За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 739
  • 4 781
# 1 260
Всъщност целият свят се притеснява, да не се взриви всичко там, но ако изтече под реактора, всъщност по БТВ казаха, че щяло да бъде най -   опасно - за природата, за стотици години напред Tired
Виж целия пост
# 1 261
Зона от 30 км. звучи приемливо пред вариант радиоактивен облак да обикаля земята. При варианта със саркофага има ли облак?
Виж целия пост
# 1 262


ПП. Не разбрах, ако се стигне до вариант "саркофаг", това какви последствия би имало върху хората - опасни нива на радиация ще има ли?

        Доколкото си спомням от наученото, ако се стигне до този вариант - 30 километровата зона около саркофага, ще бъде обезлюдена за доста дълго време.
Горките,колкото им е свидно всяко квадратче земя-30 км. си е направо огромна площ за тях.
Виж целия пост
# 1 263
точно това си мисля и аз - как точно тези стрес тестове ще повторят или симулират 9.1 по Рихтер + 10 м цунами? Да, проверки ще има, но какво ще гарантират те?
да си представим, че централите във Фукушима имаха стени за предпазване от 20 м цунами вместо 2.5, както в момента са имали. Каква е гаранцията, че няма да се случи 30м? Такива въпроси си задавам. Тогава пак ще бъдат обвинени, че не са достатъчно обезопасени.

Ами по тези места няма вероятност от такова земетресение, нито от цунами, вероятно искат да проверят при някаква аварийна ситуация как задействат системите, разните му там резервни охлаждания и пр. (предполагам)

Аз лично няма да си кривя душата и ще си призная : Разбира се, че се вълнувам и притеснявам за хората в Япония и по света, но ще си отдъхна, ако знам, че облакът със сигурност няма да стигне до България.
И аз, достатъчно уран изсипаха на Балканския полуостров в съвсем недалечното минало.
Виж целия пост
# 1 264
Зона от 30 км. звучи приемливо пред вариант радиоактивен облак да обикаля земята. При варианта със саркофага има ли облак?
Саркофаг не се прави за 2 дни.След като затихне всичко ,ще се премине към бетониране
Виж целия пост
# 1 265

Германците от подаденото в темата останах с впечатление ,че още преди два дни бяха категорични ,че положението няма как да се оправи обаче така от разстояние едва ли е възможно да се правят категорични прогнози.

Никой не е писал, че са категорични, че положението няма как да се оправи, а че започнатото топене е необратимо!
Вчера мен лично много ме притесни цитат на Ямото Кан към Тепко (обедните новини по дас Ерсте) "Какво, по дяволите, наистина се случва там!" по повод укрита от него информация, за коятое разбрал от новините.  Confused
За 50те работници казаха, че едва ли не са обречени.  Sad

Виж целия пост
# 1 266
The UK's Daily Telegraph has a piece based on Wikileaks cables saying Japan was warned by the IAEA more than two years ago that its nuclear power plants were not capable of withstanding powerful earthquakes - преди две години МААЕ е предупредила Япония , че ядрените й централи не могат да издържат силни земетресения

шефът на МААЕ е японец , впрочем , явно всичко е останало помежду им ...

Виж целия пост
# 1 267

Германците от подаденото в темата останах с впечатление ,че още преди два дни бяха категорични ,че положението няма как да се оправи обаче така от разстояние едва ли е възможно да се правят категорични прогнози.

Никой не е писал, че са категорични, че положението няма как да се оправи, а че започнатото топене е необратимо!
Вчера мен лично много ме притесни цитат на Ямото Кан към Тепко (обедните новини по дас Ерсте) "Какво, по дяволите, наистина се случва там!" по повод укрита от него информация, за коятое разбрал от новините.  Confused
За 50те работници казаха, че едва ли не са обречени.  Sad


[/quote/
Работниците са обречени 100% и са прекалено малко за да се справят,но всеки работещ в тази област е готов за това колкото и стряскащо да звучи.
Виж целия пост
# 1 268
rush_rush - всички разбрахме от безкрайните ти натяквания колко некадърни, подкупни и лъжливи връзкари са японците. Като че ли няма нужда от повече Stop
и какво помага това в ситуацията?
Виж целия пост
# 1 269
rush_rush - всички разбрахме от безкрайните ти натяквания колко некадърни, подкупни и лъжливи връзкари са японците. Като че ли няма нужда от повече Stop
и какво помага това в ситуацията?

Разбира се, че МААЕ ще съобщи колко е предупреждавала, колко доклади е изписала... Нали трябва да оправдае собственото си съществуване, как иначе въпреки че има толкова проверки и едва ли МААЕ някога е твърдяла, че не си върши работата, все пак се оказва, че не всичко било наред?
Виж целия пост
# 1 270
ВиС, живея в Германия, нямам нужда от превод! Stop
Виж целия пост
# 1 271
Вечерница, какво точно те отврати и какво точно казват по немската телевизия? Ама не ми казвай, това което някой ти е превел, а това, което ти си чула.

Не знам за другите потребители, но у мен остана много неприятно усещане от това, че немците предизборно спират 7 реактора временно за 3 месеца, при условие че самите те наскоро им бяха удължили срока на експлоатация.
Цитат
The political opposition views Merkel's moratorium as an election campaign maneuver. It means that no decision will be made on the future of nuclear power in Germany until after five crucial state elections: in Saxony-Anhalt, on March 20, in Baden-Württemberg, Rhineland-Palatinate and Hesse, all on March 27, and in Bremen on May 22.

Sigmar Gabriel, head of the Social Democratic Party (SPD) was withering on Merkel's new plan: "She claimed then that all safety concerns in German nuclear power stations had been cleared up, and she claimed we needed nuclear power in Germany. Now we know that none of that was true."

"Suddenly seven nuclear power stations can be shut down without any problem ensuring supply," Gabriel continued. "And suddenly they're not so safe. It would have been more appropriate to check safety before you extend lifespans."
Цитат
Opinion polls suggest that up to 80 percent of Germans are now against Merkel's decision to extend nuclear power, while 72 percent said Germany's seven oldest reactors needed to be shut down immediately.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14912184,00.html
Виж целия пост
# 1 272
Гледам сте се загрижили за сигурността на немските реактори...
Какво ли ви е мнението за нашенските - в Белене ми е чудно?  Thinking
Виж целия пост
# 1 273
Какво ли ви е мнението за нашенските - в Белене ми е чудно?  Thinking
В Белене нали още няма реактори?  Wink Аз мисля да оставя тази тревога за по-нататък.
Виж целия пост
# 1 274
Гледам сте се загрижили за сигурността на немските реактори...
Какво ли ви е мнението за нашенските - в Белене ми е чудно?  Thinking

       Сервалан, не ме настъпвай по мазола, че ще оспамя темата относно АЕЦ - Белене  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия