пия блъди мери. Иначе от вино най-много ме боли и избягвам. Напоследък открих пелина. Не знам длаи сте го пили, но вече няколко месеца го консумирам и нищо ми няма. Не знам каква е разликата между него и виното, но досега дори един път не ми е отключвал мигрена. А лятото си пийвам по малка чашка редовно.
Виж целия пост
# 492
Аз не пия от две години и нула резултат. Възможно ли е 5 поредни дни с пристъп! Определено ще търся невролог, въпреки че полза не съм намерила..
Възможно е за съжаление, случва ми се три дена ме боли от едната страна на главата...отминава и започва веднага другата половинка. Ако хвана началото на пристъпа и започна да масажирам в едни определени точки на челото и зад врата, понякога минава....самите точки са мн болезнени и няма как да ги пропуснеш.
Виж целия пост
# 493
Осми ден продължава вече. За първи път толкова много. В понеделник пак невролог и във вторник имам час за хомеопат. Ще опитам и това. Много е депресиращо това да не знаеш кога и как ще те тресне. Баси, омръзна ми. Преди 7 години за първи път мигрена с аура, дотогава все главоболие имах, по-добре си беше 🙄
Виж целия пост
# 494
Осми ден продължава вече. За първи път толкова много. В понеделник пак невролог и във вторник имам час за хомеопат. Ще опитам и това. Много е депресиращо това да не знаеш кога и как ще те тресне. Баси, омръзна ми. Преди 7 години за първи път мигрена с аура, дотогава все главоболие имах, по-добре си беше 🙄

Защо  не вземеш Имигран, който е специално за Мигрена... С него минава за минути, с рецепта е но само то действа при мен.. Няма смисъл да се мъчиш, след като има лекарства за мигрена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия