За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 726
  • 4 781
# 1 785
Възстановяват електричеството в петък
ТЕПКО съобщи, че електрическото захранване в централата ще бъде възстановено най-рано в петък, предаде Ройтерс.
Виж целия пост
# 1 786
Може да видите тук снимки преди и сега на засегнатите райони (движите мишката от дясно на ляво върху снимката). Не видях дали е пускан линкът, така че моля за извинение, ако повтарям някоя публикация: http://www.abc.net.au/news/events/japan-quake-2011/beforeafter.htm
Виж целия пост
# 1 787
Дано опитите за възстановяване захранването на централата бъдат успешни.Само тогава има щанс да се овладее ситуацията,стига да може да заработят след това и помпите за охлаждането на реактора.Това,което правят в момента е наливане от пусто в празно.Горивото се намира в реактора,той представлява херметичен стоманен съд.Проблемът,е че не може да се охлажда горивото с вода която циркулира вътре в корпуса на реактора.В момента правят опити за обливане на самият корпус отвън,отделно от това реакторът се намира в херметична железобетоона обвивка,така че всъщност обливат нея с тези хеликоптери и водни оръдия.А така не може да стане никакво охлаждане на горивото.
Виж целия пост
# 1 788
Едва ли в който и да е сайт човек ще може да види реални сателитни снимки на ставащото във Фукушима.....
Виж целия пост
# 1 789
Не разбирам от това Киара,просто ми е любопитно.Земетресенията се отчитат непрекъснато в реално време.До вчера бяха много по малко,днес са на много места.
Виж целия пост
# 1 790
http://m.dnevnik.bg/sviat/2011/03/17/1060708_zashto_niama_marode … trusa_v_iaponiia/
Виж целия пост
# 1 791
Блиzо 5700 са жертвите, а 9500 са иzчеzналите. Поне според немския Н24. Каzаха и "Захранването във Фукушима1 още не е въzстановено." Но не чух да споменават кога може това да стане (сутринта каzваха "до вечерта", но..).

Това с ценzурата, което сте покаzали... не zнам какво да мисля вече.....
Виж целия пост
# 1 792
Дано опитите за възстановяване захранването на централата бъдат успешни.Само тогава има щанс да се овладее ситуацията,стига да може да заработят след това и помпите за охлаждането на реактора.Това,което правят в момента е наливане от пусто в празно.Горивото се намира в реактора,той представлява херметичен стоманен съд.Проблемът,е че не може да се охлажда горивото с вода която циркулира вътре в корпуса на реактора.В момента правят опити за обливане на самият корпус отвън,отделно от това реакторът се намира в херметична железобетоона обвивка,така че всъщност обливат нея с тези хеликоптери и водни оръдия.А така не може да стане никакво охлаждане на горивото.
Ами те днес нали установиха ,че не работят нещо ,което ти предположи в понеделник.
Сега сигурно чакат нови.
Виж целия пост
# 1 793
Аз не съм предположил,просто всеки,който работи в тази сфера е наясно с това.
Виж целия пост
# 1 794
Аз не съм предположил,просто всеки,който работи в тази сфера е наясно с това.
Ами не знам ,но е факт че днес се сетиха ,че помпите не работят.
Виж целия пост
# 1 795
По новините на БНТ казаха, че положението май е по-добро.

Но, българският консул е напуснал Япония по собствено желание, което ще се отрази на кариерата му вероятно.
Виж целия пост
# 1 796
Новините по Нова - куче се грижи и пази друго куче, пострадало от бедствието в Япония...Не е истина, с какво ни занимават, на фона на ситуацията там! ooooh!
Виж целия пост
# 1 797
Новините по Нова - куче се грижи и пази друго куче, пострадало от бедствието в Япония...Не е истина, с какво ни занимават, на фона на ситуацията там! ooooh!
Ами то няма нова информация .
Чуждите медии нещо ново не казват ли ?
Виж целия пост
# 1 798
По новините на БНТ казаха, че положението май е по-добро.

Но, българският консул е напуснал Япония по собствено желание, което ще се отрази на кариерата му вероятно.

      Да, доброто е, че се очаква да се възстанови електрозахранването на централите.
      Значи, ще чакаме.
      И ще чакаме да могат да се задействат помпите за охлаждането на реактора, когато стане възстановяването.

      пп Норе, това за кучетата, явно са го взели от Руската телевизия. Снощи го гледах там.
      
Виж целия пост
# 1 799
Аз пък четох във фейса, че оставали 48 часа до глобална катастрофа.Ти да видиш.... Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия