За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 831
  • 4 781
# 435
Течеше на лента по евронюз сутринта.

къде го прочетохте това, че ги обливат с морска вода реакторите?

а какво би трябвало да се направи, ако не това?

В Германия какво казват ( това към момичето, което пише от Германия)?
Виж целия пост
# 436
Не ти разбрах въпроса. Доколкото разбирам това са аварийни процедури, разработени за подобен случай, когато има проблем с охлаждането. Т.е. действат по авариен план.
Виж целия пост
# 437
къде го прочетохте това, че ги обливат с морска вода реакторите?
Не ги обливат, пълнят ги.
http://english.kyodonews.jp/news/2011/03/77392.html

По NHK показваха схеми и обясняваха, че с морската вода се опитват да пълнят и охладят не само ядрото, но и външната обвивка.
Виж целия пост
# 438

 ББ по-добре да прати един самолет с минерална вода вместо пожарникарите.


 Peace
Виж целия пост
# 439
10 c's, те това още вчера започнаха да го правят, единственият начин за някакво охлаждане, за който са се сетили. Друга възможност или идея няма, засега.

Вчера в Германия 60 000 души образуваха жива верига от 45 км между Щутгард и АЕЦ Некарвестхайм в протест срещу атомната енергия. http://www.welt.de/politik/deutschland/article12791990/60-000-de … en-Atomkraft.html
Виж целия пост
# 440
За жалост не е авариен план и не се знае със 100% сигурност какъв ефект ще има това наводняване. Но нищо друго не могат да направят.

Robert Alvarez, senior scholar at the Institute for Policy Studies and former senior policy adviser to the U.S. secretary of energy, told reporters that the sea water was a desperate measure.

Проблемът и с третия реактор е сериозен. И от там са изпуснали контролирано пара днес, за да намалят напрежението. Очакват се евентуални взривове и там.

Chief Cabinet Secretary Yukio Edano also said Sunday that a hydrogen explosion could occur at Unit 3 of the Fukushima Dai-ichi nuclear complex, the latest reactor to face a possible meltdown. "At the risk of raising further public concern, we cannot rule out the possibility of an explosion," Edano said.



Виж целия пост
# 441


Но е факт, че там има ядрени реактори, оставени почти на милостта на природата, единственото, което правят е да ги обливат с морска вода.

Ами ето този постинг визирах, извинявам се, останах с впечатлението, че е на Мисис Т.

Та, ГаняМГ, какво трябва да се направи в този случай, какви са алтернативите?


10 c's, те това още вчера започнаха да го правят, единственият начин за някакво охлаждане, за който са се сетили. Друга възможност или идея няма, засега.

Какво значи 'едиснтвеният начин ,за който са се сетили"? Какви са вариантите?
Виж целия пост
# 442
Ето тук има информация на български - http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/03/13/1058314_zapochva_daveneto … _treti_reaktor_v/

Изглежда са предприели най-най-крайната мярка.
Виж целия пост
# 443
Не ги обливат а вместо нормалната им охладитена система са пуснали морска вода вътре в реакторите. Пуснали са и борна киселина за "неутронно отравяне" на реакторите. А това го правят защото другите защото няма какво друго да направят.
Виж целия пост
# 444
Ми значи, че е единствен, за който са се сетили изобщо специалистите в Япония и по света. Може на някой специалист да му хрумне по-добра идея, но засега не е.  Confused
Това е единственото, което може да се направи за охлаждането в момента. Не е резервен вариянт, за пръв път се прави и не се знае доколко ще помогне, но все пак е нещо.
Виж целия пост
# 445
Импровизация е.
Виж целия пост
# 446
Честно, като чета тази тема и си мисля колко мъдри са били политиците ни по времето на Чернобил - пълно информационно затъмнение е единствената правилна политика за България. Всичко друго води до неуправляема и тотална паника за съжаление. Едното Ку-ку си спомнете...
Да,сериозно е положението.Всеки си го мисли, всеки го знае. Паниката с какво ще помогне? Какво ще стане не се знае, знае се само, че се прави всичкио възможно за овладяване на положението. Премиерът каза, че това е най-тежкото бедствие след втората световна, не е като да не си дават сметка хората тук какво се случва. Молим се да не се случи най-страшното с реакторите...
По рдиото непрекъснато вървят съобщения завсички от бедствените райони - това е единственият начин за връзка с тях. Бих ви цитирала няколко, но ми се насълзяват очите само като си ги припомням.

Имаше един филм,за въстановяването на Кобе от земетресението през 95та. Там един обикновен човечец , чиито дом беше разрушен и семейството му спеше в убежище, каза "как да си възстановя дома, ако не въстановя фирмата?"- ако помислите малко, ще разберете колко е прав.


Самурайка , четейки те ми се прииска да те познавам лично и да си ми сред приятелите! Hug Поздравявам те и те те пргръщам!
Виж целия пост
# 447
трудно ми е да повярвам на журналист, който "дави" реактори с морска (или каквато и да е друга) вода  Tired

http://www.worldnuclear.org/_news_feature/index.cfm?NN_Flash=1

...активната зона на блок 3 е деформирана, но не стопена ...  

...може да възникне експлозия, подобна на тази на блок 1 вчера, но  дори да възникне експлозия тя няма да повреди реактора и защитната оболочка ...

...блокове 4, 5 и 6 са били спрени за планов ремонт преди земетресението ...

...блок 2 е спрян и системата за охлаждане на реактора работи ...
Виж целия пост
# 448

Точно. Сега го нарекоха "състезание с покачващата се температура на ядрото".

Току що съобщиха по Н24 за измерена 400 пъти по-висока радиоактивност в Онагава! Предполага се, че може да не е от АЕЦ Онагава, а да идва от Фукушима! Можело да са първи признаци за радиационен облак!

Виж целия пост
# 449
трудно ми е да повярвам на журналист, който "дави" реактори с морска (или каквато и да е друга) вода

...може да възникне експлозия, подобна на тази на блок 1 вчера, но  дори да възникне експлозия тя няма да повреди реактора и защитната оболочка ...


да, 'оболочка' звучи къде къде по-достоверно от 'давя"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия