За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 815
  • 4 781
# 1 380
http://www.dnes.bg/index/2011/03/16/likvidatorite-na-chernobil-p … v-iaponiia.113652
Виж целия пост
# 1 381
French Environment Minister Nathalie Kosciusko-Morizet has said "the worse case scenario is possible, and even probable, around the Fukushima plant-
френският министър на ок.среда Натали .. е казала : ''Най-лошият възможен сценарий е възможен и дори вероятен около фукушима ''
същото е казал и Гюнтер Отингер : " охл.системи не работят , намираме се м/у бедствие и голямо бедствие ''

и ако затова се говори от дни защо не бяха изведени хората от региона ?
Виж целия пост
# 1 382
Искрено се надявам повечето хора там , да са проявили здрав разум и да са напуснали страната навреме, както е направил  http://simoivanov.com/
Както се казва - Помогни си сам, за да ти помогне и господ.
Да стоиш и да чакаш е възможно най-глупавото нещо. Друг е въпроса, че има хора за които е невъзможно да пътуват.
Имаше тук една много притеснена майка, синът и снаха и се намират в Токио и не могат да пътуват, понеже снаха и е бременна в 9-тия месец.
Не ми излизат от мислите, дано са добре   Praynig
Виж целия пост
# 1 383
Да стоиш и да чакаш е възможно най-глупавото нещо.

да тръгнеш на юруш, без да знаеш къде, е мааалко по-глупаво. И между другото не само в Япония, много хора в много различни ситуации са отказвали да напуснат родните си места/домове. Особено по-възрастните.
Няма нито кой, нито как, нито къде да извози толкова милиони хора.
Виж целия пост
# 1 384
Искрено се надявам повечето хора там , да са проявили здрав разум и да са напуснали страната навреме, както е направил  http://simoivanov.com/
Както се казва - Помогни си сам, за да ти помогне и господ.
Да стоиш и да чакаш е възможно най-глупавото нещо. Друг е въпроса, че има хора за които е невъзможно да пътуват.
Имаше тук една много притеснена майка, синът и снаха и се намират в Токио и не могат да пътуват, понеже снаха и е бременна в 9-тия месец.
Не ми излизат от мислите, дано са добре   Praynig

Не може действията на хора в беда да се окачествяват като глупави.
А дали знаете колко хора са загубили близките си или не знаят нищо за тях?
И ако бяхте на тяхно място какво бихте направили?Липсва дъщеря ви, синът ви, майка, баща.......А вие бихте си плюли на петите?Едва ли.
Действията на хората, когато са в такива ситуации са много и най-различни.Но нека все пак не си позволяваме да ги окачествяваме или съдим  Peace
Виж целия пост
# 1 385
Искрено се надявам повечето хора там , да са проявили здрав разум и да са напуснали страната навреме, както е направил  http://simoivanov.com/
Както се казва - Помогни си сам, за да ти помогне и господ.
Да стоиш и да чакаш е възможно най-глупавото нещо. Друг е въпроса, че има хора за които е невъзможно да пътуват.
Имаше тук една много притеснена майка, синът и снаха и се намират в Токио и не могат да пътуват, понеже снаха и е бременна в 9-тия месец.
Не ми излизат от мислите, дано са добре   Praynig
Невероятно се изразява този... журналист (?) . "Г-н Кан, г-н Озава и прочее шмендикапели от демократическата партия, що стаа? Де сме, ко праиме? "
 Tired
Виж целия пост
# 1 386
Eto ne6to na po-prost ezik:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2011/03/14/1059 … molia_bez_panika/
Виж целия пост
# 1 387
Тук има снимки на АЕЦ-а.
http://www.youtube.com/user/ANNnewsCH#p/u/3/vnD4tJ9ikF0
Виж целия пост
# 1 388
Да стоиш и да чакаш е възможно най-глупавото нещо.

да тръгнеш на юруш, без да знаеш къде, е мааалко по-глупаво. И между другото не само в Япония, много хора в много различни ситуации са отказвали да напуснат родните си места/домове. Особено по-възрастните.
Няма нито кой, нито как, нито къде да извози толкова милиони хора.

Е то е близко ума.
А и имам предвид чужденците там.
Хващат си детето за ръчичка  (ако имат такова) и си го водят на родна земя,  където да са на сигурно.
Или ти не би постъпила така ?
Не е като да нямат избор.
Виж целия пост
# 1 389
Тази статия вече далеч не е актуална.
"Не е имало и НЯМА да има изтичане в значими количества радиация."
При 1004 nGy/h в Ибараки сме далеч от тези успокоения....
Виж целия пост
# 1 390
Добре де, по какъв начин е необходимо да се обясни, че самото добиране до летището не е безопасно - нито за детето, водено за ръчичка, нито за този, който го води.
Виж целия пост
# 1 391
Тази статия вече далеч не е актуална.
"Не е имало и НЯМА да има изтичане в значими количества радиация."
При 1004 nGy/h в Ибараки сме далеч от тези успокоения....



Явно вече се търси план "С", затова статията не е актуална  Sad
Виж целия пост
# 1 392
Добре де, по какъв начин е необходимо да се обясни, че самото добиране до летището не е безопасно - нито за детето, водено за ръчичка, нито за този, който го води.

Извинявай, но тая авария не е от днес, а дори и днес летищата работят
Виж целия пост
# 1 393
Тази статия вече далеч не е актуална.
"Не е имало и НЯМА да има изтичане в значими количества радиация."
При 1004 nGy/h в Ибараки сме далеч от тези успокоения....
Явно вече се търси план "С", затова статията не е актуална  Sad
Да те и комунистите твърдяха ,че тяхната Чернобилска централа е с най-добрата защита и тук се обяснява за защити и т.н.По-важно е да имаш план "ако се случи аварията" ,а не да отричаш ,че няма да има такава.
Допълнение :
Цитат от статията на Капитал : "В Чернобил, експлозията беше причинена от прекалено високото налягане, образувано от охлаждащата вода, експлозия на водородните пари и спукване на всичките три защити. С това, материал от разтопеното ядро е навлязъл в околната среда (т. нар."мръсна бомба")."
Това съвсем не е вярно ,всички факти за екслозията в Чернобил сочат ,че именно спускането на графитните пръчки за контрол на мощността на реактора са се възпламенили.Те са спуснати ,за да се намали мощността понеже ,като преди това са били изкарани дефакто реактора е бил неконтролируем.
Виж целия пост
# 1 394
А и имам предвид чужденците там.
Хващат си детето за ръчичка  (ако имат такова) и си го водят на родна земя,  където да са на сигурно.
Или ти не би постъпила така ?
Не е като да нямат избор.

може и да не постъпя така. Хората са различни, с различни приоритети и виждания. Престанете да смятате, че всички мислят, чуват и виждат това, което и вие.
Работещо летище още нищо не означава. Къде ще тръгнат, къде ще отидат? В Китай? Русия?  Колко бежански лагера специално за японския народ са изградени в чужбина?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия