Юлски деца-Тема 43

  • 35 046
  • 738
# 435
Немога да не ви се похваля с първият си и може би единствен козунак...то много нерви голяма работа...почнах го в 13,00 и сега приключих. На вид не стана добре но е много вкусен  Mr. Green......Вторият козунак /в стъклото/ е превтасал,тъй като не се сетих,че няма да мога да ги изпека двата заедно  Mr. Green Трябва да имаш малко ама да ти дойде навреме  Mr. Green

http://administrativen.snimka.bg/family/proba-greshka.585720
Виж целия пост
# 436
 newsm10 newsm51
Виж целия пост
# 437
Добър вечер!
На мен днес от сутринта ми е криво  Sad. Ходих с децата на гости у нашите и там се видях с братовчед ми и семейството му-малката им дъщеричка е една прекрасна 1-годишна красавица....Много неща ме издразниха и се наложи да постоим само 2 часа и да си тръгнем. Тъй като вкъщи не сме свикнали на много топло /само на около 18-20 градуса/, то в нашите беше сауна, тъй като на жена му на братовчед ми й беше студено и печката-чудо гореше на максимум. Дори по едно време в стаята бяха останали само братовчеда, жена му и малката-всички други, тактично и един по един се бяхме изнесли на по хладно  Rolling Eyes. На мен "братовчедката" много ми се учуди, че съм отучила Дани от памперса, защото, според нея, тя била още много малка за отучване от памперс  #Crazy. Нейният племенник бил на 4г. и още му слагале памперс, при което аз се изцъклих ей така  Shocked #Crazy и останах безмълвна......Имаше и още неща, но тогава вече слушах с половин ухо и гледах да си подготвя децата за старт към вкъщи....
Сега искам да ви задам няколко въпроса, породени от днешния ден:
1.Хранили ли сте и приспивали ли сте си децата някога под точно определен час?
2.Когато децата ви си играят с играчки вкъщи, почиствате ли ги постоянно с вода или влажни кърпички?
3.Кога отучихте детето си от памперса? Кога смятате, че трябва едно дете да бъде отучено от памперса?
4.Какви "забранени" храни давате надецата си /солети, чипс, царевични пръчици, шоколад...../?
5.Как претопляте храната на детето си-в микровълновата или по друг начин?
Виж целия пост
# 438
да се разпиша и аз, че напоследък никак не ми се пише, само ви чета:
1.каката - да , с Калина не мога, въобще съчетаването на два дневни режима не ми се получава
2.не, само в съвсем бебешкия период , когато се лапаше всичко
3.каката на 1.7-8, Калина още не е  запозната с гърнето
4.солети и шоколад понякога от изброените, иначе е яла и неща , които също не одобрявам, но понякога ядем и ние и тя естесвено опитва - пастет, шунка, кренвирши,пържени картофки
5.в паничка на печката

Виж целия пост
# 439
Диди, много добре са ти се получили козунаците. Аз моите ще ги меся другата събота  Peace
Ивинка, да ваучера за Банско си го взех от тези сайтове. Но последно време и аз съм разочарована, нищо интересно.  Crossing Arms

1.Хранили ли сте и приспивали ли сте си децата някога под точно определен час? Първото си дете го приспивах и храних под час. Сега малкото само си направи режима, като времето варира +/- 30 мин.
2.Когато децата ви си играят с играчки вкъщи, почиствате ли ги постоянно с вода или влажни кърпички? Не нищо не почиствам.
3.Кога отучихте детето си от памперса? Кога смятате, че трябва едно дете да бъде отучено от памперса? Започнах приучването като стана на 1 г 6 м., а месец по късно вече беше без дневен памперс. Мисля, че до 2 годинки детето трябва да е без памперс.
4.Какви "забранени" храни давате на децата си /солети, чипс, царевични пръчици, шоколад...../? Давала съм доста "забранени", но гледам да не е за сметка на основното му ядене. Солети яде, разни бисквитки, шоколад...
5.Как претопляте храната на детето си-в микровълновата или по друг начин? Основно претоплям в микровълновата.

Ох, аз днес заредих батериите  Whistling Оставих сутринта децата на майка ми и излязох с приятелка на кафе. Колко му трябва на човек  Crazy
Виж целия пост
# 440
Е, Чочииии не се възмущавай Simple Smile. Зная дразнещо е, но да минава покрай ушите.
Ето и моите отговори:
1. Не ги храня и приспивам точно в определен от мен час. Те си определят кога да хапват и кога да спят, но е горе-долу по едно време.
2. Не, не ги почиствам постоянно, но когато видя нещо зацапано - задължително го почиствам. Например, ако Тонката е возил някоя бисквитка в камиончето  Wink.
3. Първо нагласата на майката, оттам стават по-лесно нещата. При Ками махнахме дневния памперс на година и 3-4 месеца. При Тонката ми е много по-трудно. В момента сме на фара с памперс, но го изпишквам.
4. Солети, хапвал е и шоколад. Ако има някоя "добра женица", загрижена да не остане гладно горкото ми дете да го нахрани на улицата направо искри хвърчат от мен.
5. Нямаме микровълнова (смятам я за вредна). Притоплям храната в нагревател или на котлона.

Днес се бяхме разделили на мъже и жени. Ние с Ками излезнахме в 9.20 от вкъщи и се прибрахме в 19.00 часа. Къде ли не ходихме, какво ли не правихме. А пък Тонката се е насладил на мъжката компания на баща си  Blush
Виж целия пост
# 441
Radina  скоро имаше супер оферта за Кемписнки Гранд Арена Банско за апартамент. Ние си взехме ваучер и ще ходим на 21-22 юни.

Момичета пиша от хотел Пирин Сандански. Тръгнахме късничко, че Ния пак ни сюрпризира със сополи кашлица. Стискайте палци да удържи положението, но май ще изпусне детския басейн. Иначе хотела е супер. Храната също. В пакета имам масажи и утре най-после ще се насладя на това удоволствие.

Чочи извинявай, ама не ми се пише по анкетата.
Виж целия пост
# 442
Ох, като заговорихте за козунаци така ми се доядоха. Мамо Диди брав за старанието, изглеждат вкусни, аз нямам нерви да се почвам с ткива неща.
По анкетата:
1. Нямаме установен режим, Кати сама си го определя, когато както иска;
2. Почиствам ги със сапун и вода от време на време, не постоянно, меките ги пера;
3. И ние сме в борба с памперса, още не сме успели, но принципно колкото по-рано толкова по-добре;
4. Врдни доста е опитала-шоколад, кремвирш, филета, бисквити, скоро и кебапче пробва, но не ги предлагам, но усилено ги избягвам доколкото мога и не позволявам да се натъпче с тях пък макар било и само един път;
5. До съвсем скоро й топлех всичко в нагревателя, сега се случва понякога и в микровълновата, но аз гледам и нашата храна да топля по принцип на котлона, тогава и нейната с нашата, но когато не става за котлона слагам в микровеето.
Виж целия пост
# 443
Рал, стискам палци!
Мама Диди, много добре ти изглеждат козунаците, чак ми се приядоха!
Чочи,
1.Хранили ли сте и приспивали ли сте си децата някога под точно определен час?-не точно под час, но горе долу+/- 30 мин.
 2.Когато децата ви си играят с играчки вкъщи, почиствате ли ги постоянно с вода или влажни кърпички? Вече не почиствам.
3.Кога отучихте детето си от памперса? Кога смятате, че трябва едно дете да бъде отучено от памперса?- Не съм махнала още памперса, но в къщи е по гащички, чакам момента, в който сама ще се откаже с моя помощ, естествено. Смятам, че памперса трябва да се махне, когато детето е готово за това.
4.Какви "забранени" храни давате на децата си /солети, чипс, царевични пръчици, шоколад...../?-Абсолютно никакви забранени храни не съм давала досега.
5.Как претопляте храната на детето си-в микровълновата или по друг начин?- По принцип претоплям на котлона или във фурната, но ако бързам, което е рядко-в микровълновата.
Виж целия пост
# 444
Привет,
скоро не бяхме попълвали лексикон  Joy
да отговоря тогава:
1 не не бих казала, може би съвсем в началото долу горе съм спазвала интервала от 3 часа
2 вече не така усърдно както като беше по- малка, но до годинката си ги миех редовно, кърпичките не ми вдъхваха доверие като знам че тя след малко ще я лапне тази играчка
3 още не мога да се похваля с това, по принцип съм започнала, но не съм го махнала напълно на този етап
4 почти никакви- яла е от солетите без сол по тях, които "уж" са детски, и май веднъж  пшенични пръчки, за това към момента съм стриктна и както казва мъжа ми то е вярно че няма да е вечно това ограничение, но доколкото и докогато зависи от нас си го спазваме
5 не ползвам микровълновата от както гледах какви ефекти има върху живите същества водата, която е топлена там, даже си мислех да я продавам.....http://www.rense.com/general70/microwaved.htm
Виж целия пост
# 445
Ивинка, като че ли само овесените ядки имаха някакв ефект. Peace Опитах сини сливи, круши. Давам и Фрутилакс ( от сини сливи и смокини е)- ефектът от него е, че поне не реве, защото в първите няколко дни плачеше много. Sad Преди не сме имали такъв проблем.  Peace
Мама Диди, ако пуснеш още някоя снимка, тръгвам за Бургас. Crossing Arms

Чочи:
1. Не
2. Не
3. Не си давам зор, нито пък на тях. Опитвам отвреме навреме, но засега изобщо не ме отразяват. Може би защото са двама и се разсейват от другия, вместо да се съсредоточат. Mr. Green
4. Опитвали са почти всичко, но не купувам целенасочено- ако видят някой от нас и най- вече в парка, там няма спасение.
5. В микровълновата.
Виж целия пост
# 446
Добро утро,
аз на мама Диди козунака няма да мога да направя ама станах рано рано една баница за закуска да завъртя  Grinning и евентуално да пия кафе   food010 ако остане време  Simple Smile
Точно снощи след като попълних анкетата по въпросчетата, говорих с моята кумица, милата ми кръщелничка я водили на детски гинеколог, според който от памперсите получила слепване на срамните устни - получавало се напоследък по негово наблюдение в последните години, така че още повече се амбицирах за махането на памперса  #2gunfire при момиченца колкото по рано толкова по добре, с оглед и на средата която създава памперса като  е  влажен в тази област-условия за развитие на бактерии  им казал човека......
Виж целия пост
# 447
Добро утро! Честит Имен Ден на всички, празнуващи днес!

Да си отгооря и аз на въпросите:
1.Хранили ли сте и приспивали ли сте си децата някога под точно определен час? -опитах се, когато бяха още бебета и не ми се получи /особено с Йоан, Даниела сама си направи някакъв режим/. Сега ги храня и приспивам около даден час с +/-15 мин
2.Когато децата ви си играят с играчки вкъщи, почиствате ли ги постоянно с вода или влажни кърпички? -не
3.Кога отучихте детето си от памперса? Кога смятате, че трябва едно дете да бъде отучено от памперса? -Йоан беше на 1г. и 11м., а Дани-на 1г. и 6м. Колкото по-рано-толкова по-добре
4.Какви "забранени" храни давате надецата си /солети, чипс, царевични пръчици, шоколад...../? -от нищо не ги ограничавам, давам от всичко поне да си вкусят
5.Как претопляте храната на детето си-в микровълновата или по друг начин? -в микровълновата
Виж целия пост
# 448
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ ДНЕС! ДА СТЕ МНОГО ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ!

Ивинка трябваше в обратен ред да го направиш, първо да пийнеш кафенце, как ще правиш баница без да си си "отворила очите", ми то няма да ти спори. Grinning
Виж целия пост
# 449
Първо, честит имен ден на всички празнуващи днес! Да ви е живо и здраво името!
При нас нищо интересно, има чистене , подреждане и скитане - това основно. Вчера Кати си поигра с братовчедчето и, играха си страхотно.Ни веднъж не се сдърпаха за играчки. Е, момченцето отстъпваше от време на време, за да има мир и спокойствие.Ама като цяло ни веднъж не се наложи някой възрастен да се намесва да въдворява мир.
По въпросите:
1.Хранили ли сте и приспивали ли сте си децата някога под точно определен час? - Под режим не, особено храненето. Като огладнее просто няма как да не се разбере Simple Smile Заспива си горе - долу по едно и също време.Не е целенасочено търсено от мен, просто така и се е настроил организма и сдава батериите.
2.Когато децата ви си играят с играчки вкъщи, почиствате ли ги постоянно с вода или влажни кърпички? - Твърдо не... Това не съм го праила от много време. Мия ги/чистя ги, когато има нужда.
3.Кога отучихте детето си от памперса? Кога смятате, че трябва едно дете да бъде отучено отпамперса? - Все още не. Не смятам, че има възраст. Смятам да я пробвам тия дни, ако стане - добре дошло.Ако видя, че не е готова още за такаа крачка, прекратявам. Не е толкова жизнено наложително, че да го правя на всяка цена.Но до рождения и ден смятам, че ще сме го махнали. ПРинципно бързо и вдява главичката, стига да иска.
4.Какви "забранени" храни давате надецата си /солети, чипс, царевични пръчици, шоколад...../? - Нещо не ми харесва идеята да крия храни от нея, пък било то и "забранени".Още повече, че и ние ги хапваме.Опитва, пък гледам да не прекалява. Смятам, че достатъчно компенсираме и балансираме с плодове, които гледам винаги да има в къщи.
5.Как претопляте храната на детето си-в микровълновата или по друг начин? - тука основно в микровълновата.Става по - бързо, а и гладна ли е, просто няма търпение.
Моята дребосъчка, нали е на баща си дъщеря, вчера ми вдигна цирк в таксито.Не иска да слиза, иска още да се вози.
Тази сутрин пък ми е взела кантара докато я усетя, претели се и си го върна на мястото. От рано мисли за теглото си явно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия