Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Как се празнува рожден ден на Шабат?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво представлява Шабат и как се празнува?
Шабат е ежеседмичният еврейски празник, който започва в петък на залез слънце и продължава до събота на залез слънце. В този ден се спазват религиозни ритуали, включително молитви, кидуш (благословение на вино), четене на Тора и трите основни ястия. Вечерта в петък и в събота се консумират две от тях, а събота обикновено е посветена на почивка и семеен обяд. Избягването на външни дейности като гледане на телевизия, използване на компютър или говорене по телефона също е част от празника. Шабат е време за почивка и семейно събиране в уютна атмосфера.
-
Какви са цените на маслото от авокадо, меда и зехтина в магазина?
Цените на маслото от авокадо са около 42,99 лв., медът е приблизително 27,90 лв., но в магазина са по-евтини. Зехтинът също е наличен, но цената му не е спомената. Възможно е цените да варират в зависимост от магазина и региона. Въпреки това участниците в дискусията проявяват интерес към цените на тези продукти и изразяват желание да се възползват от тях по време на посещението си в магазина.
-
Как се празнува рожден ден на Шабат?
-
От какъв материал е направена бутилката?
-
Какви са последствията от земетресението и цунамито в Япония?

неблагородно
Идва ми да се преселя. Вие нацевлвате поне нещо с вкус,а ние дори когато му е сезона играем на " тука има тука нема" .

Или просто да си намерим квартирка с кухня, където ад мога да му сваря 2 зеленчука на гладника. Едва ли ще е добре да кара цяла седмица на морков, ще взема да си го прибера оранжев в БГ 
Иначе при яденето на каквато и дае храна се благодари за нея по съответния начин.
Добър апетит
no tuk pone se govori kolko % meso ima v salamite, tam ne se znae izob6to
vseki si ima pravo na mnenie, i az ne se otnasyam s neuvajenie kam ni4ie takova ! golemite bukvi prosto byaha aktzent, a kato razbrah,4e ne sam prava sa6to si kazah... MIR
Никакви домати не сме яли цяла зима, освен ако свекърва ми от някъде не донесе Йордански, те са много вкусни и сочни. Цяла зима също така карахме на салати от зеле, моркови, айсберг и картофи. Плодове - предимно ябълки и портокали. Едва миналата седмица хапнах за сефте зелена салата и ми беше много вкусна.
Ето сега гледам в на Гала предаването точно за БИО-зеленчуците говорят и изследваха в ефир съдържанието на нитрати в една БИО-салата и БИО-домат - ами в салатата се оказа, че съдържанието на нитрати е много високо, домата беше по-добре, пак имаше нитрати, но в рамките на допостимото.