Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Как се празнува рожден ден на Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Шабат е ежеседмичният еврейски празник, който започва в петък на залез слънце и продължава до събота на залез слънце. В този ден се спазват религиозни ритуали, включително молитви, кидуш (благословение на вино), четене на Тора и трите основни ястия. Вечерта в петък и в събота се консумират две от тях, а събота обикновено е посветена на почивка и семеен обяд. Избягването на външни дейности като гледане на телевизия, използване на компютър или говорене по телефона също е част от празника. Шабат е време за почивка и семейно събиране в уютна атмосфера.
-
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Цените на маслото от авокадо са около 42,99 лв., медът е приблизително 27,90 лв., но в магазина са по-евтини. Зехтинът също е наличен, но цената му не е спомената. Възможно е цените да варират в зависимост от магазина и региона. Въпреки това участниците в дискусията проявяват интерес към цените на тези продукти и изразяват желание да се възползват от тях по време на посещението си в магазина.
-
Как се празнува рожден ден на Шабат?
-
От какъв материал е направена бутилката?
-
Какви са последствията от земетресението и цунамито в Япония?
Редовно си ви чета, но умишлено избягвах да пиша, за да не пренасям в темата негативни емоции.
Ще си казвам само хубавите неща, а за другите ... ще стискам зъби...
Бубе, невероятно свежи снимки! Направо ти завидях. 
Хубаво е да пие повече водичка (с няколко капки лимонов сок), но Йо-йо не беше сред феновете на водата, така че не знам как се справяш с даването на вода. Дано по-бързо се възстанови дребосъчето! 

Дори онзи ден правих питка като генерална репетиция и ми се получи, така че скоро ще правя и прощъпулник.

има жени, които изобщо не получават. Това, че си женена за израелец не ти гарантира нищо. Има редица случаи на депортирани
а колкото до английския ,конкурентноспособни са тези които имат добър англииски независимо от това дали е майчин. Ако си неграмотен това ,че си англо-говорящ не е голям +
разбира се ,че иврит трябва да се учи, но до тогава ... пак има варианти
а за снимката пробвах вече с линкове от 3 различни сайта и все не се получава .. нещо ми убягва май
Има и готови картинки на форума ако ти е трудно по друг начин