За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 755
  • 4 781
# 930
Сега и вулкан се е активирал, тази новина е от обед
http://www.dnes.bg/world/2011/03/15/vulkan-se-probudi-v-iaponiia … -visochina.113525
Виж целия пост
# 931
...
Моля да не сравняваме ситуацията в БГ и тази в момента в Япония. Абсолютно неуместно е.
...
Ако става въпрос за моментна помощ, за временен подслон - да. Но японски пенсионери за постоянно в България и на мен ми звучи малко авангардно. Все пак не всички са авантюристи по душа и в последните години от живота си да искат да се сблъскват с БГ манталитет и действителност  (и добри и лоши).
Виж целия пост
# 932
За колкото време- толкова. Никой не иска да ги прави българи. Мисля, че в такъв момент е хубаво да имаш алтернатива.
Моля се ситуацията да не стане по- тежка, японците наистина да имат нуждат да напускат страната.
Виж целия пост
# 933
Светът помага на Япония
http://news.ibox.bg/news/id_1861289625
Виж целия пост
# 934
smile3501 дано помогнем всички  Praynig
Виж целия пост
# 935
Почти се бях успокоила от вашите коментари в последните часове, но

От това, което чета радиацията се покачва - http://www.-CouncilRegulation(EU)-/doc.html?id=436537&tid=88854

И колкото японският премиер сега да привиква хората от TEPCO - http://www.-CouncilRegulation(EU)-/doc.html?id=436555&tid=88854 е трябвало да го направи преди това...

Аз съм разочарована от TEPCO, компания като почти всяка друга..., която не е правила подобрения и не е отчела, че може да има цунами в един изключително застрашен район, а си е правила печалби.
Разочарована съм и от Японското министерство, защото е трябвало да контролира и да следи за безопасността преди трагедията. Чуда се японците дали са се интересували дали централите им  са безопасни. Проверява ни ли са от международните експерти?

Французите оценяват авариата с една степен по ниска от Чернобил, а преди 3 дни не беше така - http://www.-CouncilRegulation(EU)-/doc.html?id=436548&tid=88854

За съжаление във Фокушима нищо не е под контрол и няма изгледи да стане. Аз мисля, че с последни сили отлагат ескплозиите, за да евакуират хората и да си приготвят йод.

Озадачих се, че вятъра задуха към сушата в момента на изтичане на радиацията, доста е необичайно и се замислих за онази теория на конспирацията.

Съчувствам на японците Praynig
Виж целия пост
# 936
по всичко личи, че ситуацията е под контрол- радиацията спада, овладели са всички реактори без 4-ти. Очаква се скоро и там положението да е под контрол. Те французите могат да си оценяват аварията и на = на Чернобил, НО те нямат пряк достъп до Фукошима и получават инфо от разстояние, така че аз съм по-склонна да вярвам на оценката на Японците, а именно "4".

В 16ч. казаха по БНТ да спрат българите да пият йод (тези, които вчера се панираха), защото е опасно за здравето в такава ситуация. Дано да се вслушат в думите на специалистите.
Виж целия пост
# 937
На мен ми направи впечатление последният абзац на тази статия:
http://news.ibox.bg/news/id_1081590044
Виж целия пост
# 938
На мен ми направи впечатление последният абзац на тази статия:
http://news.ibox.bg/news/id_1081590044

и 2007г имаха проблем с един реактор, но се справиха  Peace
Виж целия пост
# 939
Аз си мисля, че руснаците най-малко трябва да си отварят устите с мнение по случая.
Те имат право да мълчат и да се учат още едно-две столетия, защото точно техните простотии се стовариха на главите ни през 86та.

И къде пише , че ситуацията във Фукушима е 'извън контрол"?


И спрете да пиете йод, Европа изобщо не е застрашена. В Бургас и не знам си къде свършил йода по аптеките Shocked
Виж целия пост
# 940
Аз си мисля, че руснаците най-малко трябва да си отварят устите с мнение по случая.
Те имат право да мълчат и да се учат още едно-две столетия, защото точно техните простотии се стовариха на главите ни през 86та.

И къде пише , че ситуацията във Фукушима е 'извън контрол"?


никъде, даже напротив  Peace
Виж целия пост
# 941
...
И къде пише , че ситуацията във Фукушима е 'извън контрол"?


Никъде, вече всички пишат за избягната катастрофа и как нещата се успокояват. Това за централата.
Иначе повечето пишат за страх и паника сред населението.
Виж целия пост
# 942
И къде пише , че ситуацията във Фукушима е 'извън контрол"?

никъде, разбира се.  Tired Tired Tired
но пък " с последни сили отлагат експлозиите" звучи все едно ги контролират newsm78 - тук всичко може да се прочете....TanyaMG
Виж целия пост
# 943
И аз съм склонна да вярвам на това, което се изнася като инфо директно от пресконференциите на японския министър-председател, отколкото на световните конспирации и аналогии с Чернобил.
Виж целия пост
# 944
...
И къде пише , че ситуацията във Фукушима е 'извън контрол"?


Никъде, вече всички пишат за избягната катастрофа и как нещата се успокояват.

Моля те пусни линк да видим, аз не виждам такъв от руснаците и от французите инфото е противоположно. ТЕПКО дори не са уведомили премиера си за първата експлозия, научил е от новините, аз на тях най-малко вярвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия