Бебевалеж при нас настана, през АПРИЛ всяка една от нас ще стане мама! - Тема 21

  • 31 127
  • 730
# 270
Ееее, big mamma , много интернационално дете имаш  Mr. Green ! Не че аз нямаше да съм нещо подобно, ако бях останала в Испания, бебо щеше да е с майка българка, баща бразилец, паспорт испански  Grinning . Да ти е жив и здрав Джо и лесно да оправите гражданството!  Hug

Да, ние и двете мулатчета, и двете 99кг  Mr. Green  Mr. Green . Ама ти си по към финала, аз съм почти убедена, че 100кг ще ги мина, докато родя.
Виж целия пост
# 271
Ееее, big mamma , много интернационално дете имаш  Mr. Green ! Не че аз нямаше да съм нещо подобно, ако бях останала в Испания, бебо щеше да е с майка българка, баща бразилец, паспорт испански  Grinning . Да ти е жив и здрав Джо и лесно да оправите гражданството!  Hug
Направих редакция на последния си пост,върни се да видиш последното изречение.Но ти си много бърза и го прочете преди да редактирам.
Да това е добре получава гражданство на държавата в която е роден,а нашия юнак е роден в БГ и не му дадоха български паспорт. Laughing
А прочете го значи. Joy
Виж целия пост
# 272
big mamma , ти май по-бързо от мене четеш, важното е да се разберем накрая.  Laughing Mr. Green  Joy
Виж целия пост
# 273
Момичета, някоя от вас знае ли колко време след падане на тапата тръгва бебчо да излиза. Знам че няма точно време при тези въпроси, но все пак да попитам.
Виж целия пост
# 274
аз за тапата знам че като падне може дя родиш до 24 часа а може и чак след 2-3 седмици на сестра ми и падна тапата и роди след 2 седмици при всеки е различно.....
Виж целия пост
# 275
Няма определен период за раждане след паднала тапа , може довечера може и след седмица, две  ...
Водите знам че като изтекат 24 часа и трябва да се започва ...
 Трябва да се пазиш от разни пребърквания / всеки един вагинален преглед след отворена тапа може да вкара инфекция / колкото и стерилни да са условията ...

Хапвайте си мами , няма значение колко сте килограма . По добре да се дъвче салатка първо , организма ни отчита че се яде чак на 15 минута и гледайте дотогава да преживяте салатка а след това на по сит корем да хапвате каквото и да е било друго .

Сайтове за сурови рецепти знам ето тези : http://www.-spam112-/recepti/deserti/morkovena-torta-183.html
http://www.zemianazaem.com/
http://www.recipemagician.com/

Има и форуми към тях , повечето майки споделят опита си със захранването на бебоци суровоядци   Heart Eyes 

Ражда ми се вечееееееее   Mr. Green  , всяка вечер го уговаряме бебока с баща му да напъва да излиза вече

Виж целия пост
# 276
ох мамчета днес съм кълбо от нерви цял ден ме избива на рев  newsm61 smile3511 newsm45 изпокарах се със свекърва ми с комшиите и с кои ли не ще полудея незнам какво ми е сега ще изпия нещо за нерви че стоя и се треса от тях направо мъжа ми от както замина несъм се усмихвала немога да се разведря с нищо на никои не пожелавам свекърва като моята
Виж целия пост
# 277
крисие почакай го бебето малко е още.Да се стопли малко
Много благодаря на Шаманката за инфото което сподели с нас.Аз лично смятам,че е важно.Имам опит с първото,но определно се забравя.
На труфелка да и е жив и здрав рожденника
А подозирам, че може и да е от вчерашното ми престараване с миенето на прозорци и банята...
Аз се чудя що валя дъжд пък ти и прозорците си успяла да измиеш  Joy
Тази вечер от софрата в болницата и подарък за тати  Wink
ох мамчета днес съм кълбо от нерви цял ден ме избива на рев  newsm61 smile3511 newsm45 изпокарах се със свекърва ми с комшиите и с кои ли не ще полудея незнам какво ми е сега ще изпия нещо за нерви че стоя и се треса от тях направо мъжа ми от както замина несъм се усмихвала немога да се разведря с нищо
Пий един чай,пусни си хубава музика,изкъпи се и си полегни да релаксираш  Grinning

Виж целия пост
# 278
и това ще пробвам но едва ли чуствам се като лудаа
Виж целия пост
# 279
Сетих се Петя как обръщала малката и после се сетих,че нещо щеше да споделя...или аз пак съм изтървала?Simple Smile
Става ми все по трудно четенето на някой постове.
Виж целия пост
# 280
mirelka_123456, съжалявам че така те изкарва от нерви тази жена и то точно сега когато най-важен е бебчо.  Знам че какъвто и съвет да се даде, човек като някой му действа така не може да направи нищо, освен да говори с добри приятели и да се разведрява от лошите мисли около човека/проблема.

Момичета, за тапата благодаря ви за отговорите. Вчера бях на преглед и понеже освен с ултразвук, доктора ме прегледа ръчно - доста болезнено беше, според ме се е опитал да свали тапата и тя започна днес да поддава. Не е, обаче, паднала цялата, както чета информация сега, защото имаше просто няколко петънца само, но съм сигурна, че е от нея, защото отговаря точно на описанието. Ако нищо не се случи до 12-ти, ще трябва да отида пак на преглед, но до тогава ще ви питам пак какво да правя, в зависимост от това дали е паднало още от тапата или не!
Виж целия пост
# 281
Днес има затишие откъм бебешоци. Дали пък не са решили все пак да изчакат април?

Аз пък съм доста спокойна. Моите мъже нещо са все изнервени и все се карат помежду си. Оня ден не издържах и им спретнах едно конско, че аз съм с многото хормони и аз трябва да нервнича, да се карам и викам. Та засега се кротнаха.

Мирелка, релаксирай, щом ти е много нервно. Всеки има различен начин. Аз например много обичам да готвя и така релаксирам. Днес съм се отдала на кулинария и такива рогчета завъртях - истинска холестеролна бомба, толкова масло има в тестото. Mr. Green След 1-2 ч. в кухнята се чувствам така всякаш съм спала непробудно и заредена с енергия.  chef

Елбиен, аз до колкото знам като падне тапата трябва по-добра хигиена да се спазва. Примерно да избягваш обществени тоалетни, да си сменяш няколко пъти гащите на ден, да се миеш след тоалетна. Иначе може да изкараш и месец без тапа - и такива случаи има.
Виж целия пост
# 282
Здравейте....
Да ви се наоплача едно хубаво,че ми пламна главата и вече се чудя за какво раждах тук,ами не си стоях в Щатите,сега са такива разправии,такова чудо....

Едно,че в България Ноли е записана с тире,но като издаваме американския акт ще искаме да бъде БЕЗ тире,а и на мен без тире си ми харесва повече,та затова...Дано да стане,както искаме,ако не,здраве да е...В паспорта също се надявам да успеем да я запишем без тире....Мен повече ме вълнува американския акт,защото него ще го ползваме,българския почти няма да трябва,защото няма да живеем тук....Не знам,правя си май сметки без кръчмаря,ама каквото стане....

Друго,че сега са такива разправии,докато стане акта,да направим адресна регистрация,да извадим паспорт,после в американското посолство ще има разправии...После и в Америка за акта за раждане...Направо ми е пламнала главата...

Оххх,ей сега ще седна д напиша и за раждането....
Виж целия пост
# 283
На мен ми падна тапата, ако въобще е било това, поминалата събота. Освен регулярни контракции няколко ве4ери, друго не се е случило  Wink Даже и в болницата не ми казаха със нищо сигурност - може да е била тапата ... но и дежурния доктор за нищо не ставаше. При моя гинеколог не съм ходила от месец и половина някъде. Ако не съм родила до другата седмица, смятам да ходя във вторник някъде.

И моята свекърва много ме изнервя напоследък, покрай второто дете и разни събития, разбрах какви са, съвсем ми паднаха в очите- направо не мога да ги понасям напоследък  Twisted Evil

Моето дете пък не е регистрирано даже в Бг  Mr. Green Само итал. паспорт си има.
Виж целия пост
# 284
Всичко започна на 24 март към 6.30 след обяд. Тъкмо станах от следобеден сън,с ужасни болчици. Телефона ми звънна,беше сестра ми и започнихме нещо да си говорим.. И хоп... нещо потече. Едвам отидох до тоалетната, защото водите ми изтичаха със страшна скорост... Толкова се бях шашнала, че се въртях като муха без глава и нищо не можех да направя. Цялата треперех от вълнение, страх, очакване... и изобщо беше абсолютна суматоха.
И така... потеглихме. Приеха ме, обръснаха ме, направиха ми прословутата клизма – всичко това без въобще да се усетя, стана толкова бързо, а пък и аз бях още много ошашкана. След това ме вкараха в предродилна, за да премерят тоновете на бебка.... И аз си казах – абе явно не е толкова страшно. Не е ли!?.... Настаниха ме в една стая, точно срещу родилните зали, с още едно момиче с изтекли води и ни казаха да чакаме – ако започне родова дейност започне, ако пък не на сутринта ще ни я предизвикат със системи. Аз.... откарах си цяла нощ. Опитах се да поспя, но имах контракции на 5 минути и спането не беше много успешно.
На 25 март сутринта, в 6,30 ми включиха системите – нямах разкритие за мой ужас. В 7,15 контракциите станаха болезнени, но търпими. Разкритието идваше много бавно. Беше ме страх от болката следващите часове, защото не знаех колко време ще продължи и колко силна ще бъде и само разпитвах. Те ми казаха, че ще получавам по 1 см. разкритие на 2 часа, което ме хвърли в абсолютен ужас.... За щастие имах по 1 см. на час. В 12.00 часа вече не издържах. Молех за упойка, но те ми казаха, че бебка не е слязла достатъчно ниско и има опасност да не мога да напъвам достатъчно, за да излезе. Болеше ужасно, без почивка... По едно време дойде и докторката. Провери ми разкритието – 7 см. – щях да умра.... И започна да ми прави разкритие с ръка... за 5 минути стана 9 см. Каза ми като усетя напъване да кажа.... и да почваме раждането. И така – в 13:22 родих Ноела Анаис. Просветна ми пред очите, а след няколко минутки ми я донесоха – малка, мокра, ужасно хубава.... Тогава всичко забравих – моето ангелче просто изтри последните кошмарни часове от главата ми.
Зашиха ме и ме сложиха на количката. Закараха ме до изхода и там се видях с мъжа ми. Като видях очите му се разплаках от вълнение.
След това се започна големият кошмар. Бебка имаше проблеми и беше на системи за 1 ден. Това ми попречи да я слагам да суче, а в края на 2-рия ден гърдите ми се напълниха с кърма. Понеже каналите ми бяха тотално запушени гърдите ми щяха да се пръснат. Биха ми инжекция за отпушване и полека лека започнаха да се освобождават. На следващият ден ми дадоха бебка, но тя не искаше да суче, защото беше свикнала на шишетата с които я хранеха.. Изживях един малък кошмар – препълнени гърди, бебка не иска да суче и същевременно плаче от глад... Полека лека тя започна да суче,та сега се кърмим без проблеми....
Толкова е мнъчика,сладичка и беззащитна...Като я погледна не мога да повярвам,че е моя,че 9 месеца е била в корема ми,а сега е това нежно,малко и сладко момиченце.... Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия