Пролетта наближава и среща с АПРИЛче обещава! - Тема 19

  • 25 212
  • 679
# 105
Е момиченце е вече 100% така че няма да подарявам розови дрешки :35
Честито - реши значи малката да ви успокои най-накрая, толкова време я дебнете!  Hug
Биг мама - отново ме вкарваш в прегрешение, как обичам щрудел само  eat
Момичета, днес пак ми продължават режещите болки в областта на влагалището - на някоя от вас да са казвали нещо по-конкретно по такъв въпрос, почвам да се притеснявам, а и това течение дето продължава вече 2ра седмица да не се окаже запушалка (макар да не е червеникаво или кафеникаво)  newsm78  ?! Интересното е, че като си лежа проблеми няма, ама като стана и се раздвижа да ходя и веднага ме срязва, чак ме кара да се посвия за да намаля дискомфорта. Иначе родилни болки с контракции нямам, само подготвителни, ама имам все чувството , че малкия напира на изхода... пък лекаря ми каза ,че просто им била чувствителна матката  Thinking Ще взема да си родя без да разбера, че се е почнало - нищо общо с предишната бременост, направо се обърквам вече.  Crazy
За бибероните - аз имах предвид основно, че не искам да давам водата от шише, че така малкия се отказа от гърдата още след 4я месец, а иначе биби не искаше - още си цока пръста, без него не може и незнам кое е по-лесно, ама той така или иначе си направи избора.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 106
Коремчета никой не ме отрази днес  newsm45 та пак да питам какви протектори за матрак ще ми препоръчате да си купя...че има такъв голям избор не знам кое е добро кое не  newsm78
Виж целия пост
# 107
Кога пак изписахте толкова много?
Диди, темата направо ухае на пролет  smile3525
Честит малък мъж Давид на мама Ира!

Честит рожден ден Иви, както каза биг.мама това е една страхотна възраст и аз бих искала да се върна пак на 30, но уви, вече съм в следващия клуб и връщане назад няма.   newsm62 Наслади им се!
Биг.мама кога успя със слакиша, браво! А пък тия килограми, за които казваш изобщо не ти личат, изглеждаш си страхотно.
А срещичката беше супер, беше много приятно и забавно и ме зареди с много положителна енергия.
Блуменце, стискам палци и аз, при първа възможност се обади, моля
Лека нощ от мен  Hug  Hug  Hug
Виж целия пост
# 108
За протекторите - гледах, чудих се и аз ... и накрая реших въпроса с 10 пелени тип памперс, но като чаршафче. Има ги по аптеките. Има различни размери. Ако не се лъжа 10 струват под 10лв - не съм ги пазарила аз и по спомен - опаковка от 10бр, размер който покрива матрака почти от край до край, цена 7лв.
Като за начало надали често ще мокрим чаршафите .. така че това трябва да свърши работа.
В последствие може да помисля за нещо по-сериозно...
Виж целия пост
# 109
Коремчета никой не ме отрази днес  newsm45 та пак да питам какви протектори за матрак ще ми препоръчате да си купя...че има такъв голям избор не знам кое е добро кое не  newsm78

Аз ти писах и по - рано днес, но понеже всички сме с бременни мозъци  ще повторя Simple Smile
"За протекторите за матраци съм си поръчала един заедно с легълцето - като хавлия от горе, отдолу с нещо като мушамичка и с ластици. Ето този - http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5361&cat=31. Предполагам, че ще ми свърши работа или поне се надявам."

Относно залъгалките нямам собствен опит, но по наблюдения мога да кажа, че пред вариантът да си смуче палеца, май е по - добре да се даде залъгалка или се бъркам? По - опитните мами да дадат мнение, но на мен така ми изглежда. Така че ЖЗ ако се налага ще давам, но се надявам да е умерено Simple Smile

nikita_m ,
Добре дошлa! welcome

Аз утре съм на консултация и имам 1000 въпроса, които даже си записах, но дали ще успея да ги задам всичките се съмнявам, иначе доки ще трябва цял ден да се занимава с мен  Joy Joy Joy

Исках да Ви се похваля, че най - накрая успях да изгледам и всички предавания на Гала за бремеността и мога да споделя, че ми бяха доста полезни - само да не бяха толкова рано и щях и на живо да ги гледам за напред! А иначе много ме развълнуваха, особено това с раждането!

Е май е това от мен - ще се опитвам да заспивам, макар че това е mission imposible напоследък преди 2-3 часа и утре като се върна от прегледа, за който стискайте палци, че ще има и вагинален такъв Sick - брррр, ще се отчета!

Хайде и чакаме следващите бебчета, че днес ми беше леееееко скучничко така  smile3506 smile3506 smile3506
Виж целия пост
# 110
 #Crazy   Здравейте, мамчета! Не мога да ви изчета, т.к. оператора реши да ми пусне нета в 24 часа, а  го чаках от 20 часа тази вечер-имаше някакъв проблем в района  ooooh!
Диди , благодарим за темата и идеята за маските е супер - аз мога да я допълня с тези торбички -терлички за крака, които се нахлузват върху обувките -сини на цвят- дават ги на Вип етажа в АГ Варна, когато  влизат гости.  Хубаво е  всеки да има спирт в къщи, после за дезинфекция - в момента във Варна има грип , бухат като скъсани и малки и големи, така че трябва да си пазим децата Naughty
Биг мама много хубави и полезни неща си споделила, само не разбрах защо ни е лигнин, аз си взех днес от аптеката нощни превръзки , двойна опаковка , а за стерилен лигнин не бяха и чували.... newsm78   Мои приятелки ме посъветваха да си купя и чаршафи за еднократна употреба.....
Днес купих два сутиена за кърмачки, два чифта памучни бикини, една опаковка еднократни бикини на Кампол и памучна нощница с копчета отпред .... и с това попълних списъка за болницата, защото утре ще пера чантата-сак . Бебевалежа ме притесни, въпреки че е рано, но по- добре така, защото нощницата си избрах сама и не е бабешка  Laughing  хахааахах
До утре мамчета и лека нощ тумбачета, че моето вече се сърди -много му свети лаптопа в тъмното... Blush
Виж целия пост
# 111
Биг мама много хубави и полезни неща си споделила, само не разбрах защо ни е лигнин, аз си взех днес от аптеката нощни превръзки , двойна опаковка , а за стерилен лигнин не бяха и чували.... newsm78   Мои приятелки ме посъветваха да си купя и чаршафи за еднократна употреба.....

Аз също бих предпочела превръзки, но от болницата ми изискват да се носи лигнин. И въпреки това мисля да си нося и превръзки, няколко нощни памучни, а даже има и специални превръзки за родилки, от които също съм взела, за всеки случай. Доколкото разбрах в много болници не разрешават на родилките да слагат превръзки и бельо след раждането, а само лигнин, но въпреки всичко жените си стоели с превръзките, само преди визитация си слагали лигнин и махали бельото, за да не им се карат лекарите. Междудругото се учудвам, че в аптеката не са чували за такъв лигнин, аз като ходех да купувам, едвам попитах дали имат лигнин, те ми казаха "За раждането в болницата, нали?" и ми дадоха пакета. Еднократните чаршафи също са задължителни да си ги носиш, където ще раждам аз.
Виж целия пост
# 112
Много ме зарадваха новините за малките ни талисманчета . Поздрави на мамите който вече са се срещнали с коремчетата си  Mr. Green   bouquet
А на останалите пожелавам търпение и още малко остана - даже не остана искам да кажа  Grinning

Аз също ползвам лигнин и превръзки след раждането. Лигнина ми е по удобен за начало - някак ми е по комфортно да махна след пет десет минутки като се зацапа а и излиза по евтино / ако бях с превръзки мисля че щях да се позамислям дали да ги сменям толкова на често  Rolling Eyes

Протектора на бертони ми хареса , но иначе и аз съм си подготвила еднократрни подлоганчета , от типа памперси от аптеката.

Стегнала съм и аз чанта за болница ако ми се наложи да влизам, не че горя от желание - ама не се знае никга какво ще му се случи на човек и да съм подготвена...

Нощниците ми са много удобни и красивички - немски с много дпобро качество и не мисля., че ще си ги изхвърля след това / е като ми станат мнооого големи след като спадне огромният ми корем  Mr. Green/ иначе след раждането ще си ги ползвам и в къщи - не виждам проблем до ри и ако трябва да се изварят преди да се ползват , петна от кръв се перат без проблем принципно ...


Половинката вчера ме гледа , гледа и установи че с тази си бременност съм биланай огромна  Embarassed  и бебонделския ще е още по голям човек , надали ще е кой знае колко голяма разликата ама дано излиза по в началото да не стане над четири килца милото и да се измъчим и двете.

Много е приятно покрай това хубаво време - поне се поразхождаме на въздух малко повече ... Толкова ми се ходи на планина някаде  и ски ми се карат и ми се танцува а трудно се поклащам чак  hahaha Joy  Направо нямам търпение да мине този месец и гледам да си измислям разни задачки и занимавки за да лети времето по бързо.
Виж целия пост
# 113
Добро утро момичета-кокичета!   bouquet
Много се зарадвах като научих че си имаме нови бебчета  Hug Да са ни живички и здравички,а на мамчетата по-бързо да се възстановяват и да хукват с количките навън  cow
Онзи ден ходих до първа поликлиника и ми дадоха едно кратко списъче с необходимия багаж за болницата.Споделям го:
документи-лична карта,направление за раждане и документ за кръвна група
за майката-лигнин 1 кг,еднократни чаршафи 5 бр.,лични принадлежности
за бебето при тридневен престой-памперси 12 бр.,хавлия 1 бр.,пакет мокри кърпички,комплект дрешки 3 бр.-боди или ританки и камизолки,чорапки,залъгалка
Това е списъчето за постъпване в родилното отделение маминки.
Обаче аз нали съм си една писарушка и цял живот си правя списъци (така ми е по-лесно да си живуркам  Blush  ) направих един мноооого подробен списък,който може да се каже че вече изпълних и... препълних един сак  Joy
СПИСЪК НА МАЙКАТА :
Документи:
1.Лична карта
2.Амбулаторна карта
3.Направление за хоспитализация от акушер-гинеколога
4.Изследвания
6.Фиш за кръвната група от центъра по хематология, ако си Rh –
7.Оригинала от удостоверението за граждански брак

Принадлежности за майката в болницата:
1.Тоалетна хартия – 2 ролки
2.Сапун ,шампоан и балсам за коса, душ-гел за тяло,интимен гел,козметика за лице
3.Хавлиени кърпи – голяма, средна и две малки
4.Мокри кърпичи
5.Чехли за баня и за стаята
6.Пликчета – 5 бр.
7.Лигнин и превръзки
8.Мобилен телефон и зарядно
9.Четка и паста за зъби
10.Крем за лице и за тяло(против стрии)
11.Четка за коса,ластик и фиби
12.Нощници
18.Подплънки за кърма,сутиен за кърмачки,помпа за изцеждане на кърма
19.Минерална вода
20.Чорапи
21.Крем за зърната на гърдите
22.Гримове
23.Връхна дреха,халат

Принадлежности за бебето в болницата:
1.Дрешки за бебето в болницата – камизолки, ританки, бодита, чорапки, ръкавички
2.Мокри кърпи, бебешки – 1 пакет
3.Памперси – един пакет
4.Лигавник или кърпи – 4 бр.
5.Биберон залъгалка
6.Хавлийка и пелени
10.Шишенца – 2 бр. – за мляко и вода
11.Комплект за изписване на бебето
 
Направо все едно се преселвам  Joy
Хайде сладурки ще ви оставям сега,че такъв глад ме гони.След вчерашното ходене на зъболекар,и плач,и тръшкане,и пазарлъци и с мъжа ми и със зъболекарката,за да си отворя устата та да ми оправят зъбчето,днес се събудих със зверски апетит.Отивам да се ровя в хладилника smile3508
Цунки по муцунки и усмихнат ден  smile3502
Виж целия пост
# 114
Delilh_qk  ,това което описваш като болка и аз го имам :о:,като си полежа няколко часа и се оправям .Така съм от 6 месец ,но разкритие нямам за сега ,даже и хапчета всякакви спрях.Разбирам те напълно ,как се чувстваш ,и със детето покрай теб е още по трудно ,повярвай ми вчера беше първия ден дето не съм ревала Sick,единственото ,което ме радва ,че още малко ще е това .После ,като си гушkаме бебчетата всичко ще се забрави. Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 115
Здравейте, има ли някой който ще ражда в Шейново - трябва ли да се ходи предварително в болницата / необходимо ли е да се направи нещо/ и изобщо как ще протече този процес с раждането.  Thinking
Виж целия пост
# 116
Добро утро и от мен! Вчера цял ден разхождах корема (по-скоро седях) по бебешки срещи - първо училище Ма-ма в Лабиринт, обяд и после априлска среща. Бебо намаза 2 безалкохолни бири и се наяде порядъчно.
Понеже в нас всичко е опаковано заради ремонт сутринта си купих баничка. Сега ми е отвратително - все едно съм изяла стар динозавър. Направо се мразя, че я излапах.
Петенце, чакаме снимки от срещата!
Татарчето, сега ти видях поста. Аз ще раждам в Шейново. Ти ще си избираш ли екип?
Виж целия пост
# 117
tatarcheto , аз ще раждам в Шейново. Ще бъда без избор на екип, нормално. Ако си без избор на екип и за нормално раждане няма нужда предварително да ходиш в болницата. Ако си секцио вече не знам как стоят нещата. newsm78
Отиваш в болницата, ако ти изтечат водите или ако имаш болезнени ритмични контракции поне на 5 мин. Аз лично мисля да отида като станат на 2-3 мин.
Трябва да си носиш лична карта, обменна карта, направление за хоспитализация, кръвна група и личен багаж. Ако се интересуваш какво се иска, на сайта на Шейново е публикувано какво е необходимо като личен багаж.
Иначе отиваш, казваш на регустратурата, че отиваш за раждане и те те пращат на приемен кабинет, там те преглеждат и преценяват какво да те правят.
Това е в общи линии, кажи какво те интересува друго.
Виж целия пост
# 118
Добро утро, коремчета


Ей това искам да направя с големия корем днес Joy Моята бебка сутринта 2 пъти се завъртя олдясно-наляво и пак обратно...утре съм на ЖК да я видя какви ги върши Flutter Вчера си взех тази въпросна амбулаторна карта.

Гларусче, и аз много харесвам да си правя списъци и от рано да си премислям нещата (макар това да е само в моята глава, защото обикновено накрая организацията ми издиша някъде Mr. Green)....Това, което гледах по твоя списък и искям да ти споделя е, че нужда от интимен гел нямаш...мисля даже, че не се препоръчва, но пък това, от което може да имаш нужда е шише със сварена тетра (смрадлика) за дезинфекция и подмиване след раждането.

И сега един съвет за след раждането когато ви качат в стаята и после ще дойде лекарят да ви провери - задължително отидете до тоалетна преди това (разбира се с придружител, ако не се чувствате добре). Казвам го, защото при мен стана следното: лекарят дойде, а сестрата ми каза да не мърдам сама и не можах да пишкам. И като ме натисна по корема този ми лекар.....смяяяяяяяяяяях Blush умрях от срам Joy
Виж целия пост
# 119
Добро утро мами!Нарина,ей сега ще скокна да пробвам тази поза,че много се впечатлих....нооо първо да видя с кое щъркелче да се свържа,че смятам ще родя до час след пробата....или ще си счупя врата Joy.Виждам,че обсъждате залъгалките-аз ще давам и дори ще настоявам.Винаги мога да я скрия като реша ,че е дошло време.Дъщеря ми е на  4 години и продължава да си смуче пръста,залъгалка е смукала само 2 месеца и си я изплю сама-сега няма да го допусна.Има постоянна пришка и пръста и е много странен-скоро спиране май няма да има .Какво ли не опитах-нищо не помогна-сега чакам  кога ще стане от самосебе си.
Ние също вчера се порадвахме на хубавото време ,някои караха колело,други,гледаХМЕ Laughing..така ще е .Нямам търпение да започна да тренирам отново...сърбят ме ръцете вече,но в неделя мисля пак да поплувам..то май само това ми остана ,заедно с качването на стълбите.Сега отивам да ме пострижат и боядисат,че от тук нататък не се знае кога може да ме изненада бебока.
Желая ви хубав ден и по-малко болежки!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия