Израел 53

  • 41 639
  • 743
# 150
Привет, мили момичета и две момчета!   bouquet Редовно си ви чета, но  умишлено избягвах да пиша, за да не пренасям в темата негативни емоции.  Sad Ще си казвам само хубавите неща, а за другите ... ще стискам зъби...
Пролетта на Бубето направо ми раззелени душата! Hug Бубе, невероятно свежи снимки! Направо ти завидях. Blush
Мента, не ми се е налагало да се справям (засега) с подобен проблем, но си спомням, че май нишестето също има затягащ ефект - приготвено с водичка, не с мляко.  newsm78 Хубаво е да пие повече водичка (с няколко капки лимонов сок), но Йо-йо не беше сред феновете на водата, така че не знам как се справяш с даването на вода. Дано по-бързо се възстанови дребосъчето! Praynig
Рая, добре си дошла и от мен! Наесен с песен сигурно и аз ще споделям първи, втори, трети и т.н. впечатления от Израел.
Елинда, аз съм Мармалада, но тъй като ми омръзна да съм такъв, реших да си върна стария, летен ник и така и влязох в новата тема. Наистина нямам търпение да дойде лятото и да се гоним с беба по брега на морето.  Sunglasses
Да се похваля, че от 21 март имам ходещо бебе  nuts Дори онзи ден правих питка като генерална репетиция и ми се получи, така че скоро ще правя и прощъпулник.

Елинда, днес не се сдържах и взех едно лятно боди за твоето момиченце.  Чакам ви през април във Варна.  Hug

Илче, до кога ще си във Варна? Ще се радвам да се запознаем.
Виж целия пост
# 151
Рая, (...)

С каква виза си? Не разбрах дали си правила алия или с работна виза си дошла...

При мен епидуралът даде фира и не заради некадърен анестезиолог (поне вторият анестезиолог, който ме следеше докрая и дори остана с мен и след смяна, каза, че е малшанс).

И доколкото знам след един определен момент неможе вече да се постави...значи трябва да си кажа по-навреме...

Обикновено при 1 раждане постигане на пълно разкритие отнема няколко часа. За раждане те приемат с 3 и половина (има и изключения), предпочитат да не слагат епидурал, ако си достигнала 7-8 см. Предлагат ти го със самото влизане (т.е. на 4 см със сигурност питат искаш ли епидурал). Малко са щастливките, които стигат бързо до 8 см и на тях им отказват, защото с толкова бърз прогрес, обикновено и раждането е бързо и наистина няма смисъл  Peace

Елинда, отдъхнах си с облекчение като прочетох написаното за Самандаров  Hug И към мен винаги проявяваше загриженост и никога преди това не бях имала толкова внимателен гинеколог (аз в Бг нямах късмет с този тип доктори). Жалко само, че ти е далече Sad
Иначе дано не се налага да се намесва доктор по време на раждането, тук нали знаеш, че акушерки израждат, ако всичко е наред    bouquet

Виж целия пост
# 152
Цитат
При мен епидуралът даде фира и не заради некадърен анестезиолог (поне вторият анестезиолог, който ме следеше докрая и дори остана с мен и след смяна, каза, че е малшанс).

   
   Ментуш, аз за това уточних, че си е индивидуално, и зависи от ситуацията Peace В БГ имам познати, които са на мнение, че по вина на анестезиолога не ги е хванала, за това го споменах Peace
    Верано, живота не е само розов, споделяй Peace
   Тали, кога се научиха на самостоятелно спане твоите хлапета?
Виж целия пост
# 153
Неееее Simple Smile Simple Smile  По някаква причина по отношение на работата всички тук се опитват да ме обезкуражат .  Но междувременно аз вече си намерих работа,която се върши от къщи по интернет и телефона и се работи само с Америка.  Тук има доста англо-говорящи хора от цял свят ,които без проблем си работят в Израел. Недейте така Simple Smile ако някой не е наясно с това ще се обезкуражи и няма да си намери работа Simple Smile  
 
Иначе за визата съм в процес за получаване на А1 ( визата ,която всички женени за израелски граждани получават след година а неженени 2-ки след 3 ..може и по малко в зависимост от обстоятелствата ) като междувременно сам с Б1 -без ограничения. Един вид мога да работя всичко.
осигуровка имам отдавна -частна, кочто пак работи с купат холим и е незначително по-скъпа. Като се води ,че работя за партньора си Simple Smile  в неговата фирма.

И продължавам мнооооггоооо да благодаря за разказите за раждането!   Hug    Във всеки научавам по нещо ново   bouquet


Виж целия пост
# 154
а как да си сложа снимка в профила?    newsm78
Виж целия пост
# 155
Вече неудобно ми става, ама да си кажа за проблема на бебко...
Той суче повече и се надявам да е Ок за течностите. Яде уж "стягаща" храна, просто ми се иска да разнообразявам, а положението му доста ме ограничава. Може би ще въведа нар.
Иначе моята диета отдавна вече не влияе, а и вече е захранен, затова гледам на него да давам ориз, банани, картофи.

Мимкис, не знам дали е рота вирус, не е ставало дума да се изследва  Peace Симптомите са на вирусно заболяване  Peace


Бубе, ще ти пиши за японските продукти Hug

Рая, съжалявам, ако съм ти прозвучала опитваща се да те обезкуража. По принцип в една държава без владеене на местния език шансовете са по-малки, а англоговорящите тук (такива с английски като роден език) са сериозна конкуренция при търсене на работа с английски  Peace Хубаво е, че си имала късмет!

Снимка се слага, като отидеш на профил и там има поле - избираш от тези, които форумът предлага или даваш линк към своя снимка, качена някъде из нета.
---
Ще си позволя да напиша един съвет към тези, на които им престои раждане - почивайте си! Много е важно да сте максимално отпочинали, когато раждането започне. Аз бях останала без сили, точно когато дойде време за напъни и много съжалявах, че не си останах вкъщи още няколко часа и да се опитам да подремна докато болката е търпима...
Виж целия пост
# 156
       Рая, никой не те обезкуражава, просто споделяме нашия опит и виждане. Браво, че си си намерила работа, значи този ти въпрос отпада Peace
Цитат
Иначе за визата съм в процес за получаване на А1 ( визата ,която всички женени за израелски граждани получават след година а неженени 2-ки след 3 ..може и по малко в зависимост от обстоятелствата )
Това не е вярно, при всеки различно протичат нещата Naughty има жени, които изобщо не получават. Това, че си женена за израелец не ти гарантира нищо. Има редица случаи на депортирани Peace
      
Цитат
Мимкис, не знам дали е рота вирус, не е ставало дума да се изследва   Симптомите са на вирусно заболяване  


 Ментуш, не е лошо да се провери, но тези изследвания стават за около 3 дни, дотогава може и да му е минало Praynig Корички хляб, сухари, такива неща, ако се сетя още ще пиша Hug

  PP.намерих и това-http://www.biberonbg.com/info/razstroistvo.htm, но сигурно вече си го прочела
Виж целия пост
# 157
разбира се,че има и депортирани , но това никога не е без причина  Whistling  а колкото до английския ,конкурентноспособни са тези които имат добър англииски независимо от това дали е майчин. Ако си неграмотен това ,че си англо-говорящ не е голям +  Grinning   разбира се ,че иврит трябва да се учи, но до тогава ... пак има варианти  Simple Smile 

  ooooh!  а за снимката пробвах вече с линкове от 3 различни сайта и все не се получава .. нещо ми убягва май
Виж целия пост
# 158
   Рая, радвам се, че при теб се уреждат бързо нещата, но е подвеждащо да се пише, че е толкова лесно и документи да се оправят тук и да се намери работа. Никoй не казва, че е невъзможно, но не и фасулска работа. Дано ми разбираш мисълта Peace
   За снимката, забележи, че отгоре ти излиза червен надпис дали е в допустимите пиксели 160/200 беше ако не се лъжа Thinking Има и готови картинки на форума ако ти е трудно по друг начин Peace
Виж целия пост
# 159
   Мармеладче, знам, че си Верано, но те нямаше в нито единия вариант. Мимкис е права - споделяй. Казаната болка- половин болка.  ... А аз сьм ти взела силан.
    Като стана вьпрос за Йойо и пиенето на вода, имам две питания.  Чета разни книжки и статии в нета относно даването на вода на новородени - срещам две противоположни мнения. От приятелките ми в Бг никоя не дава в началото, т.е. докато започнат захранването. Но срещам и мнения, че трябва. При вас как беше?  И  втората питанка  е относно позата на спане на новородени- по грьб или на една страна? Раничко ми е още да питам, но не пречи да знам.
      
Виж целия пост
# 160
във варна сме до четвъртък, волна програма, за сега нямаме ангажименти.

рая, добре дошла. ние с тебе се познаваме. леко бременеене и раждане  Hug
Виж целия пост
# 161
Мимкис, мерси за линка. Днес наистина седях до плод и зеленчука и се колебах за едно грозде... (сок не знам какъв да взема, не ми иска да е от тези пакетираните  Confused)

Ели, вода в началото не е необходима, защото бебето я получава чрез млякото  Peace Ако пие, има риск да си пълни коремчето с вода и да приема по-малко мляко, което освен течност, има и хранителна стойност. Тук съветват да се слага бебето по гръб (в типат халав-а го повтарят непрекъснато), в Бг ги слагат настрана. Ако е за лека дрямка, мисля, че няма значение, но като го слагаш да спи за по-дълго, не си заслужава риска, според мен  Peace (т.е. по-сигурно е да е по гръб)

Илка, ти наистина си от Мосад  Mr. Green

Рая, проблемът със снимката ти е, че линкът не завършва със gif или jpg
Виж целия пост
# 162
Елинда  Hug
По първото питане - аз давам вода на беба от самото й раждане, независимо че беше изцяло на кърма до горе-долу петия месец. Тя просто си обича водата. Когато беше съвсем мъничка изпиваше около 100 мл. на ден, а към днешна дата понякога достига и до 200 мл. - зависи какво е яла. Абе всичко си е до дете - едни обичат, други - не. Аз лично винаги съм имала проблем с водопиенето - пия максимум литър на ден. Whistling Ако се насиля да изпия повече ми става тежко.
Относно втория ти въпрос - препоръчително е бебето, особено след като се е нахранило, да се поставя легнало на една страна, за да не се задави при евентуално повръщане. Те като започнат да шават сами си намират удобните пози. Peace

След като пуснах поста забелязах, че с Мента сме изказали две противоположни мнения по питанките на Елинда, но очевидно и двете проверени и прилагани.  Simple Smile
Виж целия пост
# 163
_илка , даааа, знаех си,че тази снимка ми е позната от някъде !! Много мерси !!
  bouquet
Виж целия пост
# 164
  Elinda, вода не давам все още, давах само като имаше разтройство Peace Препоръкките са на кърмени бебета да не се дава Peace Спи на всички страни откакто е роден, в началото беше основно по гръб, като почнаха коликите спеше и по корем и настрани, но не и по гръб. Сега се върти сам настрани и така заспива Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия