За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 801
  • 4 781
# 1 095
But David Richardson, a professor of epidemiology at the university of North Carolina who has studied the long-term health risks for nuclear plant workers, said those at Fukushima would still be exposed to Gamma radiation that passed through the body like an X-ray. And he said the doses of radiation received in an hour could be higher than those that nuclear workers in the US are generally exposed to over the course of an entire career. "These workers in a few hours are getting fairly high doses I would say by contemporary standards for worker protection and that's likely to pose some risks down the line. To my knowledge there's not a good way after exposure of trying to protect somebody from the risks of a subsequent later cancer. - това за работниците , не за населението , но и то е поело повечко радиация , все пак в не най-голяма степен , а поносима ,
чета , че ще  отваряли останалте два реактора , за да ги заливат отгоре с вода , пробват друг начин на охлаждане ,
ясно е накъде отиват нещата - ще затрупат реакторите с бетон , саркофаг , а те са шест на брой , само в едната центала , голямо заливане ще падне ...

Виж целия пост
# 1 096
и за мен няма логика да викат специалисти, ако положението вече е неспасяемо  newsm78
Виж целия пост
# 1 097
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.
Това те официално ли го казаха или е някаква лична логика, която аз не схващам?
За разлика от теб аз съм завършила физика и съм понаучила това онова, така че запази гениалните си си заключения за теб. Работейки за една от  най-големите нефтени компании в света знам кога се иска помощ в случай на авария.  Логиката ще я схванеш като понатрупаш малко опит и знания.
Виж целия пост
# 1 098
rush-rush, защо да сторят съркофази, каква е логиката?

Титина, какво общо има това че си физик с въпроса ти?
Напълно логично е да поискаш помощ, когато искаш да намериш решение/решения?
Виж целия пост
# 1 099
Чета темата от самото начало, разбрах и за сравненията с Чернобил и за истериите, и за пълното информационно затъмнение на бг-медиите, и за още по-голямото затъмнение, в което живее сума народ с нелепите си интерпретации и логики относно случващото се...
Има ли сред вас експерт по ядрена физика?
Не казвам, че радиацията е най-безопасното нещо, но за сега лично аз не виждам приликата с Чернобил...
Относно това, че Японците поискали помощ, аз бих го тълкувала по този начин - искат по-бързи резултати, съответно - повече глави, по-добри резултати...
в България сме информирани , защо да не сме ?
приликата с Чернобил е - 1.изпуска се радиация , която е смъртоносна над определени нива ( тук още не прилича на Чернобил  ,
2. хората , живеещи там не се информират какво точно става , какви са последствията и т.н.
хората си живеят в блажено неведение ....
Виж целия пост
# 1 100
rush-rush, защо да сторят съркофази, каква е логиката?
last resort  в случай като този. Това е единственото което може да се направи ако се провали използването на морската вода за охлаждане.
2. хората , живеещи там не се информират какво точно става , какви са последствията и т.н.
хората си живеят в блажено неведение ....
И това заключение дойде след какво, кое, лични наблюдения, или ?...
Виж целия пост
# 1 101
rush-rush, защо да сторят съркофази, каква е логиката?
last resort  в случай като този. Това е единственото което може да се направи ако се провали използването на морската вода за охлаждане.

да де, но тук няма избухнали реактори.

Ако беше толкоз лесно досега да са им изляли бетона, а не да държат света на тръни вече няколко дни. Самият спец-, който е проектирал саркофага на Чернобил каза днес, по NHK , че това не е вариант. Физиците могат да кажат защо, предполагам.
Виж целия пост
# 1 102
Аз като една много тъпа БГ жена, само със средно образование и мижави познания по физика на каквото и да е, почвам сериозно да се замислям, дали да не взема докторат по шаш и паника на народонаселението.
То не беше йод, то не беше внезапно повишаване на радиационен фонД.
Ама понеже съм добра майка, мажа малкия дзвер с йодасепт /вярно на веждата, не на петата, ама кво да се прави - няма аркада на петата/. Днес след като свърши прословутия йодасепт /той се ползва с промишлени количества, все някои нещо се е осакатил/, отивам в квартална аптека да взема нова туба, държа да съм запасена и ми изнесоха 10 минутна лекция какъв точно йод, да си взема за завишения фонД, какъвто и да е той. Не успях да кажа и дума, че аз йод искам под формата на мазило за външни - не АЕЦ последствия.
Егати как има толкова много хора който явно са проспали часовете до 8 клас по география и физика. Чувствам се горда, че явно въпреки общо приетото мнение, че съм адски катил и не вдявам от уроци, все пак съм слушала нещо и знам що е ядрен/термоядрен/ синтез, ядрен взрив,АЕЦ,радиация и как се движат земните въздушни маси и къде се намира Япония.
Придобих самочувствие, че явно 80% от тези които се изтъкват за умни и разумни, не знаят тези неща.  
Виж целия пост
# 1 103
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.
Това те официално ли го казаха или е някаква лична логика, която аз не схващам?
За разлика от теб аз съм завършила физика и съм понаучила това онова, така че запази гениалните си си заключения за теб. Работейки за една от  най-големите нефтени компании в света знам кога се иска помощ в случай на авария.  Логиката ще я схванеш като понатрупаш малко опит и знания.
Ок, но специалисти отиват там - едва ли го правят, за да оставят имената си в историята - като Мари Кюри, но по ускорена процедура.
Виж целия пост
# 1 104
Не ви ли идва на ум, че щом официално поискаха помощ положението е неконтролируемо вече.
Това те официално ли го казаха или е някаква лична логика, която аз не схващам?
За разлика от теб аз съм завършила физика и съм понаучила това онова, така че запази гениалните си си заключения за теб. Работейки за една от  най-големите нефтени компании в света знам кога се иска помощ в случай на авария.  Логиката ще я схванеш като понатрупаш малко опит и знания.
Продължавате с логиката, виждам...
На лице са прерязване на противника и не на последно място - време за реклама...
Обаче открийте разликите - "завършила физика" и "експерт ядрена физика".
За нефтени компании нека не подхващаме темата, защото нямат много допирни точки с атомните централи... Да кажем, че имам достатъчно близък поглед и над двете, за да имам право на собствено мнение, което не загатва никаква нотка на безпокойство или паника.
Не е задължително моето мнение (относно приликите и разликите с Чернобил) да съвапада с Вашето, тъй като може би дяловете от физиката по време на споменатото обучение, на които сме обръщали повечко внимание не съвпадат...
Виж целия пост
# 1 105
National Geographic, april 2006

      "В Япония правителствените учени казват, чеса решили въпроса. Земетресенията не са произволни. Те следват определен модел. Имат откриваеми предвестници. Правителството знае къде най-вероятно ще удари голямо земетресение Япония. "Ние вярваме, че предсказването на земетресенията е възможно" - казва Копун Ямаока, учен от Института по проучване на земетресенията към Токийския университет.
    Всъщност Япония вече е дала име на следващото си голямо земетресение - токайското земетресение. Правителството е определило точният район, който ще бъде засегнат - по протежение на тихоокеанския бряг на около 150 км югозападно от Токио.
.
.
.
В Токайския център за готовност при земетръси в Шизуока има карта, на която са отбелязани 6449 свлачища. Друга карта показва 58 402 къщи могат да изгорят при пожари породени от земетръси. Всичко е педантично изчислено.
Остава само да стане земетресението.
"

Е, стана...
Уви, не всичко може да бъде изчислено и предвидено.
В този смисъл, 10 c's , едва ли някой знае какво се случва и може да се случи. Още повече, че има започнал процес с непредвидени обстоятелства.

Виж целия пост
# 1 106
rush-rush, защо да сторят съркофази, каква е логиката?
няма какво друго да се направи като чета тук-там , това е при последната степен  - 7-ма , сега сме на 6-а ,
чета колко много труд хвърлят работниците , на какво голямо облъчване са изложени те - ракообразуващо , викат нови работници , и те се скапват за нула време , двама работника ок. реактор 4 са изчезнали , а така не може да се охлажда вечно , освен саркофага не видях  да има друг изход , то пак добре , че има и такъв ...
Виж целия пост
# 1 107
Вече по повечето чужди ТВ (CNN, BBC, CCTV, Al Jazeera) говорят, че официалната информация е твърде оскъдна и че никой не знае какво точно се случва там. Както и че хората са недоволни от това.

Колкото до самите реактори - ОК, те няма да избухнат и да напряват радиационен облак като при атомна бомба, но най-тревожното е дали тези стоманени контейнери нямат цепнатини от самото земетресение и всичко да се просмуква в земята.
Виж целия пост
# 1 108
Видяхме ги големите специалисти от още по-големите международни нефтени компании как осраха в Мексиканския залив
Чернобил засенчиха
Виж целия пост
# 1 109


Колкото до самите реактори - ОК, те няма да избухнат и да напряват радиационен облак като при атомна бомба, но най-тревожното е дали тези стоманени контейнери нямат цепнатини от самото земетресение и всичко да се просмуква в земята.
Чувала ли си за дефектоскопия?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия