Мамо, тати, стягайте забава, АПРИЛчето на 2 годинки става!

  • 48 101
  • 737
# 630
ААА Олче това че кашляме не се отразява върху правенето на бели те си вървят ръка за ръка  Mr. Green само дето на обед вместо 2-3 часа спи по 1 и се чудя как да опазя Ники от принудително събуждане  ooooh!
Днес гледах инхалатор за 140лв и съм се замислила да го закупим че иначе е много сложно с двете в болницата всеки ден на инхалации  Confused
Миме дано си по добре вече  Hug и на Диди да и минава бързичко хубаво е че и се отразява добре почивката и ти повече си почивай
Бен не знам какво да те посъветвам д-р Кюркчиева доколкото знам е добра , но смятам че в пирогов са по опитни Дано всичко мине бързо и леко  Praynig
Гледах страхотни снимки Жабетата, бати Саши и Анито  Heart Eyes Hug
Вери някой път и мама има нужда от почивка така че си се наслаждавай на крадкотрайната свобода  Wink За съжаление ние винаги сме 3 в 1 и на почивката която се очартава за края на август пак ще сме трите в Бургас на гости на вуйчо
Виж целия пост
# 631
 Аз да се похваля, че днес водих каките на плуване, хареса им утре сме пак. Замислям се и аз да поплувам малко, докато ги чакам и евентуално и Елена да взимам с мен, но ще го мисля. След плуването отидохме да си купим трапезарна маса и столове от Нова Деница и за втори път засякох другите новодомци да обикалят там - а именно Жабче със цялото семейство. Малките ми се видяха много пораснали, за съжаление си казахме само здрасти, защото моите вече не се задържаха на едно място и избягахме набързо.
  Да попитам и тук, търся и избирам матраци за детските легла, бях се насочила към едни по евтини на Магнифлекс - натура, серия економик, но май ги няма. Какво друго бихте ми препоръчали, като цената на бройка да е около 300 лв, не повече, защото ми трябват три матрака и три подматрачни рамки и искам общо да е малко над хиляда лева по възможност...
Виж целия пост
# 632
Прекрасни пораснали Яна и Йоана!  Heart Eyes
Дали пък септемврийската среща да не се насрочи към Сандански с този фъстъчест кашлящ контингент наш? Това е малко черен майтап, но и вариант.
Айла, в магазин Явор преслушвали ли сте матраците? Доста голям избор имат, но не съм сигурна какви марки предлагат все пак.  Peace
Миме, да оздравява бързо Диди, че мама да не е под напрежение, защото не е близо.  Hug
Днес ходихме при д-р Френгов в Транспортна болница. Вече сериозно се замислям дали да не избираме само мъжки лекари. Онази трета сливица, която щяла да ни създава големи проблеми се оказа малко по-уголемена от нормалната за възрастта. Но ще трябва да навестим пумолог и алерголог, за да сме сигурни, че сме отметнали всичко, което провокира кашлицата. От нослето не било със сигурност.
Виж целия пост
# 633
 СТрахотни снимки на всичките ни априлчета и техните каки и батковци  Heart Eyes
 Явно е наиситна масово това продължително кашляне на 2-годишните фъстъци  newsm78 Ние от декември месец до преди месец си кашляхме ей така...уж без нищо- лекарите с какво ли не ме ужасиха- то не бе бронхит, не бе алергии и астми  ooooh!....а се оказа никое от тях  Thinking Преди месец и нещо започнах да давам ежедневно тонзилотрен и кашлицата...дали й дойде времето или от него...просто си изчезна. Разбира се беше придружена с прозрачен сопол, квалифициран като алергичен....но аз още нещо не вярвам това да е било. Мин седмица спрях тонзилотрена от глупост и дали от това или просто късмет, но пак се разболяхме  ooooh! Вирус според педи, а според антибиограмата и изолираната гад- бактерия....която педи твърди че е вирус...и съм в дълбоки размисли и чакана на понеделник да открия истината все пак  Thinking
 По тоалетната тема....определено вече мога да кажа , че е разбрал и осъзнал кое къде и нямаме пропуск от около месец и нещо два. Не му е най- комфортно да си прави голямата работа на гърнето и си го пази по два три дена....но като тръгне само да излиза вече от немай къде си търси гърнето и сяда на него  Crazy Явно си е въпрос на дете и то само си показва кога за кое е готово, някои на годинка са готови, други по късно.
 Иначе нищо друго около нас с изключение че от седмица две , дали заради болестта или от друго сме залепени почти денонощно. Все иска да е в ръцете ми и да се гушкаме, а преди не е имал чак такива мераци да сме като гербови марки  newsm78 Може би и това че е постоянно на градина да оказва влияние...не знам. Дано отмине скоро, че вече наисита съм в предистерично състояние  ooooh!
 Не пиша често, но си ви чета ежедневно и преживявам с вас и положителните и отрицателните емоции. Много целувки на мъниците  и се пазете от гадните топлолюбиви вируси  Hug
 
Виж целия пост
# 634
Рони а давала ли си на Мимето ехцинацея?Тя е мн добра за свиване на лимфните възли, редовно давам на Диди, щото при нея след ММР ваксината се подуха на вратлето отзад и като настине и се подуват наново и я болят като и дам ехцинацея и веднага умекват и се смаляват Peace може да помогне за смаляването на 3тата сливица Praynig дано се разминете с операцията Hug
Вери Найс коремчето ми не е още голямо, обещавам да кача снимка да ми видите Peace
мойта козметичка се занимава с нумерология и астрология, въобще много готина мадама, когато бях бременна с Диди тя ми каза че ще е момиче преди да разберем за пола, просто по пулса ми, сега я карах да ми пипне пулса и вика момче,ще видим както казах за мен е важно да е живо и здраво бебче Peace но залаганията са отворени до 16ти декември(смениха ми датата на термина с една седмица напред) Joy
Диди все точи сополи мама каза че док и дала виброцил да капят, помагал но сополите били гъсти и зелени и много задръстена била препоръчайте ми някаква помпичка за изчистване? да им кажа да си купят Wink

PPS: има снимка в албум4ето на корем4ето Simple Smile 6те я изтрия след няколко дни Wink
Виж целия пост
# 635
http://desimitko.snimka.bg/holidays/sashi-5-godini.599046.23828543 хммм, приказката май беше от сорта, че око като не вижда, сърце забравя  Laughing
Миме  Hug
Чета ви почти редовно, но или съм на работа или с Анито и гледам да й обърна максимално внимание.Април ходи на ясла 8 дена, изпи 2 антибиотика(втория не трябваше да го давам  Tired) и от тогава е с непрекъсната кашлица и лека хрема.След месец пиене на противоалергични се оказа с алергени 3 от 5, което според нашия педиатър е признак на някаква алергия.След 20-и ще я водим на алерголог, ако се наложи и до Варна ще я заведем на преглед.Иначе си е все такова палаво шило  Mr. Green Вече сме с 2 см-ва рана на главата от падане назад от пейка  ooooh! Confused Гледаме си я с мъжо,когато съм цял ден я гледат бабите.С него почти не се виждаме, но такъв е живота  Rolling Eyes
Тъкмо ми я върнаха свекърите и ме посрещна с думите "мила моя мамо"  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Дорева ми се от щастие  Mr. Green И нататък го знае стихчето, но чакам още да го каже  Grinning
Лека вечер и целувки на децата  Hug
Виж целия пост
# 636
Аничка, не е ли много малка за алерголог?  Thinking Доколкото знам до 3 годишна възраст и да има съмнения за алергия, тя няма как да се докаже. Яна нали ми прави 3 пъти бронхиолит + 2 леки дихателни пристъпа последния месец и я водих на пулмолог, който изрази съмнения за астма на алергична основа. Но ми каза, че до 3 години няма смисъл от изследвания, защото не могат да покажат нищо.
И моите са постоянно болни, максимум 9 присъствени дни са изкарвали за месец. Но антибиотици не са пили... изключвам двата пъти, когато Яна беше с бронхиолит и в болница през есента. Третият бронхиолит го преборихме само с инхалации в домашни условия. Оттам нататък антибиотик не съм давала, въпреки че веднъж ни беше предписан донякъде превантивно, за Яна. Боледуват ми често - зачервено гърло, сополи, силна кашлица. Оздравяват бавно, но напоследък минаваме дори и без вдигане на температура.
Ако не си давала, пробвай да й дадеш лактобацили - Биогая, Линекс бейби.
Дани Нетева, ние си взехме инхалатор. Много съм доволна, макар че Йоана я е страх и не припарва до него де. Обаче се справя успешно с Янините пристъпи. Взехме Мистър Панда на PIC. Прилича на играчка.  Laughing
Виж целия пост
# 637
Аничка и на мен както на Жабче ми казаха да търпя докато Мади ми стане на 3 годинки и ще се разбере от какво е нашето чудо до тогава не могат да кажат от какво е алергична Нашата рецепта за справяне е капки за нос + флудетек и ериос 5 дни ако прибавя и инхалации с физиологичен разтвор минава по леко  Rolling Eyes
Твърдо съм решена въпреки съветите на лекарите да тръгнат на ясла септември но ако ми боледуват често ще си ги гледам до 3 години  Tired
Жабче този инхалатор става ли за физиологичен разтвор че ние на вентолин сме по рядко и каква му е цената
AAA Миме имаш си много сладко коремче вече  Hug
Виж целия пост
# 638
Извинявайте, че нямам време да ви чета и да пиша по текущите теми. малко съм настинала, но засега запазваме денят на операцията, в сряда... ако се сетите, стиснете по едно палче  Hug
Благодаря ви за окуражителните думи  Hug
Виж целия пост
# 639
 Praynig и  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed за Дали!
Миме, всъщност УНГ доста категорично отрече каквото и да било уголемяване извън нормата на третата сливица. Такова чудо си било съвсем характерно за децата, но до 10-тата година търпяло обратно развитие. За гъсти зелени секрет - Тобрекс (антибиотични капки за очи са, но се капят и в нослетата). Помпата за нос ни е Маримар (явно от Марии и за Марии е  Laughing) - с накрайник за засмукване с уста. Но вече я мрази много тази джаджа. Понякога баба й или аз го играем помпичката.
Аничка, Поем, добре сте наминали.  Heart Eyes
Аничка, щеше ми е да видя реакцията ти (така де - радостните ти сълзи) в този момент!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Поемче, много целувки на съотборника дъвчо Сами.  Heart Eyes Grinning
Дани, Мария много обича да си прави инхалации (вярно, че са много примитивни) на моята козметична фуния. Мине време и се сеща, че иска инхалатора. Като си пъхне главата вътре и си коментира "ОООО, водата много гореща е". ВЯрно, че това приспособление е за много незначителни случаи и не знам би ли свършило работа при вас, но го давам само за идея.
Жабче, Дани, Миме, Аничка, Поем и всички, които боледуваме заедно с дечицата си, много целувки за малките ни адреналинковци.
Сега малко извън бацилите и сополите да си споделя и аз моите малки радости. Доживях онзи ден да ме изгони въшката малка, за да си играели с тати й сами в стаята.  Crazy Joy
Започва вече да свиква с яслата. Татко й я води и влиза прилично спокойно. В петък тъщата беше дошла рано да си види бебето, а то взе че и нея замъкна на ясла. Бабичката беше ревала повече. Когато я взимам, чувам още отвътре да нарежда "мама вече дойдАла ееее". Но си има традиция детето, първо минава да каже "довиждане, бебетаааа" . Бебешката група е точно до изхода. Преди време сестрата (всъщност тази жена е организаторът на яслата им и е много добър професионалист) ми беше казала, че като стане от сън и отива в бебешката стая да търси мама.  Laughing Като ме види Мария  и интонацията трябва да се чуе, за да се усети за какво точно става върпос. Радост и сълзи. Бърборети и очичките светят от радост. Едната какичка веднъж я пита "ти много ли обичаш мама?". Отговорът беше и рев и обяснение в любов "Многооо я обичааааш!!!"  Heart Eyes Blush Всъщност напоследък точно това получавам - обяснения в невероятна обич.  lovekiss Жестове, реплики, действия. Е, и тупвания започнах да получавам, защото не я слушам достатъчно явно, но после ме гаааали. И така. Понеделнишки го ударих на чувства.  Grinning
Приятна седмица. 
Виж целия пост
# 640
Рони, просълзи ме... Heart Eyes Hug

СватяEmbarassed  Нацункай малката певица много от нас. Two Hearts

Жабче, страхотни са ти момиченцата, страхотни!!! Heart Eyes Heart Eyes

Миме, ей сега ще отида да видя коремчето. preggo  Ти как си, оправяш ли се?

На всички болни дечица много оздравителни прегръдки. Hug Hug Hug
И ние в кюпа, тази седмица най-вероятно ще сме си вкъщи двете.
Бен, оздравявай и ти, на Дали ще стискаме палците в сряда. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover  action032






Виж целия пост
# 641
Рониии, и мен просълзи рано сутрин. Да я нацелуваш тази лудетина Мария.  Heart Eyes

Бен, много палчета имаш и от нас!  Hug

За зелените сополи и ние използваме Тобрекс - 7-10 дни 3*2 капки във вскяа ноздра. Доста са ефективни.

Дани Нетева, инхалаторът става и за физиологичен разтвор. Лесно се борави с него, не е детски, има накрайници и за възрастни. Ето този е:
http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=165

С подарък термометър в комплекта, и той с формата на меченце. В интернет цената е около 165-170 лв, но аз го купих от аптеки Марешки за около 135-140 лв, не си спомням точната сума, амй 138 беше...

Аз днес ги пуснах на ясла. Просто нямам избор вече... Закрепих ги колкото да не е без хич, 10 дни седяха вкъщи, но вече няма кой да ги гледа. Сигурно още довечера ще ме натирят да си ги взема вкъщи...  Tired Отхрачват все още, сополи излизат от време на време, но станаха зелени и слагаме капки.

Мю, ще споделиш ли тази рецепта за сополите?   Hug Че не е хубаво толкова често да давам антибиотични капки...


Виж целия пост
# 642
Жабче, ето това са лайковите капки:
1 супена лъжица лайка, половин лъжица захар, 100 гр. вода. Всичко това ври на котлона около 5 мин и след като се свали се слага сода на върха на ножа. Аз слагам и малко сол, за да изпече лигавицата.
Престояват 30 мин. със затворен капак. Прецеждат се и се слага по 1 капкомер 5-6 пъти във всяка ноздра. Де факто се ползват като промивка по-скоро.
Те обаче се ползват на етап бледи, до бледо-жълти сополи. За зелени сополи слагам вместо лайка невен. Отделно давам прополис по 4 капки в лъжичка вода/сок/мляко 2-3 пъти на ден.
Дано ви свършат работа. Аз досега не съм капала друго, освен такива работи в носа на ЗУзи, само веднъж много отдавна сложих Виброцил, за да може да диша през нощта, но не съм повтаряла повече, че с него е порочен кръг.
СНощи не спах грам, ЗУзи вади горни кучешки и е едно въртене, едно мрънкане. Отделно пък е цялата нахапана от комари и я дразни, и се дръгне до кръв  Tired Малкия и той нещо много мрънкав тия дни, та тъкмо единия се успокои, почва другия  ooooh!
И ние имаме такъв инхалаторна ПИК, само че е пингвинче. Върши добра работа, но за щастие не ни се налага да го позлваме много-много, даже досега само веднъж сме го. Замислям се да го продам, че хич нямам място вкъщи вече.
Виж целия пост
# 643
Благодаря! Предполагам, че отварата се прави ежедневно? По колко пъти на ден слагаш и за колко дни общо?
Нашите сополи са едни гъсти жълто-зелени, направо такива си потичат напоследък...  Tired
А прополиса на капки ли се купува, сподели някаква марка, моля.  Hug
Виж целия пост
# 644
Жабче, отварата се прави ежедневно, слагам по 5-6 пъти на ден по 1 капкомер в ноздра. ЗНачи, само за невена не съм сигурна дали можеше за такива малки деца да се слага вътрешно, за себе си съм правила със сигурност (ако можеш като го купуваш да питаш в аптеката). По-добре почни със лайката. За прополиса - продава се по аптеките или пчеларите по пазара го продават. Продава се обикновено като "клеева тинктура".  МНого полезно нещо. ПОлзвам го освен за пиене и за направа на други капки за нос - 10 мл физ.р-р (или сребърна вода) и 5 капки клеева. Редувам с лайковите за по-добър ефект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия