За събитията в Япония - земетресения, цунами, ядрена криза, хуманитарна криза

  • 233 681
  • 4 781
# 4 755
Кажи го това на австрийците  Laughing
Те много обичат Mochovce ! Лоша банка, лоша, лоша!  smile3538 Joy
Моховце не е страшна, нЕма да тръгнат скоро 3 и 4 блок hahaha
Моховце, така или иначе ще започне работа с 3 и 4ти блок, дали тази година или другата все едно.
Парите са основен фактор във всичко, колкото и green да са настроени всички. Факта е такъв - уж всички ги е страх от АЕЦовете, а банките продължават да финансират тези проекти, докато биогоривата, фотоволтаици, ВЕЦове и всякакви подобни се смятат за рискови инвестиции и нито една банка не ги финансира с охота.
С две думи се оказва, че любовта към парите е по-силна от страха от радиацията.
Виж целия пост
# 4 756
Станислава, кое за теб е грийн? Щото и ветрогенераторите, и соларните панели са "Прах в очите, кал в ушите". Освен това - соларните трудно произеждат енергия нощем, та не решават проблема със свещите. И да, рискови инвестиции са, защото са неоснователно скъпи и не гаранират възвращаемост на вложените инвестиции. Но ако ще те успокои - пред Моховце имаме и соларна инсталация. Незнайно защо. Сигурно, за да изглежда по-GREEN централата  Joy
Виж целия пост
# 4 757
Станислава, кое за теб е грийн? Щото и ветрогенераторите, и соларните панели са "Прах в очите, кал в ушите". Освен това - соларните трудно произеждат енергия нощем, та не решават проблема със свещите. И да, рискови инвестиции са, защото са неоснователно скъпи и не гаранират възвращаемост на вложените инвестиции. Но ако ще те успокои - пред Моховце имаме и соларна инсталация. Незнайно защо. Сигурно, за да изглежда по-GREEN централата  Joy
Ооо, аз съвсем не съм привърженик на екоорганизациите, тъй като всичко което пропагандират е по-скоро утопия в днешния свят. Права си във всичко. И аз съм на мнение, че все още останалите източници на ел енергия са доста неефективни. Моята работа е свързана и с финансиране на дружества свързани със строителство на различни ел  мощности. Сега например можем да финансираме огромен фотоволтаичен парк, но ако се случи ще е цяло чудо заради описаните и от теб причини. Докато преди няколко години финансирахме българска компания, която произвежда оборудване за АЕЦ Моховце и всичко се случи светковично бързо.
Между другото соларите пред Моховце са алтернативен източник на енергия за захранване на централата при авария, назначени са при провеждането на стрес тестовете, т.е. целта им е да повишават сиурността.
Виж целия пост
# 4 758
..... Сега например можем да финансираме огромен фотоволтаичен парк, ...

къде? върху житницата на страната, златна Добруджа ли?
или ще се оголи някоя планина, че да се трупне там парка, дето ще е по-еко от гората?
Виж целия пост
# 4 759
..... Сега например можем да финансираме огромен фотоволтаичен парк, ...

къде? върху житницата на страната, златна Добруджа ли?
или ще се оголи някоя планина, че да се трупне там парка, дето ще е по-еко от гората?

Е за това си има компетентни органи, така да се каже. Щом има необходимите разрешителни, може да има и финансиране... Разбирам на къде биеш, но не се чувствам подготвена да дискутирам подобна тема. Всъщност се изказах само провокирана от поста, в който се казваше, че Моховце няма да тръгне скоро.
Виж целия пост
# 4 760
С две думи се оказва, че любовта към парите е по-силна от страха от радиацията.

Да, за съжаление е така, дори бих казала: любовта към парите е по-голяма от любовта към живота.  Cry Тъжна, много тъжна тема.
Виж целия пост
# 4 761
Без атомна енергетика в Япония
Виж целия пост
# 4 762
http://www.svobodnoslovo.eu/%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%8 … 0%B0%D0%BC%D0%B8/

Адски трус в Япония, опасност от цунами!

Токио, Япония /КРОСС/ Току-що агенция „Ройтерс“ съобщи, че в близост до японската столица Токио е усетено силно земетресение. Властите спешно обявиха по медиите, че има опасност от цунами. Очаквайте подробности!

По последни данни, силата на трусът е бил 7,4 по скалата на Рихтер, обяви на уебстраницата си Американският геофизичен институт. Преди малко бе съобщено, че в епицентърът му, земетресението е било 7,3 по Рихтер.

То е усетено най-силно в префектура Мияги в североизточната част на страната.
Виж целия пост
# 4 763
Е айде стига де. Не им ли е достатъчно на тия хора вече  Sad Няма ли да се успокои най- накрая тая земя ? Дано няма жертви този път.
Виж целия пост
# 4 764
Ужас!
Виж целия пост
# 4 765
Е айде стига де. Не им ли е достатъчно на тия хора вече  Sad Няма ли да се успокои най- накрая тая земя ? Дано няма жертви този път.

Земята си е такава там, няма да се успокои. И те си го знаят. Peace
Виж целия пост
# 4 766
  Не го виждам това земетресение на сеизмичната карта, която се е обновила преди 10 минути.  newsm78
Виж целия пост
# 4 767
CNN го имат като новина
Виж целия пост
# 4 768
  Видях го, преди около час и половина е станало.
Виж целия пост
# 4 769
Е айде стига де. Не им ли е достатъчно на тия хора вече  Sad Няма ли да се успокои най- накрая тая земя ? Дано няма жертви този път.

Земята си е такава там, няма да се успокои. И те си го знаят. Peace

Знам, просто ми се прииска наистина да не е така.  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия