За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 719
  • 4 781
# 2 325
Моля под "гръмнат" да разбирате в преносен смисъл. Моя е грешката (липса на кавички ).
I see you , когато е строена централата все още е липсвал чернобилския опит.
На мен най-големите ми опасения в сегашната ситуация произтичат от това , че вероятно част от усилията са не в посока опазване на света от катастрофа , а в посока опазване на частната собственост. Разбирай според мен собствениците на Фукушима целят да запазят оптимално възможността централата да продължи работа след аварията. Затрупаш ли реактор в съркофаг край с инвестицията ти. Дано греша.
Виж целия пост
# 2 326
Едно си знаеш, едно си баеш...

Разбира се, че ще има трусове след земетресение с такъв магнитут. Казаха, че ще продължат със седмици.

А ти и без да знаеш си баеш   ooooh!
Наясно ли си какво може да се случи при един повторен по-силен трус?
Сега има огромен проблем, а тогава проблемът ще стане още по-голям.

В Чернобил има саркофаг, но се нуждае от нов.
Та няма как да го направят това за което попита I see you
Виж целия пост
# 2 327


Добре, а те с оглед на евентуална авария отдолу не би ли трябвало да са си в саркофаг? Да има яко олово+бетон+каквото трябва там и ако се наложи отгоре само да ги затрупат. Ей това не ми е ясно - защо не им правят саркофазите още приживе да му се не види? И тези сгради колко са високи? Как се затрупва така висока сграда?

Ами в първата тема някой обясняваше, че няма как да се направи саркофаг преди да са охладени.Температурата била толкова висока, че ще стопи бетона
Виж целия пост
# 2 328
 I see you, при свързване бетонът отделя топлина. Ако реакцията не е овладяна в реактора (да е охладен) бетонът само ще ускори процесът и затопли още повече. Разтапя се реактора+бетона. В Чернобил саркофагът е направен 6 месеца след аварията
Виж целия пост
# 2 329
тук по Шведските медии казаха, че по голямата част от хората, които в момента се жертват в АЕЦа са пенсионери доброволци, били казали по добре ние да умрем, от колкото млади хора
Поклон, нямам думи  Cry
Аз не съм чувала подобно нещо. При мен показаха по ТВ млади мъже - пожарникари.  Confused

Det var strax efter att härdsmälta hotade i reaktorerna förra helgen som deras arbete började. De allra flesta är pensionerade män som frivilligt tar sig an uppgiften för att försöka stoppa en katastrof och för att bespara yngre arbetare riskerna för de höga strålningsdoserna.
Nivåer som uppskattas vara tillräckligt låga för att räddningsarbetarna ska hinna dö naturligt innan en eventuell cancer tar deras liv. Men ”jag är redo att dö för att undvika en härdsmälta”, som en av räddningsarbetarna sade till japanska medier på torsdagen.

на Шведски е, използвай преводача в гугъл  Peace
Виж целия пост
# 2 330
Добре, а те с оглед на евентуална авария отдолу не би ли трябвало да са си в саркофаг? Да има яко олово+бетон+каквото трябва там и ако се наложи отгоре само да ги затрупат. Ей това не ми е ясно - защо не им правят саркофазите още приживе да му се не види? И тези сгради колко са високи? Как се затрупва така висока сграда? И не може ли да ги строят под земята?

Има си защита отдолу. Ето я схемата.



Отделно при проектиране на атомни централи се гледа да е скала отдолу. Бях чел преди време статия за Белене, че там не е скала и това било проблем.
Виж целия пост
# 2 331
alice*, вярвам ти .
Просто споделих какво дават при мен. Не говорят за пенсионери, а показват пожарникарите, които са млади хора.

Има си защита отдолу. Ето я схемата.
А тази защита до колко ще защити почвата и водите?
 
Що се отнася до Белене, моето мнение е, че това е едно голямо недоразумение за съжаление.
Виж целия пост
# 2 332
оЩе вчера казаха, че в един от реакторите, горивото е разтопено на 77 %, какво по точно Ще се случи ако се разтопи на 100 %  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2 333
В Чернобил саркофагът е направен 6 месеца след аварията

Направен е временен, така и все още няма пари за проектираният, който е трябвало да бъде плъзнат отгоре. Радиационните нива там са все още високи. Тези дни мернах репортаж, при последните замервания преди 3 г., нивата са били 200 пъти над нормата, приблизително равняващи се на 15 рентгенови снимки за 1 ден на човек. Така ще е още столетия.
Виж целия пост
# 2 334

Ами в първата тема някой обясняваше, че няма как да се направи саркофаг преди да са охладени.Температурата била толкова висока, че ще стопи бетона

ПРеди малко гледах 2-часов филм за Чернобил (n-tv) и там точно това обясниха. Саркофагът в Чернобил е направен месеци по-късно пак с цената на стотици хиляди човешки животи.  Cry Дори роботите са отказали от радиацията. Работели са по 45 секунди на човек на покрива, например, над 300 000 души общо! Такива потресаващи неща видях (с оригинално видео от тогава) и чух, че направо не ми настръхна косата, ами... не знам.... По едно време показаха дечица с увреждания, изследвания правени над бременни животни, хранени с трева от 30 километровата зона...  не помня от кога не съм плакала така.  Cry

Моля се силно за Япония, а и за целия свят!  Praynig
Виж целия пост
# 2 335
оЩе вчера казаха, че в един от реакторите, горивото е разтопено на 77 %, какво по точно Ще се случи ако се разтопи на 100 %  Rolling Eyes

Ами какво - ще разтопи всичко под себе си и ще си намери път да се излее в земята, от там във водата и т.н. Но по-сериозно е положението с вече отработените пръчки, които и те нямат вода. Те са без подобна защита, изложени на атмосферата, може да възникне пожар и всичко да бълва навън. Особено тежко е при 3-ти реактор, където имало и плутон (период на полуразпад 24 ХИЛЯДИ години).
Виж целия пост
# 2 336
Мисис Т., коя е тази ТВ? Сега като четох пък за Припять - имало много кражби, влачели от там строителни материали и ги продавали. И ти си строиш най-ведро и спокойно и не знаеш, че са облъчени. За следващата къща съм с гайгеров брояч.
Виж целия пост
# 2 337
може би все пак до декември 2012 всичко ще е овладяно Simple Smile
ужас!
може ли някой да даде пак линка с нуклеарната агенция, измерваща радиацията и температурата на реакторите. положението с другата тема е станало чудовищно и не мога да го намеря
благодаря ви..
Виж целия пост
# 2 338

Ами в първата тема някой обясняваше, че няма как да се направи саркофаг преди да са охладени.Температурата била толкова висока, че ще стопи бетона

ПРеди малко гледах 2-часов филм за Чернобил (n-tv) и там точно това обясниха. Саркофагът в Чернобил е направен месеци по-късно пак с цената на стотици хиляди човешки животи.  Cry Дори роботите са отказали от радиацията. Работели са по 45 секунди на човек на покрива, например, над 300 000 души общо! Такива потресаващи неща видях (с оригинално видео от тогава) и чух, че направо не ми настръхна косата, ами... не знам.... По едно време показаха дечица с увреждания, изследвания правени над бременни животни, хранени с трева от 30 километровата зона...  не помня от кога не съм плакала така.  Cry

Моля се силно за Япония, а и за целия свят!  Praynig

Може ли името на филма
Виж целия пост
# 2 339
http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_Fukushima_nuclear_accidents#See_also

http://www.iaea.org/newscenter/news/tsunamiupdate01.html

Цитат
Мисис Т., коя е тази ТВ?
http://www.n-tv.de/

Може ли името на филма
Напиши Super-GAU Tschernobyl в YouTube и ще намериш доста филми за Чернобил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия