Израел 53

  • 41 639
  • 743
# 285
Благодаря, че ми каза, че няма ГМО...Интересно какво ли е това, което е срещу мошава в който живея  Whistling
Виж целия пост
# 286
ха така ! точно преди 2 дни говорихме за ГМО и казаха по ТВ ,че в Израел няма такива ! а сега и аз виждам ,че из тези сайтове пише друго  .   но също така пише и , че ако са генно модифицирани трябва да го пише на етикета.. дано да може да се разчита на това  ooooh!

мерси  Mentha ! ще пробвам с акамол ако видя,че нещата отиват на зле !
Виж целия пост
# 287
Бубе  Hug Hug

 raia07:
Цитат
досега не съм опитала ябълка , портокал,синя слива или диня и пъпеш ,които да са по-малко от невероятни

завиждам ти  Wink неблагородно  Mr. Green Joy Wink

То и уж в Бг няма ГМО , ама знаеш ли ? Всеки си прави каквото иска. Имаме кренвирши без месо ,сирене без мляко и пилешко месо бъкано с хормони и антибиотици, а зеленчуците масово са ни внос  Mr. Green Tired Идва ми да се преселя. Вие нацевлвате поне нещо с вкус,а ние дори когато му е сезона играем на " тука има тука нема" .

Момичета от доста време насам търся псалмите на иврит,но с латински букви ? Някой да е срещал подобен сайт ? Rolling Eyes Rolling Eyes


Виж целия пост
# 288
     Авива, не сте сьвсем за оплакване там. Мьжо все ме пита кога е сезона на черешите, прасковите и гроздето в Бг, че по- вкусни от бьлгарските не бил ял. Иначе тукашните плодове са красиви и според сезона могат да бьдат и вкусни, но никога не сьм попадала на ябьлка или слива с червей. А липсата на такьв говори за наличие на химия. Така, че колкото и  да са вкусни, и тук не са сьвсем истински, като едно време.
     Да си призная, четох ви през ред, че нещо сьвсем ме трьшна вируса. Не, че ме е напуснал сега, но е по-добре.   Мьничко Червеничко, дано и твоите мьже да се оправят и ти да не си прихванала!
Виж целия пост
# 289
Рая, Елинда, я да се стягате и никакво разболяване на финала  Hug Още малко ви остава и на двечките. Ех, че емоции ви чакат  Heart Eyes

Мента, освен да захраня дребния с грах и в Израел да го захранвам с царевица (чрез съответното пюре)  Thinking Или просто да си намерим квартирка с кухня, където ад мога да му сваря 2 зеленчука на гладника. Едва ли ще е добре да кара цяла седмица на морков, ще взема да си го прибера оранжев в БГ  hahaha

Авива, кашерната храна не е обвързана с молитва, а само с човека, който я прави/готви - трябва да е евреин, и естествено и да се спазват там всички правила окло кашеризацията на самата храна.  Peace Иначе при яденето на каквато и дае храна се благодари за нея по съответния начин.

Мимкис
, ще седим 9 дена, 8 нощувки. Аз изнамерих разни сайтове, днес дребната като замине на градина и ги мятам.

айде отивам да прав кифлички за закуска   chef
Виж целия пост
# 290
завиждам ти  Wink неблагородно  Mr. Green Joy Wink

То и уж в Бг няма ГМО , ама знаеш ли ? Всеки си прави каквото иска. Имаме кренвирши без месо ,сирене без мляко и пилешко месо бъкано с хормони и антибиотици, а зеленчуците масово са ни внос  Mr. Green Tired Идва ми да се преселя. Вие нацевлвате поне нещо с вкус,а ние дори когато му е сезона играем на " тука има тука нема" .

Авива, аз съм селянка, от провинцията, може би за това познавам едни по- сладки и вкусни плодове и зеленчуци  Mr. Green
По въпроса за саламите ( и хумуса) тук има едни предавания на Гай и Орли как се произвеждат. И за да не ме обвинят пак, че си измислям и живея в друг Израел мога да дам и линкове към Мако. Мога да ти кажа, че процентното съдържание на зърна хумус в хумуса е максимум до 16%  Rolling Eyes Не си спомням процентите за саламите и кремвиршите  Confused Имаше и предаване, че интернета в Израел е един от най-лошите в света...Имаше и за плодовете и зеленчуците... Ето линк към предаването за саламите Simple Smile Добър апетит Simple Smile
http://ong.nana10.co.il/Article/?ArticleID=740807&TypeID=1

При нас се изсипа страхотен дъжд, цяла нощ валя...Супер е, защото все още сме под годишния лимит. Днес пристигат моите приятели- колеги, много се вълнувам Simple Smile
Забравих да пожелая хубав ден ( все още спя)
Виж целия пост
# 291
vij za internet-a sum saglasna  Joy  no tui-kato sam ot po-malko ot godina v israel a prez pozlednite 5 godini byah 3 mesetza tuk i 3 mesetza tam imam nabludenie za vkusa na produktite za6toto imashe kak da sravnyavam postoyanno . nyakoi ne6ta sa po-dobri v BG a  drugi v israel Simple Smile))  kashkaval , lukanki i katrofi balgariya bie s mnogo Simple Smile) kakto i ruski salati i podobni.  VSE VREDNITE hrani Grinning   no tuk pone se govori kolko % meso ima v salamite, tam ne se znae izob6to  Grinning 

za zelen4utzite i plodovete za men israel bie po vsi4ki paragrafi.  v BG ima samo vnos na takiva i bez tova. taka4e v BG moje i da nyama GMO .ni kakvo zna4enie ima tova, sled kato vsi4ko e ot gartziya ,turziya i tzeliya svyat?  Grinning    a israel e edin ot nai-golemite iznositeli v sveta.    razbira se ima nyakolko izkliu4eniya. 4ereshite i praskovite sa po-dobri v BG

tova sa moite nabludeniya za hranata. izvinyavam se za latinitzata , no na tozi computar nyama kirilitza..
Виж целия пост
# 292
Аз изобщо не оспорвам мнението ти кое е по-добро и кое не...Това си е твое мнение и аз го уважавам, както бих се радвала и ти да уважиш моето мнение. Споменах, че съм от провинцията та аз си купувам Бг- домати " Биволско сърце", кайсии от Силистра и картофи от Самоков... Отбелязах с линкове въпроса за саламите за да не ми кажеш отново, че НЯМА такова нещо...Това е моя проблем, твоята категоричност а това си прозвуча все едно, че говоря ала бала... Писането с главни букви във форума се приема за крещене, което още повече набляга вниманието към твоето НЯМА ГМО ...А и аз като греша казвам, опс грешката е моя  Rolling Eyes
Отново наблягам, че не говоря за вкусовите качества на храната, не това е моя проблем...
Виж целия пост
# 293
oops ! sorry ako ti e prozvu4alo taka   bouquet vseki si ima pravo na mnenie, i az ne se otnasyam s neuvajenie kam ni4ie takova !  golemite bukvi prosto byaha aktzent, a kato razbrah,4e ne sam prava sa6to si kazah...   MIR Flowers Bouquet    Grinning

sa6to taka da uto4nya,4e kato kazvam BG imah predvid Sofia... drugadenyamam nabliudeniya
Виж целия пост
# 294
Peace
Погледни най-горе на листа, написано е : Новини, Калкулатор, Лентички.... и т.н. Накрая има синьо квадратче с написано ЕН,ако кликнеш на него ще започнеш да пишеш на български без да имаш кирилизираща програма на компа  Peace
Кажете, при вас вали ли  Rolling Eyes ? При нас не спира, аз си мислех, че свърши дъжда за сезона и вчера напазарих яко фанелки  Crazy
Виж целия пост
# 295
Хехеххе, какъв разгорещен спор за закуска  Hug
Ето ви и малко лични размисли. Предварително да кажа, че са просто размисли, никога не сме имали село и нямам идея дори как изглежда колчето на доматите  (това малко в кръга на шегата, на картинка съм виждала) Та аз смятам, че вече почти няма държава, в която да  няма ГМО. Дори и баба на село да си сее сама доматите си мисля, че те самите семена са малко или много ГМО  Thinking Наскоро един познат каза по повод на децата ми(ни), че са ГМО-деца. Аз реших да се "противопоставя" като казах, че уж все от пазара купуваме само сезонни плодове и зеленчуци, а той "Ама то дори и пшеницата, от която у дома си правиш хляба вече е ГМО"  ooooh! Не знам до колко е вярно, но все повече си мисля, че няма какво да си блъскам главата в стената при положение, че нямам избор. И да вилнея и да протестирам - това е хода на човешкия прогрес, а дали е прогрес или не - това вече е друг въпрос.  Peace
Аз лично практикувам по следния начин - купувам предимно сезонни плодове и зеленчуци.  Naughty Никакви домати не сме яли цяла зима, освен ако свекърва ми от някъде не донесе Йордански, те са много вкусни и сочни. Цяла зима също така карахме на салати от зеле, моркови, айсберг и картофи. Плодове - предимно ябълки и портокали. Едва миналата седмица хапнах за сефте зелена салата и ми беше много вкусна.
Колкото до "невероятния" вкус на плодовете в Израел - нямам наблюдения, но все си мисля, че и прекаленото хубаво не е на хубаво  Peace

Иначе лятото и ние ядем предимно биволско сърце или градински розови домати, тук женския пазар е пълен с тях. Ядем ги в промишлени количества.  Краставици миналата година цяло лято си купувах от едно и също място - ами много вкусни бяха и ме увериха, че са чисти. Салатите, морковите, тиквичките също си ги купувам от една бабичка от пазара - тя ме знае, че съм с деца и все ме уверява, че са й чисти нещата. Друго освен да се осланям на тяхната дума - не мога да направя.

А аз лично въобще не вярвам на БИО-зеленчуците по магазините в БГ. Може би в Израел има по-сериозен стандарт, но тук се съмнявам.  Crossing Arms Ето сега гледам в на Гала предаването точно за БИО-зеленчуците говорят и изследваха в ефир съдържанието на нитрати в една БИО-салата и БИО-домат - ами в салатата се оказа, че съдържанието на нитрати е много високо, домата беше по-добре, пак имаше нитрати, но в рамките на допостимото.

П.С. кифличните ми станаха страхотни  Party
Виж целия пост
# 296
    Бубе, при нас снощи много гьрмя, пресвятка и валя. Сега само рьми. Но е приятно- преди малко се прибрах- няма вятьр и не е студено, ... но не е за майки с деца.    Какви фанелки си купи?
Виж целия пост
# 297
        Аз пак трябва да излизам, но набьрзо да ви се оплача.   Снощи ни беше на гости една позната.  Не спря да се вьзмущава как бебето ни щяло да се роди нееврейче и защо до сега не сме направили нищо по вьпроса.  Тя щяла да проучи как веднага след раждането да променим нещата.   Идеше ми да й покажа  вратата, но запазих благоприличие.  А на мьжо му беше много весело (той вече свикна да го "стрелят" заради мен) и й отговори, че ще направи голямо нееврейско парти по случай раждането и ще прати лична покана на Овадия Йосеф.    Нямам нищо против нито една религия, уважавам всички , но  мразя подобни  вьншни намеси.    ......А та днес сутринта, аз се чвствам доста по- здрава, явно сьм й придала вируса си на нея....
          Бубе, заваля по-сериозно.
Виж целия пост
# 298
Цитат
......А та днес сутринта, аз се чвствам доста по- здрава, явно сьм й придала вируса си на нея....
Joy hahaha Mr. Green Joy Mr. Green
Виж целия пост
# 299
Цитат
......А та днес сутринта, аз се чвствам доста по- здрава, явно сьм й придала вируса си на нея....
Joy hahaha Mr. Green Joy Mr. Green

в знак на безкръвно отмъщение за вдигнатите нерви  hahaha hahaha hahaha
да не ти пука! щом за теб и мъжа ти това е без значение въобще не си го слагай на сърце. детенцето, да е живо и здраво, един ден като порастне ще може само да реши и така ще е най-добре за всички  Hug
аз съм много против тия бързи поеврейчвания на майките само и само детето да се "роди еврейче", а после - нищо еврейско  Crossing Arms

П.С. по този повод сега си спомням една лекция в университета като учихме за различните традиции по даването на име на бебето - по българските земи, когато попа вземе бебето в църквата да го кръщава като го върне на родителите казва "взех го еврейче, връщма ви го християнче", така е и при мюсюлманието при обрязването, поне по учебник, та следващия път й кажи на тая твоя позната, че в българия детето ще е еврейче  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия