За правата на децата ни!-тема 5

  • 105 751
  • 737
# 330
Условието е детето да има над 50 % в ЕР на ТЕЛК  Peace. Списъците в БЧК се дават от социалните. Майката или таткото отива само с личната си карта и взема помощите. Не се носи ЕР  Peace
Виж целия пост
# 331
Условието е детето да има над 50 % в ЕР на ТЕЛК  Peace. Списъците в БЧК се дават от социалните. Майката или таткото отива само с личната си карта и взема помощите. Не се носи ЕР  Peace

 PeaceЗа който не знае от предния път да добавя, че е добре да се отиде с кола, нещата са обемисти и тежки.
Виж целия пост
# 332
Условието е детето да има над 50 % в ЕР на ТЕЛК  Peace. Списъците в БЧК се дават от социалните. Майката или таткото отива само с личната си карта и взема помощите. Не се носи ЕР  Peace

в какъв смисъл над50% или и 50%
Виж целия пост
# 333
Къде могат да се видят пунктовете на БЧК по квартали за София?
Виж целия пост
# 334
в какъв смисъл над50% или и 50%
50 и над 50 %
Виж целия пост
# 335
gabelas17, ето я темата на БЧК с районите:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619081.0
Виж целия пост
# 336
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 337
.........че нямало такъв закон, а те сами си определяли срока, в който да дават отговори, ......
Да, бе да  Mr. Green Ще им се. И аз имах на два пъти такъв случай и след един разговор по телефона с Районното СП , точно 15 минути след като затворих телефона ми звъняха от нашето СП, за да ми кажат, какво е решението и за по-удобно( да не съм се разкарвала, виждаш ли), ще ми пратят решението по пощата.  Simple Smile
Така, че нищо не ти пречи да звъннеш един телефон, а пък ако искаш се оплачи и от грубото отношение, особено ако си прочела и знаеш и името на служителя. Можеш и писмена жалба да пуснеш ..... имаш варианти.  Naughty

  mimo-tati ,само да знаеш, че след като излезе социалната оценка от Закрила на детето, с копие от нея се пуска отново молба за интеграционните добавки. Не става автоматична, а трябва специално да им се помолиш така, че си следи кога ще излезе оценката, за да не си пропуснеш някой и друг месец, че и тази информация си я спестяват.
Няма да правят социална оценка понеже в документа ТЕЛКА са объркари адреса ни
И от закрила на детето казаха че или трябва да се оправи документа или ще минем без соц  оценка
Вместо да напишат адреса в Мездра от където сме по-лична карта са написали там където сме сега на квартира в Пловдив.Стана тя една объркана
Но пък другите документи за парите и помощите от 168лв оправихме детските също
Бъдете здрави и благодаря за съветите! Hug
Виж целия пост
# 338
Условието е детето да има над 50 % в ЕР на ТЕЛК  Peace. Списъците в БЧК се дават от социалните. Майката или таткото отива само с личната си карта и взема помощите. Не се носи ЕР  Peace
   zdrasti poneje sigurno sam propusnala ne6ti4ko,moeto dete e s astma i sme s 50%ot 7.2011 zna4ili tova 4e moga da se vazpolzvam ot tezi pomo6ti na B4K i ot socialnite za tozi spisak koito kazvate avtomati4no li vklu4vat vsi4ki deca vatre ili se podava parvo nqkakva molba v direkciqta na socialnite?Dano me razbra kakvo iskah da popitam.Mersi predvaritelno                                                                                                                                                                 
Виж целия пост
# 339
Да разбрах те, но честно казано лично аз не знам. По пътя на логиката следва да сте в тези списъци /може би юлския транш евентуално да сте изпуснали/. Нашия ТЕЛК е отдавна, така че сме в списъци на социални от доста време. Не се подават допълнителни молби нито в социалните, нито в БЧК. В списъците присъстват имената на родителите на детето с увреждане. Така, че най-добре на място в БЧК си проверете.

Дано има някой по-запознат от мене  Peace
Виж целия пост
# 340
Момичета аз пък сега чувам за тези помощи от БЧК, добре че е тази тема, от кога са тези помощи и не трябва ли по друг начин да се уведомяват родителите, има хора и без интернет и как ще узнаят за това
Виж целия пост
# 341
Весси, и миналия път, и сега, даваха репортажи и по националните медии. Наистина не виждам как биха могли да уведомят всички хора, които имат право, няма как да се обадят по телефона на толкова народ.
Виж целия пост
# 342
Права си, ама все пак....
От кога е тази кампания?
Виж целия пост
# 343
Момичета аз пък сега чувам за тези помощи от БЧК, добре че е тази тема, от кога са тези помощи и не трябва ли по друг начин да се уведомяват родителите, има хора и без интернет и как ще узнаят за това
Весси, тези помощи са от тази година, юли месец, за семействата отглеждащи деца с увреждания. Досега тези помощи не ни се полагаха. Полагаха се на социално слаби хора, тези, които са получавали енергийни помощи. Аз първия транш /юли месец/ го бях изпуснала, но в следващия август месец си взех нещата за двата транша - юли и август  Peace. Предполагам сега като отидете ще ви дадат нещата от трите транша. Много важно е да отидете с автомобил - на ръка не могат да се пренесат нещата  Peace
Виж целия пост
# 344
Помощите от БЧК са за родителите на деца с увреждания, които са получавали месечна добавка по чл8д миналата година. http://www.redcross.bg/news/view.html?nid=10045
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия