Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Как се празнува рожден ден на Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Шабат е ежеседмичният еврейски празник, който започва в петък на залез слънце и продължава до събота на залез слънце. В този ден се спазват религиозни ритуали, включително молитви, кидуш (благословение на вино), четене на Тора и трите основни ястия. Вечерта в петък и в събота се консумират две от тях, а събота обикновено е посветена на почивка и семеен обяд. Избягването на външни дейности като гледане на телевизия, използване на компютър или говорене по телефона също е част от празника. Шабат е време за почивка и семейно събиране в уютна атмосфера.
-
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Цените на маслото от авокадо са около 42,99 лв., медът е приблизително 27,90 лв., но в магазина са по-евтини. Зехтинът също е наличен, но цената му не е спомената. Възможно е цените да варират в зависимост от магазина и региона. Въпреки това участниците в дискусията проявяват интерес към цените на тези продукти и изразяват желание да се възползват от тях по време на посещението си в магазина.
-
Как се празнува рожден ден на Шабат?
-
От какъв материал е направена бутилката?
-
Какви са последствията от земетресението и цунамито в Япония?
.

Радвам се, че овладявате положението с диетата 

а и транспорта до там е по-скоро градски отколкото извън градски
Тази:



Мъжо беше първи.Започна с яко кихане и много силна хрема. И то изведнъж.Малкият прихвана 2 дни след него.Същата работа.Досега не беше имал такава силна хрема.После температура.А сега и двамата започнаха да кашлят
...Явно сезона е такъв.
Момче е ! Когато още незнаехме пола си казахме,че няма значение какво е.. Но когато доктора каза ,че е момче се установи,че и 2мата сме се надявали на това
и аз се чудя как да се опазя от настинката на миха. постоянно ми кашля тук , а доколкото знам не мога да взимам хапчета докато съм бременна
( ако това пак не е някакъв мит)
Сигурно оставаш без сили в такъв период...