За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 784
  • 4 781
# 2 055
Знаете ли след дни колко ще е хубаво при Самурайка.
Очакват се две бебета.
Да е жива и здрава,тя е Човек.

       Това е толкова хубаво, наистина по-силно от Живота няма  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2 056
В момента дават времето и казаха, че понеделник щяло да духа вятъра в посока Токио.
Градът не може да бъде евакуиран.
Виж целия пост
# 2 057
Знаете ли след дни колко ще е хубаво при Самурайка.
Очакват се две бебета.
Да е жива и здрава,тя е Човек.
Да, вярно. Grinning
Да са живи и здрави!

Чудесно е Hug
Колко скоро се очакват бебчетата? Всичко ще бъде наред, бебета - герои ще са това
Виж целия пост
# 2 058
Но както вече си чела и чувала-ако това беше се случило на друго място....щеше да е ад.
напротив - противно на всеобщото квакане и ръкопляскане тук , нещата щяха да са решени отдавна и никой нямаше да трепери още ...
да не говорим , че нямаше да бъде прикривано и нямаше да бъде допуснато ,
 един англ.екперт , който се изказа много добре -'' има една особена арогантност при японците , които не смятат за нужно да обясняват , да дават информация и да бъдат проверявани ..''  ...
а за степента западняците отдавна казаха , че е 6-а към 7-а
Виж целия пост
# 2 059
 Само не мога да разбера какво сте се хванали за това, че консулът си е тръгнал? Ами за него това е работа. С какво точно ще помогне, ако седи там? Българите, които пожелаха - напуснаха. Той за какво да седи там?! Да получи медал посмъртно ли или приживе, докато си лекува рака? Хайде нема нужда! Японците нямат избор - спасяват страната си, близките си. Чужденците е нормално да се евакуират. Ако консулът беше ядрен експерт и офейка, ще е съвсем различно.
 Самурайка,   bouquet за теб!
Виж целия пост
# 2 060
 doh
Аз се въздържам от коментар.
Виж целия пост
# 2 061
Само не мога да разбера какво сте се хванали за това, че консулът си е тръгнал? Ами за него това е работа. С какво точно ще помогне, ако седи там? Българите, които пожелаха - напуснаха. Той за какво да седи там?! Да получи медал посмъртно ли или приживе, докато си лекува рака? Хайде нема нужда! Японците нямат избор - спасяват страната си, близките си. Чужденците е нормално да се евакуират. Ако консулът беше ядрен експерт и офейка ще е съвсем различно.
 Самурайка,   bouquet за теб!

Айде прочетете малко по-напред.Има българи, които искат да си тръгнат, а не могат.Има и такива дето спят пред посолството, а никой не ги пуска вътре (разбира се ако е достоверна информацията).Ама това не е собствения му офис да напуска когато си реши.Никой не му е дал разрешение.
Виж целия пост
# 2 062
http://www.-CouncilRegulation(EU)-/only_video.html?vid=325624
Видео главно за подслонилите се хора и как се справят там.

е , ясно е , че ще ги натиснат ''да се ориентират към приключване '' , както ни викаха като студенти ..
всичко е разтопено и съсипано отдавна , но те са самураи и е смъртен срам да се провалят - с други думи ще го поливат безцелно, докато не се взриви ...
след 2-тат световна война има хиляди военни , които се наръгват с ножове , защото не могат да преживеят срама от загубата - по -добре да умреш , отколкото да се провалиш ...
Дали не трябва да посъветваме и консула това Tired

Аз пък не го осъждам този човек. Не знаем дали не е бил със семейството и децата си там и в такъв тревожен момент е възможно да предпочете сигурността пред кариерата си. Все пак българите в Япония, които са имали желание, са имали и възможност да пътуват към БГ също.
Не разбрах тези българи защо спят пред посолството, вместо да си купят билет за самолет?
Виж целия пост
# 2 063
Но както вече си чела и чувала-ако това беше се случило на друго място....щеше да е ад.
напротив - противно на всеобщото квакане и ръкопляскане тук , нещата щяха да са решени отдавна и никой нямаше да трепери още ...
да не говорим , че нямаше да бъде прикривано и нямаше да бъде допуснато ,
 един англ.екперт , който се изказа много добре -'' има една особена арогантност при японците , които не смятат за нужно да обясняват , да дават информация и да бъдат проверявани ..''  ...
а за степента западняците отдавна казаха , че е 6-а към 7-а
Съжалявам, че се включвам със страничен коментар, но едва ли говорейки за арогантност можем да пропуснем германците, французите и англичаните напр. - западът е направо циничен, най-вече в убедеността си, че може да се справи с какво ли не!
Виж целия пост
# 2 064
rush_rush,може би искаш да ни отвориш очите за нещо което ние ,,невежите"не виждаме.
Но да вярваш на едни експерти ,а да пренебрегваш други,малко е несериозно.
И какво като западняците казват,да не горят техните задници.
Виж българите сме друго нещо.Ние просто се махаме.
Не противопоставяй една нация на друга.
Виж целия пост
# 2 065
Моля да не изместваме темата от бедствието.  Stop Stop Stop
повечето от нас са претръпнали към коментарите на rush_rush, но не мога да подмина грубото изказване за всеобщо КВАКАНЕ в темата?? няма да го коментирам, само мога да замълча......... Stop Stop Stop

Изказване в "бъдеще в миналото" не върши работа на никого. Нещата ЩЯХА да са еди как си или другояче, но само ЩЯХА без да знаем със сигурност, защото аналог в историята на света и бедствията няма....хайде да сме реалисти и да не навлизаме в света на фантастиката и безпочвените предположения:shock:
Виж целия пост
# 2 066
Цитат
Никой не му е дал разрешение.
Да, така е, но и той е човек с всичките си слабости.
Лесно ни е на нас да го съдим при положение, че не сме на неговото място.
Виж целия пост
# 2 067
http://www.-CouncilRegulation(EU)-/only_video.html?vid=325624
Видео главно за подслонилите се хора и как се справят там.

е , ясно е , че ще ги натиснат ''да се ориентират към приключване '' , както ни викаха като студенти ..
всичко е разтопено и съсипано отдавна , но те са самураи и е смъртен срам да се провалят - с други думи ще го поливат безцелно, докато не се взриви ...
след 2-тат световна война има хиляди военни , които се наръгват с ножове , защото не могат да преживеят срама от загубата - по -добре да умреш , отколкото да се провалиш ...
Дали не трябва да посъветваме и консула това Tired

Аз пък не го осъждам този човек. Не знаем дали не е бил със семейството и децата си там и в такъв тревожен момент е възможно да предпочете сигурността пред кариерата си. Все пак българите в Япония, които са имали желание, са имали и възможност да пътуват към БГ също.
Не разбрах тези българи защо спят пред посолството, вместо да си купят билет за самолет?
Чувала ли си за потъващия кораб и капитана?
Семейството му да ходи къде си иска,но той е капитан.
Виж целия пост
# 2 068
Плъховете се спасяват първи от потъващия кораб.
Виж целия пост
# 2 069
http://www.topnews.ru/news_id_41447.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия