За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 779
  • 4 781
# 1 065
е виждаме как се справят японците , като дори не информират населението , нито никой друг ...
тук хората изяли един лапад покрай чернобил и цял живот ще го говорят , ама днес хората там са ''изяли'' един камион с лапад , а дори не знаят ...
Виж целия пост
# 1 066
Ако имате ОРТ - в момента започнаха новини.
Виж целия пост
# 1 067

а, това е този Касчиев от постинга на ръш-ръш. 24 часа.  Rolling Eyes


Облаците/облакът  са от радиоактивна пара, която няма как да достигне Европа. Това го обясниха сто пъти.
Точно както пише в 1вия коментар под статийката " Приказваме си нещо, подобно на това за Т.Живков преди 9-и септеври: той се е криел, ама полицията не го е търсила.Та и сега: такава опасност няма, ама ние да си я измислим"



Виж целия пост
# 1 068
е виждаме как се справят японците , като дори не информират населението , нито никой друг ...
тук хората изяли един лапад покрай чернобил и цял живот ще го говорят , ама днес хората там са ''изяли'' един камион с лапад , а дори не знаят ...


нещо по-кокретно по въпроса?
Виж целия пост
# 1 069
... Това са японци, това при тях няма как да се случи. Те овладяха централа при 9 по Рихтер. Кой друг щеше 4-ти ден да прави и невъзможното и да предотврати топене. ТЕ!
Не случайно онзи ден един от несмките специалисти каза, че японците са доказали бъдещето на ядрената енергия. Снощи и Емил Хърсев изказа подобна теза. Колкото и да ни е невероятно, японците са успяли да контруират АЕЦ, който издържа 9 по Рихтер. Това може да буди само уважение!

Не мога да не се върна на този коментар, за запазването на централата... Учила съм термоядрен синтез, инженер съм по образование, напоследък започвам да си спомням неща, учени в университета... Реакторът издържа и до 10 степен, важно е до колко ще издържат околните системи, те обикновенно издържат до 7,5. В Япония имахме здрави реактори 3-4 дни, но инфраструктурата я няма и съответно имаме една неуправляема бомба. Това според мен доказва ситуацията. И ни напомня, че при едно земетресение следват и други проблеми, поврежда се инфраструктурата, няма пътища, няма влакове, няма резервни части, няма хора.
Японците правят невъзможното, но то е малко вероятно да се случи. Остава ни да се молим Praynig

И същото нещо може да се случи с всяка централа при сериозно земетресение, наводнение и подобни.

Виж целия пост
# 1 070

много добре написано и систематизирано  bouquet от американец

Прочети и коментарите след статията
Виж целия пост
# 1 071

24 часа са за съд  #Cussing out Специалистите казаха, че НЯМА опасност за нас все още, НО "24 часа" търсят сензация с "АКО" и под вола теле. После ще се чудят кой всявал паника  ooooh!
Виж целия пост
# 1 072

24 часа са за съд  #Cussing out Специалистите казаха, че НЯМА опасност за нас все още, НО "24 часа" търсят сензация с "АКО" и под вола теле. После ще се чудят кой всявал паника  ooooh!

Честно казано, очаквам утре в сутрешния блок коментар за паника предизвикана от "нали-знаете-кой -форум"
Виж целия пост
# 1 073
Ако имате ОРТ - в момента започнаха новини.

Кажете с няколко думи какво са казали по новините.
Виж целия пост
# 1 074

24 часа са за съд  #Cussing out Специалистите казаха, че НЯМА опасност за нас все още, НО "24 часа" търсят сензация с "АКО" и под вола теле. После ще се чудят кой всявал паника  ooooh!

Честно казано, очаквам утре в сутрешния блок коментар за паника предизвикана от "нали-знаете-кой -форум"

ако се обърнел вятъра, ако незнам какво стане, ами ако не стане нищо от това? Г-н Георги Касчиев ще си понесе ли отговорността за думите, а като вземат да се пълнят кабинетите с хора, прекалили с йода. Той ще каже, че просто е било прогноза и ще се скрие  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Аман от пишман  експерти.
Виж целия пост
# 1 075
а като вземат да се пълнят кабинетите с хора, прекалили с йода. Той ще каже, че просто е било прогноза и ще се скрие  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Аман от пишман  експерти.
Aлергийте към йод не са за пренебрегване и се надявам найстина да няма такива, но не са изключени.
Честно казано, очаквам утре в сутрешния блок коментар за паника предизвикана от "нали-знаете-кой -форум"
Няма да съм изненадана, добре, че не гледам Бг. ТВ  Mr. Green Но найстина, кротнете с интерпретациите си, и с измислиците от незнание, дано се мерне 'Татман' да удари катинара тук, че какво ли не се изписа.  Peace
Виж целия пост
# 1 076
в БГ всеки си дрънка каквото му дойде на ум, з-то знае, че никой няма да му търси отговорност, но ако е обратното, да видим г-нът дали ще си позволи подобна волност.
Сега очаквам бум на пиещите йод в страната  ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 1 077
алергиите, наистина, наизуст.

нещо полезно за облъчването:


Radiation dose    Effect

2 mSv/yr (millisieverts per year)   
Typical background radiation experienced by everyone (average 1.5 mSv in Australia, 3 mSv in North America)

9 mSv/yr   
Exposure by airline crew flying New York-Tokyo polar route

20 mSv/yr   
Current limit (averaged) for nuclear industry employees

50 mSv/yr   
Former routine limit for nuclear industry employees. It is also the dose rate which arises from natural background levels in several places in Iran, India and Europe

100 mSv/yr   
Lowest level at which any increase in cancer is clearly evident.

350 mSv/lifetime   
Criterion for relocating people after Chernobyl accident

1,000 mSv single dose   
Causes (temporary) radiation sickness such as nausea and decreased white blood cell count, but not death. Above this, severity of illness increases with dose

5,000 mSv single dose   
Would kill about half those receiving it within a month


http://www.bbc.co.uk/news/health-12722435
Виж целия пост
# 1 078
нямам предвид алергии. Имаше хора с увредени органи (изгаряния) преди години от прием на йод, когато се чу, че в Румъния има проблем с една от централите.
Моя позната работи в Спешен център. Бяха се видяли в чудо  ooooh!
Виж целия пост
# 1 079
10 c's малко уточнение... лимитите които си посочила въжат за Англия, Ирландия и някой др. държави от ЕС. За щатите например годишната 'обща еквивалентна доза' на работник е 50 mSv. В някой отрасли и позиции тази доза е различна, по висока. За Индия пък дозата е по висока и от тази за щатите  Confused
Не зн. какво имаше в предвид с това "найзуст", но да, има мн. хора с алергии към йод. Ако са ти правили някога скенер с контрастно вещество, венозно, и не са те попитали дали имаш алергия към морска храна или към йод, би ми било много чудно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия