За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 805
  • 4 781
# 1 080
Не, нямам никакво отношение към йода аз... дори не знам защо го обсъждате в момента.
Интересувам се къде се продават Гайгер-Мюлерови броячи?
Виж целия пост
# 1 081
Вчера се опитвах да намеря един брой на Нешънал Джиографик където имаше публикуван материал за Чернобил и до колкото си спомням ме впечатли това, че според някои учени, щетите от Чернобил са преувеличени.
Ще си прегледам списанието и ще драсна някои неща, може да е интересно.

Но!!! това, което ми направи впечатление е заглавието на броя:

"В ОЧАКВАНЕТО НА ГОЛЕМИЯ ТРУС"

С подзаглавие:

"Сянката на Чернобил"

В броя поотделно се засягат двете теми, а сега ми се струва като ирония на съдбата.

Много интересни неща има в броя и относно Япония и земетресенията и от написаното в статията и случката сега ми става ясно, че природата просто е непредсказуема и мощна, независимо колко уверено се твърди, че може да се предскаже земетресение...........

Виж целия пост
# 1 082
Не, нямам никакво отношение към йода аз... дори не знам защо го обсъждате в момента.
Интересувам се къде се продават Гайгер-Мюлерови броячи?
За какъв вид радиация и в какви мерни еденици ти трябва  Mr. Green (biodex са 1 от най-големите в отрасъла за снабдяване, да не вземеш сега да организираш изкопуване на едро с идея за бизнес в Бг.)  Joy Сетих се да добавя, че pinestar обаче правят по-големи отстъпки  Laughing
Виж целия пост
# 1 083
Стига де, това не е Чернобил все пак. Каквито и да са последствията - поне ще разберем навреме.
Виж целия пост
# 1 084
Не, нямам никакво отношение към йода аз... дори не знам защо го обсъждате в момента.
Интересувам се къде се продават Гайгер-Мюлерови броячи?

http://www.thetaconsult.com/index.php?option=com_k2&view=ite … id=32&lang=bg

Хм, вчера написах в един друг форум следното:
Цитат
Търся инвеститори за 2 идеи:
1. Изолирани морета за развъждане океанска риба - скоро тихоокеанската ще засвети
2. Производство на малки дозиметри за измерване радиацията на свежите марули, замразената риба и Тойотите. Какъв хит ще са сред пощръклелите потребители;)
Ще оставя лъвския пай на другите, за себе си искам малко скромно островче..., може би край Мадагаскар, там ми се вижда най-чисто засега...

Драго ми е да виждам колко съм прозорлива  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 085
Цитат
тази сутрин Николай по БТВ обвини БГ-Мамма за изкупуването на всичкия йод от аптеките в Бургас и Варна

 ooooh! Бареков ако не се изцепи, няма да е той  ooooh!

Както и да е.

Аз пак да попитам: има ли информация за страни, които са пратили свои ядрени специалисти?

Бареков отдавна не е в БТВ, по-скоро Виктор Николаев го е казал  Wink
Точно Виктор Николаев, в 7.10
Виж целия пост
# 1 086
Стига де, това не е Чернобил все пак. Каквито и да са последствията - поне ще разберем навреме.

Това е Фукушима, да, всички разбрахме. Общото е, че и двете са АЕЦ.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1 087
Не, нямам никакво отношение към йода аз... дори не знам защо го обсъждате в момента.
Интересувам се къде се продават Гайгер-Мюлерови броячи?
За какъв вид радиация и в какви мерни еденици ти трябва  Mr. Green


Ми няма ли комбинирани, примерно за няколко вида йонизиращи лъчения.
искам да звучи възможно най-сложно  т.е достоверно:-))) Ако може и да показвам облака с ръка.

билката, аз за съжаление не съм в Бг, иначе досега да съм се пуснала с един мини брояч в квартала:) Хем ще меря алфа, бета частици, фотони разни, хем  ще нося в раничка  йод да си мажат петите съгражданите
Виж целия пост
# 1 088
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.
Виж целия пост
# 1 089
Не, нямам никакво отношение към йода аз... дори не знам защо го обсъждате в момента.
Интересувам се къде се продават Гайгер-Мюлерови броячи?
За какъв вид радиация и в какви мерни еденици ти трябва  Mr. Green


Ми няма ли комбинирани, примерно за няколко вида йонизиращи лъчения.

Има, най-често се слага 1 пластмасова капачка отпред на 'pancake probe'  Mr. Green Това сериозно, нищо, че звучи като шега. Направо сега ако ми кажеш, че и твойто търсене е сериозно и ще падна от дивана  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 090
То в тази тема остана ли нещо сериозно ...
Виж целия пост
# 1 091
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.

Мен това, което ме интересува сериозно е едно нещо.
До колкото разбрах от професора, проектирал саркофага на Чернобил ( японец), идеята е да ги охлаждат с вода тези реактори докато .... се охладят.
Хубаво. Ако не се охладят от това, какъв е варианта по-натам?
Ако някой е срещнал нещо СЕРИОЗНО по темата ( не конспирация, и ако може не на руски), т.е има ли стъпка в посока план С, да го сподели, моля.

ПС: Според мен искат помощ именно , за да измислят какво може да се направи още или след водата. Аз си представям примерно огромни изкопи или  контролирано изпускане на тези реактори .. някъде примерно в обем земя.... но това са мои фантазии, нищичко не разбирам от атомни електроцентрали.
Виж целия пост
# 1 092
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.
Не. Каква е логиката?
Примерно ако сутринта намеря кравата си умряла, да викам ветеринарен лекар
Виж целия пост
# 1 093
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.
Това те официално ли го казаха или е някаква лична логика, която аз не схващам?
Чета темата от самото начало, разбрах и за сравненията с Чернобил и за истериите, и за пълното информационно затъмнение на бг-медиите, и за още по-голямото затъмнение, в което живее сума народ с нелепите си интерпретации и логики относно случващото се...
Има ли сред вас експерт по ядрена физика?
Ето един сайт, в който има достатъчно инфо за Чернобил:
http://www.chernobyl.me/forum/viewtopic.php?t=694&sid=b8a77a … a0a123f08f066ba37
Не казвам, че радиацията е най-безопасното нещо, но за сега лично аз не виждам приликата с Чернобил...
Относно това, че Японците поискали помощ, аз бих го тълкувала по този начин - искат по-бързи резултати, съответно - повече глави, по-добри резултати...
Виж целия пост
# 1 094
Не, нямам никакво отношение към йода аз... дори не знам защо го обсъждате в момента.
Интересувам се къде се продават Гайгер-Мюлерови броячи?

http://www.inlab-bg.com/subpage_Offers_radiometer.htm
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия