За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 812
  • 4 781
# 1 440
Вижте колко са заблудени и неинформирани хората клип от вбокс (Днес избухна Атомната Електро Централа в света(Фукушима в Япония), големите градове като Токио вече са евакоирани,до 3 дни цяла Япония ще бъде) http://vbox7.com/play:694e9113 ,на който пиша следния коментар : "не плашете хората с тъпите си коментари ,на 20 км само са евакуирани хората от електроцентралата."
Отговора на човека качил клипа:"недеи да говориш преди да си гледал новините ако незнаеш в момента радияциата е стигнала до Русия, а в българия всеки изкупува йод и вино с пелин... друго нищо неможем да направим"

Сериозно ли такива неща говорят по телевизията?!
Ако не беше тъжно, щеше да е смешно.....

В сайтовете за мониторинг (уж) на нивата на радиация в проблемната Ибараки радиацията пада - 993 наногрея на час.
http://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=4870
Виж целия пост
# 1 441
еми....дано успеят хората тогава (тези, които искат).

Mitko Yonov , говорят такива небивалици, че......  ooooh! В събота по ТВ Европа казаха, че до 3 дни в БГ ще има много високо ниво на радиация. Е, минаха 3-те дни, а хората измерват нормални нива на радиация. Кой сега ще отговаря за излишно създадената психоза  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 442
Вижте колко са заблудени и неинформирани хората ...
Сериозно ли такива неща говорят по телевизията?!

Щото не четат в БГ Мамма! Mr. Green

ПП. По канал 1 руски специалист каза, че това няма да е втори Чернобил, съвсем друга е ситуацията.

Това, което мен ме притеснява е като цяло сигурността на подобно съоръжение. В случай, че стане авария и положението стане радиоактивно тъй да се каже, трябва хората, които отидат да оправят положението да са герои направо. Колко държави с АЕЦ могат да излъчат поне 50 такива герои се питам аз?

Виж целия пост
# 1 443
Не знам, но БНТ показаха движението на радиационния облак - за 3 дни ветровете го отвяват към Камчатка. Та, казаха, че това ще е първото място, до което може би ще стигне, ако не се променят въздушните течения.
Виж целия пост
# 1 444
Аз не чух, че ще се евакуира цяла Япония... Гледах НТВ, но това не го чух. Иначе, че в БГ се изкупува йод го чух. Също така отново се призова да се спре тази безразборна консумация на йод.
Виж целия пост
# 1 445
Не знам, но БНТ показаха движението на радиационния облак - за 3 дни ветровете го отвяват към Камчатка. Та, казаха, че това ще е първото място, до което може би ще стигне, ако не се променят въздушните течения.
Много ми е чудно, и скакъв уред го заснеха  #Crazy
Виж целия пост
# 1 446
Аз не чух, че ще се евакуира цяла Япония... Гледах НТВ, но това не го чух. Иначе, че в БГ се изкупува йод го чух. Също така отново се призова да се спре тази безразборна консумация на йод.

ако мислиш, че някой слуша тези призиви. Хората си пият и си мислят, че е като едно време с Чернобил. Сега сме във века на информацията. Всеки може да влезе в нет-а във всеки сайт да чуе, да прочете и да сравни нива на радиация и т.н. Не е като преди само Канал 1 и каквото те кажат, това е  newsm78
Виж целия пост
# 1 447
Не знам, но БНТ показаха движението на радиационния облак - за 3 дни ветровете го отвяват към Камчатка. Та, казаха, че това ще е първото място, до което може би ще стигне, ако не се променят въздушните течения.
Великият Облак!Някой знае ли какво представлява и какво съдържа, колко е голям и т.н. ,та само се спамват разни теории, които толкова категорично са написани, че сякаш някой е гое засякъл, мерил , правил изчисления две денонощия без прекъсване?
Виж целия пост
# 1 448
Това с намаляването на радиацията може ли да ми го обясни някой -значи както е висока как пада ,отива някъде или ?
Въобще не съм чува в никоя от медиите ни ,че радиацията ще стигне в БГ говорят точно обратното.
Едни и същи хора просто във всеки пост гледат да плюят каквото и да е българско . ooooh!
Йод се изкупува сигурно в доста държави писаха вече съфорумки .
Виж целия пост
# 1 449
Аз не чух, че ще се евакуира цяла Япония... Гледах НТВ, но това не го чух. Иначе, че в БГ се изкупува йод го чух. Също така отново се призова да се спре тази безразборна консумация на йод.

ако мислиш, че някой слуша тези призиви. Хората си пият и си мислят, че е като едно време с Чернобил. Сега сме във века на информацията. Всеки може да влезе в нет-а във всеки сайт да чуе, да прочете и да сравни нива на радиация и т.н. Не е като преди само Канал 1 и каквото те кажат, това е  newsm78
Точно и аз това се чудя,не сме в годините на радиоточката!
Виж целия пост
# 1 450
Не знам, но БНТ показаха движението на радиационния облак - за 3 дни ветровете го отвяват към Камчатка. Та, казаха, че това ще е първото място, до което може би ще стигне, ако не се променят въздушните течения.
Много ми е чудно, и скакъв уред го заснеха  #Crazy

Ееее с какъв уред, облака с пепел от вулкана го следяха цял месец, сега един облак от Централата до където го довеят теченията няма да проследят. Чрез сателит предполагам се следят течения,  облаци, правят се прогнози...всичко...
Виж целия пост
# 1 451
Аз не чух, че ще се евакуира цяла Япония... Гледах НТВ, но това не го чух. Иначе, че в БГ се изкупува йод го чух. Също така отново се призова да се спре тази безразборна консумация на йод.

ако мислиш, че някой слуша тези призиви. Хората си пият и си мислят, че е като едно време с Чернобил. Сега сме във века на информацията. Всеки може да влезе в нет-а във всеки сайт да чуе, да прочете и да сравни нива на радиация и т.н. Не е като преди само Канал 1 и каквото те кажат, това е  newsm78
Точно и аз това се чудя,не сме в годините на радиоточката!
Чернобил е било страшно наистина. Чак сега разбирам целия страх.
В този ред на мисли днес се заговорихме за тези страхове, които сега ме "гонят". Преди да имам дете не се замислях толкова дълбоко над нещата. Чудех се едно време защо някакви хора са застанали пред сградата на телевизията, за да се карат с тези симпатични хора- камен и Слави след тяхната първоаприлска шега. Сега сигурно бих застанала с камъните там.
А добре, че се зарових в тази тема и ви следя, та и аз не съм затичала към аптеката за йод.....

Като при взривовете в Челопечене. Добре, че тогава живеех в такава стратегическа точка и се виждаше Кремиковци, та не повярвах на "Кремиковци гори". Но пък движенията "отвори-затвори прозорец" не ги пропуснах...  Crazy
Има обгазяване- затваряйте. Ще гръмне тротил-отваряйте...



Виж целия пост
# 1 452
Ами не виждам нищо ненормално да ви кажа. Не всички хора имат достъп до различни източници, не всеки има компютър, не всеки знае език...
Ако са и потърпевши от Чернобил, когато също са им казвали, че проблеми няма... тогава май радиацията беше "заобиколила" само България и Франция.
Виж целия пост
# 1 453
Ами не виждам нищо ненормално да ви кажа. Не всички хора имат достъп до различни източници, не всеки има компютър, не всеки знае език...
Ако са и потърпевши от Чернобил, когато също са им казвали, че проблеми няма... тогава май радиацията беше "заобиколила" само България и Франция.
Наскоро гледах графика точно за този облак. Минал си ни е ....
Виж целия пост
# 1 454
Има ли официална информация, че има радиоктивен облак вече, който се предвижва? Като официална имам предвид от японците, CNN, BBC.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия