Израел 53

  • 41 639
  • 743
# 135
Бубе, при нас има на първо място в магазините за здравословна храна, но някои и в суперите се продават (Мега, Шуперсал са вериги, от които има супери във всеки град; в Тив Таам също).
Всъщност какво точно търсиш? На нас някои неща са ни още от запасите от Токио, но доста неща се намират и тук - водораслите, соята на Кикоман, оризов оцет за суши и ориз...
Ние вчера си поръчахме обилна японска вечеря, с акцент върху сушито... след раждането Ментов не е правил, но докато бях бременна ме глезеше с домашно приготвено суши (тъй като сурови риби е забранено на бременни, а в заведенията не знаеш дали не обработват и зеленчуците върху дъските с рибите...)

МЧ, днес бяхме на лекар - вирус е явно, но не е нещо, което се лекува, просто чакаме да отмине. Даваме ориз, препечени филийки, картофи, банани... правих му и бисквитки с рожков... ако се сещате за още някакви храни, които помагат срещу разстройство (и се намират в Израел), приемам предложения

Рая, добре дошла и лека бременност!  Simple Smile
Видях другота ти тема в общия подфорум и много се очудих за работата. Без език (иврит) основно ще ти предлагат физическа работа, която пък не е подходяща за положението ти... За каква работа мислеше всъщност?

На първата обиколка в болница бяхме, когато бях бременна в 22 г.с.  За болницата какво ти е важно при избора? По принцип, ако раждането мине без усложнения, обикновено и отзивите от болницата са добри и обратното... И така стигнах до извода, че самото място като че ли не е толкова важно. Аз родих в Бейлинсон, въпреки че живея до Ихилов, но за следващото бебе планирам Ланиадо или Тел-а-Шомер.  Mr. Green

Аааа, и за ражданията също тук си пишем Wink в тази тема си пишем за всичко, което е свързано с живота ни в Израел Wink
Виж целия пост
# 136
Момичета, забравих да ви пиша...

Благодаря за предложенията ви за помощ... Ако ми бяхте по-наблизо, щях да се възползвам със сигурност, но за сега няма да ви вдигам от разстоянията, на които се намирате.... Макар че аз съм си драма куин и от мен какво ли не може да се очаква...  Crazy


Ох, не мога да се сдържа - Бубе, чу ли - Тексас Холдем (ако се играе с пари) е официално незаконен! Съдийка го е постановила...
Виж целия пост
# 137
Рая, и аз съм писала някъде за моето раждане. Но не  така обобщено.Иначе доста изписахме по темата...
Раждах в Ихильов. Получих контракции за първи път в деня на раждането. 5 дни след първоначално определения ми термин.Приеха ме в болницата към 10 сутринта, след преглед от сестрата и докторката в Миун нашим( спешното за жени).Настаниха ме в моята родилна стая и зачакахме разкритието. Фактическото раждане продължи 3 часа, с епидурал(който поисках много рано).Срещнах добро отношение от персонала. Екипът бе почти интернационален-стажантка-израелка, канадец-анестезиолог(ако вече не бъркам), още една докторка -англичанка и акушерка-израелка от турски произход  Laughing
В деня на раждането, а и в следващия, отделението беше претъпкано - спомням си, че имаше  90-100 родилки ... Веселба. Писаха във вестниците за този феномен Simple Smile
Мъжо бе до мен до момента на започване на фактическото раждане.Когато настъпи този момент му показах вратата. Отдавна  се разбрахме с него да ме остави сама.Настоявах.А и той не се дърпаше.Което много ме облекчи.Нямах нужда от никой до мен в този момент.Когато малчо се появи на бял свят, естествено и той се присъедини към нас.Изписаха ни след 2 дни.

Пожелавам ти да имаш най-лекото и безпроблемно раждане на света, и на финала да се радваш на едно здравичко и хубаво бебенце. Hug


Ментуш, сещам се за сок от нар, но не знам дали сте го въвели...Дано бързо да оздравява! Hug
Виж целия пост
# 138
Добро утро  Hug
Незнаех Ментуш, че е имало дело за покера, но все се надявах, че ще го разрешат  Tired Аз съм дилър и на този вид покер и ако бяха отворили клубчета щях да съм мнооогооо щастлива, уви не ми е било писано  Tired
Издирвам това саке за готвене и сигурно ще издирвам още много неща, но за момента не ъм тръгнала да търся и незнам какво има по близките супери. Решила съм да мина изцяло на японска кухня та ще имам нужда от съвети като как да завия сушито  Joy
За новата фирма на Ментов, мъж ми казва, че е най-доброто в държавата, така че успех  Hug
За коремчето и аз се сещам само за нар, шоколад и кока кола  Wink

Мен ме боли гърло, отново съм в опити да спра цигарите  Tired Две седмици не пуша та се чистя  Tired
Хубав ден  Hug
Виж целия пост
# 139
Мента, сещам се за чай и мармелад от шипки ( в Яфо продават), но не сьм още наясно дали са позволени  за вьзрастта на Йоио.
Иначе, все си мисля да ти пиша за твоя гинеколог ( който, стана и мой), че освен доктор се оказа и човек. Нещо, което поне аз не сьм срещала тук. Последните два пьти отказва да ми взема пари. Резултатите от амниоцентезата ги чаках дьлгичко и когато се изнервих и реших да му звьня, за да го питам от кьде да си ги тьрся, той ме изпревари - звьнна на мьжо, за да му каже, че при него вече било пристигнало копие и всичко било ок. Между другото, те нещо с мьжо почнаха много да се харесват.  А и аз вече му имам голямо доверие, усеща се заинтересоваността и загрижеността му на прегледите, не е джаста-праста, като други доктори. Жалко, че няма как да родя при него.
 МЧ, беше ме питала преди дали боли амниото. Ами не. Просто "картинката" е страшна. Двамата лекари бяха с рькавици, дизенфекцираха ме с няколко препарата- сякаш за операция ме подготвяха. После изкараха една дьлга игла... Страшничко изглеждаше. Но аз бях подготвена, знаех какво да очаквам от разказа на Мармеладчето преди, и се дьржах геройски и спокойно. Още ведньж- благодаря на Строуберито! ( Между другото, тя кьде се поизгуби? )
Виж целия пост
# 140
На новата мама добре дошла  bouquet
ето тук съм писала за моето раждане в Израелhttp://www.estestveno.com/node/90
Бубе, страхотни пролетни снимки, заредиха ме малко с енергия Peace В София още не са се раззеленили дърветата Sad
На всички лека и успешна седмица  bouquet
Виж целия пост
# 141
Mentha    В БГ съм работила в радио,телевизия, интернет съпорт и телефонен съпорт(това е когато се обадите на която и да е компания и искате да се свържете с оператор)  Simple Smile  И докато първите 2 наистина немога да върша засега заради езика, бих могла да се справя с всяка работа в интернет или по телефона (продажби,въвеждане на данни, и съпорт) на английски или руски например. Тук поне има доста хай-тех фирми ,които работят на различни езици. Дума да не става за физическа работа, с това приключих като бях на 18  Shocked  Simple Smile хехе

Много благодаря Мъничко червеничко за обстойната информация ! Беше изключително полезно и приятно за четене, особенно като се има предвид,че и аз ще раждам в същата болница !   bouquet

Мерци и на jakinik  "отивам" да чета !  bowuu
Виж целия пост
# 142
    Елинда, герой си ти браво, аз сигурно щях да припадна от иглата само Crazy Аз мислех, че си вече към 8 месец, ама съм се излъгала Blush Лек последен триместър ти желая. На мен 9-ия месец ми беше най-тежък, всъщност преди това и не усещах бременността, хвърчах като финикиец Mr. Green
   raia07, добре дошла, радвам се, че ни намери Simple Smile Аз раждах най-скоро, но едва ли ще ти помогна, раждах в Кармел, Хайфа Grinning Разказа ми за раждането е мисля в предишната тема или по-предишната newsm78 Иначе за това и пуснах линк към тази тема и за работа и за раждане и изобщо живота тук пишем в тази тема Wink Аз подобно на теб получих виза в края на 8-ми месец от бременността, но както и Мента ти е писала, няма възможности особено(да не кажа никакви) без връзки да си намериш работа за един месец Peace
     Ментуш, не е рота нали? Обикновено разтройство, на нас ни помагаше много водата, от многооо преварения ориз Peace Сока от нар е също добра идея, и това пиех по съвет на педиатърката, но е доста кисел Sick
     Тали, супер сте си изкарали, целувки на Мадлен и Вик Hug
    ПП. Забравям все да ти пиша, че и ние минаваме по вашия път с леглото, засега е спал там има няма 2 вечери Mr. Green, надявам се да успея по натам да го науча да си спи сам.. Whistling
    

Виж целия пост
# 143
Рая07, в разказа си не съм споменала, че раждах във Волфсон Peace струва си и до там да се разходиш Wink аз лично съм с отлични впечатления. Моя близка приятелка ражда в Ихелов и ходихме на изписването , тя също беше доволна от условията и отношението Peace
Въобще ти желая всичко най-хубаво в Израел Hug само хубави и приятни емоции Peace
Виж целия пост
# 144
Мимкис  Laughing, дано успееш, аз лично два пъти се проволих  Crazy, ползвахме леглото по скоро като кошарка през деня, за да мога да посвърша нещо...

За раждането, беше преди време, но не врярвам много да се се променили нещата, тъй като имам наблюдения и над ражданията на мои приятелки.
Първият път се случи в 39 седмица. През нощта към 2 ч. ми изтекоха водите в леглото, нямах контракции нито болки, мъж ми и майка ми бяха много по- уплашени от мен. От Яфо до Ихилов стигнахме за 6 минути (празни пътища, милото включи реактивна скорост). Тъй като бях много спокойна и нахилена, с доста малък корем първоначално не ми вярваха, че съм дошла да раждам (аз влезнах в миуна и заявих "Раждам!"). След кратък преглед разбраха, че това наистина е така и ме качиха в махлаката. Стаята беше много удобна, изкъпах се, пуснах ме си МТВ и си бърборихме сладко с мама и милото, докато дойдоха контракциите. През това време ме прегледа лекар и периодично ме проверяваше акушерката (Манди- супер мила и внимателна имигрантка от ЮК). Сложиха ме на монитор и когато поисках ми поставиха епидурал. В решителният последен половин час останахме само с акушерката и мъжът ми. Дъщеря ми се появи сравнително бързо и безболезнено в 7.45 със изгрева в една януарска утрин на йом шиши. Аз имах малко проблеми заради малокръвие и много ниско кръвно, но ми преляха каквото е нужно и ме стабилизираха бързо. Не се размина шев и кройка. Когато се съвзех дойде йоецет анака и ме обясни много полезни и практически съвети за кърменето. Въпреки, че ми трябваха поне 6-7 дена да тръгне кърма и Меди се дохранваше с формула, те ме окуражаваха и така я кърмих дълго след това.

Номер две-  сед тежка втора бременност, водеща се рискова заради гестационен диабет в 40 седмица ме приемат в 8 вечерта в Ихилов за принудително раждане (зируз). Тъй като не бях с болки, отново ни оставиха сами в стаята да почакаме. Изкъпах се и се приготвих да изчакам инжекцията. Но тъй като от сутринта знаех новината и може би силната ми мотивация и психическата подготовка доведоха естествени контракции и бързо разкритие. В 10 ч. док дойде, за да ми постави инжекция (зируз), но след като му съобщих какво усещам и след преглед, каза че, ще ми се размине. Поставиха ми монитор и система, а малко по- късно и епидурал, пак по мое желание. Когато отивахме към болницата в 8 вечерта, бяхме убедени, че няма да видим синът ни преди следващото утро, но той така се разбърза, че половин час ПРЕДИ полунощ вече се гушкахме  Heart Eyes. Отново сравнително безболезнено и много бързо. Акушерката пак бе много мила и внимателна, док и анестезиолога също. С кърменето никакъв проблем. При бебето имаше леки усложнения, адекватно ми обясниха и след известно време всичко се реши. Предупредиха ме, че има глюкозо- 6 фосфатен дехидрогеназен дефицит какво значи и какво трябва да избягвам.

Надявам се, че не доскучах на тези, които вече знаят тези истории  Peace и успех на двете бъдещи майки.
Виж целия пост
# 145
не съм чела, но да кажа, че сме във варна.
Виж целия пост
# 146
Благодаря ! Всички разкази са много позитивни !
Никой нищо не казва за болката ! Доколко помага епидурал-а ?  Напълно ли я премехва? Не пречи ли на "напъването"? И доколкото знам след един определен момент неможе вече да се постави...значи трябва да си кажа по-навреме...
Виж целия пост
# 147
  Ето го моя разказ http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534778.555
   Епидурала, не пречи на напъването, освен ако не попаднеш на некъдърен анестезиолог(което ми се струва почти невъзможно тук Peace) При някой жени обаче, пречи на разкритието, а при други помага. Индивидуално е според мен и зависи от ситуацията Peace
     Болката Mr. Green, тя се забравя само това ще кажа Grinning
Виж целия пост
# 148
Благодаря ! Всички разкази са много позитивни !
Никой нищо не казва за болката ! Доколко помага епидурал-а ?  Напълно ли я премехва? Не пречи ли на "напъването"? И доколкото знам след един определен момент неможе вече да се постави...значи трябва да си кажа по-навреме...
аз бях с болки и 4 см. разкритие когато ми поставиха епидурала, в началото нищо не усещах, лежах си  и чаках да се увеличи разкритието Wink към края на раждането ( 3 часа след поставяне на упойката) започна съвсем леко да усещам болка, но търпима.След 15 минути бях вече родила, така че болка не съм усещала Grinning
Виж целия пост
# 149
Да права е Мимкис. Майка ми казва, че ако не се забравяше нямаше да се раждат повече деца.
По принцип казват, че епидоралът забавя разкритието и удължава предродовия процес. Затова препоръчват да се постави след 5-6 см. разкритие. При мен вторият път, тъй като всичко се случи много бързо и от поставянето на епидорала до същинското раждане минаха не повече от 10-15 минути, както акушерката каза "ти си роди на живо"  Laughing, после вече, когато ме шиха аз бях супер упоена. Има болка, но е поносима. Въпреки, че всичко е много индивидуално.
След като видиш резултата- това се забравя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия