За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 763
  • 4 781
# 2 340
Темите ли събраха?
Виж целия пост
# 2 341
На мен най-големите ми опасения в сегашната ситуация произтичат от това , че вероятно част от усилията са не в посока опазване на света от катастрофа , а в посока опазване на частната собственост. Разбирай според мен собствениците на Фукушима целят да запазят оптимално възможността централата да продължи работа след аварията. Затрупаш ли реактор в съркофаг край с инвестицията ти. Дано греша.
Още в началото съобщиха, че поливането с морска вода, означава, че централата е обречена и не би могла да функционира повече като такава.
За радиацията - http://www.bousai.ne.jp/eng/
За земетресенията - http://www.emsc-csem.org/Earthquake/index.php
NHK - http://www.ustream.tv/channel/nhk-world-tv

Да, докато публикувам, събраха темите.
Виж целия пост
# 2 342
Super GAU Tschernobyl беше филмът, от 21.10 ч http://www.n-tv.de/mediathek/tvprogramm/?d=2011-03-18
Търсих автор и т.н. , но не намирам нищо, за съжаление. Ако някой намери нещо да каже /може на лични/, понеже не го хванах от самото начало.

От 1.30 немско време по Н24 ще дават подобен (или същия?) филм. http://www.n24.de/php/epg.php?date=2011-03-19
Виж целия пост
# 2 343

Ами какво - ще разтопи всичко под себе си и ще си намери път да се излее в земята, от там във водата и т.н. Но по-сериозно е положението с вече отработените пръчки, които и те нямат вода. Те са без подобна защита, изложени на атмосферата, може да възникне пожар и всичко да бълва навън. Особено тежко е при 3-ти реактор, където имало и плутон (период на полуразпад 24 ХИЛЯДИ години).

 То като тръгне да пробива не пробива всичко наред до безкрайност.  Laughing  В един момент урана се изчерпва, охлажда се и спира. А плутоний има във всички реактори и в отработеното гориво. Плутоний не се среща в природата, той се образува в реактора по време на работата му.
Виж целия пост
# 2 344

Ами какво - ще разтопи всичко под себе си и ще си намери път да се излее в земята, от там във водата и т.н. Но по-сериозно е положението с вече отработените пръчки, които и те нямат вода. Те са без подобна защита, изложени на атмосферата, може да възникне пожар и всичко да бълва навън. Особено тежко е при 3-ти реактор, където имало и плутон (период на полуразпад 24 ХИЛЯДИ години).

 То като тръгне да пробива не пробива всичко наред до безкрайност.  Laughing  В един момент урана се изчерпва, охлажда се и спира. А плутоний има във всички реактори и в отработеното гориво. Плутоний не се среща в природата, той се образува в реактора по време на работата му.

Това не е ли по-добрия вариант? Т.е. да се заразят няколко километра от земята в Япония, отколкото да има значително изпускане в атмосферата?

П.П. Доколкото може да се нарече по-добър. Tired
Виж целия пост
# 2 345
Току що по китайската ТВ - успяли са да свържат захранването! Предстои да се разбере дали ще проработят помпите и системите.
Виж целия пост
# 2 346
Имам предложиние: Новини, линкове към статии и всичко което не е спам и спор да бъде написано в червено и болд.

Така бързо ще се ориентираме какво е положението. Това проработи навремето в друга тема.

Бих помолила Самурайка да пише директно в червено, защото всички я мислим.

Самурайка, не знам какво да ти кажа, всичко ще прозвучи някак неестественно, не те познавам, не съм те засичала по темите, но видя ли те някъде от сега нататък ще знам, че си страхотен човек, с голямо сърце. До сега нямах познати и приятели в Япония - вече има хора, които познавам, макар само виртуално, вече приемам трагедията още  по-тежко. Нямам грам право да  ти давам акъл, но искам да споделя, че вчера дълго мислех как бихте могли да се измъкнете от там, ако се случи немислимото, сигурна съм, че имате такъв план. Ако ви трябва някаква активна подкрепа - насреща съм.

I see you или имаш способността да четеш мисли или вече някой е дал това предложение. Ако е второто - моля извинете ме.
Виж целия пост
# 2 347

Да. Повече от 2 страници само "запис"-и имаше в новата.
Слях ги.
Добавих, каквото се сетих, в първата публикация.

Моля, ако има още нещо, което смятате, че е добре да се допълни като основна информация в първия постинг, пишете, за да го добавя.
Виж целия пост
# 2 348
Това не е ли по-добрия вариант? Т.е. да се заразят няколко километра от земята в Япония, отколкото да има значително изпускане в атмосферата?
П.П. Доколкото може да се нарече по-добър. Tired

Несравнимо по-добър е. В единия случай гадостта е концентрирана на едно място, което може да се изолира, а в другия няма да е толкова концентрирана, но ще е достатъчно смъртоносна за да направи огромна територия безлюдна.

Виж целия пост
# 2 349

I see you или имаш способността да четеш мисли или .....

Имам, имам, прочетох ги, та затова Wink


Ето я и новината, тук я намерих http://www.ibtimes.com/articles/124064/20110317/japan.htm

Emergency workers at the plant have frantically been attempting to connect a 1-kilometer long power cable from the main grid to restart the water pumps in order to cool down reactor No. 2.

Свързали са еднокилометров кабел към 2-ри реактор. Пръскането с вода временно е прекратено. Дано сега помпите не са повредени! Дано!
Виж целия пост
# 2 350
http://www.rp-online.de/panorama/ausland/beben_in_japan/Heftige- … s_aid_976680.html
Виж целия пост
# 2 351
Франция свали нивото също на 5 на 18 март.
Виж целия пост
# 2 352
По CNN казаха, че посоката на вятъра се обръща към бреговете на Япония, което не е добре. Все още не са казали за възтановяването на захранването - закъснява им информацията нещо...
Дано помпите проработят.... Praynig
Виж целия пост
# 2 353
Какъв тип строителство е пометено така? Направо не ми го побира акълът.
Все си мислех, че трябда да останат поне носещите стени, арматури.. А на места всичко е изравнено със земята.
Виж целия пост
# 2 354
По NHK WORLD вървят повече записани новини, а сега дава репортажи за положението на йената и за туризма в Асакуса  newsm78 Икономиката сега не трябва ли да им е последната грижа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия