За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 795
  • 4 781
# 2 370
Трогателно : http://www.youtube.com/watch?v=J3TM9GL2iLI&feature=player_embedded
Виж целия пост
# 2 371
muuu , благодаря!

Разтрепервам се всеки път, когато се замисля за жертвоготовността на работниците там. Имам чувството, че у нас отдавна сме отвикнали от такъв начин на мислене.
Виж целия пост
# 2 372
Няма максимална доза за цял живот,има гранични дози преминаването,на които може да доведе до различни заболявания или смърт.Определената доза за населението е 1 милисиверт за 1 година,максималната  доза там беше 400 милисиверта за час,т.е. човек ако стои там 1 час си взема дозата за 400 години.
Виж целия пост
# 2 373
Аз май не мога повече Embarassed
След такива кадри получавам сърцебиене и треперене на ръцете.
Няма да отварям темата.
Предполагам,че ако се стигне до оказване на някаква помощ ще има отделна тема или някой ще се сети за мен и да пише.
Само на работа имам интернет и след всяко отваряне по лицето ми колежки се ориентират в ситуацията.
Поздрави на Самурайка и на нейното семейство от целия колектив.
Защото ако няма тяхната подкрепа няма да успее сама.
Съпруга на Саморайка заслужава  Hug
Стискаме палци на всички.
Весел ден ви желаем и много,много положителни новини  bouquet
Виж целия пост
# 2 374
В същото време разрешената доза за персонала на АЕЦ е 50 милисиверта годишно.
Виж целия пост
# 2 375

абсолютно! После дадоха как са спасени и закарани за лечение!Дано не се нахвърлят някои потребители, че видите ли хората мрат, те кучета спасяват.
Но.....всичко вече може да се очаква тук, така че  Tired
Виж целия пост
# 2 376
къде темата "за Япония като Япония"? Изтрита лие?
Виж целия пост
# 2 377
пределната доза за една година не се ли равнява на 1-2 изследвания на ЕМР
Роналд Беринджър онзи ден спомена в интервюто си, че в Щатите допустимата годишна доза е нещо като 5 рем , или еднократно в живота 25 рем, от което няма последици.
За любителките на драмата сигурно е голямо разочарование
Виж целия пост
# 2 378
И аз рано-рано влизам тук, колко дни няма хубава новина.
Народопсихология, героизъм и на фона на това лъжливи политици, които се чудят все още дали да приемат или не помощта на другите народи. И да си имат достойнство, тук не става въпрос само за тях или за техния народ, а за целия свят. Има ситуации, които са си вътрешна политика и никой не трябва да се бърка, НО ТАЗИ НЕ Е ОТ ТЯХ.
Сега се видя колко сме безпомощни всички пред ядрената заплаха, това е един толкова суров урок за човечеството като цяло. И съм сигурна, че никой не иска да обиди японския народ, нервността и изпуснатите думи идват от безпомощност, от това, че в създалата се ситуация трудно вървят спасителните и възстановителните работи, харата мръзнат и гладуват, а радиацията и разрушенията не позволяват да им се помогне.
Виж целия пост
# 2 379
пределната доза за една година не се ли равнява на 1-2 изследвания на ЕМР
Роналд Беринджър онзи ден спомена в интервюто си, че в Щатите допустимата годишна доза е нещо като 5 рем , или еднократно в живота 25 рем, от което няма последици.
За любителките на драмата сигурно е голямо разочарование
Най-вероятно са казали 5 бер,това е извънсистемната единица за дозата,системната е сиверт,5 бер=50 милисиверта
Виж целия пост
# 2 380
пределната доза за една година не се ли равнява на 1-2 изследвания на ЕМР
Роналд Беринджър онзи ден спомена в интервюто си, че в Щатите допустимата годишна доза е нещо като 5 рем , или еднократно в живота 25 рем, от което няма последици.
За любителките на драмата сигурно е голямо разочарование
Най-вероятно са казали 5 бер,това е извънсистемната единица за дозата,системната е сиверт,5 бер=50 милисиверта

може.
цитатът е:
"Правилата за хората, които работят в условията на радиация в САЩ (и аз съм бил такъв като инженер на ядрена подводница), е 5 rem-а (50 000 микросиверта) годишно или веднъж в живота еднократна доза от 25 rem-а (250 000 микросиверта). От това няма никакви негативни ефекти. Така че някои от работниците, които се борят с пожара, могат да бъдат облъчени с нещо като 1 rem или дори малко повече като еднократна доза. Разбира се, да се надяваме, че само това ще се случи."

а цялото интервю е тук: http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2011/03/17/1 … /?sp=1#storystart
Виж целия пост
# 2 381
По филма по ОРТ1 снощи да си кажа и леко да поправя Роса Simple Smile
Човекът, който тя цитира, бе бившият директор на Чернобил
след аварията. Това, което той каза е, че високо оценява пола-
ганите там усилия от персонала на атомната централа, защото
да се бориш за овладяване на 4 реактора си е направо герои-
зъм.
И да, вчера Медведев официално предложи предоставяне на
всякакви условия за реабилитация (лечение, възстановяване)
на пострадалите в Япония, включително заселването им, не
точно в Сибир, а в Далечния Изток.
Виж целия пост
# 2 382

абсолютно! После дадоха как са спасени и закарани за лечение!Дано не се нахвърлят някои потребители, че видите ли хората мрат, те кучета спасяват.
Но.....всичко вече може да се очаква тук, така че  Tired

Не мога да кажа, че съм любител на нашенските улични кучета, но след този репортаж съм сигурна, че каквито хората - такива и кучетата......извънземни за нашите разбирания, особено хората
Виж целия пост
# 2 383
МамиБлю - те тези двечките 100% не са били улични.....до преди потопа Cry
Виж целия пост
# 2 384
Да, всъщност спасителят е с каишка..Както и да е. Трогателно е, безспорно...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия