Израел 53

  • 41 640
  • 743
# 210
Цитат
29-тата   Така ми вървеше броенето в сайтовете за следене на бременността, така си казвах ...   (завършената е отминала, тази в процес е тази, в която се намираш в даден момент - това ми е моята логика)

Не съм съгласна Mr. Green В листа ми за изписване пише 40+6, а не 41 седмица Peace
Виж целия пост
# 211
Mentha   и аз така ги броя , и гледам едни клипчета в youtube за развитието на бебето през седмиците и след като имам завършени 32 и започва 33тата аз го разбирам,че това е развитието през 33тата седмица...нали 32рата вече е завършена....   объркващо е.


И с риск да се превърна в най-питащия човек в тази група : задължително ли е да имам помпа за кърма? защото чета по статиите,че организма произвежда толкова кърма колкото е необходима на детето и това става в зависимост от това колко е изпило предишният път. това значи,че ако се включи помпа в тази формула организма приема това като сигнал,че бебето яде повече и съответно образува повече кърма...     
Виж целия пост
# 212
Цитат
Задължително ли е да имам помпа за кърма?

Не Peace. Всичко е много индивидуално, зависи дали ще ти трябва, можеш да вземеш и под наем, ако ти се наложи.
Виж целия пост
# 213
Мимкис, защото това е медицински документ и там пишат с точност до ден, а не какво караш в момента  Peace и ти си го казала:

а на лекарите с точност

Иначе принципът е както с месеците - от 37 г.с. казваш 9-ти месец, а не чакаш да го приключиш, за да кажеш, че си в него  Peace Не че е от такова значение, освен наистина за информацията за развитието на бебето...

Рая, помпа можеш да вземеш от Яд Сара, безплатно е  Peace
Аз ползвам вече 10 месеца, дават се данни на л. карта (може на таткото)и се оставя някаква сума, която ти връщат, когато върнеш помпата. Единствено си  купуваш на място стерилните части  Peace
Виж целия пост
# 214
Елинда, дано вече си по-добре и безпроблемно да кацнеш във Варна след седмица!  Hug Понякога колкото и да се пази човек все ще се намери някой нахален вирус да му се лепне.  spoko
Червеничко, и вие по-скоро да оздравявате!  Hug Питаше ме как сме...Беба е едно щастливо, палаво и бъбриво хлапе, което няма умора! За щастие е здрава. Доста служебни ангажименти ме задържаха вкъщи през последните месеци, та не сме излизали много-много, но съм си обещала от другата седмица да зачестя с кратките разходки (за дълги няма да имам време  Sad)
През по-голямата част от деня сме така, както на клипчето, но пред огледалото или пред вратичката на фурната  Joy:



И аз като Рая ще се обърна към знаещите иврит с един въпрос: задължително ли е първите стъпки в усвояването на този език да бъдат с преподавател или е възможно да се започне и самостоятелно (имам предвид с помощта на сайтове, в които има произнасяне на думите)?
Виж целия пост
# 215
Верано, при нас клипчетата на ви-бокс не се зареждат Confused
Сега се усещам аз колко много варненки сте се събрали тук  Simple Smile

По въпроса ти - познвам хора, които със самоучители са постигали завидни резултати, но това си е талант за езици, според мен  Peace В улпан се учи както в езикова гимназия в подготвителен клас, много интензивно. Но е възможно напр. човек, който има предварителна подготовка от вкъщи, да влезе в начална група с малко закъснение (няколко седмици пр.) без да загуби материал  Thinking
С он-лайн курсовете, помня го от съставянето на темата за учене на иврит, има такива, които говорят с английски акцент, трябва да се внимава Simple Smile



Бременилките, пийте вода днес, защото се очертава топло и сухо време.
Обезводняването води до преждевременни контракции, което е излишен стрес (последното пиша от опит Blush)
Виж целия пост
# 216
Mentha   bouquet полезна както винаги . а какво е яд сара? организация ли? същия въпрос имам и за типат халав. кога и къде се регистрира човек там? задължително ли е?
Виж целия пост
# 217
Мацки, кога сменяме времето, не съм гледала тв много време, а не ми се рови да търся  Crazy?!
Виж целия пост
# 218
в 2:00 на 1ви април Simple Smile
Виж целия пост
# 219
Без майтап Mr. Green
     
Цитат
И с риск да се превърна в най-питащия човек в тази група : задължително ли е да имам помпа за кърма?
Не е задължително Peace, аз смятах, че ще мина без, но бебока имаше един непоносим период на кърмачески стачки и мислех да му давам от шише. Ползвала съм я 5-6 пъти. Моята е ръчна и струва 200 шекела, в комплект с шишета и стерилизатор Peace
     Верано, аз съм малко така самоука с иврит-а. Ходила съм на интензивен улпан 2 седмици, и на улпан в БГ(който не ми беше особено от полза Peace). Граматика ми куца все още по тази причина и писането ми е тежко. Разговорно иначе за окло 6 месеца можех вече да се оправям сама, в магазини и т.н.
Виж целия пост
# 220
наистина е тогава Simple Smile   .. ей да не пропуснете да ми отговорите !! на " а какво е яд сара? организация ли? същия въпрос имам и за типат халав. кога и къде се регистрира човек там? задължително ли е?"  и ако има други неща ,които са безплатни ми казвайте от сега докъто не съм ги накупила  newsm47   Grinning
Виж целия пост
# 221
  bouquet
Яд Сара е организация, която подпомага хората с всякакви вещи, необходими при изписване от болница (не само вещи, но в случая това е релевантно). Само трябва да се провери кой е най-близкия до вас клон (Мъничко червеничко може би знае)
тук има малко инфо: http://www.yadsarah.org/index.asp?id=95#151
тук може да се провери най-близкия клон: http://www.yadsarah.org.il/index.php?option=com_adsmanager&p … =he&Itemid=38
Ако искате да имате за всеки случай телефоните на консултантки по кърменето (ако нещо не провърви в началото), първо може да се обаждате на Ла Лече лига: http://www.lllisrael.org.il/ (те консултират безплатно, обикновено имат англоговорящи консултанти), а другият вариант е частен консултант (идват на място, не просто по телефона), струва ок. 400 шекела (което е нищо в сравнение с цените на АМ...  Whistling) - ще дам един линк към препоръчани  Peace
Ако нещо ви притеснява да обясните, все пак на чужд език, а хормоните след раждането играят нагоре-надолу (най-вече надолу), дайте телефона на половинките си, моят се справи и направо ме спаси   Grinning Другото е, че и във форума отговарят обучени консултанти, също е полезно  Hug
Пак стана много дълъг постът ми, за което съжалявам  Blush


А типат халав е местната детска консултация, където слагат ваксини, мерят бебето и т.н., не е задължителна, а силно пожелателна  Mr. Green В болницата на листа за изписване пише кога трябва да се явите в местната типат халав по местоживеене Simple Smile Там също има сестри, които говорят различни езици, може да помолите да ви сложат при рускоговоряща или англоговоряща Simple Smile


Виж целия пост
# 222
наистина е тогава Simple Smile   .. ей да не пропуснете да ми отговорите !! на " а какво е яд сара? организация ли? същия въпрос имам и за типат халав. кога и къде се регистрира човек там? задължително ли е?"  и ако има други неща ,които са безплатни ми казвайте от сега докъто не съм ги накупила  newsm47   Grinning
  Яд Сара е организация,да на болни предимно помага Peace Типат Халав е безплатно, клиники за бебета(детска консултация).
 ПП:  Мента е обяснила, но аз да си кажа Laughing
   




















Виж целия пост
# 223
Ментуш, клипчето е с онези две близначета дето го имаш във фейса.4
Улпана го започнах с един месец закъснение, всички четяха и пишеха вече...най-гадния ми период. Здраво учене вкъщи, луди скандали, ревове и тръшкане, помощ на скайп от Мента след 2 месеца ги настигнах и задминах. Дълго време отказвах да говоря иврит, докато един ден Тали не ми позвъни на мобилния и се представи, че секретарката от Улпана и защо не съм в клас  Shocked Аз хъката мъката и обясних, че доколкото знам нямаме урок а и няма как да дойда сега, но ще наваксам материала  Joy Това беше началото ми  Mr. Green Завърших Улпан преди ммммм година и половина, сега уча в колеж и всички ми казват, че съм гений  Mr. Green Гордостта на мошава съм  Mr. Green
Айде стига съм се хвалила, че днес съм без домашно, пълен провал  Tired
Хубав ден на вас и успех на мен с мънкането пред учителя ми  Embarassed
Виж целия пост
# 224
Елинда, Рая, това е списъкът на консултантките:
https://docs.google.com/document/pub?id=1985KCs6HV_ipetmOPlyvVH0 … kqm7LDBsVQGguF4KU

Извинявам се, че половината е на иврит, но го бях писала на приятелка, която роди ноември, сега само преведох на български горе-долу да се знае от къде са ми препоръките...  Blush
Дано не се налага да ползвате консултация, но е добре да знаете към кого може да се обърнете  Hug

Бубе, ти като раждаш, ако си в Клалит, те отпускат консултанти за по 200 шекела, което е наполовина от заплащането на частните  Wink, да знаеш  Mr. Green


този номер на Тали бях го забравила hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия