Февруарки09

  • 42 361
  • 737
# 270
Елфи,дано се оправи бързо детенцето  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 271
Елфи, стискам палци детенцето да се оправи бързо и да не се наложи втора операция!
Виж целия пост
# 272
Добро утро! Цяла нощ не съм спала - кошмари...  ooooh! дано да е за добро  Praynig
Елфи пиши като научиш нещо за детенцето, ние продължаваме да се молим и да стискаме палци.


betunga (0 Скрит/и) и 0 Гости преглежда(т) тази тема.
Виж целия пост
# 273
Айде, Бени, да не си сама Simple Smile))) Мерси за зкауската, аз и кафе още не съм пила, малеее Simple Smile

Аз тези дни намирам време да прочета, а пиша когато няма кой да надзирава, което е рядко, че шефката ми е буквално зад гърба, един ден ме пита нямаме ли работа, че си бях отворила Гугъл да търся нещо, така че няма да мога пак да съм редовна като преди...а то беше отдавна...

Стискам палци за детенцето, Ели, моля се всичко да се оправи, дано не се налага втора операция, но и да се наложи, нали ще е за добро, дано накрая всичко има най-добрия възможен изход!!!!
Виж целия пост
# 274
Добро утро,

Елфи, стискам палци и аз за детенцето. Пиши как е и да но бързо да се възстанови.

Аз съм в отпуска и ми е супер сдухано. Йоан и днес го пратих на градина, но утре ще си го оставя да се погледаме малко двамата.
Ако има някой със свободно време или намерения да пие кафе нека ми пише Wink

Виж целия пост
# 275
Деси, ела до работа да обядваме с теб и кума ти например Simple Smile)))))
Виж целия пост
# 276
Иве, много сте ми неудобни откъм транспорт иначе с най-голямо удоволствие.
Виж целия пост
# 277
Ех...ела с колата Simple Smile)))) Добре де, ти си знаеш, иначе и за мен щеше да е голямо удоволствие да се видим, че отдавна не сме се виждали, нищо, скоро може пък и да се видим, айде де не спамя повече...и горе главата...утре ще си поиграете с Йони и няма да ти е толкова скучно...

Фокси, как сте?
Виж целия пост
# 278
Добро утро и от мен!

Ели, дано е по-добре детенце  Praynig . Продължаваме до стискаме палци.
Виж целия пост
# 279
Добро утро.
Ели, стискам палци да се оправи детенце!!!! Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
Фокси, как сте? Оправихте ли се вече?

За яденето, сутрин яде попара, маркарони, филия със сирене и краставица (нашата страст).
За другите хранения е на обща храна, супи, манджички...Обожава кренвирши, но ги ограничаваме.
Сладки неща и солети рядко яде (чипс, бисквити, не яде). Много рядко се сеща за вафли и тогава не отказвам, но и ние не ядем нищо такова. Шоколад, вече яде, беше захранена не от мен. От тогава се крием като похапваме.
Прясно мляко в големи количества минимум 400 мл. на ден. Кисело също - на айран. 
За килата - 14,700 (меря я на електронната ни везна, тя се качва сама, стои мирно докато не й кажа). За височината около 93-5 см. Точно не знам колко. Номер на обувки 25-6 Embarassed.
Яде по 3-4 пъти на ден. Не я насилвам, ако иска яде, ако не иска - не яде. Наваксва си на следващия ден. Като я гледам как не спира да скача и да тича, пълни пампата по 2-3 пъти на ден...значи сме добре от към ядене.
Следобед й правя "пица", филия хляб намазана с крема сирене или обикновено сирене, отгоре тънки парченца кашкавал, домат, понякога пуешко/пилешко филе, запичам за 5-6 минутки на грила и детенце се скъсва от ядене Simple Smile

Пробвайте моята супа за злояди ( и баща й яде от нея)
продукти:
1 гл. лук,
1-2 моркова
6-7 с.лъжици ечемик (на зърна, или на флейки, като овесените ядки)
1 с.л зехтин
1 л. прясно мляко
вода, сол,  магданоз

Задушавате нарязаните (с блендера) на ситно лук и моркови в зехтина и малко вода, доливате около 1,5 л. вряща вода, оставяте да ври 10 минутки, добавяте ечемика, оставяте да ври още 15-20 минутки (докато омекне ечемика), доливате около 700-800 мл прясно мляко, може и повече, ако ви се вижда гъста супата, оставяте да ври още 7-10 минутки, но внимавате да не изкипи.
Поръсвате със  ситно нарязан магданоз.

Готово! Имате ечемична супа, традиционно ирански ястие, слага се и черен пипер, аз си слагам само на мен. Другият вариант е само с вода, и на всяка порция сметна, на мен лично с мляко ми харесва повече.
Ечемикът е много богат на витамини от групата Б, фосфор и тн, регулира нивото на кръвната захар.

За гърнето - понякога сама сяда, или ми казва, че иска да "пишш/акууу"...друг път в памеперса...
Виж целия пост
# 280
ioli супата изглежда много лесна, полезна, вкусна и бърза за приготвяне  Peace ще я пробвам още тази вечер.
Виж целия пост
# 281
Ах, Йоли, напиши колкото рецепти знаеш за супи...ОБОЖАВАМ супите!!! Моля те! Моля те!!! Аз правя много и различни супи, но ще се радвам да ми напишеш някоя по-екзотична рецепта... Във всякакви варианти, но за предпочитане без месо ( или поне само с пилешко) Blush

Благодаря ви, че ни мислите. Добре сме. Вече ядем.
В този ред на мисли мога да ви кажа и аз една рецепта за най-лесната супа на света, която моите деца ВИНАГИ ядат. Не е имало случай да не я ядат, дори и да не искат да хапнат нищо друго цял ден.. Ама няма да я пиша излишно. Само ако пожелаете. Супата по принцип е картофена.

Днес трябваше да пускаме децата на ясла, ама сега заради пустата операция ще чакаме сигурно до началото на април...Аз хубаво исках да пускам децата през март или април, те ги взеха от февруари, а пък заради варицелата и сега тази операция наистина ще тръгнат от април.. Абе все каквото си помисля се случва Rolling Eyes Днес ми казаха да ги оставя във вторник-15-ти, обаче се притеснявам, че ако ги оставя може пак да хванат някаква настинка и операцията отново да се отложи..вече за не знам кога си... То както е тръгнало по -добре да не тръгваме на ясла newsm78

От онзи ден ми се въртят едни мисли в главата, ама сигурно ще ме помислите за луда...Най -общо мисля, че е имало причина операцията да се отложи и тази причина ми е посочена от нашето ангелче... Дано ме разберете. Знам, че звуча като някакво психо, не ми се смейте Embarassed Просто така си мисля...че Валето ни "пази" отгоре...
Виж целия пост
# 282
Вержи, не си куку, аз така си помислих като ми се обади майка ми на Бъдни вечер да ми каже, че баба ми е в болница, защото е получила 2ри инсулт, тя беше доста добре след първия, нищо кой знае какво засегнато, а аз се разплаках, мама даже не разбра защо, каза, че като се събуди ще е парализирана дясната й страна и толкова, пита защо плача, а аз я излъгах...бяха я приели на 23ти точно когато и нас със Стани в болницата с пневмонията и знаех, че тя ще си отиде, за да живее той...тя не дойде в съзнание, отиде си на 19.01...когато ни приемаха с детето не знаеха дори дали ще ни приемат в белодробната болница, защото можеше да се наложи да му правят дренаж и какво ли още не в спешна помощ, доста зле беше положението и като чух за баба, бях сигурна какво ще се случи и защо се случва, все още го мисля и това донякъде ме успокоява, че тя бди над него и че не си е отишла без смисъл...даже една вечер Стани се размрънка, аз се събудих, искаше си мечо, като се обърнах към креватчето му да му го подам ми се стори, че виждам баба как седи на едно столче до него и го гледа и му се радва, само седеше и му се радваше, много се уплаших, знам и че си беше игра на мозъка, не вярвам в такива неща, но ми стана и много мило...дано не ме мислите вие вече за луда след това, което написах, но исках да го споделя, защото не съм го казвала на много хора, а имах нужда...
Виж целия пост
# 283
Не бях влизала във форума от преди нова година и сега научавам за ужасната трагедия, която ни се е случила!

Много ми е мъчно за Валето, Раде, приеми и моите съболезнования!

Не знам какво друго да пиша, годината започва ужасно, една съседка тук загуби бебенцето си на 3 месеца след усложнения от свински грип и безхаберно лечение в болницата. И вече бебешките дрешки от Дими, които и давах не са нужни.....

Вержи, сега се връщам да чета каква операция трябва да се прави на твоето юначе!
Виж целия пост
# 284
Иве, Вержи и аз не вярвах в такива неща но...
Ще ви споделя за донякъде страните съвпадения между двата ми миседа.
Януари 2007г почина свекървата. Три месеца по-късно забременях. Ранна овулация и неопреснен материал(едно бебеправене в цикъла). На 17 май четвъртък, Спасовден разбрах че бебчето е спряло да се развива.

Май 2010 почина майка. Декамври забременях. Ранна овулация и неопреснен материал. На 17 февруари четвъртък, рожденния ден на Влади всичко приключи с мисед. Отново.

Не знам какво да мисля. Може да е просто съвпадение, а може и двете баби да са си взели по едно внуче. Може и да са ги предпазили от един непълноценен живот или мен от това да извърша убийство, след амниоцентезата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия