Израел 53

  • 41 639
  • 743
# 300
И нашето момченце ще се роди без ралигия Simple Smile Мама не-еврейка и татко не-християнин ...от никой нищо не взима .
Но ще си го конвертнем -има начин само то да се поеврейчи без да се налага и аз да го правя  Peace което е чудесно защото аз просто не съм религиозна и не желая да се преструвам на такава (от която и да е религия) , а от друга страна тук ще живее и ще почетем гените на малцинството ( в света) с решението си да е еврейче  Simple Smile 

на сила хубост не става , така че предполагам,че ако и на мен някой ми правеше проблем по-скоро щях тогава да се застъпя за своето  .. но понеже миха беше изключително толерантен (както и родителите му) нека бъде както за тях е по-приятно !!  Hug  и без това е ясно,че този народ ми е най-любимият на света !   bouquet

 
Виж целия пост
# 301
Но ще си го конвертнем -има начин само то да се поеврейчи без да се налага и аз да го правя  Peace 

 и как точно става това?  newsm78
на мен, доколкото ми е известно макар и да не съм капацитет в областта, няма такава опция поне до 13г.  Thinking до тогава детето е неразделна част от майката, вкл. ако майката вземе гиур, детето, ако е над 2 или 3г, не съм съвсем сигурна за границата, не става и то автоматично еврейче, а трябва като му дойде бар/бат мицвата само да избере.  Thinking
Виж целия пост
# 302
 
Виж целия пост
# 303
Писах, писах, писах, но не искам да изглежда като заяждане та  Hug
Оф обяснявам се като ученичка, защо ли  Rolling Eyes

По въпроса за децата, мъжо си избра кръстниците вече  Joy

Елинда, още много пъти ще ви се намесят, и с раби ще ви уредят и ще ти помогнат...Ох много им бъркаш в очите с това, че не си еврейка  Mr. Green Обаче пък, ако така се лекуваш какво ти пука  Joy
Оставям ви, че имам проблеми  с едно домашно и ще има жертви  #Cussing out ( тетрадката или учебника)
Виж целия пост
# 304
честно казано и аз не знам как точно става, миха се занимава с това(ще го попитам за подробно си). но има процес свързан с вода, точно както при покръстването  Peace оказа се ,че и това не е точно християнско изобретение !  и така прави се тази процедурка с водата, обрязване разбира се и му се дава еврейско име , и действително когато той е на 13 може или да потвърди ,че е евреин , но може и да се откаже  Grinning  само това знам за сега !!
Виж целия пост
# 305
ами проверете го хубаво, до колко е ортодоксално това "поеврейчване" ,защото в ортодоксалния юдеизъм мисля, че не става така, ако ще и 5 брита да има детето и 10 пъти да се топи в микве (това е басейнчето с водата, за което говориш), майка му ако е нееврейка то си е нееврейче  Naughty ако вземе майката гиур, ако то е до 2-3 годинки автоматично става и то еврейче, ако е над тази възраст - е фифти/фифти и на 13 решава само, като се явява пак не нещо като гиур, където го препитват елементарни въпросчета разни, да се види до колко познава еврейския начин на живот. Аз поне това знам. Ако ставаше така лесно смесените бракове нямаше да представляват такъв проблем и колко наши приятели щяха да могат да си решат въпроса с децата си.  Peace
но като поразпитате да кажеш, че наистина ми стана любопитно  Thinking
А за теб не знам защо но все си мислех, че си с еврейски произход  Thinking може би заради доставката на кренвирши  Joy

Бубе, успех с домашното  Hug
Виж целия пост
# 306
ще го възпитаваме като еврейче а те да му дават документи когато си щат. не сме религьозни както вече казах  Grinning  и наистина не съм чак толкова наясно с процедурата. Миха ме пита дали може да го направи еврейче , защтото с моето съгласие ставало и аз му казах,че може , и той се занимава с това как да станат нещата Simple Smile ще разбера подробности и пак ще пиша като разбера какво прави

а за смесените бракове, по-големия проблем е ,че няма цивилен брак  Grinning

а аз не съм от еврейски произход , но съм прочута про-еврейка  Grinning  колко приказки се изприказваха за това, колко обичам държавата, културата и хората тук, колко предавания сме правили за това с мартин (карбовски) и колко са ме плюли през годините за избора ми  Grinning   затова и много хора си мислят, че съм .  и може би наистина съм   Grinning като се има предвид ,че в библейски времена за да станеш част от еврейския народ е било необходимо само да имаш желание за това и да се присъединиш към тях.. а всички "правила" за това как да стане това са написани от разни объркани хора  Simple Smile)))
Виж целия пост
# 307
Аааааа ти си девойката дето ( сега карам по спомен) не признава друг мъж освен израелския  Grinning Бегло помня статия може би, аз телевизия не гледам понеже  Rolling Eyes
А брак официален може да сключите или в Кипър или в Бг и ще е признат тук, след известни процедури (ако изобщо искате брак де, не е задължително)  Peace

Намерих статията ама не знам дали е коректно да я публикувам тук, та ако някой я иска нека Рая я даде  Peace
Виж целия пост
# 308
http://www.facebook.com/video/video.php?v=365254699539 
 няма проблем Simple Smile не съм представена в добра светлина там. но това няма значение  Peace  който е искал да чуе какво казвам е чул !

Виж целия пост
# 309
http://www.facebook.com/video/video.php?v=365387859539
Виж целия пост
# 310
   Рая, интересно и аз бях чела само статията, в която се твърди, че говориш иврит обаче Peace
 
 
Цитат
П.С. кифличните ми станаха страхотни
Илка, изпуснала съм, за кои кифлички иде реч, козуначени ли? А за квартира търси и на руски Peace
  Ментуш, може да се окажем комшийки след август месец Grinning
   
Виж целия пост
# 311
разбирам иврит (не много сложните неща) , и азбуката знам, само че не говоря защото ме е срам от акцента ми  Embarassed 
обаче там се твърдят всякакви неща, които не са реални, важното за тях е да е интересно Wink
Виж целия пост
# 312
А Карабовски изобщо как стигна до теб  Thinking
Виж целия пост
# 313
ами той е един от най-добрите ми приятели  Simple Smile  въпреки,че очевидно като става дума за работа това не го спира да се опитва да даде по-скандален и по-малко приятелски вид на нещата  Laughing   но той е чудесен - не се оплаквам  Peace много повече ми е помогнал , отколкото навредил
Виж целия пост
# 314
Едва смогвам да ви прочета днес  Crazy Ако знате какъв ден имах - започна се с това, че Йойо разля няколко литра зехтин на земята в кухнята и си седнал да си играе в локвичка от зехтин ooooh! Още не мога да изчистя пода в кухнята  Sad След това дъжда навън и на нашата улица прибягваше напосоки един чакал...  Rolling Eyes

За гиура на детето и на мен са ми известни само процедурите, описани от Илка.

Илче, има бисквитки на Матерна за бебета, можеш да вземеш и да даваш на Йоси, когато сте навън, да си ги чопли в количката и да не стига до съсътояния на вълчи глад  Grinning Иначе ето линк и към другото пюре, за което споменах: http://www.earthsbest.com/products/product/2392350044
Разни еко-магазини видях, че има около Махане Йеуда, но не ми се е налагало лично никога да пазарувам в Ерусалим... (но ако сте там на разходка, оглеждай се  Simple Smile)
Плодовите пюрета са сини сливи, банан, ябълка, круша, комбинации от тези (+има микс с боровинки и от тропически плодове). За кърмене - в бебешките магазини има стаи за кърмене, в канионите (там, където са тоалетните). За квартири - аз за първи път видях, че има краткосрочно отдаване в сайтовете на Мимкис, но нямам никакъв опит... изобщо в Ерусалим и аз винаги се чувствам турист  Blush

Мимкис, за КС ли става въпрос? Би било супер, толкова е хубаво, че не ми се вярва направо  Laughing

ГМО не са длъжни да ги маркират в съдържанието за вътрешния пазар, само при износ за ЕС.  Тук, поне така се води, че ГМО са предимно в обработените храни - разни полуфабрикати и т.н.

Рапорт даден, зверчето ми е отново будно, така че чао ви Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия