За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 806
  • 4 781
# 1 140
fiona Да добавя, че има и различни дози в смисъл на цялото тяло, на отделен орган в зависимост от изотопа който е поет вътрешно, на кожата, дълбока, плитка, на зеницата на окото... не може с 2 изречения да се обясни разликата. Който иска да се образова, има достатъчно компетента информация в интернета, но не и тук в този форум като цяло, с мн. малки зключения  Peace
Виж целия пост
# 1 141
Лекинко да ни обясните,че съвсем ни объркахте.
Моля някой ако следи CNN да ни вкара в час с последните новини.Нов взрив ли има?
Виж целия пост
# 1 142
Самурайка, как сте?  Praynig
Виж целия пост
# 1 143
Лекинко да ни обясните,че съвсем ни объркахте.
Моля някой ако следи CNN да ни вкара в час с последните новини.Нов взрив ли има?
CNN: "A fire has been found in the northeastern corner of Reactor 4 building at Fukushima Daiichi plant, a power official says" Само това за сега.  Sad Същото по BBC. В процес на погасяване е, но нищо повече.
Виж целия пост
# 1 144
Сега разбрах защо са казали, че става серизоно. Този реактор бил с плутоний.

Не са с плутоний. С обогатен уран са.
Е нали трети реактор, които пръв аварира е с плутонии /поне така казаха/. А е логично да е така, тъй като нали плутония се разтапя при по-ниска температура.
Виж целия пост
# 1 145
Лекинко да ни обясните,че съвсем ни объркахте.
Моля някой ако следи CNN да ни вкара в час с последните новини.Нов взрив ли има?

Да, в 4ти реактор. Очаква се информация от японска страна - какви са причините, къде е пожара точно. Най-вероятно този път вече има сериозни поражения в този реактор.
Виж целия пост
# 1 146
Едно не ми е ясно,при оглед от сателит можеше да се види какво вечеряме,сега не могат да видят какво става ли,та чакат да им кажат. newsm78
Виж целия пост
# 1 147
Много странно, какво гори в 4ти реактор, след, като по информация касетките от него са били извадени за планов ремонт, да не би да имат впредвид, че има огън в близост до 4ти реактор Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 148

Смес от уран и плутоний. Основно е уран. Ама теб какво те плаши плутония?
Виж целия пост
# 1 149
Много странно, какво гори в 4ти реактор, след, като по информация касетките от него са били извадени за планов ремонт, да не би да имат впредвид, че има огън в близост до 4ти реактор Rolling Eyes
В сградата на реактора.
Или има недостатъчно вода или има технически проблем с помпите.Предните дни е имало проблем с тях може би защото не е имало нормално ток.Може би това е дало ефект върху техниката  и сега отново може да имат проблеми .
Това казват по CNN.Може би за това са повикали експертите- заради помпите.Нека не сме толкова черногледи!Да не викаме дявола!
Виж целия пост
# 1 150

Смес от уран и плутоний. Основно е уран. Ама теб какво те плаши плутония?

Имал период на разпад 24 000 години. Днес го говореха по CNN.
Също обясняваха, че пиенето на йод те предпазва само от радиоактивния йод, чийто разпад бил 8 дни, но не те спасява от цезий и плутоний.
Виж целия пост
# 1 151
Много странно, какво гори в 4ти реактор, след, като по информация касетките от него са били извадени за планов ремонт, да не би да имат впредвид, че има огън в близост до 4ти реактор Rolling Eyes
В сградата на реактора.
Taзи информация е от преди час, от тогава нищо друго не е обявено.
Виж целия пост
# 1 152
Добре сме.
Проблемиоте в централата са сериозни. Борят се...лошото е,че проблемите се трупат един върху друг.
Самото земетресение е уникално, сеизмолозите обясниха, че след него щесе променят основни постулати в науката им. При сегашното земетресение реагират в абсолщтен синхрон три сеизмични огнища, създавайки епицентър вправоъгулник с размери 200 на 500километра - нещо,котоникога не едопускано, т. е. смятало се е за невъзможно.  Енергията на земята сенатрупва и освобождава в определена точка, но това земетресение е абсолщтно уникално.Не стига това, ами епицентъра е на възможно най-ужасното място - не близо до брега, в който случай цунами щяха да сас нормалните си размери и дигите даги спрат,и не далечот брега, в който случай тежестта на водната маса също щеше да намали размера на вълните. То става там,където водата е достатъчно дълбоказада ев голям обем,но и достатъчно плитко,задасеудари тя в дъното и надигне на стена от 10 метра!!!
На всичкото отгоре в централата проблемите следват един след друг, докато услилията саконцентрирани на едно място,на съседното изниква проблем и така без спир.
И за да е още по-весело трусовете продължават.Моите бежанци (пристигнаха живи и здрави) са миналипрез Шизуока и малко след това земетресението е ударило и има затворени магистрали (не е безопасно дасе пътува!)
Управата на ТЕПКО действа типично по японски -с голи гърди пред огъня,но не могат да се справят -мащаба на аварията е огромен, дори в изключените по в зведените от операция по време на труса реакторисе появяват проблеми. За хората, работещи там ми е много жал, те правят чудеса от героизъм докато управата биечело в земята и се извинява. http://news.yahoo.com/s/yblog_thelookout/20110315/ts_yblog_thelo … igures-in-tragedy
Седим и чакаме.
Виж целия пост
# 1 153
samuraika  Hug стискам палци, дано се размине и това да е всичко  Praynig Praynig Praynig

МОХ - не мисля, че се използва в Япония все още. Последно четох за използването, че беше планувано, но не беше внедрено още и това е от '09. Съмнявам се, че от тогава са го внедрили.

Преди малко по CNN Japan Live даваха малко инфо и нищо не се знае със сигурност за 4ри реактор. Сега съобщават новините за стоковоте борси.  Tired
Виж целия пост
# 1 154
Знае ли се колко българи има в Япония и посолството ни работи ли?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия