За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 703
  • 4 781
# 2 310
Хм. От линка на The Third - при аварията в Three Mile Island санитарната зоне е била 8 км!! И то само за бременни и деца.

А сега имаме 20 км +10 км - почти като при Чернобил. Тогава е била 30 км. Айде сега определете коя степен е Фукушима.
Опасявам се , че истинските нива на опастност са нещо изключително относително. Първо защото базите за сравнение в по-високите нива са еденици и второ , защото какво е било нивото на опастност се оценява най-точно едва след приключването на аварията. По тази логика може японците просто да са се застраховали обявавайки 30 киломентрова санитарна зона. Но вземат ли да гръмнат един по един (недай Боже ) и четирите реактора тогава може и 8-ма степен да въведат в скалата.
Виж целия пост
# 2 311
За заплахата от ядрена катастрофа, която произлиза от ядрената криза в Япония.

Каква е тази Авария в ядрен комплекс Маяк, 1957? Само дата ме интересува засега. Някой има ли представа?
[/quote]
29 септември
http://en.wikipedia.org/wiki/Mayak
Виж целия пост
# 2 312
Току що и аз гледах някакъв ядрен експерт по CNN. Според него те дълго време не са знаели, че басейнът с отработено гориво в 4 реактор е останал без вода. Просто няма как да знаят без електричество. Единствено могат да гледат и да гадаят какъв е проблема и да действат напосоки. Ужас някакъв!

Сега се сещам - в началото като казаха, че пълнели реакторите с морска вода, как точно са го правели според вас? Как без ток са докарвали водата до там (това преди да тръгнат хеликоптерите)?

vivian, така е, права си. Има относителност.

И какво следва от датите? Има ли закономерност?
Виж целия пост
# 2 313
Жалко. Мерси все пак.

Сега видях и статия, в която като папагали са повторили казаното по БТВ със сгрешената степен. Смешна работа... Да сбъркаш с цената на горивата бива, но с това... Бас държа, че са го направили за да предизвикат хорското внимание. Е, успяха. НО какъв успех е някой да те мисли за пълен глупак?

За заплахата от ядрена катастрофа, която произлиза от ядрената криза в Япония.

Каква е тази Авария в ядрен комплекс Маяк, 1957? Само дата ме интересува засега. Някой има ли представа?
29 септември
http://en.wikipedia.org/wiki/Mayak
[/quote]
А, благодаря!

Хм. От линка на The Third - при аварията в Three Mile Island санитарната зоне е била 8 км!! И то само за бременни и деца.

А сега имаме 20 км +10 км - почти като при Чернобил. Тогава е била 30 км. Айде сега определете коя степен е Фукушима.
Опасявам се , че истинските нива на опастност са нещо изключително относително. Първо защото базите за сравнение в по-високите нива са еденици и второ , защото какво е било нивото на опастност се оценява най-точно едва след приключването на аварията. По тази логика може японците просто да са се застраховали обявавайки 30 киломентрова санитарна зона. Но вземат ли да гръмнат един по един (недай Боже ) и четирите реактора тогава може и 8-ма степен да въведат в скалата.
Shocked Тихо, да не дърпаме дявола за опашката! Да не се случва такова нещо, че.... планетата ще ни стане тясна в буквалния смисъл.
Виж целия пост
# 2 314
Нали не можели да гърмят?
Виж целия пост
# 2 315
http://aeropress-bg.com/categoryblog/163-chernobil-aviation.html

Много интересна статия за Чернобил.Описани са доста подробно някои мерки, които са предприели още на следващия ден след аварията-заливане с пясък, графит, олово.Околностите на АЕЦ-а са заливани с латекс  newsm78
Виж целия пост
# 2 316
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%8F%D0%BA_%28%D0%BA% … B5%D0%BA%D1%81%29

Не пише датата, но мама е била трудна с мен Това може ли да послужи като смекчаващо обстоятелство за форумското ми поведение?
Сигурно и в последствие си играл и с такива играчки  Grinning


Това сериозно ето я цялата статия - http://greentech-bg.net/?p=839
Сори за спама !
Виж целия пост
# 2 317
Сега видях и статия, в която като папагали са повторили казаното по БТВ със сгрешената степен. Смешна работа... Да сбъркаш с цената на горивата бива, но с това... Бас държа, че са го направили за да предизвикат хорското внимание.
И аз мисля, че е нарочно....много се ядосах, че го повториха 3-4 пъти по време на рекламите, че Япония е повишила степента, но не казваха на колко, да не би случайно да не им изгледат хората новините.....наистина трябва да се засрамят и извинят публично ooooh!
Виж целия пост
# 2 318
Ако има дизел генератор, то той би осигурил ток за определен период от време. Не съм запозната с тази централа, пак казвам.
Виж целия пост
# 2 319
Учени очакват да има повторно земетресение.

След всичко случило се и при опасност от второ силно земетресение е най-добре човек да напусне Япония.
Виж целия пост
# 2 320

"Борих се с/у сълзите"

накратко: 56 годишна японка казва, че баща й е предложил помощта си в централата. Трябва да го пенсионират след половин година. Той е казал, че бъдещето на атомната енергетика зависи от начина, по който японците ще се справят с катастрофата. Баща й е казал, че се отправя на мисия на умението (сръчността). (бел.прев. т.е. ще показват умение и сръчност за справяне със ситуацията).

тук по Шведските медии казаха, че по голямата част от хората, които в момента се жертват в АЕЦа са пенсионери доброволци, били казали по добре ние да умрем, от колкото млади хора
Поклон, нямам думи  Cry
Виж целия пост
# 2 321
Нали не можели да гърмят?

И аз мисля, че не могат да гръмнат. Едно че са вкарани контролните пръти и второ с морската вода вкараха борна киселина. Евентуално може да се разтопят ядрата на реакторите, да пробият и да се излеят долу. Не че стапянето е много хубаво, но поне няма да има разнасяне на големи количества радиоактивни частици в атмосферата.
Виж целия пост
# 2 322
тук по Шведските медии казаха, че по голямата част от хората, които в момента се жертват в АЕЦа са пенсионери доброволци, били казали по добре ние да умрем, от колкото млади хора
Поклон, нямам думи  Cry
Аз не съм чувала подобно нещо. При мен показаха по ТВ млади мъже - пожарникари.  Confused
Виж целия пост
# 2 323
Учени очакват да има повторно земетресение.

След всичко случило се и при опасност от второ силно земетресение е най-добре човек да напусне Япония.

Едно си знаеш, едно си баеш...

Разбира се, че ще има трусове след земетресение с такъв магнитут. Казаха, че ще продължат със седмици.
Виж целия пост
# 2 324
Нали не можели да гърмят?

И аз мисля, че не могат да гръмнат. Едно че са вкарани контролните пръти и второ с морската вода вкараха борна киселина. Евентуално може да се разтопят ядрата на реакторите, да пробият и да се излеят долу. Не че стапянето е много хубаво, но поне няма да има разнасяне на големи количества радиоактивни частици в атмосферата.

Добре, а те с оглед на евентуална авария отдолу не би ли трябвало да са си в саркофаг? Да има яко олово+бетон+каквото трябва там и ако се наложи отгоре само да ги затрупат. Ей това не ми е ясно - защо не им правят саркофазите още приживе да му се не види? И тези сгради колко са високи? Как се затрупва така висока сграда? И не може ли да ги строят под земята?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия