Израел 53

  • 41 639
  • 743
# 270
Mentha ами да, ако един музикант не е бил в шоуто значи не е чак толкова добър  tooth
те свирят, те си пишат сценария, те си движат куклите и те  си ги правят  Grinning


Я, дай линк за живеещите извън Израел за повече информация за това шоу, че ми стана интересно...
Виж целия пост
# 271
 
http://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-9075-48595,00.html     Ето   newsm10   ама виж от дясно 1ви сезон (RedBand1)  , че от 2ри са качили само 2 серии защото още е в ефир .
Виж целия пост
# 272
Аз прахчета и в България не съм купувала, много съм скептична към т.нар. имуностимулатори и др. подобни, не взимам просто.  Peace

Но се сещам, че и тук, и там продават осцилококциум (Oscillococcinum), което е хомеопатично, и, мисля, че разни продукти с билката ехинацеа (Echinacea) се продават и тук. Първото се взима при начални симтоми на грип, аз взимах (точно докато бях бременна), но тъй или иначе боледувах доста по време на бременността. Ехинацеата е май за кашлица и настинка, не съм сигурна.


Илка, а манастирът, който преди време Мъничко червеничко предложи, опция ли е за вас?
В петък, като прочетох, че ще идвате, веднага питах любимия "А какво ли би било да тръгна с бебока към Ерусалим....?"  Mr. Green Ментов, разбира се, много се въодушеви Laughing (нали няма той да бута количката), но ще си помисля още преди да ти кажа... гледам има месец до тогава, ще ти пиша  Peace
Виж целия пост
# 273
Мента, манастирите хич не са опция за нас Wink ние си търсим нещо максимално близо до стария град и до Котела. Предния път бяхме в самия стар град, на една пресечка от Стената. Но си беше мизерийка. Е, Ида тогава беше на няма и 6м. и нямаше кой знае какви изисквания, беше изцяло на кърма и се прибирахме за едното спане. Сега обаче ще е малко по-сложничко, тя си спи на обяд поне час, дребния пък от днес вече е официално захранен. Голям мерак му беше, повече на него, отколкото на мен. Хич не ми се занимава да го мисля и него какво ще яде, толкова си ми е лесничко само на кърма, ама няма как, расте момчето. А я кажи, ти беше писала май, има ли зеленчукови пюрета в бурканчета? Аз имам спомен, че там бях гледала плодови, със сигурност помня, че месни нямаше, но ако ме зарадваш, че има зеленчукови поне ще знам, че него няма да го мисля  Whistling Дано да се навиеш да се поразходиш до Йерисалим.  Praynig

Ехинацеята наистина е при кашлица.  Peace
А Рая, най-добре е да си пиеш вит.Ц-то  Hug

Авива, а ти си най-любопитния човек в тая тема  hahaha Излъга ме, че сватбата на братовчедка ми, която ще е в Йерусалим, са я преместили на 10 май и той е сменил билетите и ще успеем да отидем. Така се зарадвах! Направо заподскачах от кеф, а той "хахаха, честит първи април!"  hahaha #2gunfire #Cussing out
Виж целия пост
# 274
Ако купуваш Гербер, които са най-лесно откриваеми (има ги в Суперфарм, Нюфарм и във всеки супер), те имат едно единствено зеленчуково пюре, смес от зеленчуци, за втори етап от захранването е (не знам дали Йоси няма да е малък за него - втори етап са средни бурканчета, и доколкото разбирам, плодовете и зеленчуците са по-едро смляни):
http://www.yashir4u.co.il/pictures/12113772_7613032714963_s.jpg

Гербер имаха и едно пюре от моркови, напоследък не го засичам по рафтовете...
http://www.mega.co.il/resources/5900452078426.jpg (то е за първи етап, т.е. може да е по-подходящо)

Ако намериш органик магазин, има още два вида зеленчукови - едното е пак смес (казва се нещо като лека лятна вечеря, но има хумус в него), а другото е от кафяв ориз и грах, фирмата се казва Earth's Best (по-късно пак ще се включа, сега Йойо има други планове за мен, а междувременно ми съсипва компютъра  Mr. Green)
Виж целия пост
# 275
Еханицеята е за засилване на имунитета също Peace противовирусно и противовъзпалително действа, поне така пише Simple Smile
Аз мисля,че Рая се интересува от прахчетата от вида на Максигрип, Фервекс  и т.н такива не знам да се продават в Израел, аз поне не съм купувала.
Иначе, съм съгласна с Илка,че най-добре  Рая да се пиеш витамин Ц и да не се разболяваш сега на финала Naughty.
Илка,лек път и весело изкарване,че с 2 бебока няма да ти е леко Wink.
Виж целия пост
# 276
jakinik да ! точно за такива прахчета говоря... имам симптоми на настинка и ме е страх да се разболявам точно сега, та искам да взема някакви мерки навреме  Tired
Виж целия пост
# 277
jakinik да ! точно за такива прахчета говоря... имам симптоми на настинка и ме е страх да се разболявам точно сега, та искам да взема някакви мерки навреме  Tired

Осцилококцинума върши голяма работа в такъв случай, но трябва да го вземеш навреме.
Виж целия пост
# 278


Авива, а ти си най-любопитния човек в тая тема  hahaha

Така е  Joy Съжалявам  Blush

И в тази връзка :

И покрай вашите чушки , да попитам , повечето в Бг предполагам са хванали комунистическите времена в Бг, когато храната още имаше вкус, нали помните( аз съм в началото на демокрацията и имам бегли спомени) ...  Сега не знам от кога не сте яли домати и краставици купени от Бг пазар, но НЯМАТ ВКУС НА НИЩО  Sick По вашите земи как е , приличат ли на онези домати и краставици от едно време с ВКУС  ?

Се нещо се насочва темата в друг коловоз и мойте домати остават в страни  Crossing Arms Joy Joy Joy Hug Hug

И за храната кашер - обвързана ли е с определена изповед /молитва или е въпрос на правила и какво с какво може или не може да се яде ?

Райче  , стискам ти палци до финала да си здравичка , а и след това !  Пий витамин Ц и ако положението се влоши пробвай всякакви бабини тарикатлъци преди да се почне с химиите   Hug

Илче , лек пъти  от мен  и да не забравиш СНИМКИ за простосмъртните ( мен ) Hug
Виж целия пост
# 279

Се нещо се насочва темата в друг коловоз и мойте домати остават в страни  Crossing Arms Joy Joy Joy Hug Hug


Бе, как в страни ще остават! Давай ги тук да ги ядем!  Laughing
Виж целия пост
# 280
   Рая, не ти ги препоръчвам тези прахчета, мисля, че има нещо подобно, но за твоето положение не са въобще подходящи Peace Ще проверя довечера в супер фарм и ще пиша Peace Аз имах опит за разболяване около твоите седмици някъде, пиех много течности и увеличих витамин Ц Mr. Green
    Анди, за доматите и т.н. зависи и тук на какви ще случиш (сорт, сезон) не винаги имат вкус. Аз лично съм се видяла в чудо с картофите, все не намирам такива, които да са ми вкусни Blush
    Илка, има квартири които се дават за месец в Йерусалим, за колко време ви трябва.Попадала съм на подобни обяви Peace
   
Цитат
Осцилококцинума върши голяма работа в такъв случай, но трябва да го вземеш навреме.
   Подкрепям bowuu 
Виж целия пост
# 281
Първо за Рая:
Сигурна съм, че съм виждала кутии на Колдрекс, обаче за име не съм обръщала внимание..Не ги пия аз карам изцяло и единствено на зеления Адвил (независимо какво ме боли), но се съмнявам, че ти можеш да го пиеш  Confused
Анди,
Краставиците тук са ужасни, средни между дълга краставица и корнишон, развалят се бързо, но си имат съответния вкус и мирис. Доматите са като в Бг има един период, в който са много червени и вкусни, продават се на клонки. Няма обаче биволско сърце домата  Sad А да и никога не се развалят  Joy Дините са без семки, райската ябълка също  Rolling Eyes всичко е яко генно производство  Confused Доматите се развъждат в пустинята... Пипера (червения) е нещо средно между чушка и камба, зеления на мен си ми е много вкусен. Тивички се продават от големина на кутре до размера на тиква...
За плодове и зеленчуци мога да говоря с дни...Болна тема са ми  Tired Най-гнусното нещо за мен тук е: Прасковата и Нектарината  Sick
Ако те интересува още в тази връзка, питай  Hug

Момичета, кусбара в Бг има ли? Не че я ползвам, но от чист интерес питам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 282
Цитат
Момичета, кусбара в Бг има ли? Не че я ползвам, но от чист интерес питам 
    Има, да, в големите супери съм виждала. Thinking
Виж целия пост
# 283
ще полсушам съвета и ще увелича течностите и витамин ц вместо да започвам с химиите , като се замисля наистина не е добра идея ...

за зеленчуците аз съм доволна от тях. по-добри са отколкото в БГ, като естествено се случва и тук , като са извън сезон да позагубят вкусови качества  Naughty   а от плодовете съм напълно доволна, МНОГО по-добри са от БГ !! досега не съм опитала ябълка , портокал,синя слива или диня и пъпеш ,които да са по-малко от невероятни  Grinning  а това ,че дините са без семки е отсяване на сортове !!  в израел НЯМА генно модофицирани храни , забранени са, точно както и в БГ  Peace   обаче за вкуса на картофите и аз искам да се оплача  ooooh!   един свестен картоф не намерих тук !! а толкова съм свикнала да си правя пържени и печени картофи ... сега всеки път съм разочарована !!!

намерих прекрасни нещица в темата за иврит-а ! много благодаря !   bouquet  а за ул'пан вече незнам.. как ще ходя , като се роди бебето.. няма кой да ми го гледа   babyuu   ето затова не бях помислила, май ще трябва да си уча вкъщи сама доколкото може от учебници и интернет докъто намеря разрешение..

Виж целия пост
# 284
Рая, за съжаление, в Израел има генно модифицирани храни.
и тук е написано
Цитат
Israel has no declared government policy on genetically modified organisms (GMO) although regulations are being prepared which will require positive labeling when a product or an ingredient is genetically modified. Israel’s main export market for food is Europe where consumer concern over GMO is considerable. Thus, many Israeli raw material importers require an exporter’s declaration that the product is GMO free. 

Има и един сайт със статии на английски по зелени теми за целия регион:
http://www.greenprophet.com/2009/09/frankenstein-falafel-israel-gmo/
Може да съм пропуснала нещо напоследък, но не ми е известно да са променили законите в последните месеци Thinking

А аз ей сега погледнах, че Фервекс съдържа основно парацетамол. Няма проблеми да се вземе парацетамол, ако има нужда, но просто под друга форма (хапче) и с друго търговско име (в Израел е Акамол)  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия